Sari la conținut

ACCIDENT MORTAL IN TG-MURES


suzuki73
 Share

Postări Recomandate

nu stiu despre ce vorbesti,te afli si tu in treaba,esti un personaj care scoti o data pe an motoru din garaj si vrei sa zici ca esti motociclist,mi-au zis baietii care te cunosc.

lasa-i in pace nu vezi cine se oftica baieti de la bucale..

de ce se oftica pt ca au auzit ceva de ei dar nu iau vazut...eu iam vazut si nu o data...am mai vazut o gramada de bikeri pe drum da nu faceau ce-au facut ei..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 436
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

lasa-i in pace nu vezi cine se oftica baieti de la bucale..

de ce se oftica pt ca au auzit ceva de ei dar nu iau vazut...eu iam vazut si nu o data...am mai vazut o gramada de bikeri pe drum da nu faceau ce-au facut ei..

Cred ca, din cauza ca i-ai vazut prea des, nu ai dat pe la scoala ....

Editat de tiranspider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lasa-i in pace nu vezi cine se oftica baieti de la bucale..

de ce se oftica pt ca au auzit ceva de ei dar nu iau vazut...eu iam vazut si nu o data...am mai vazut o gramada de bikeri pe drum da nu faceau ce-au facut ei..

daca tu "i ai" vazut ....si nu DOAR o data....inseamna ca mergeau destul de incet de ai apucat sa i vezi

NOUA celor de la bucale ne pare rau ca nu "i am" vazut......

cand putem face o vizonare ??

oricum TU ai grija cand ii mai vezi sa ai casca bine legata sa nu ti o zboare cand intorci capul dupa ei

 

ps acum serios eu unul ma bucur ca lumea se da tare pe strada, pana la urma asta e ...nu avem circuit, nu sunt bani sa te tot duci pe afara

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu personal sunt foarte oficat ca in aproape 40 000 de km pe doua roti, din care cam un sfert in Bucuresti, n-am reusit sa fac nici un accident; cred ca ar trebui sa-mi trimit CV-ul la "baietii rai" sa ma invete ei niste meserie, ca nu se mai poate asa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ps acum serios eu unul ma bucur ca lumea se da tare pe strada, pana la urma asta e ...nu avem circuit, nu sunt bani sa te tot duci pe afara

 

Asta ca "nu avem circuit" este o scuza tampita pe care am vazut-o de sapte mii de ori pe forumul asta, ca vezi-Doamne d-aia merg retarzii extrem de tare.

 

Nu inteleg... daca erau nu unul ci vreo 4-5 circuite bunicele in Ro (ceea ce oricum nu se va intampla), crezi ca toti retarzii astia de merg asa pe strada (ii putem numi chiar criminali cu buna stiinta, avem dovada si pe topicul asta) se duceau acolo o data pe saptamana, plateau frumos taxa, eliberau adrenalina si apoi brusc pe strada erau mielusei pana saptamana viitoare?? Siiiiguuuur...

Poate nu toti ar locui aproape de unul dintre circuitele alea, ar trebui sa bata cateva zeci/sute de km dus-intos (daca au bani de banzina, ca multi n-au bani nici de asigurare, itp, anvelope) apoi sa plateasca taxa de intrare... si uite asa alte motive ca sa NU ajunga acolo. Si acolo cui s-ar mai da ei mari ca stiu sa mearga pe-o roata, cine le-ar mai admira zbomotul infernal al tobelor etc etc? Ca in mediul ala nu ar fi nimic special.

 

Nu va mai mintiti singuri!

Singura vina o au impotentii si ignorantii de politisti, platiti degeaba din banii publici. Aia sunt de fapt primii vinovati de multitudinea de accidente si victimele lor, faptul ca stiu ca se intampla toate astea si nu-i vaneaza deloc. Ar fi asa simplu sa faca cateva filtre, sa le verifice acte, tobe, anvelope, sa le verifice suporturile de numere etc etc si sa vezi cum s-ar mai linisti retarzii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

iti dau dreptate,dar multii aici daca zici de baietii de mures se oftica,aici nu poti avea o parere ca sar o suta pe tine,dar asta e,au fost multi din tara care sau dat cu baietii de mures dar inca nu sau gasit rivali,dar din pacate liderul lor MIRCEA SIMON a decedat acum 2 ani,dar viata merge inainte,dar vreau sa va spun ca mai e putin timp si e gata pista la mures si o sa-i vedeti acolo.

 

de cand ti-ai facut iar cont aici repeti ca un PAPAGAL aceeasi placa: BAIETII DIN MURES , BAIETII DIN MURES....

 

Zi frate, au PARTICIPAT la vreo competitie? au castigat vreun premiu? alearga pe undeva pe-afara si nu am auzit de ei?

 

Sau ce tot atata k.k.t cu BAIETII DIN MURES BAIETII DIN MURES. Am ajuns sa cred ca e vreo hoarda de homossexuali, BAIETII DIN MURES....

 

Sau sunt cativa care dau blana pe strada si de care se ocupa selectia naturala? (asa cum a patit si neinitiatul asta despre care se discuta aici? )

 

Mai schimba placa...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

domnu adrian,noi in 2008 mergeam in CAMPIONATUL DE MOTOCICLISM DE VITEZA AL UNGARIEI,daca nu crezi suna te rog la FEDERATIA ROMANA DE MOTOCICLISM si iti poate spune,pt.ca noi in fiecare an trebuie inoita licenta pt.a merge intr-un campionat,ai fost si tu de doua ori pe mestecanis si tihuta si comentezi,bine am sa pun placa cu GUTA...Ma baiatu,eu ma-m interesat de tine,dar vezi ca mai ai un pic de invatat.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ştim, tu te-ai interesat de toţi, îi ştii pe toţi şi îi ai la degetul mic pe toţi.

Iar FRM organizează campionatul de motociclism din Ungaria.

Băieţii din Mureş sunt campioni pe sate.

Şi însuşi tatăl lui Marquez a fost născut în Mureş, lângă circuit. În cazul lui Marc nici măcar n-a mai apucat maică-sa să iasă din pitstop-uri, acolo l-a scăpat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai baiatu,daca vrei sa mergi in alt campionat in afara de romania,iti trebuie aprobare de la FRM,nu esti documentat,se vede ca nu citesti carti,aici se vede ca esti motociclist de duminica,scoti motorul doar pana in capatul satului sa te vada babele care stau priponite de gard

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eram cu masina acum vreo 3 ani, pe ruta Targu Mures-Brasov, cand m au depasit baietii pe viraje (banuiesc ca ei erau, la cum mergeau). Vreau sa spun ca, indiferent de aiurelile de pe aici, oamenii stiu meserie si asta se vede, mergeau extrem de tare, dar se vedea clar cat de bine cunosc drumul si chiar nu riscau inutil, desi cam mergeau cu genunchiul pe jos in viraje la viteze de peste 150. Motoare tari, cauciucuri moi si calde, echipament full etc. Sigur, intr o curba fara vizibilitate poti da peste Dacia oprita ca nea Dorel a iesit la o pisare si nu s a mai deranjat sa o scoata de pe carosabil, dar daca vrei sa elimini de tot si aceste riscuri, mergi cu 30 la ora (si apar altele, ca te depasesc tirurile). Din punctul meu de vedere, din ce am vazut, oamenii au clasa, skill, cojones si creier.

Editat de Kevinn
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai baiatu,daca vrei sa mergi in alt campionat in afara de romania,iti trebuie aprobare de la FRM,nu esti documentat,se vede ca nu citesti carti,aici se vede ca esti motociclist de duminica,scoti motorul doar pana in capatul satului sa te vada babele care stau priponite de gard

Hai că aici chiar mai prins ! Cei drept îţi dau dreptate la treaba asta, nu sunt cult şi nici nam citit cărţi că nu miau plăcut, iar de motociclit mă plimb cât pot pe aici pe lăngă Sibiu, am fost odată chiar şi până în Braşov !!!! Cu scuterul meu !!! Şi era să ma ia poliţia la radar întro localitate, noroc că nu era nimeni în maşină. Dar numi place să merg chiar departe de casă că nu mai e aşa fain, nu te ştie lumea şi nai cu cine vorbi sau cine se uita la tine.

Scuze pentru neplăcerile create până acum, respekt !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai baiatu,daca vrei sa mergi in alt campionat in afara de romania,iti trebuie aprobare de la FRM,nu esti documentat,se vede ca nu citesti carti,aici se vede ca esti motociclist de duminica,scoti motorul doar pana in capatul satului sa te vada babele care stau priponite de gard

 

bine ca ai citit tu carti, pretenas! daca esti la fel de agramat si in ungureste, ma mir cum te descurci sa traiesti in tara asta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc tot ardealul e fruncea...la Mures circuit la Sibiu Hard enduro..voi cu ce va mandriti cu Capitala Coruptiei??

cand se deschide la mures circuitu sa-i vad ce pot,dar astia cu scootere de pe aici nu o sa faca fata,multi alti o sa vina sa bea o halba si pleaca cu trenu de 4 acasa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eram cu masina acum vreo 3 ani, pe ruta Targu Mures-Brasov, cand m au depasit baietii pe viraje (banuiesc ca ei erau, la cum mergeau). Vreau sa spun ca, indiferent de aiurelile de pe aici, oamenii stiu meserie si asta se vede, mergeau extrem de tare, dar se vedea clar cat de bine cunosc drumul si chiar nu riscau inutil, desi cam mergeau cu genunchiul pe jos in viraje la viteze de peste 150. Motoare tari, cauciucuri moi si calde, echipament full etc. Sigur, intr o curba fara vizibilitate poti da peste Dacia oprita ca nea Dorel a iesit la o pisare si nu s a mai deranjat sa o scoata de pe carosabil, dar daca vrei sa elimini de tot si aceste riscuri, mergi cu 30 la ora (si apar altele, ca te depasesc tirurile). Din punctul meu de vedere, din ce am vazut, oamenii au clasa, skill, cojones si creier.

 

Nu riscau inutil. :lol:

 

Bai nene, cand mergi la modul tare pe motor pe strada se poate intampla orice. Stranuta ala pe care il depasesti si ia de volan stanga 2cm si te-a trantit in contrasens, se balega o vaca, sare caprioara, etc etc.

Eu cand vin in Romania merg ARAD - BRASOV - BRAILA - Romania pe diagonala.

 

Asta vara aveam 50-60-70 la ora intr-un sat, dupa o curba la dreapta fara vizibilitate am intrat pe un pod - pe pod pe contrasens era un camion si in fata mea pe sensul meu venea o camioneta. Front colision urma, noroc ca am franat cu ambele picioare si cel cu camionul a franat la fel ca se bage pe sensul lui cel cu camioneta.

Asa ca nu-mi zi mie ca nu risti.

Pe sosele risti in momentu in care te-ai urcat in sa sau la volan, din secunda aia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc tot ardealul e fruncea...la Mures circuit la Sibiu Hard enduro..voi cu ce va mandriti cu Capitala Coruptiei??

Tu faci parte dintre acei frustrati care sunt inca urmariti de ideea de Bucuresti, afla ca pana la urma si noi avem 2 maini, 2 picioare si alte organe precum au TOTI ceilalti romani, unguri sau europeni. Daca esti intr-adevar asa tare in cohones si cunosti faptul ca bucurestiul e capitala coruptiei, pune mana sa schimbi acest lucru si nu jigni persoane care au idei comune cu ale tale.

 

 

Se ridica in slavi motociclismul practicat in Tg.Mures, am avut palcerea sa cunosc cativa pe ruta Bv-Mures care intr-adevar oamenii mergeau de rupeau asfaltul pe acolo dar toti recunosc faptul ca ei asa merg pentru ca acolo au invatat sa mearga + cateva rute spre Ungaria. Cum sa compari un motociclist ce a stat la campie doar pe autostrazi cu unul care a avut de incercat curbe?!? :moron:

 

cand se deschide la mures circuitu sa-i vad ce pot,dar astia cu scootere de pe aici nu o sa faca fata,multi alti o sa vina sa bea o halba si pleaca cu trenu de 4 acasa

 

Pai vezi mah de ce nu sunteti respectati?? Pentru ca unii dintre voi sunteti niste tarani de la coada vacii ce n-au fost vazuti nici de americani in Afganistan. Poate d-aia mai si muriti la 200km/h si va plangeti intre voi precum curvele cand se face lumina.

Editat de ZaiR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alta data dupa o curba larga fara vizibilitate, aveam cam 80-90, dupa curba UN CAL in mijlocul drumului. Si nu eram in sat.

 

Si tu vrei sa-mi zici ca "baietii de la Mures" stiu la orice ora din zi si din noapte unde sunt toti caii si toate vacile din judetul Mures? :huh:



Nici pe circuit nu esti 100% safe, dar macar nu sunt soferi, balegi, cai.

Dar si acolo iti risti viata pentru ca sunt ceilalti care pot sa cada in fata ta... (cum a murit Simoncelli sau cum a ramas neom Mircea Vrajitoru)

 

Asa ca nu-mi povesti mie ca mergeau pe STRADA tare dar SAFE. Buaaaaaaaaaaahahahahahahahaaaaaaa



Se ridica in slavi motociclismul practicat in Tg.Mures, am avut palcerea sa cunosc cativa pe ruta Bv-Mures care intr-adevar oamenii mergeau de rupeau asfaltul pe acolo dar toti recunosc faptul ca ei asa merg pentru ca acolo au invatat sa mearga + cateva rute spre Ungaria. Cum sa compari un motociclist ce a stat la campie doar pe autostrazi cu unul care a avut de incercat curbe?!?

 

Si la mine daca vii in vizita, te duc pe unde ma plimb eu frecvent si n-o sa poti sa te tii dupa mine. Asta nu ma face zeu ci doar invatat cu acele drumuri. Am portiuni unde stiu fiecare gropicica, cand e ud si unde e ud, unde sunt biclcisti, unde pot sa dau sau nu pot sa dau, unde e radar si unde sunt camere, etc etc.

Un nou venit ar merge ca melcul unde eu merg cu 100 pt ca stiu drumul ca-n palma. Dar asta nu ma face zeu sau "baiatu de la Brno".. hahahaaaaaa

Editat de B.B.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu riscau inutil. :lol:

 

Bai nene, cand mergi la modul tare pe motor pe strada se poate intampla orice. Stranuta ala pe care il depasesti si ia de volan stanga 2cm si te-a trantit in contrasens, se balega o vaca, sare caprioara, etc etc.

Eu cand vin in Romania merg ARAD - BRASOV - BRAILA - Romania pe diagonala.

 

Asta vara aveam 50-60-70 la ora intr-un sat, dupa o curba la dreapta fara vizibilitate am intrat pe un pod - pe pod pe contrasens era un camion si in fata mea pe sensul meu venea o camioneta. Front colision urma, noroc ca am franat cu ambele picioare si cel cu camionul a franat la fel ca se bage pe sensul lui cel cu camioneta.

Asa ca nu-mi zi mie ca nu risti.

Pe sosele risti in momentu in care te-ai urcat in sa sau la volan, din secunda aia.

 

Astea sunt riscurile inerente deplasarii motorizate sau nu pe soselele din RRomanica. Riscuri inutile sunt altele, care tin de tine, nu de participantii la trafic.

Near miss de astea de care zici avem toti, cel putin una pe saptamana in timpul sezonului, stai linistit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si tu vrei sa-mi zici ca "baietii de la Mures" stiu la orice ora din zi si din noapte unde sunt toti caii si toate vacile din judetul Mures? :huh:

 

evident ca stiu!! ei au probleme cu passat-urile...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...