Sari la conținut

GSXR1000 moare motorul!


Postări Recomandate

Presupun ca acum ti-ai dat seama cat de mult pe langa problema ai fost sa zic asa ...

Cand juma de forum iti zice ca e alba si tu o tii ca e neagra si totusi nu ai dreptate, contrazicandu-te la nesfarsit ... pana mea ... o dai in penibil. Cat despre toba normal ca nu se aude la fel, in momentul ala roata invarte motorul si nu viceversa ... mai departe presupun ca stii si tu ce se intampla si de ce ai rateuri pe evacuare.

 

Ma bucur totusi ca te-ai lamurit.

 

Nu presupupun nimic, nu am fost deloc pe langa problema si nu stiu cine esti tu ca sa-mi spui mie asta. Tu ai avut vreo contributie?

 

Mailul postat de TNG imi confirma in parte absolut tot ce am zis, referitor la masini confirma ce am zis eu (de parca trebuia vreun mail de la un savant care sa explice asta!! Doh!!) iar despre motociclete din explicatia acelui domn rezulta clar ca in regim de frana de motor consumul se reduce drastic. Nu o spune direct, o spune indirect.

 

Cand eu am zis ca are legatura cu contactul de ambreiaj si alte BULIBASELI ELECTRIce, cam cat PWLA mea de departe am fost mai, ca ma faci sa turbez.

Inteleptul pamantului, te-ai gasit sa-mi dai sfaturi, sa-mi tii TU MIE morala????

 

Si little wayne, cu ce te pot ajuta??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 110
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Reactia ta initiala a fost in regula, un om cu caracter puternic recunoaste cand a gresit. Dar din pacate, se pare ca nu cazul! Ti-am mai spus si o repet, cu cat insisti mai mult cu atat pari mai ridicol.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am ce sa recunosc. De cate ori gresesc recunosc. In cazul asta nu am ce. Imi pare rau.

 

Da, nu stiam ca la motociclete sport nu se taie de tot injectia in frana de motor, si sincer nici acum nu sunt convins.

 

Dupa ceva studiu am descoperit ceva inexactitati si in acel mail de raspuns, cu privire la oxigenul din catalizator dar nu vreau sa mai starnesc rahatul.

 

Sunt convins, repet, sunt convins ca exista si modele de motociclete (mai ales cele touring sau de strada) la care in frana de motor se reduce injectia pana la 0,

1 - pentru a reduce consumul, 2- pentru a proteja catalizatorul si a reduce noxele.

 

Pana si in brosura de prezentare a Suzuki GSXR 1000 din 2014 este specificat ca se folosesc injectoare cu 12 gaurele pentru a avea un amestec cat mai omogen pentru a reduce consumul si noxele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...

moare la frana de motor.oare ce ar putea fi??

precizez ca accelerez in 10-12 mii ture iar cand vine la relanti, motorul se opreste.

Suzuki gsr600 2007,

cateodata si in mers la frana de motor se mai opreste...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

moare la frana de motor.oare ce ar putea fi??

precizez ca accelerez in 10-12 mii ture iar cand vine la relanti, motorul se opreste.

 

Suzuki gsr600 2007,

cateodata si in mers la frana de motor se mai opreste...

Probleme de injectie.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

moare la frana de motor.oare ce ar putea fi??

precizez ca accelerez in 10-12 mii ture iar cand vine la relanti, motorul se opreste.

Suzuki gsr600 2007,

cateodata si in mers la frana de motor se mai opreste...

Salut,

Motorul are/functioneaza normal la ralanti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 7 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...