Sari la conținut

ACCIDENT MORTAL IN TG-MURES


suzuki73
 Share

Postări Recomandate

cand se deschide la mures circuitu sa-i vad ce pot,dar astia cu scootere de pe aici nu o sa faca fata,multi alti o sa vina sa bea o halba si pleaca cu trenu de 4 acasa

:10:

 

Alta data dupa o curba larga fara vizibilitate, aveam cam 80-90, dupa curba UN CAL in mijlocul drumului. Si nu eram in sat.

 

Si tu vrei sa-mi zici ca "baietii de la Mures" stiu la orice ora din zi si din noapte unde sunt toti caii si toate vacile din judetul Mures? :huh:

 

Nici pe circuit nu esti 100% safe, dar macar nu sunt soferi, balegi, cai.

Dar si acolo iti risti viata pentru ca sunt ceilalti care pot sa cada in fata ta... (cum a murit Simoncelli sau cum a ramas neom Mircea Vrajitoru)

 

Asa ca nu-mi povesti mie ca mergeau pe STRADA tare dar SAFE. Buaaaaaaaaaaahahahahahahahaaaaaaa

 

 

Si la mine daca vii in vizita, te duc pe unde ma plimb eu frecvent si n-o sa poti sa te tii dupa mine. Asta nu ma face zeu ci doar invatat cu acele drumuri. Am portiuni unde stiu fiecare gropicica, cand e ud si unde e ud, unde sunt biclcisti, unde pot sa dau sau nu pot sa dau, unde e radar si unde sunt camere, etc etc.

Un nou venit ar merge ca melcul unde eu merg cu 100 pt ca stiu drumul ca-n palma. Dar asta nu ma face zeu sau "baiatu de la Brno".. hahahaaaaaa

mai laso in colo de spanie..ala e drum european pe care nu circula carutele nu sunt balegi sau alte povesti..vb auirea in tramvai

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 436
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Pai vezi mah de ce nu sunteti respectati?? Pentru ca unii dintre voi sunteti niste tarani de la coada vacii ce n-au fost vazuti nici de americani in Afganistan. Poate d-aia mai si muriti la 200km/h si va plangeti intre voi precum curvele cand se face lumina.

bine mai mocane ca tu te-ai nascut in ferentari si ai ferari si il speli in fata blocului

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Banditosul argintiu

R.I.P. celor doi.

Unora dintre postaci: mai terminați odată cu ruperile astea în figuri, deștepților, așa, off-topic! Dați-vă întâlnire pe chaturi, nu într-o rubrică despre accidente și tragedii. N-are rost și nici nu se cuvine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si da, mergeau tare si intr o anumita masura safe, pentru ca sunt unii care merg incet si imprastiat, constituindu se ei insisi intr un risc pentru ceilalti.

hai sa iti povestesc eu ceva...mergeam la intrunire la Vlahita si la Vanatori a trebuit sa stam la calea ferata...si au mai venit niste motociclete...de obicei imi place sa merg in fata dar de data asta find drumul mai rau am ramas ultimul..in fata mea 2 din bucuresti cel putin asa aratau nr-le..il vezi imediat pe om cand stie sa ruleze frane in fiecare curba si in doua curbe era sa o ia prin aratura dar a scapat..in odorhei oprim si spre surprinderea mea erau 2 fete...apoi cand ii vezi pe baieti aceia cum se lasa in curbe iti dai seama...dar mai sunt care zic apoi oricine poate face dealea da eu nu vreau sa fac...multumesc

Editat de ciprinhio
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu l-am cunoscut pe baiat desi am cunoscut cativa din gasca de Mures, poate intra Otto sa ne spuna ce si cum mergea baiatul...

Pana atunci pot doar sa zic ca da,ei merg tare, pe niste curbe pe care le cam cunosc, mai sunt si baieti de la noi care se pot tine dupa ei,nu eu.

 

Avand in vedere ca majoritatea se dau cu mobre de viteza, cel mai des miare, cu cauciucuri moi sau chiar slikuri, eu cred ca niciunul din gasca pe care am cunoscut-o nu s-ar da pe cele 5 grade disponibile si pe conditiile actuale de aderenta....poate ma insel dar nu cred.

 

Oricum,a exagerat intr-un loc in care nu trebuia, a platit pretul suprem (prea mare plata pentru o linie dreapta prin oras), RIP si mai cu grija!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bine mai mocane ca tu te-ai nascut in ferentari si ai ferari si il speli in fata blocului

Atata timp cat nu esti in stare sa respecti o pers cu doua maini/picioare, cum sa poti respecta reguli de circulatie sau asfaltul pe care l calci..

Ia-ti un mare RIP pe viitor ca skilu nu te va scapa de la o astfel de urare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc tot ardealul e fruncea...la Mures circuit la Sibiu Hard enduro..voi cu ce va mandriti cu Capitala Coruptiei??

Dada, voi vreţi la Sibiu marea cu sarea, capitală de regiune ca să vină toată corupţia claie grămadă. S-aveţi parte de asta, vă doresc !

 

 

cand se deschide la mures circuitu sa-i vad ce pot,dar astia cu scootere de pe aici nu o sa faca fata,multi alti o sa vina sa bea o halba si pleaca cu trenu de 4 acasa

 

Mergem şi la circuit, pun gumele cele bune la scuter ( am o perechie de Michelin PilotSport noi ) şi facem race.

Se ridica in slavi motociclismul practicat in Tg.Mures, am avut palcerea sa cunosc cativa pe ruta Bv-Mures care intr-adevar oamenii mergeau de rupeau asfaltul pe acolo dar toti recunosc faptul ca ei asa merg pentru ca acolo au invatat sa mearga + cateva rute spre Ungaria. Cum sa compari un motociclist ce a stat la campie doar pe autostrazi cu unul care a avut de incercat curbe?!? :moron:

Aşa sunt şi-n Braşov kikireisări de Poiană.

"baiatu de la Brno"..

Pune-ţi de pe acum titlul, îl meriţi !

mai laso in colo de spanie..ala e drum european pe care nu circula carutele nu sunt balegi sau alte povesti..vb auirea in tramvai

Se vede cât de bine ştiţi voi circuitele de motociclism; ştiţi şi în ce regiune a Spaniei este circuitul de la Brno ?

hai sa iti povestesc eu ceva...mergeam la intrunire la Vlahita si la Vanatori a trebuit sa stam la calea ferata...si au mai venit niste motociclete...de obicei imi place sa merg in fata dar de data asta find drumul mai rau am ramas ultimul..in fata mea 2 din bucuresti cel putin asa aratau nr-le..il vezi imediat pe om cand stie sa ruleze frane in fiecare curba si in doua curbe era sa o ia prin aratura dar a scapat..in odorhei oprim si spre surprinderea mea erau 2 fete...apoi cand ii vezi pe baieti aceia cum se lasa in curbe iti dai seama...dar mai sunt care zic apoi oricine poate face dealea da eu nu vreau sa fac...multumesc

Scuterul meu mă ajută să merg primul chiar şi pe drumurile unde voi trebuie să faceţi slalom printre gropi. Iar dacă nu nimeresc curba ( ceea ce mi s-a întâmplat de multe ori ), pot merge liniştit şi prin şanţ sau mirişte.

Oricum,a exagerat intr-un loc in care nu trebuia, a platit pretul suprem (prea mare plata pentru o linie dreapta prin oras), RIP si mai cu grija!

El nu a plătit. El s-a sustras într-o clipă de la toată responsabilitatea şi îndatoririle ce le avea, lăsând în urmă multă suferinţă. Sper ca în acest context, măcar copii lui să crească cu capul pe umeri, să nu-i urmeze măreţiile comise.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu l-am cunoscut pe baiat desi am cunoscut cativa din gasca de Mures, poate intra Otto sa ne spuna ce si cum mergea baiatul...

Pana atunci pot doar sa zic ca da,ei merg tare, pe niste curbe pe care le cam cunosc, mai sunt si baieti de la noi care se pot tine dupa ei,nu eu.

 

Avand in vedere ca majoritatea se dau cu mobre de viteza, cel mai des miare, cu cauciucuri moi sau chiar slikuri, eu cred ca niciunul din gasca pe care am cunoscut-o nu s-ar da pe cele 5 grade disponibile si pe conditiile actuale de aderenta....poate ma insel dar nu cred.

 

Oricum,a exagerat intr-un loc in care nu trebuia, a platit pretul suprem (prea mare plata pentru o linie dreapta prin oras), RIP si mai cu grija!

baietii de mures,intradevar nu ies pe vremea asta,dar nu numai otto e acolo ca ma sunt,adica in ordine,...locul 1.GAGYI,BOOMER,FLORIN,OTTO,VIESPEA ALBASTRA,DOCTORU-FLORIN,ROSSI-DRAGOS,SOSY-SOVATA,EMI,LOTI,CSABA-KAWAKI.acestia sunt cei mari,si mai sunt pe langa ei si ceva incepatori...dar sunt sigur ca din ramania nu le face fata nimeni,au venit si alti din bucuresti si ziceau ca umbla la curse si au zburat in porumb

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

NU ERA IN GASCA FORJATORILOR STRADALI (ADICA GP SRADAL)ERA INCEPATOR,BAIETII NU PRIMESC IN GASCA LOR INCEPATORI,ACOLO CAND INTRI TREBUIE SA TRAGI DE GAZ,SI DIN CATE STIU NU MAI ESTE LOC.

 

Am avut ocazia sa ii intalnesc pe baietii astia de cateva ori prin benzinariile de pe traseul Tg,m -Bv i-am vazut si pe Bogata, DA, sunt aproape sigur ca intre ei nu mai este loc pentru oameni cu iq-ul ca tine si ca cel ce a murit... ACOLO CAND INTRI TRE SA TRAGI DE GAZ CU CREIER.

 

Mie nu mi s-au parut cocalari cum tu si mortul sigur sunteti mai ales dupa limbaj, sunt oameni maturi cu motoare puternice care merg la limita, dar nu de putine ori i-am vazut incolonati mergand cu 60 la ora pt ca era continua si nu depaseau ca disperatii, probabil asta este si motivul pentru care se vborbeste de ei la PREZENT nu la TRECUT cum se vorbeste de forjatorul de pasaturi...cu 1 mort la activ din trecut , experienta din care se pare ca nu a invatat nimic, cunosc foarte bine si zona accidentului, sunt aproape saptamanal incidente mai mari sau mai mici, si politia si-a facut sediu pe acolo...tre sa fi (cuvant urat) sa nu constientizezi asa ceva...mai ales ca era localnic...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Scuterul meu mă ajută să merg primul chiar şi pe drumurile unde voi trebuie să faceţi slalom printre gropi. Iar dacă nu nimeresc curba ( ceea ce mi s-a întâmplat de multe ori ), pot merge liniştit şi prin şanţ sau mirişte.

foarte bine sa fii primul tot timpul chiar daca o iei pe scurtatura mie numi trebuie cascadorii de genul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Andry, esti cam dur unilateral...

ok, a gafat, a tras de gaz prea mult...

INSA trebuie sa recunosti ca ai patit in trafic sa fi tratat de automobilisti ... ca si cand ai fi omul invizibil...

povesti cu "nu te-am vazut" sunt folclor la nivel planetar. nu numai la noi. soferii de masina se simt ... superiori cumva, si sunt procentual mai multi varza decat in comunitatea asta.

 

NU SI IN CAZUL ACESTA !!!!! mama mea a fost martoraaaaa!!!! a aparut cu motorul CA UN GLONT!!!! si culmea, inainte cu 500 m facea depasiri pe linie continua!!!!!

DECI??????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

foarte bine sa fii primul tot timpul chiar daca o iei pe scurtatura mie numi trebuie cascadorii de genul.

 

 

corect, nu iti trebuie cascadorii de genul, iti trebuie o carte de gramatica :) http://dexonline.ro/articol/Ghid_de_exprimare_corect%C4%83

 

Si sa nu vorbim de spania in randul motociclistilor morti...zilnic moare 1-2..

Spania e un motociclist in randul motociclistilor?

 

 

 

 

tu esti etnic maghiar?

Editat de tiranspider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

motivul pentru care se vborbeste de ei la PREZENT nu la TRECUT

Nu sunt de acord cu GP-ul stradal, dar tind sa cred ca acesta este adevaratul motiv:

 

- baietii din Mures se dau mai mult pe Hungaroring decat pe tastarura, se lauda intre ei,cu cateva secunde in minus /circuit

post-26723-0-37782600-1392295915_thumb.jpg

post-26723-0-14671500-1392295923_thumb.jpg

post-26723-0-54024000-1392295931_thumb.jpg

post-26723-0-64117800-1392295953_thumb.jpg

Editat de Hosszu Toll
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mi-am adus aminte acum suzuki de domnu Mircea Simon ce rau imi pare , era tot un zambet si-un ras pe unde te intalneai cu el,si cu chef de viata ,caterina,a fost mare pierdere pt voi ,parca-l vad si acum cum radea la masa ba pe la doripesco ori pe la dracula,Dumnezeu sa-L ierte

cat despre baiat... no comment ,Dumnezeu sa-L ierte

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce pui "-L", majusculă ? Pronumele "îl" se referă la cel păcătos, nu la Dumnezeu.

 

Nu sunt de acord cu GP-ul stradal, dar tind sa cred ca acesta este adevaratul motiv:

 

- baietii din Mures se dau mai mult pe Hungaroring decat pe tastarura, se lauda intre ei,cu cateva secunde in minus /circuit

Bravo lor, celor care merg pe circuit. Noi NU avem ciudă/râcă/cuvinte de ocară pentru "băieţii din Mureş", dar ne distrează modul în care sunt prezentaţi aceşti "băieţi" de către mai sus lăudăroşii de serivicu ciprinhio şi suzuki73; care ridică la grad de zmei reisării de Bogata.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

De ce pui "-L", majusculă ? Pronumele "îl" se referă la cel păcătos, nu la Dumnezeu.

 

Bravo lor, celor care merg pe circuit. Noi NU avem ciudă/râcă/cuvinte de ocară pentru "băieţii din Mureş", dar ne distrează modul în care sunt prezentaţi aceşti "băieţi" de către mai sus lăudăroşii de serivicu ciprinhio şi suzuki73; care ridică la grad de zmei reisării de Bogata.

 

Da, iti dau dreptate...probabil sunt niste baieti tineri....care, daca nu revin cu picioarele pe pamant ,,,,,,in curand o sa simta durerea pe pielea lor

Editat de Hosszu Toll
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mi-am adus aminte acum suzuki de domnu Mircea Simon ce rau imi pare , era tot un zambet si-un ras pe unde te intalneai cu el,si cu chef de viata ,caterina,a fost mare pierdere pt voi ,parca-l vad si acum cum radea la masa ba pe la doripesco ori pe la dracula,Dumnezeu sa-L ierte

cat despre baiat... no comment ,Dumnezeu sa-L ierte

fratelo,MIRCEA SIMON a fost tata smecherilor din motociclismul romaniei,a fost cel mai nebun motociclist stradal,astia care vb.pe aici sunt niste pitici,nu stiu ei la cat e ceasul,vai de ei,au niste junghiuri si sar aici pe tastatura,saraci,mi-e mila de ei.te salut

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

NU SI IN CAZUL ACESTA !!!!! mama mea a fost martoraaaaa!!!! a aparut cu motorul CA UN GLONT!!!! si culmea, inainte cu 500 m facea depasiri pe linie continua!!!!!

DECI??????

... nu stiu cum sa mai explic, am incercat de atatea ori...

 

EU cum naiba de sunt in viata? ma dau si eu in traficul asta...

si am vazut masina venind cu 200(a se citi racheta ca nu am radar in nas) spre mine. nu i-am taiat calea. ca ma facea tocana.

am vazut si motor venind cu 200 spre mine. nici aluia nu i-am taiat calea, ca muream amandoi...

eu cum de pot sa vad si altii nu? pentru ca EU ma uit... AIA nu se uita.

nu exista nu te-am vazut. exista nu m-am uitat! exista doar nu o trece trenu acum... si trece, exista: doar nu o veni unu tocmai acum si vine, exista: am timp si nu este...

si mai exista EU POT! si .. ups, nu poate...

 

ce mie nu mi-a taiat nimeni calea? de ce draqu eu nu am taiat nimanui calea? ca sunt superman si vad prin zid? nu, ca ma uit sa vad daca o sa ma doara sau nu...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ROMANIA .......norocul vostru ca a fost inventat copy-paste si translate google ca altfel faceati fractura de limba cand pronuntati BUNA ZIUA......nu va mai dati atat de rotunzi ca specimene ca voi adunau carenele dupa Bogata anu trecut .......sa vina Funar sa va coloreze in Tricolor .......altceva nu mai stiti decat NEM TU DOM .....sa va fie rusine......HUUUOOOOO mai terminati dreaq cu astea si plecati sa aprindeti cate o lumanare la locul accidentului .......sa nu va puteti despartii de tastatura? rusine rusine rusine

 

 

etnic o fi maghiar, dar tehnic e roman ca si tiganii din ferentari deci n-are scuze sa nu stie romaneste.

 

 

cum sa nu, Autonomie :)

Sunteti offtopic.....trebuie deschis un topic cu titlul: Moarte ungurilor, magharilor, bozgorilor, noi am fost primii aici, plecati in Ungaria etc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ho ho...tarane,unde te crezi,in padure,fi civilizat,ia si tu o carte si citeste sau da si tu bacalaoriatu

bacalaureat, asa se numeste... dar tu probabil nu ai ajuns atat de departe ... sunt sigur ca ai citit multe carti la viata ta... mai ales cele de joc in ultima banca la ora de limba romana...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...