Sari la conținut

Supersonic pe 2 roti_Kawasaki zx12 r ninja_2006


dedant68
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 232
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Eu pun pariu ca nici tu nu exploatezi nici 40% din RSV-ul tau... Ipocrizia asta este extrem de obositoare...

Care-i problema???

Daca am bani si chef sa-mi iau Y2K, nu vad de ce tre' sa dau socoteaza cuiva !!!

 

Eu vreau sa-mi iau o busa, un ZX12 si un ZZR1400. Vreau sa le am pe toate. Si la anu' le voi avea!

 

Si mi-as mai lua si Intruder m1800r, pentru ca-mi place cum arata... poate si-un Trike ... tot pentru ca-mi place cum arata...

Problem ???

 

Nu inteleg deloc aroganta asta cu 40%, cu procentele astea de `cunoscatori` care se cred importanti...

Atat timp cat este respectata legea, nu te foote pe tine grija cat la suta folosesc eu din puterea motocicletei...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai d'aia l-am si dat: ajunsesem sa il exploatez la peste 85% si ma apropiam de 90% fara sa am bilet de voie de la `expertii de pe forum` ...

NOT!

Revenind la ZX12, imi place modelul 2000 - nelimitat.

Editat de Kosh
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

Eu pun pariu ca nici tu nu exploatezi nici 40% din RSV-ul tau... Ipocrizia asta este extrem de obositoare...

Care-i problema???

Daca am bani si chef sa-mi iau Y2K, nu vad de ce tre' sa dau socoteaza cuiva !!!

 

Eu vreau sa-mi iau o busa, un ZX12 si un ZZR1400. Vreau sa le am pe toate. Si la anu' le voi avea!

 

Si mi-as mai lua si Intruder m1800r, pentru ca-mi place cum arata... poate si-un Trike ... tot pentru ca-mi place cum arata...

Problem ???

 

Nu inteleg deloc aroganta asta cu 40%, cu procentele astea de `cunoscatori` care se cred importanti...

Atat timp cat este respectata legea, nu te foote pe tine grija cat la suta folosesc eu din puterea motocicletei...

 

Poti pune pariu,dar s-ar putea sa-l pierzi. Nu compara exploatarea 40% dintr-un motor V2 de 130 cai, cu 40% dintr-un motor cu 174 cai, 1200cc.

 

Poti sa ma faci ipocrit doar in momentul in care ai date concrete despre mine,daca ai mers cu mine,si daca ma cunosti. Daca tu te oftici din simplul motiv ca eu am facut o generalizare ,care in mare parte la noi in RO se cam adevereste,atunci asta e problema ta...

 

Exemplul tau cu ''vreau sa le am pe toate'' e penibil,pt ca aici nu vorbeam de bogatasi care-si pot permite cate un exponent al fiecarei categorii de motociclete.

 

Vorbeam de oameni normali,care au muncit pt mobra lor,si care si-au permis o motocicleta (nu 10,nu douazeci).

 

Ipocrizia adevarata este sa-ti iei o scula gandita pt ceva,si sa o folosesti la foarte putin din capacitatea ei si sa te ascunzi dupa scuza ca "am luat-o pt ca-mi place".

 

Crede-ma,ca mai mult imi exploatam eu RSV ul decat isi exploateaza multi posesori de ZX12R ,motoreta, in tara asta..

 

Si pana la urma, ma fu.te grija de subiectul asta,asa cum te fu.te grija pe tine, de grija mea.

 

Nu? fiecare are o grija care-l fu.te.........si si-o exprima liber.....

 

Sau erai si tu unu din ala care rodea guma pe mijloc pe zx6r?......

» Post actualizat in 17 Aug 2014 22:03

Revenind la ZX12, imi place modelul 2000 - nelimitat.

 

Q.E.D. :)))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poti pune pariu,dar s-ar putea sa-l pierzi. Nu compara exploatarea 40% dintr-un motor V2 de 130 cai, cu 40% dintr-un motor cu 174 cai, 1200cc.

 

Poti sa ma faci ipocrit doar in momentul in care ai date concrete despre mine,daca ai mers cu mine,si daca ma cunosti. Daca tu te oftici din simplul motiv ca eu am facut o generalizare ,care in mare parte la noi in RO se cam adevereste,atunci asta e problema ta...

 

Exemplul tau cu ''vreau sa le am pe toate'' e penibil,pt ca aici nu vorbeam de bogatasi care-si pot permite cate un exponent al fiecarei categorii de motociclete.

 

Vorbeam de oameni normali,care au muncit pt mobra lor,si care si-au permis o motocicleta (nu 10,nu douazeci).

 

Ipocrizia adevarata este sa-ti iei o scula gandita pt ceva,si sa o folosesti la foarte putin din capacitatea ei si sa te ascunzi dupa scuza ca "am luat-o pt ca-mi place".

 

Crede-ma,ca mai mult imi exploatam eu RSV ul decat isi exploateaza multi posesori de ZX12R ,motoreta, in tara asta..

 

Si pana la urma, ma fu.te grija de subiectul asta,asa cum te fu.te grija pe tine, de grija mea.

 

Nu? fiecare are o grija care-l fu.te.........si si-o exprima liber.....

 

Sau erai si tu unu din ala care rodea guma pe mijloc pe zx6r?......

» Post actualizat in 17 Aug 2014 22:03

 

Q.E.D. :)))))

Criminala este tara asta....daca intri pe un forum din ,,afara'', niciodata nu o sa intalnesti un asemenea episod ! Ca cineva sa traga la raspundere pe altul, de ce si-a cumparat un motor de putere mare?!, ca poate...sorry, stie el bine ca acela nu exploateaza decat 40% Doamne ce imi place tara asta...de aceea nu vreau sa ma despart de ea :hug: . Adrian. .tu chiar nu ai inteles ca imi place la nebunie acest motor si-l caut de 2 ani..ca este un zx12 din 2006, negru, putine in RO si este nelimitat, si mai nou, l-am testat la 72,05% din puterea lui..deci am depasit 40%, procentul tau.. :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si pana la urma, ma fu.te grija de subiectul asta,asa cum te fu.te grija pe tine, de grija mea.

 

Nu? fiecare are o grija care-l fu.te.........si si-o exprima liber.....

 

Sau erai si tu unu din ala care rodea guma pe mijloc pe zx6r?......

» Post actualizat in 17 Aug 2014 22:03

 

Q.E.D. :)))))

Cel putin nu va puteti plange ca nu aveti o viata sexuala plina...

Editat de Quetzalcoatl
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

Criminala este tara asta....daca intri pe un forum din ,,afara'', niciodata nu o sa intalnesti un asemenea episod ! Ca cineva sa traga la raspundere pe altul, de ce si-a cumparat un motor de putere mare?!, ca poate...sorry, stie el bine ca acela nu exploateaza decat 40% Doamne ce imi place tara asta...de aceea nu vreau sa ma despart de ea . Adrian. .tu chiar nu ai inteles ca imi place la nebunie acest motor si-l caut de 2 ani..ca este un zx12 din 2006, negru, putine in RO si este nelimitat, si mai nou, l-am testat la 72,05% din puterea lui..deci am depasit 40%, procentul tau..

 

Sunteti demni de mila cum va legati de procentul ala, de 40%, ce a fost pus orientativ. Ce-i drept, tu dedant68 probabil nici 40% nu folosesti din zx12R ala :) Dar na,important e ca-ti place, ca-l tii curat mereu si ca-i rupi fâşu' in linie dreapta :)))

 

Da,in afara lumea nu se judeca reciproc atat de acerb, insa acolo oamenii nu-si aleg sculele ca o prelungire a pu.lii lor scurte....(fara aluzie la nimeni)...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Sa va fie rusine, asemenea mobre si nu ajungeti macar pina la 40% din ce pot ele!

Auzi..sa-ti iei o mobra din pasiune, pentru ca-ti place pur si simplu si ti-este drag sa iesi la plimbare cu ea..ce ineptie, asta-i motiv?

Ar trebui data o lege care sa tina seama si de procentaje, atingi procentul/mergi cu ea, esti sub prag/stai acasa, iar cei care judeca sa fie o comisie format din (unii) membri ai forumului!!

Editat de l.u.v
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

Sa va fie rusine, asemenea mobre si nu ajungeti macar pina la 40% din ce pot ele!

Auzi..sa-ti iei o mobra din pasiune, pentru ca-ti place pur si simplu si ti-este drag sa iesi la plimbare cu ea..ce ineptie, asta-i motiv?

Ar trebui data o lege care sa tina seama si de procentaje, atingi procentul/mergi cu ea, esti sub prag/stai acasa, iar cei care judeca sa fie o comisie format din (unii) membri ai forumului!!

 

Ideea e ca daca tot ai o mobra ca ZX12R, bine ar fi si sa stii sa mergi cu ea ca sa te bucuri de aceasta motocicleta cum trebuie.... Asta e ideea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Tu trebuie sa intelegi ca exista mai multe moduri de a te bucura de un lucru, nu neaparat sa-i dea capat unei bombe si sa crape ca prostu', lasand in urma regrete pe forum..@kosh a explicat foarte bine ce si cum..

Eu sunt adeptul unei cilindree mai mari si la auto si la moto din cauza puterii si cuplului oferite atunci cind am nevoie in trafic, intr-o depasire de exemplu..nu inseamna ca daca am pe masina 200 cai merg tot timpul cu 240 doar ca sa o folosesc la 100% capacitate!

Editat de l.u.v
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunteti demni de mila cum va legati de procentul ala, de 40%, ce a fost pus orientativ. Ce-i drept, tu dedant68 probabil nici 40% nu folosesti din zx12R ala :) Dar na,important e ca-ti place, ca-l tii curat mereu si ca-i rupi fâşu' in linie dreapta :)))

 

Da,in afara lumea nu se judeca reciproc atat de acerb, insa acolo oamenii nu-si aleg sculele ca o prelungire a pu.lii lor scurte....(fara aluzie la nimeni)...

 

Se pare ca ca ai o problema cu scula...suferi ca nu poti sa ai ceva de 1300, ca sa-ti faci o prelungire mai mare. Probabil ca RSV-ul nu ti-a marit-o decat pana la 14 ..si te simti umilit in fata femeilor, pentru ca faci parte din clasa MICA :crack: Mai poti incerca cu dr.Ciomu, pentru ca este in libertate...Limita egoismului si a lipsei de rationament ...is here in Romania !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Se pare ca ca ai o problema cu scula...suferi ca nu poti sa ai ceva de 1300, ca sa-ti faci o prelungire mai mare. Probabil ca RSV-ul nu ti-a marit-o decat pana la 14 ..si te simti umilit in fata femeilor, pentru ca faci parte din clasa MICA :crack: Mai poti incerca cu dr.Ciomu, pentru ca este in libertate...Limita egoismului si a lipsei de rationament ...is here in Romania !!

:funny: :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ideea e ca daca tot ai o mobra ca ZX12R, bine ar fi si sa stii sa mergi cu ea ca sa te bucuri de aceasta motocicleta cum trebuie.... Asta e ideea.

Altfel ce se intampla?

 

Cati dintre cei care au smartphone cu 999999 de functii le folosesc pe toate? Cauta-i si ia-le telefonul, dandu-le un 3310 la schimb, ca nu merita sa foloseasca smartphone.

 

Cainele moare de drum lung si...

» Post actualizat in 18 Aug 2014 08:04

Nu de alta, dar nu cred ca a venit posesorul la tine sa-ti ceara banii pe care i-a dat pe motor, nici nu cred ca i-au muncit tu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa va fie rusine, asemenea mobre si nu ajungeti macar pina la 40% din ce pot ele!

Auzi..sa-ti iei o mobra din pasiune, pentru ca-ti place pur si simplu si ti-este drag sa iesi la plimbare cu ea..ce ineptie, asta-i motiv?

Ar trebui data o lege care sa tina seama si de procentaje, atingi procentul/mergi cu ea, esti sub prag/stai acasa, iar cei care judeca sa fie o comisie format din (unii) membri ai forumului!!

Eu propun ca pentru cei care incalca regula comisiei, echipa formata din (unii) membrii ai forumului, motocicleta sa fie confiscata si vanduta sub pretul pietei, iar banii impartiti saracilor. Astfel, actele noaste de caritate vor triumfa, fiind o lectie severa pentru impertinentii care isi permit sa-si cumpere motoare puternice si sa foloseasca numai 40% din capacitate !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

Altfel ce se intampla?

 

Cati dintre cei care au smartphone cu 999999 de functii le folosesc pe toate? Cauta-i si ia-le telefonul, dandu-le un 3310 la schimb, ca nu merita sa foloseasca smartphone.

 

Cainele moare de drum lung si...

» Post actualizat in 18 Aug 2014 08:04

Nu de alta, dar nu cred ca a venit posesorul la tine sa-ti ceara banii pe care i-a dat pe motor, nici nu cred ca i-au muncit tu.

 

 

Nu se intampla nimic fratilor :) faceti touring prin oras in continuare si tociti gumele alea pana la sarma pe vitezanele voastre :) nu vi le fura nimeni si nu va baga nimeni in puscarie, ce sariti asa muscati de c.ur....

 

E forum, e de dat cu parerea. Sau asteptati doar pupaturi in c.ur si replici de lauda ?:))

» Post actualizat in 18 Aug 2014 08:23

Eu propun ca pentru cei care incalca regula comisiei, echipa formata din (unii) membrii ai forumului, motocicleta sa fie confiscata si vanduta sub pretul pietei, iar banii impartiti saracilor. Astfel, actele noaste de caritate vor triumfa, fiind o lectie severa pentru impertinentii care isi permit sa-si cumpere motoare puternice si sa foloseasca numai 40% din capacitate !

 

 

Ce-i trist e ca ZX12R ala nu se afla pe mainele altui omulet care sa stie sa mearga din ea si sa profite din plin de acea motocicleta si de ce-i poate oferi.

 

Tu te puteai descurca si cu un CB 1000F din 1900 toamna, pt ca la ce faci cu ea, nu ar fi contat diferentele...

 

hai bafta, si nu mai fi ironic,ca asta nu-ti creste cu nimic skillul la condus. Mai bine-ti puneai BOS la numar, nu SUA.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ma simt ofticat cat simt lehamite...

Cand mi-am luat moto, ZX6R, ca si prima motocicleta, multi ca tine mi-au prevestit moartea si ca voi avea nasoale si uite ca, dupa 6-7 ani de moto, n-am vazut spitalul din cauza ei.

 

Acum nu am voie sa ma sui pe moto - probleme cu sanatatea - dar sper ca la anu' sa pot recupera pauza asta.

ZX6R-ul l-am dat pentru ca nu ma mai puteam abtine sa nu-i rup fasul...

Exemplul meu nu este penibil ci se aplica tuturor persoanelor care au 3 motociclete.

Si da, la anu' o sa-mi iau si-o busa si un zx12 ... si-o sa merg cu ele la 5% din puterea lor.... si-o sa mai merg inca X ani pe moto fara sa vad spitalul din cauza asta...

 

Dar nu vorbim despre mine aici...

 

Am luat foc deoarece de fiecare data, mah da' de fiecare data cand vine unu' sa descrie o pasiune, se gaseste cate-ul expert analist care s-o arda superior...

Motocicletele se iau cu pasiune si se exploateaza cu cap...

 

Ipocrizia adevarata este sa-ti iei o scula gandita pt ceva,si sa o folosesti la foarte putin din capacitatea ei si sa te ascunzi dupa scuza ca "am luat-o pt ca-mi place".

 

Asa mi-am luat eu ZX6R-ul... pentru ca mi-a placut modelul asta de mult timp. Si mi l-am luat...

Peste 6 ani a fost la mine! Daca ascultam ce zice `lumea`, nici nu stiam ce pierd!

Sigur, n-a fost usor insa m-am bucurat de fiecare moment.

 

Zicea sotia sa-mi iau un maxi scuter pentru moment, sa pot circula in stanga si-n dreapta... sau un supermoto usor!

Nu am voie moto `normal` deoarece ma loveste rezervorul in burta unde e cu operatii & shit... si nici n-am voie sa ridic...

 

Nu as merge pe maxi scuter nici daca mi l-ai da gratis, pentru ca NU-MI PLACE!!

M-as da cu el, asa sa vad cum e, dar NU MI-AR placea sa am asa ceva...

Stiu ca e practic, usor, comod, consuma putin ...

Fuck it all!! Nu-mi place...

 

Nu-mi spune... tot ce ai in casa este pentru ca iti trebuie, pentru ca este practic, nu?

Nu-i de mirare ca esti asa up-tight!

Din punctul meu de vedere, lumea celor practici este trista rau...

 

Crede-ma,ca mai mult imi exploatam eu RSV ul decat isi exploateaza multi posesori de ZX12R ,motoreta, in tara asta..

 

O daa ... can I touch u?

 

Ideea e ca daca tot ai o mobra ca ZX12R, bine ar fi si sa stii sa mergi cu ea ca sa te bucuri de aceasta motocicleta cum trebuie.... Asta e ideea.

 

Rahat cu perje...

Atat timp cat respecta legea si-si vede de varful nasului n-o sa i se intample nimic altceva decat, poate sa i se spuna pe la spate evident ca nu-i motociclist adevarat pentru ca motociclistii adevarati sunt aia care sunt practici.

Pasionatii nu sunt motociclisti adevarati, huouua si-a luat ZX12 si merge cu 50km/h... huuooaaa... are +180 cai si merge pe strada, exploatand doar ~ ((180/¾)*1200‰) cai putere...

 

Cati din posesorii de supercar-uri stiu sa mearga cu ele??

Daca e s-o luam asa, pana si RSV-ul tau e overkill in oras, unde scuterele sunt fruncea !! Vezi, d-aia am zis ca esti ipocrit...

 

PS: stii ca pe calculatorul tau se poate creea software, tot felul de aplicatii si programe web si nu numai?

Stii, calculatorul tau poate fi facut server sau poate fi folosit ca statie de randare grafica intr-o ferma de randare ??

Asta pe langa multe altele...


» Post actualizat in 18 Aug 2014 08:32

E forum, e de dat cu parerea. Sau asteptati doar pupaturi in c.ur si replici de lauda ?

Tu nu ti-ai dat cu parerea bro, ci ai emis o judecata...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adrian, sincer imi pare rau de tine, dar te-ai facut de ca..o cu modul tau de gandire si argumentari de 2 lei.. In situatia ta, nu pot sa te ajut :nono: ...totul depinde de tine, numai tu singur te poti ridica :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

@kosh:

Daca te-au albit altii inaintea mea,nu tre sa-ti versi frustrarile pe mine.

Si eu am inceput pe o motocicleta nepotrivita (un VTR 1000 F) si toti incepatorii care incep pe motociclete puternice, vor merge ca niste pensionari,si nu vor trage de ele.
Nu zice nimeni ca nu ai voie sa incepi pe ce vrei,ca in fond is banii tai si tu decizi pe ce-i dai, insa tre sa recunosc ca e stupid sa incepi pe un motor puternic si sa nu folosesti nici pe departe din potentialul sau.

Tocmai de aia nu ai vazut spitalul pentru ca tu foloseai acel zx6R intr-un regim in care de obicei se folosesc alte motociclete (si oricum ruptul fasului are diferite intelesuri pt fiecare (de la dat in pixda in linie dreapta,pana la frecat sliderele pe curbe, pana la ce vrei tu..)

Da, motocicletele se iau din pasiune,si se exploateaza cu cap. insa la noi motocicletele se iau in general pt cum 'arata' si cum 'se aud', mai ales alea de viteza. Sunt liberi sa o faca? Da. Sunt penibili? Da, parerea mea este ca sunt penibili. Nu trebuie sa fie multi de acord cu mine, e o opinie si fiecare are dreptul la ea,nu?

Din lipsa de argumente vii cu niste comparatii total deplasate. Eu nu prea am multe prin casa pt ca nu am obiceiul sa adun ca.caturi care nu-si au rolul/sensul prin casa.

Nu sunt un tip chiar practic si nici nu am pretentia ca toti sa gandeasca sau sa vada lucrurile prin prisma mea.

Legat de super-car uri: e nevoie de mai mult skill ca sa stii sa mergi cu un ZX12 sau un superbike, intr-un anume mod (sportiv, etc), decat e nevoie ca sa conduci un supercar in aceeasi maniera. Sa fim seriosi.

Spre deosebire de tine, RSV ul meu a fost peste tot (si in oras,si prin forestiere, si la calatorii lungi,si dat pe curbe,si unde vrei tu). Si nu il consideram incomod,imi placea si il exploatam cum puteam (bineinteles, nu la tot ce poate el, pt ca sunt departe si eu de a exploata un superbike la adevarata lui valoare/capacitate).

INSA, analizandu-mi traseele si cum exploatam RSV, mi-am dat seama ca am nevoie de alta motocicleta, marturie imi stau anunturile de vanzare unde explicam in mod express asta. Deci degeaba incerci sa ma faci ipocrit pe mine..

Si despre calculator, fac suficiente pe el cat sa nu ma acuzi ca nu il exploatez. Ca server sau statie de randare grafica nu il pot folosi pt ca nu ma ajuta hardware ul,dar nu ma baga in aceeasi tagma de omuleti care doar stau pe facebook si asculta muzica @ PC. Cand o sa fiu developer, si o sa creez aplicatii/site uri,o sa te anunt, dar atata timp cat nu ma pasioneaza si nu-mi place asta, nu vad de ce l-as folosi la asta.


» Post actualizat in 18 Aug 2014 09:04

Adrian, sincer imi pare rau de tine, dar te-ai facut de ca..o cu modul tau de gandire si argumentari de 2 lei.. In situatia ta, nu pot sa te ajut :nono: ...totul depinde de tine, numai tu singur te poti ridica :hug:

 

nu sunt eu ala care foloseste pe post de maxi-scuter un ZX12R , pendejo ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:crack: mie imi plac mistourile astea>mami masinuta mea rosie e cea mai tare

O data amavut o discutie cu un prieten pe tema masinilor noastre. Mai aveamputin si luam niste bolovani sa ne punem cu ei fiecare pe masina celuilalt. Nevasta-mea era foarte ofticata. Eram si foarte beti. Very funny.

Majoritatea alegerilor vin din frustrare. Normal ca poti face misto de alegerile altora. Ce naiba am fi daca nu ar fi astea? Eu am cumparat doispele dupa ce m-am despartit de o fata. Mai mult cu motoreta dinainte (gsxf) m-a facut unul cu un fiat albea pe autostrada. Incepusem sa visez noaptea ca rasuceam acceleratia si nu acceleram, ma depaseau fel de fel de vehicule inclusiv carute. Am luat motoreta asta pe post de antipsihotic. A disparut obsesia asta si au venit altele. Nici putza mea nu e prea mare :rusinica: . Sunt patetic!

 

Hai, nu scoate nimeni testele sa vedem care baga mai tare?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Amo propunere: Sa incepem concursul ,,Care are puta cea mai mare?" Ne intalnim si cine pierde concursul, pierde motocicleta....si rezolvam doua probleme si motorul si puta :10:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Amo propunere: Sa incepem concursul ,,Care are puta cea mai mare?" Ne intalnim si cine pierde concursul, pierde motocicleta....si rezolvam doua probleme si motorul si puta :10:

pai din asta :10: reiese ca o sa avem toti putzele de 10 cm

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt oameni cu Virago care merg cu 160 km/h pe Magheru, sunt oameni cu Hayabusa care nu depasesc 80 km/h, sunt oameni si oameni, nu inteleg de unde toata ura asta, inainte de exploatarea motorului trebuie mai intai sa te faca fericit, tine fix de etica fiecarui om in parte, discutiile astea sunt prea obiective si nefolositoare, un motor tre sa-ti ofere placere, fiecare om percepe placerea in mod diferit, iar diferit nu inseamna mereu prost.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

CONSUM RECENT !

 

Voinesti(DB)-Targoviste-Pucioasa-Sinaia-Rasnov(intrunire 6 septembrie) 137 km cu pasager de 58 kg, drum combinat..prost sub orice critica si mai ales in curbe zona Glod-Sinaia, nerecomandat !!

 

Deci, 137 km dus -----11litri , rezulta 8,02% Sub 7,5% nu cred ca un kaw12 poate scoate..no comment

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...