Sari la conținut

Grupul Motociclistilor De Cursa Lunga Din Ro, Program Excursii 2007


Constantin
 Share

Postări Recomandate

Excursii de cursa lunga in 2007.

 

Sigure:

1. 27 - 29. 04. 07 Bucuresti - Malmedy ( Belgia), la cel de al 29-lea Meeting al motociclistilor care au ocolit pamantul sau un continent, Responsabil Constantin

2. 06 - 11. 06. 07 FJR Austria Tour ( include Sud Tirol), Responsabil Popescud

3. 11 - 16. 06. 07 Honda Deauville Meeting in Alpi la granita Italia, Elvetia, Austria ( Bolzano, pass Brenner, Merano, pass Mendola), Responsabil Constantin

4. 04 - 11. 06. 07 BMW Motorrad International Biker Meeting, Responsabil ?

 

Estimate:

a. Bucuresti - Moscova, Responsabil Bobita

b. Bucuresti - Spania, Responsabil VIOREL93

c. Bucuresti - Tarile nordice ( Scandinavia), Responsabil Okesz

d. CRETA, Responabil Stefange

e. Tur Europa zone extreme, Responsabil Giv32

 

ALTE PROPUNERI:

- 07. 07 Bucuresti - Scotia

- ? BMW Meeting 2007

- ? Intermot 2007

 

Obs: Excursiile 2 & 3 ar trebui cuplate pentru evitarea parcurgerii drumului dus-intors. Taxe participare luate de organizatorii locali mici: 25e la 1., nimic la 2., nimic la 3.. Cazarile cam 30/ persoana cu fruschtiuk. La 1 si 3 se poate dormi in cort. Masa festiva la 3 costa 18 e. Cost benzina cam 250 e pana in Alpi si retur.

 

 

Inscrisi in Grupul Motociclistilor de Cursa Lunga pana acum:

 

1. Constantin Yamaha FJR 1300

2. Stefangt BMW R1200 ST

3. Mocanu Pompi Suzuki Burgman

4. Bobita BMW R 1150 GS

5. Zarandi Yamaha FZ 6s

5. Popescud Yamaha FJR 1300

7. Katy Yamaha FJR 1300

8. esz BMW 1200 GS

9. Nazdravanul BMW 1200 C Montauk

10. Net BMW K 1200 GT

11. Hallryder BMW K 1200 RS

12. Ravenshield Honda VT 600

13. Doru Master BMW 1150 RT

14. Adrian BMW 1200 GS

15. Viorel93 Suzuki 500

16. Urcu BMW 650 Dakarv

17. Giv32 BMW 1100 RT

18. Partizan Fazer 600

 

Inscrisi Asistenti in Grupul motociclistilor de cursa lunga:

 

1. violetbiker Goldwig GL 1100

2. tuningboy Honda RVF 400R

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Excursii de cursa lunga in 2007.

 

Sigure:

1. 27 - 29. 04. 07 Bucuresti - Malmedy ( Belgia), la cel de al 29-lea Meeting al motociclistilor care au ocolit pamantul sau un continent, Responsabil Constantin

2. 06 - 11. 06. 07 FJR Austria Tour ( include Sud Tirol), Responsabil Popescud

3. 11 - 16. 06. 07 Honda Deauville Meeting in Alpi la granita Italia, Elvetia, Austria ( Bolzano, pass Brenner, Merano, pass Mendola), Responsabil Constantin

4. 04 - 11. 06. 07 BMW Motorrad International Biker Meeting, Responsabil ?

 

Estimate:

a. Bucuresti - Moscova, Responsabil Bobita

b. Bucuresti - Spania, Responsabil VIOREL93

c. Bucuresti - Tarile nordice ( Scandinavia), Responsabil Okesz

d. CRETA, Responabil Stefange

e. Tur Europa zone extreme, Responsabil Giv32

 

ALTE PROPUNERI:

- 07. 07 Bucuresti - Scotia ?

- ? Intermot 2007 ?

 

Obs: 1. Excursiile 2 & 3 ar trebui cuplate pentru evitarea parcurgerii drumului dus-intors.

2. Taxe participare luate de organizatorii locali mici: 25e la 1., nimic la 2, 3. 4.

3. Cazarile cam 30/ persoana cu fruschtiuk. La 1, 3, 4 se poate dormi in cort. Masa festiva la 3 costa 18 e. 4. Cost benzina cam 250 e pana in Alpi si retur.

5. La 1, 2 si 3 eu m-am inscris deja. Cine planueste sa mearga ar fi indicat sa faca la fel sau sa-mi comunice pt ai inscrie.

 

 

Inscrisi in Grupul Motociclistilor de Cursa Lunga pana acum:

 

1. Constantin Yamaha FJR 1300

2. Stefangt BMW R1200 ST

3. Mocanu Pompi Suzuki Burgman

4. Bobita BMW R 1150 GS

5. Zarandi Yamaha FZ 6s

5. Popescud Yamaha FJR 1300

7. Katy Yamaha FJR 1300

8. esz BMW 1200 GS

9. Nazdravanul BMW 1200 C Montauk

10. Net BMW K 1200 GT

11. Hallryder BMW K 1200 RS

12. Ravenshield Honda VT 600

13. Doru Master BMW 1150 RT

14. Adrian BMW 1200 GS

15. Viorel93 Suzuki 500

16. Urcu BMW 650 Dakarv

17. Giv32 BMW 1100 RT

18. Partizan Fazer 600

 

Inscrisi Asistenti in Grupul motociclistilor de cursa lunga:

 

1. violetbiker Goldwig GL 1100

2. tuningboy Honda RVF 400R

3. TazzY zx6R

4. Belbody Suzuki DR 600

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 weeks later...

Nazdravanul si-a schimbat motocicleta : BMW R 1200 RT (: (:

...neaparat tre sa bem ... :lol: :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Prima excursie La Malmedy, Belgia, 27 - 29 . 04. 07.

 

S-au anuntat pana acum Constantin, Marius BMW 1150 RT, Pompiliu BMW. Aveti mai jos formularul de inscriere. Il completati si il trimeteti cu cei 25 in plic ( eu asa am facut si anul trecut si in acest an).

Cazarea si la motelul din preajma, la cca 600 m, camera de 2 persoane 40 e. Nemtii stau toti in cort.

 

 

 

 

Welcome from whatever part of the world you are coming !

 

Formular for Booking: Meeting for Motorcycle-WORLD-Travellers

 

Please copy this site and store it in word ! Print this out ! Send it by postage to my address:

GLOBETROTT-ZENTRALE Bernd Tesch. GrĂźnentalstrasse 31. 52152 Simmerath-HAMMER / Eifel. Germany

 

Please answer ALL questions. And fill in ALL complete addresses of all participants. Please add the fees (EURO 25,00 for three days, EURO 23,00 for two days) in the envelope. Don´t be afraid: Some thousand participants have send me their fees cash since 27 years already !

 

Automatically after your booking you will have the route-decription as well as all written information about your normal questions by email. If you do NOT have an email-address please add an envelope with your written address on it !

Normally I do NOT reserve places for anyone without this formalities because I have the responsibility for this meeting of 300 participants and want to know who is coming. And I want to talk to 300 participants instead of handling all this bookings on this days.

 

1. My Booking for the meeting for Motorcycle-World-Travellers

 

0 yes or __0 no I have been participant of the Tesch-Meeting before. How many times ????

 

Couples with one address please fill in only one sheet.

 

Name :_________________________________________________________________ .

 

Christian Name: __________________.

 

Firm / Journalist / Profession: __________________.

 

Street: __________________ .

 

Country / Country-Code, Town-Code / City: ________________.

 

Telefon IMPORTANT as well ! !

Your email-address write very clear please: !

Your website : .

 

Important ! Please cross all completely below !

 

2. I travel by motorcycle-type : ______________________________________________

 

3. I travelled by motorcycle already in:

 

0 EUROPE 0 AFRICA 0 North-AMERICA 0 South-AMERICA 0 ASIA 0 AUSTRALIA

 

4. I plan (when ???) in 20.......?? the following mc-tour :

 

0 EUROPE 0 AFRICA 0 North-AMERICA 0 South-AMERICA 0 ASIA 0 AUSTRALIA

 

5. I got information of this meeting by :

 

0 Written by B.T.? 0 Friends 0 Internet 0 Magazines. Which one in which edition ??

 

I could give a slides-report (90 slides, 45 minutes) this year or next year about my tour to......... Please use back side or another side !

 

6. I / or both sign that I / we take part on own risk including way of arrival / departure

 

Fees for Friday + Sutarday + Sunday: Euro 25,00 / person. Saturday + Sunday : EURO 23,00 / person

 

I add ?? € here : 0 cash (95 % do this since 1978 !!) 0 Euro-Cheque. NO other bank-cheques! I do NOT accept credit-cards for this small fees !

 

Signature: Date: .

 

I hope you write here a personal sentence for the one-man-firm Bernd Tesch. I will read and answer this:

 

 

 

GLOBETROTT-ZENTRALE Bernd TESCH. Producer and mail-order-service of Motorcycle-TRAVEL-Equipment.

GrĂźnentalstr. 31. D-52152 Simmerath-Hammer/EIFEL (bei Monschau). Germany. Tel: 0049-(0)2473-938686. Fax: 0049-(0)2473-938678. berndtesch@gmx.de www.berndtesch.de mit online-Katalogen "Motorrad-REISE-BĂźcher" und "Motorrad-REISE-AusrĂźstungen"

 

Notice: I can only accept 300 participants in the room for the slide-shows. Therefore please book in time. If you do NOT book completely in advance you have to pay € 30,00 at the meeting and I canNOT promise that you can take part in the slide-shows. Well, the main point still is that you COME and FEEL good !

 

 

Malmedy 2006, imagini.

post-4437-1174296144_thumb.jpg

post-4437-1174296170_thumb.jpg

post-4437-1174296185_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

La Arad la hotel. La Ybbs, dupa Viena, la hotel. Eu am scris la Motelul alaturat pt rezervare, sa nu mai car cortul. Totusi, in spatiul de campare are alt farmec.

Marius probabil la motel. Pompiliu probabil la cort.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La Arad la hotel. La Ybbs, dupa Viena, la hotel. Eu am scris la Motelul alaturat pt rezervare, sa nu mai car cortul. Totusi, in spatiul de campare are alt farmec.

Marius probabil la motel. Pompiliu probabil la cort.

am inteles,o sa imi cumpar si eu cort atunci si vorbesc cu pomipliu.poate putem sa ne strangem toti miercuri 4 aprilie la arc sa mai discutam.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vorbit aseara la Arc cu Marius. El isi ia cortul, de rezerva.

El este de acord cu etapizarea mea, de 3 zile la dus. Pompi cred ca vrea in 2 zile.

Miercurea viitoare la Arc langa cabina din statie, la ora 19,00. Am FJR.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vorbit aseara la Arc cu Marius. El isi ia cortul, de rezerva.

El este de acord cu etapizarea mea, de 3 zile la dus. Pompi cred ca vrea in 2 zile.

Miercurea viitoare la Arc langa cabina din statie, la ora 19,00. Am FJR.

miercuri la 19.poate ne strangem toti care mergem.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bernd Tesch mi-a confirmat inscrierea.

Marius, Pompiliu. Razvan si Adrian - Bernd a spus ca oricum sa trimeteti cel putin formularul de inscriere, chiar de platiti acolo.

Alexbasket inteleg ca vii direct.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

puteti sa ma luati in considerare cubmw r1200gs.studiez programul si revin

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu BMW 650? Natuerlich!

Anul trecut la Malmedy un neamt de 69 de ani a prezentat traseul sau , Alaska - America de Sud pe BMW 650 Dakar, facut in 2005.

A spus ca a ales-o ptca poate sa o ridice singur.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:ok: baieti, nu ma uitati si pe mine. tineti-ma la curent cu ce s-a stabilit la intalnire.

- data plecarii

- traseul ales (eu am tom tom route )

- chiar daca nu sunt adeptul autostrazilor, o sa ma supun votului majoritatii

pus ieri pe spate cauciuc nou noutz, schimb sapt viit si uleiul& filtrul, ready to go

0721210461 Partizan

 

Constantin, da-mi un sms cu nr tau sau lasa-l aici.

Editat de partizan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu locuiesc in apropierea frankfurtului deci o sa ne intalnim pe autostrada in zona frankfurt sau cel mai bin gieĂen.spuneti-mi va rog traseul vostru prin germania

 

 

 

 

salutare alex in ce ma priveste timpul meu find scurt eu am sa plec joi la ora 14 am sa dorm la arad iar dimimineata vya malmedy sper ca la ora 18-19 sa fiu la destinatie traseul meu este buc, bud.wien,pasau regensburg ,etc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

salutare alex in ce ma priveste timpul meu find scurt eu am sa plec joi la ora 14 am sa dorm la arad iar dimimineata vya malmedy sper ca la ora 18-19 sa fiu la destinatie traseul meu este buc, bud.wien,pasau regensburg ,etc

bine,bine dar spune-mi cam cand crezi ca o sa fii in zona frankfurt ca sa mergem impreuna pana acolo.da-mi un nr de tel ceva ca sa ne gasim sigur

 

m-am uitat pe www.routenplanung.de care nu da gres niciodata si se pare ca voi veni singur la intalnire pentru ca drumul vostru o ia pe harta pe sub frankfurt :nono: asta e!

eu o sa vin singur cu un cort de 2 persoane.daca pot sa ajut pe cineva sa imi spuneti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bine,bine dar spune-mi cam cand crezi ca o sa fii in zona frankfurt ca sa mergem impreuna pana acolo.da-mi un nr de tel ceva ca sa ne gasim sigur

 

m-am uitat pe www.routenplanung.de care nu da gres niciodata si se pare ca voi veni singur la intalnire pentru ca drumul vostru o ia pe harta pe sub frankfurt :nono: asta e!

eu o sa vin singur cu un cort de 2 persoane.daca pot sa ajut pe cineva sa imi spuneti

 

 

 

salut 0722809989 nr de telefon pompiliu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Plecarea la Malmedy - Belgia maine dimineata.

Echipa RO: Constantin, Mocanu Pompi, Alexbasket, Marius, Dobrinoiu

Plecari pe rand. Ajungem toti vineri seara.

Sa ne vedem cu bine la Malmedy.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...