Sari la conținut

DALBOKA ultima iesire sambata 09 / 11 .


vik55
 Share

Postări Recomandate

Daca tot nu vor sa ma stearga de pe acest site m-am gandit sa fac o propunere pt o ultima iesire pe Bg si anume la Dalboka , plecare 8 : 30 intoarcere seara , vremea cam 15 / 17 grade .................

Editat de vik55
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut, sper sa nu ma bag aiurea in seama , dar mai este o plecare pt BG (/index.php?/topic/704598-3-4-ore-pe-langa-bucuresti-duminica-03-nov-2013/page-3)

in data de 09.11. la Veliko Tarnovo.

 

 

Sal

Corect dar sunt putin diferite pt Dalboka [ Kavarna ] iesire Mangalia / Vama pt Veliko iesire Giurgiu / Ruse .

Editat de vik55
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru Dalboka cel mai bine iesi pe unde am fost noi saptamana hailalta, pe la Calarasi-Silistra-Dobrich-Dalboka.

 

Drumul Silistra-Dobrich e mai frumos decat Silistra-Ruse, are mai multe curbe si e la fel de bun asfaltul, nu ca asta ar fi problema pentur Bemweu!:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:troll: ... sry man am vb aiurea....in cazul acesta iti urez plimbare placuta sambata !

 

 

 

 

 

L.E. va urez plimbare placuta :)

Editat de Gabi M
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@vik55 - de unde se pleaca ?

Azi mi-a expirat asigurarea si vreau sa vad daca se mai merita sa o refac , tinand cont ca ar fi cam ultima iesire .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@vik55 - de unde se pleaca ?

 

Eu Buc daca nu mai sunt amatorii pt acest traseu si plec singur ma duc pe A2 [ castig ceva timp si poate mai am timp si de un Balcic ] .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut, sper sa nu ma bag aiurea in seama , dar mai este o plecare pt BG (/index.php?/topic/704598-3-4-ore-pe-langa-bucuresti-duminica-03-nov-2013/page-3)

in data de 09.11. la Veliko Tarnovo.

 

scuze daca deranjez, dar am impresia ca veliko a devenit un fel de plimbare la cheia, un fel de must have (done) fara sa stii bine de ce

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-are nici o legatura. Nici tipul de drum, nici temperatura ;)

 

Mergem la Veliko pentru ca e mai cald (22 de grade), pentru ca se mananca bine (Ego, Ego2), mai ieftin.

 

Daca vrei o comparatie, se poate face cu Sighisoara, minus preturile si serviciile, unde bulgarii sunt 2 clase peste.

 

 

Dar sa nu troluim topicul lui @vik55. Si la Dalboka se mananca super! Numai ca distanta B-Dalboka-B e un pic mai mare decat spre Veliko.

 

Drum bun & ride safe

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca tot nu vor sa ma stearga de pe acest site m-am gandit sa fac o propunere pt o ultima iesire pe Bg si anume la Dalboka , plecare 8 : 30 intoarcere seara , vremea cam 15 / 17 grade .................

 

nu suna rau. care e punctul de plecare ? (stiu ca Bucuresti...dar de unde din Bucuresti ? :) )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu suna rau. care e punctul de plecare ? (stiu ca Bucuresti...dar de unde din Bucuresti ? :) )

 

Habar nu am acum , nu cred ca asta este problema , problemele cred ca sunt altele din pacate ,,,,,,nu mai sunt bani / nu mai sunt asigurari acum la inchidere ,,,,,,, :rusinica: .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca tot nu vor sa ma stearga de pe acest site m-am gandit sa fac o propunere pt o ultima iesire pe Bg si anume la Dalboka , plecare 8 : 30 intoarcere seara , vremea cam 15 / 17 grade .................

Dalboka se scrie cu "â" din "a"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-are nici o legatura. Nici tipul de drum, nici temperatura ;)

 

Mergem la Veliko pentru ca e mai cald (22 de grade), pentru ca se mananca bine (Ego, Ego2), mai ieftin.

 

Daca vrei o comparatie, se poate face cu Sighisoara, minus preturile si serviciile, unde bulgarii sunt 2 clase peste.

OFF: in principiu eu sunt de acord ca destinatia e doar pretextul. iar tu ai inteles foarte bine ce am vrut sa zic. daca nu, nu. ca mergi fiindca e mai cald, e ok, dar la faza cu "se mananca bine" si "preturile" ai dat-o (fiindca tot era vorba de masa) cu mucii in fasole. adica de aia bati atata distanta, ca sa mananci bine la preturi mici? ;)

ON (?): scuze pt... (am vazut ca se zice) trolling

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, poti plati si in lei si cu cardul. Dar in lei cam peste tot in Bulgaria nu e tocmai avantajos sa platesti, mai bine scoti leva la un bancomat si platesti in leva. Eu am platit anul trecut cu cardul la Dalboka.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dalboka se scrie cu "â" din "a"

 

 

Ai intrat si tu OMULE pe zona asta ,,,,,,,,,,,,,,,,,,, pacat imi imagineam o alta persoana ................himhim.gif .



Eu maine la ora 9 opresc sa alimentez la OMV pe A2 aprox 48 km daca mai vrea sa mearga cineva OK , eu raman la parerea mea acest seit este de tot R _ _ _ _ _ L este plin numai de super oameni cu super motoare [ super depasite ] si multi lingvisti .............

*

Daca chiar este cineva interesat vb pe P M .

 

Am iesit pa .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

maine nu stiu daca sunt in stare, dar parca duminica,,?!

 

Asta este omule ,,,,,,duminica nu pot eu , am mai gasit niste amarati de creitari in chichita lazi si am zis sa-i fac praf sa nu oxideze pana la anu .........

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salu Victore,

 

Hai ca ma bag si eu la tura.

 

Sorin

 

 

Sal.

Ok Sorine 9 :00 la OMV vezi sa ai actele in regula [ talon / asigurare ] de schimbat [ aprox 25 leva pt masa ] schimbam in vama pt benzina merge si cu cardul eu fac plinul in Mangalia si cred ca imi ajunge pana inapoi in Ro .

Eu acum sunt acasa trimis tel pe Pm .

Seara buna .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La cat preconizati ca iesiti de pe A2 ( Agigea ) ? Pe la 11 ?

Cati v-ati strans ?

Viteza de croaziera ? Drumurile sunt bune , deci se poate si ceva mai sprinten ......

P.S. : de la Agigea pana la Dalboka ( Balgarevo ) ar mai fi aprox 100 km .

Editat de ctrad
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...