Sari la conținut

Accident Brasov - Harmanului


brunetzicabv
 Share

Postări Recomandate

offtopic: eu propun sa nu mai incepeti topicuri pe accidente fara date clare ci doar auzite. cu ce ne ajuta topicul care l-ai inceput?

dati telefoane la posesorii tuturor kawa verzi sa vedem cine e, nu?

Editat de Vishco
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ideea era ca am auzit de accident si asteptam ca cei care stiu mai multe despre accident sa dea detalii...ca eu din telefoanele care le-am dat nu am aflat prea multe

Editat de brunetzicabv
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din surse sigure stiu ca mai era cu un prieten pe motor si mergea pe harmanului iar la un moment dat ia taiat unu calea, apus frana puternic si ia fugit curu sa ibit in ala destul de tare are cateva fracturi acuma e la judetean internat nu se poate vb cu el e sub sedative.

Prognozele medicilor sunt bune pe moment

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din surse sigure stiu ca mai era cu un prieten pe motor si mergea pe harmanului iar la un moment dat ia taiat unu calea, apus frana puternic si ia fugit curu sa ibit in ala destul de tare are cateva fracturi acuma e la judetean internat nu se poate vb cu el e sub sedative.

Prognozele medicilor sunt bune pe moment

 

a fsot acum la national TV..o fi oare acelasi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe baitul cu kawa il cheama Dan, are carnet de 1 luna si s-a lovit destul de rau.

Cum s-a intamplat:

El venea blana dinspre Triaj , unu' cu un Hyundai Acccent (BV 20 HEN) a facut stanga in fata lui sa intre pe o stradutza (cred ca str.Petuniei )....Dan a franat puternic ....CU SPATELE.....(S-AU MASURAT 28 M DE FRANA PE ASFALT) si a cazut.

Motorul NU a lovit masina. De altfel motorul a scapat cel mai ieftin: ghidon dreapta indoit, scarita dreapta rupta, carena+toba julita si atat....

Dan in schimb e naspa.......fractura de femur, umar dislocat, mana rupta si e destul de zdruncinat. L-au sedat la greu si speram ca maine o sa intre in operatie sa-i faca piciorul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am inteles ca "venea blana". Adica avea viteza destul de mare. Eu zic ca a avut noroc cu caru' ca mai traieste. Sper ca a si invatat ceva. Nu pot decat sa-i urez insanatosire grabnica si muuuuuuuuuuulta rabdare cu piciorul ala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi am vb cu prietenul lui la telefon si se pare ca tocmai se pregatea sa intre in operatie.

Ii doresc cat mai putine zile in spital si sper sa treaca repede partea nasoala post operatorie.

Curaj, baiatule!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ieri am fost la Dan la spital si totul e OK. E putin cam ametit de la atatea sedative dar e in mod sigur pe drumul cel bun. Nu isi mai aduce aminte nimic deocamdata despre accident si durerile au inceput sa-i treaca. A fost operat de 2 ori la picior si acum are o tija in piciorul drept. In rest tot ce stiu e ca il asteapta o lunga perioada de recuperare si sper ca sezonul viitor sa ne putem da impreuna, ca asta isi dorea cel mai mult cand am vorbit cu el .

 

Cine vrea sa il viziteze sa ma contacteze.

0740030131

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

×
×
  • Creează nouă...