Sari la conținut

Pareri Hyosung GT650R


Stefan25
 Share

Postări Recomandate

Salutare cautand pe net avantaje,dezavantaze,pareri etc am dat si peste acest forum unde se pare ca lumea de aici ofera informati' despre orice motor.

sa incep cu bubele mele

nu sunt un motociclist inrait sau pasionat la maxim, asa ca m am hotarat sa incerc si varianta mersului pe motor putin mai puternic , pana acum am detinut doar niste cazane de scutere si un motocros, dar acum vreau sa incerc ceva mai de putere, nu ma pasioneaza viteza, dar ma pasioneaza excurisiile si drumurile lungi, hotar ma pun si caut pe net si gasesc ceva care PERSONAL repet PERSONAL imi place incep si caut pareri dar nu pe google.ro ci google.es deoarece sunt stabilit in spania motorul l am cumparat din spania si plimbarile tot pe aici o sa le fac, bun citind pe siteu'rile si forum'urile din spania doar vorbe bune clipurile de pe youtube arata destul de increzatoare, ei bine m am hotarat am cautat am gasit o varianta care imi place, acceptabil si la pret si nu e nici batran nici multi km si l'am cumparat , pe saptamana viitoare sper sa imi ajunga actele, acum neavand ce face caut pareri si pe google.ro ei bine aici multa luma ma induce in eroare deoarece vad doar comentarii negative acestui motor, acum nu stiu ce sa mai cred :-?? parerea mea a fost in felul urmator

nu sunt pasionat de viteza/putere,

imi place sa calatoresc foarte mult, iar aici e vb de multi bani bagati in alte motoare care consuma foarte mult fata de ce am luat eu, plus intretinerea necostisitoare.

iar acum sunt curios ce parere aveti, insa va rog frumos nu exagerati,

motorul este Hyosung GT650R - CW 81,5 a 9.250 rpm 8 valve 6 viteze

an 2008 si 13.000 km

 

 

post-79584-0-49980300-1382805450_thumb.jpg

post-79584-0-02304100-1382805451_thumb.jpg

post-79584-0-62237600-1382805451_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce pareri vrei, dupa ce l ai luat? Un prieten are/a avut Aquilla, o beshina de motoreta la care i a crapat motorul in cateva mii de km, asta dupa nenumarate mici sau mari probleme.

Aquilla dar nu gt650 nu are nici o legatura aquila cu gt650r, si am vazut foarte multe din 2005 si 2006 care au si 60.000 km si sunt scoase la vanzare cu un pret enorm de mare, explica asta ?

pareri cu orice, de ex ceea ce mi ai zis tu de prietenul tau este binevenit in cunostinta mea, cerand pareri ma refer si la variana ca poate cineva de aici are, a' avut, are un prieteno care are sau a avut si stie cate o vb despre acest model

 

 

vezi ca de-abia ce facuse un om topic, cu una exact ca a ta, doar ca era rosie.

 

(eu pana sa vad topicul ala nu stiam de ele, is cam rare presupun - pe la noi cel putin)

sincer sa fiu spania e plina de ele si toata lumea e multumita ca nu consuma mult si e buna la drum lung ceea ce am eu nevoie, ai putea sa imi dai un link catre acel post te rog frumos

Editat de Stefan25
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta cu consumul... consuma tot atata cat un Suzuki SV 650, si chiar nu vad nici un motiv sa ti iei Hyosung, poate daca il primesti pe gratis sau pe aproape. Iar Aquila si GT ul nu au mai nimic in comun, exceptand motorul, cutia de viteze etc :))



Totusi, daca e gata luat, eu iti doresc sa ai numai bucurii cu el, parerile noastre sunt mai putin relevante, tu ar trebui sa revii cu pareri dupa cateva zeci de mii de kilometri, sa ne spui cum a prestat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta cu consumul... consuma tot atata cat un Suzuki SV 650, si chiar nu vad nici un motiv sa ti iei Hyosung, poate daca il primesti pe gratis sau pe aproape. Iar Aquila si GT ul nu au mai nimic in comun, exceptand motorul, cutia de viteze etc :))

 

Totusi, daca e gata luat, eu iti doresc sa ai numai bucurii cu el, parerile noastre sunt mai putin relevante, tu ar trebui sa revii cu pareri dupa cateva zeci de mii de kilometri, sa ne spui cum a prestat.

nu stiu care este consumul unui sv650 dar al acestui motor stiu ca este intre 4,8/ 5,6 moturul de aquila nu este de nici un fel compatigil cu gt'ul asta o stiu de la un service tipul de acolo are aquila si mi a zis niste avantaze care le are aquila in plus fata de gt, iar Suzuki SV 650 sincer sa fiu cum fiecare are dreptul sa isi dea cu parerea mie unu nu imi place deloc cum arata, acum hyosung'ul care l am achizitionat daca este bun este daca nu e totul ok eu unul am cerut pareri sa stiu la ce sa ma astept inainte dea pleca la un drum lung :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce nu scri tu cateva pareri ca detinator al modelului .Cum este finisata ,cum se simte pe sosea ..etc. :)

 

P.S.Inainte sa pleci la un drum lung de cate mii km ,ar fi indicat sa faci ceva iesiri mai scurte 2-300 km..

Editat de Ninu 2000
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si cam care e pretul ala "enorm de mare"?

Eu vad ca un din 2007 costa cat un Transalp din 9x

S-o pastrezi sanatos si fara evenimente,Cred ca singurul argument in alegerea unei astfel de mobre "exotice" este pretul!Insa daca si acesta este mare,eu nu gasesc alt argument....

http://suchen.mobile.de/motorrad/hyosung-gt650r.html?scopeId=MB&isSearchRequest=true&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&lang=de&makeModelVariant1.makeId=11400&makeModelVariant1.modelDescription=gt650r&ambitCountry=

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu te mai lua dupa toti profesionistii dupa forum,iti place motocicleta?bun,iti place cum merge?bun,fi la zi cu consumabilele si toate verificarile tehnice si nu o sa ai probleme cu ea,daca nu ma Insel motoarele hyosung aveau licenta Suzuki.....,arata bine mobra,ma enerveaza burlanul ala de toba extra mega lung!zici ca e bazuka,sa o pastrezi sanatos si nu te da pe o roata si nu schimba pe rosu :)

Editat de sonyy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce nu scri tu cateva pareri ca detinator al modelului .Cum este finisata ,cum se simte pe sosea ..etc. :)

 

P.S.Inainte sa pleci la un drum lung de cate mii km ,ar fi indicat sa faci ceva iesiri mai scurte 2-300 km..

pareri nu am cum si eu caut pareri inca nu cunosc pe nimeni personal care sa aibe acest model doar o singura perosana are aquila in orasul unde stau eu si mi a zis niste chesti care habar nu am ce sunt cilindrica biclindrica, ca e mai buna bicilindrica decat clindrica ceva genu, si bineinteles ca voi face anumite distante cu ea inainte sa plec la vreun drum lung ,

 

Si cam care e pretul ala "enorm de mare"?

Eu vad ca un din 2007 costa cat un Transalp din 9x

S-o pastrezi sanatos si fara evenimente,Cred ca singurul argument in alegerea unei astfel de mobre "exotice" este pretul!Insa daca si acesta este mare,eu nu gasesc alt argument....

eu am cumparat acest motor din 2 motive anul si km care ii are ( bineinteles si cum arata ), de ex in banii care l am cumparat sunt alte motoare din 2006 cu peste 35.000 km vb despre hyosung, bani care i am dat pe acest hyosung puteam sa ii dau si pe o honda cbr 600 /2002 insa nu ma incanta anul, consumul si km, " S-o pastrezi sanatos si fara evenimente " multumesc frumos.

 

 

nu te mai lua dupa toti profesionistii dupa forum,iti place motocicleta?bun,iti place cum merge?bun,fi la zi cu consumabilele si toate verificarile tehnice si nu o sa ai probleme cu ea,daca nu ma Insel motoarele hyosung aveau licenta Suzuki.....,arata bine mobra,ma enerveaza burlanul ala de toba extra mega lung!zici ca e bazuka,sa o pastrezi sanatos si nu te da pe o roata si nu schimba pe rosu

dupa cum ziceam parerea mea este doar a mea si fiecare cu' gusturile lui, cel putin pe mine ma incanta, imi place la nebunie, cu toate ca vad din ce in ce mai multe pareri negative, singurul lucru care nu imi place sunt farurile in rest no comment, fiecare este apt sa dea cu parerea nu ma deranjeaza nici un comm neadecvat, eu unul pana acum am facut doar 8 km cu acest motor neavand alt motor genu asta inainte doar un motocros si niste scutere mie mi se pare parfum " dar asta nu stiu pt cat timp " ieri am fost sa ii fac verificarea tehnica ITV cum se zice pe aici, iar acest motor est apt de circulat cu el pana in iulie 2015, am auzit si eu ceva genu despre licenta dar nu pot sa zic nimic din auzite de la necunoscuti, ce mi s a parut interesant a fost un topic unde cateva persoane ziceau ca hyosung a avut o intelegere cu suzuki in privinta motorului, si cel mai jalnic lucru este cadrul in rest motorul este ok, piese la comanda din coreea la preturi de nimic.

" sa o pastrezi sanatos si nu te da pe o roata si nu schimba pe rosu " Multumesc

Editat de Stefan25
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare cautand pe net avantaje,dezavantaze,pareri etc am dat si peste acest forum unde se pare ca lumea de aici ofera informati' despre orice motor.

sa incep cu bubele mele

nu sunt un motociclist inrait sau pasionat la maxim, asa ca m am hotarat sa incerc si varianta mersului pe motor putin mai puternic , pana acum am detinut doar niste cazane de scutere si un motocros, dar acum vreau sa incerc ceva mai de putere, nu ma pasioneaza viteza, dar ma pasioneaza excurisiile si drumurile lungi, hotar ma pun si caut pe net si gasesc ceva care PERSONAL repet PERSONAL imi place incep si caut pareri dar nu pe google.ro ci google.es deoarece sunt stabilit in spania motorul l am cumparat din spania si plimbarile tot pe aici o sa le fac, bun citind pe siteu'rile si forum'urile din spania doar vorbe bune clipurile de pe youtube arata destul de increzatoare, ei bine m am hotarat am cautat am gasit o varianta care imi place, acceptabil si la pret si nu e nici batran nici multi km si l'am cumparat , pe saptamana viitoare sper sa imi ajunga actele, acum neavand ce face caut pareri si pe google.ro ei bine aici multa luma ma induce in eroare deoarece vad doar comentarii negative acestui motor, acum nu stiu ce sa mai cred :-?? parerea mea a fost in felul urmator

nu sunt pasionat de viteza/putere,

imi place sa calatoresc foarte mult, iar aici e vb de multi bani bagati in alte motoare care consuma foarte mult fata de ce am luat eu, plus intretinerea necostisitoare.

iar acum sunt curios ce parere aveti, insa va rog frumos nu exagerati,

motorul este Hyosung GT650R - CW 81,5 a 9.250 rpm 8 valve 6 viteze

an 2008 si 13.000 km

Ai un stil foarte ciudat si enervant de a formula frazele.

Ai zis ceva de parerea ta ca a fost in felul urmator. Parere despre ce? despre tine sau motor?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai un stil foarte ciudat si enervant de a formula frazele.

Ai zis ceva de parerea ta ca a fost in felul urmator. Parere despre ce? despre tine sau motor?

parerea mea fiin cea despre motor sau anumite motoare nu stiu la ce te ai gandit cand ai spus " despre tine sau motor? ", ideea este in felul urmator daca mie imi place ceva nu conteaza ca tie nu iti place cel putin eu trebuie sa fiu satisfacut la maxim de acel " ceva " insa am cerut si parerea altora, deoarece sunt lucruri care nu le stiu si le pot invata de la tine de la xxx sau xxy :)

Editat de Stefan25
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce conteaza parerea altora? ai o copie dupa o motocicleta buget.. daca te duce de la A la B e ok

:))) poate cineva de pe aici a calarit vreuna si nu vb din auzite, stie cum merge si cum se prezina, deasta am cerut pareri :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

parerea mea fiind cea despre motor sau anumite motoare, nu stiu la ce te-ai gandit cand ai spus " despre tine sau motor? ", :)

Pai si atunci de ce ai zis ca parerea ta este ca tie nu iti place viteza si bla-bla .. Este ca si cand ai spune "Referitor la aceasta motocicleta pot spune ca azi am baut 3 cafele desi afara ploua " Intelegi? Imi e greu sa imi dau seama daca te intereseaza parerile altora, sau vrei doar sa te lauzi ca ti-ai luat motor si gata suntem frati. Ti-au zis cativa ca motocicleta e un trocarici, ti-au zis si de ce... tu nimic Batman! Batman!

Eu zic sa cauti un forum care se termina cu .es pentru ca se pare ca limba romana ai cam uitat-o.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai si atunci de ce ai zis ca parerea ta este ca tie nu iti place viteza si bla-bla .. Este ca si cand ai spune "Referitor la aceasta motocicleta pot spune ca azi am baut 3 cafele desi afara ploua " Intelegi? Imi e greu sa imi dau seama daca te intereseaza parerile altora, sau vrei doar sa te lauzi ca ti-ai luat motor si gata suntem frati. Ti-au zis cativa ca motocicleta e un trocarici, ti-au zis si de ce... tu nimic Batman! Batman!

Eu zic sa cauti un forum care se termina cu .es pentru ca se pare ca limba romana ai cam uitat-o.

fabricat in romania esti cel mai tare :) am o rugaminte la tine te rog nu te mai baga in seama sarind de la subiect nu are nici o lagatura viteza fitele puterea cu ce am cerut eu, am zis destul de clar nu ma pasioneaza viteza sau puterea sau sa ma dau mare prin oras ca eu sunt batman si mi am luat motor , am CERUT PARERI DESPRE ACEST MOTOR CEEA CE SE INCADREAZA SI PROBLEMELE ACESTUI MOTOR. frumoasa lectie ce e limba romana sau grramatica ? pff am uitat pacat de mine sunt un analfabet si cu norocul tau invat sa nu mai , manac cate o litera si sa am gija sa pun LINIUTA, ma baiete hai sa fim seriosi nu ma impresionezi cu nimic ca ma corectezi nu sunt nici primul nici ultimul care scrie prost gramatical si pocit, ceea ce PT TINE insemna ca ma incadrez in grupul de retardati, dar dupa parerea mea cred ca tu ai fost mult mai mult jignit decat mine pt ca ai incercat sa arati ca tu ai carte si retu nu, la 21 ani nu dar la 17 18 ani si eu eram zmeu pe net si ma dadeam mare pana mi au venit mintile si mi am vazut de treaba mea, asa ca inainte de a posta urmatorul tau comm vino cu ceva care INTRADEVAR MA POATE AJUTA, nu am nici un motiv sa ma laud vreau sa stiu la ce sa ma astept am crezut ca mai este lume pe aici care a calarit vreun HYOSUNG si asteptam parerile lor nu a unui DESTEPT ca tine, ms frumos

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca traiesti intr-o lume a ta, in care scopul principal este (dupa cum scrie la profil) "Masturbarea Unei Muste". Iti urez succes in asta. Daca te-ai simtit jignit nu-mi pare rau, am asa o alergie la limba romana in putrefactie si chiar nu pot sa te felicit pentru asta. Nici macar "invat sa nu mai , manac cate o litera" nu ai fost in stare sa scrii corect.

 

Referitor la subiect, nu imi dau seama ce vrei de la noi... Daca iti spun ca ai facut o alegere gresita, oricum nu ma crezi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca traiesti intr-o lume a ta, in care scopul principal este (dupa cum scrie la profil) "Masturbarea Unei Muste". Iti urez succes in asta. Daca te-ai simtit jignit nu-mi pare rau, am asa o alergie la limba romana in putrefactie si chiar nu pot sa te felicit pentru asta. Nici macar "invat sa nu mai , manac cate o litera" nu ai fost in stare sa scrii corect.

 

Referitor la subiect, nu imi dau seama ce vrei de la noi... Daca iti spun ca ai facut o alegere gresita, oricum nu ma crezi.

omule iti sunt recunoscator pt ceea ce incerci sa imi spui, problema sta in felul urmator am 25 ani, iar de la varsta de 11 ani sunt placat din Romania, ultima data cand am vizitat tara mea natala a fost acum 8 ani, sincer sa fiu ma bucur ca, inca stiu sa scriu ROMANESTE am un frate de 6 ani care stie sa zica decat multumesc in romana in fine lasand toate astea deoparte cer unui moderator sa stearga acest topic sau sa il inchida aveam nevoie de niste pareri in privinta problemelor tehnice, nu a marci sau bugetul motorului, nu am nici un alt interes inafara de ce am spus pana acum, simplu credeam ca poate cineva are sau a avut acest motor si imi poate spune si mie cate ceva despre el. " sau vrei doar sa te lauzi ca ti-ai luat motor si gata suntem frati. " am eu ceva de castigat de la tine sau de la cineva de pe aici inafara de sfaturi ? ( care bineinteles pot multumi pt ele ) sau tu ai ceva de castigat de la mine nu inteleg, oricum nu mai conteaza, dar sa ti minte de la mine ca nu vei avea nimic de castigat dandute in spectacol sau aratand ca tu esti mai bun decat cel de langa tine si zic cel de langa tine pt ca el iti va intinde o mana sa te ajute cand vei da cu, capul sub tine ceea ce tu nu o vei face cat de curand. tin sa multumesc lui sonyy, daca se poate da tc sau sterge acest topic. multumesc pt timpul acordat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca sa fie si o părere in topic, motoreta asta a ta are motorul de pe sv 650, deci sa nu prea iti faci probleme in legătura cu motorul, pentru ca duce mult si bine, doar sa nu treci de 9000 rpm si sa schimbi ulei, filtre la timp. Despre restul nu pot sa comentez pentru ca nu stiu( cadru, frâne, suspensie). Pana una alta eu zic ca e o motoreta buna. Sa ai bafta de ea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca sa fie si o părere in topic, motoreta asta a ta are motorul de pe sv 650, deci sa nu prea iti faci probleme in legătura cu motorul, pentru ca duce mult si bine, doar sa nu treci de 9000 rpm si sa schimbi ulei, filtre la timp. Despre restul nu pot sa comentez pentru ca nu stiu( cadru, frâne, suspensie). Pana una alta eu zic ca e o motoreta buna. Sa ai bafta de ea.

 

Parerea ta e gresita. Motorul nu e de SV, eventual e o licenta (cumparata, furata sau imprumutata). Si tocmai motorul a crapat la Aquilla prietenului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Salutare tuturor, in ultimul meu post ma ofticasem atat de rau incat am zis ca nu mai postez niciodata, dar cineva mi a zis pe privat sa nu ascult de nimeni si parerea sa mi'o dau eu dupa ce fac cava plimbari, ei bine a trecut 1 luna si ceva de cand am motorul si pot sa zic cateva lucruri despre acest model

 

1. mi'a luat 3 zile sa ma obisnuiesc cu el, viraje greutatea lui, franele, etc

2. dupa 3 4 zile am plecat la un drum lung de vre'o 200 km dus intors, pot sa zic ca m'am acomodat foarte repede putin nasola ca am facut bataturi in palme din cauza ambreajului care este foarte tare si pozitia de'a sta pe motor este in a te lasa foarte mult in fata daca esti putin mai mare.

3. prima data imi era frica mi se parea prea puternic si FFFF GREAU, ambreajul prea PUTIN prea din scurt, dar dupa ce am " invatat " motorul am prins mult curaj si mi am intrecut limitele

4. am facut un drum de 1 000 km dus intors in care am facut in MARE calcul la consum, mers constant 100/120/150 kmh - 1 000 km, 81 euro in benzina + taxe de drum,

5. pana acum am facut 1477 km si pot sa zic ca, motorul se prezinta ok, nici o problema merge perfect de consumt sunt super multumit, si nu este o jucarie :))

Imi cer scuze daca am vb mai mult decat trebuia in posturile anterioare.

 

si cateva poze, salutare tuturor

 

post-79584-0-33307800-1385310085_thumb.jpg post-79584-0-63563400-1385310084_thumb.jpgpost-79584-0-23045500-1385310098_thumb.jpgpost-79584-0-99691600-1385310118_thumb.jpgpost-79584-0-69877300-1385310123_thumb.jpgpost-79584-0-78992700-1385310129_thumb.jpgpost-79584-0-32711500-1385310113_thumb.jpgpost-79584-0-54484700-1385310103_thumb.jpgpost-79584-0-17479400-1385310091_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...