Sari la conținut

2011 Triumph Street triple R


GPauL
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 64
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Salut, superba motocicleta, cred ca o sa optez si eu pentru asa ceva. O singura intrebare, cum crezi ca se preteaza pentru cineva de 190cm inaltime si 100 de kg?

Motocicleta e relativ mica, pare 3 sferturi, cantareste doar 185 kg cu plinul facut. Eu am 1.85 si 83 kile si initial parea inghesuita putin, trebuia sa-mi relaxez genunchiul dupa fiecare ora din cauza unghiului. Insa odata ce am instalat shocku de mai sus problema s-a rezolvat. Am ridicat spatele cu cativa cm si acum e ergonomic ideala. La kilele tale s-ar putea sa ai probleme cu suspensia fata care e cam moale, mai ales pe varianta non-R care nu e reglabila.

 

Te-ai uitat la Yamaha mt-09? Rival direct Street triple cu ergonomica diferita. Mai inalta, mai incapatoare,

 

post-29419-0-32083700-1447845080_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt mai mult decat incepator, carnetul il am de 2 luni, si nu prea am avut legatura cu motociclete. Toata lumea imi spune la gabaritul meu, sa imi iau un cruiser ceva. Eu sunt capos si vreau naked, iar modelul Street\speed triple mi se par niste motociclete extraordinar de frumoase, sincer modelul cu farurile rotunde mi se pare chiar mai frumos. O sa incep sa ma duc sa fac cateva drivetest-uri, dar neavand cu ce sa compar, nu stiu sigur daca imi pot face o parere pertinenta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt destui si peste 1,90 care merg pe Street Triple. GPaul ti-a spus ce tebuie sa faci cu privire la suspensie ca sa ti-o ajustezi eu as adauga si pentru el si pentru tine niste scarite reglabile si teoretic toate problemele se rezolva. Motoreta este destul de puternica, sunt mai multe piese pe piata datorita derivarii din Daytona 675, oricum pentru un incepator prea puternica, in sensul ca sigur un 1000 nu ar fi un upgrade ci ar fi o frana sau o bomba cu ceas pentru tine. Esti in Germania sau Austria?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt cateva modele care sunt printre primele ca preferinta, dar asta ar fi pe primul loc. Cum arat pe motocicleta, sincer nu ma intereseaza foarte tare, nu e ca si cum merg prin fata oglinzi sau ma apuc sa imi fac selfiuri. Ma intereseaza mai mult pozitia care o sa o am pe motocicleta si sa nu imi iasa scolioza prin ceafa. Tot ma uit pe forumuri pentru informatii, nu pot sa merg nici sa fac un test drive, azi a nins in germania.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 6 months later...

Dat jos oglinzile originale, sunt prea eficiente si le-am inlocuit cu Oberon Performance care sunt nici jumatate. Nu mi-au placut niciodata oglinzi tip antena, imi place un ghidon curat, cred ca mi se trage de la ciclism. Before n after:

 

post-29419-0-39650100-1464613066_thumb.jpgpost-29419-0-95530100-1464613070_thumb.jpgpost-29419-0-85849700-1464613074_thumb.jpgpost-29419-0-75430000-1464613054_thumb.jpgpost-29419-0-88527800-1464613046_thumb.jpgpost-29419-0-81086800-1464613050_thumb.jpgpost-29419-0-50785100-1464613058_thumb.jpg

 

Urmeaza inca o componenta inutila, dar o vreau: quickshifter.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mă descumpănește un aspect: stai în UK însă motocicleta este tot timpul curată și uscată... Mai și mergi cu ea? :)

Hai ca nu e asa de nasol aici. Nu fac naveta cu ea, nu ies pe ploaie, are sub 13.000 km/5 ani si e tinuta in garaj. Asa trebuie sa arate un motor in conditiile astea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...

Salut, vad ca ai tobe Arrow si filtru sport, i-ai schimbat si harta ecu?

Filtru e standard. Au incercat unii de pe forum filtre K&N apoi au pus motorul pe dyno si nici o diferenta. Ba mai mult, se pare ca e mai probabil sa-ti treaca impuritati prin el, deoarece are flux de aer mai mare deci implicit nu poate fi asa dens ca cel original. Harta trebuie sa fie 20590 daca ai twin Arrow pe motor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...