Sari la conținut

Weekend pe circuitul de la Tg. Secuiesc 7 - 9 Iunie


Denis_sbz
 Share

Postări Recomandate

 

In principiu sa nu trag mai tare si sa raman la timpi de peste 1,10 cu anvelopele actuale (211GPracer fata, SportSmart spate), daca o sa imi permit un set nou de gume poate mai incerc ceva, acum am si cazatura proaspata in cap care o sa ma potoleasca o perioada!

 

Anvelopele pe care le ai sunt perfecte pentru mers scoala fara sa folosesti frana fata. Sau poate spatele sa fie ceva mai slab decat ai tu nevoie...

Editat de Cesar
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 340
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

nu-mi aduc aminte numele baiatului cu k5`750 cu toba yoshimura sa-l adaug intr-un film

cine ma poate ajuta ?



is - 10 - YMA



am adaugat si toate filmarile din care am taiat parti

Accommodation day 1 on skatkart 07.06.2014

first day 07.06.2014 [in this film Saian,Nico,Jagi on skatkart]

easy ride following k5'750 on skat kart day 1 07.06.2014



HD ON

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu-mi aduc aminte numele baiatului cu k5`750 cu toba yoshimura sa-l adaug intr-un film

cine ma poate ajuta ?

is - 10 - YMA

am adaugat si toate filmarile din care am taiat parti

Accommodation day 1 on skatkart 07.06.2014

first day 07.06.2014 [in this film Saian,Nico,Jagi on skatkart]

easy ride following k5'750 on skat kart day 1 07.06.2014

HD ON

iulian

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu merg cu D212 seconduri, de ani de zile. Au acelasi compound cu KR-urile. Sint cele mai folosite in Alpe Adria, ROSBK, si alte campionate si cupe zonale. Tin mai multi kilometri ca concurenta- Pirelli, Metz, Bridgestone. Preturile variaza de la 240euro un spate nou , pina la 50euro unul second cu care poti face 2 zile full pe Secuiesc la un mers de 1.10. Un cauc fatza 212, de compozitie medium sau chiar hard-recomandat pt temperaturile de vara, tine toata vara.

Daca vreti sa nu cadeti din cauza cauciucurilor, luati-va cauc race. Majoritatea incepatorilor merg la acest circuit cu cauciucuri de strada, la inceput merg incet, prind dupaia curaj si se trezesc pe jos. Anvelopele stradale 100%, la temperaturi caniculare aluneca mult mai repede decit un cauc race, ele nu sint concepute sa ruleze la temperaturi ridicate. Daca asfaltul are deja 50grd, anvelopa va aluneca dupa incalzire, se formeaza la suprafata ei un strat alunecos.

Editat de JAGI
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am discutat cu baietii si a ramas ca in principiu ( daca se aliniaza planetele, daca e disponibil circuitul, etc :) ) sa mai mergem in weekendul 24-27 Iulie.

 

Plecarea de joi si 3 zile pe circuit, vineri - duminica.

 

Pina atunci e timp berechet pentru a ne organiza, a stringe banii necesari si/sau a pregati motoretele.

 

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Marfa.

 

Eu as veni de vineri seara.

 

Ce cerinte sunt pentru motoare? Trebuie scoase oglinzile, semnalizatoarele, acoperit faruri cu banda etc etc?

 

Nu as veni pe ea - m-as cupla cu cineva din Iasi la transport, poate inchiriem o remorca. Cineva interesat?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Marfa.

 

Eu as veni de vineri seara.

 

Ce cerinte sunt pentru motoare? Trebuie scoase oglinzile, semnalizatoarele, acoperit faruri cu banda etc etc?

 

Nu as veni pe ea - m-as cupla cu cineva din Iasi la transport, poate inchiriem o remorca. Cineva interesat?

acopera sticlele cu ce crezi tu ca este mai bine,usor usor o sa intram si noi in normal ,asa este mai bine si pt tine si pt ceilalti

mersi

 

ce ne costa treaba aceasta ? 10-11 ron o banda care ne ajunge tot sezonul ,e mult?

 

Rear suspension movement and foot position on skatkart HD - ON

Mersi DENIS !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am discutat cu baietii si a ramas ca in principiu ( daca se aliniaza planetele, daca e disponibil circuitul, etc :) ) sa mai mergem in weekendul 24-27 Iulie.

 

Plecarea de joi si 3 zile pe circuit, vineri - duminica.

 

Pina atunci e timp berechet pentru a ne organiza, a stringe banii necesari si/sau a pregati motoretele.

eu sunt prezent in oricare week in afara de primul din luna iulie!

Editat de Eusebiu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am urmarit mai atent pozele si am avut o revelatie "ce mult in bine mi-au schimbat scaritele reglabile pozitia pe motocicleta" ,nu am facut absolut nimic sa ma gandesc cum sa stau pe motocicleta sau ceva ... pur si simplu am pus picioarele pe ele si gata ,mai intins pe rezervor & ..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Neata baieti!

Fa zilnic, de 2 ori pe zi, cite o ora, orice fel de exercitii fizice cu piciorul accidentat, ridicari fata -spate, laterale.Pune-i saculeti cu nisip, Daca nu faci astea, o sa te recuperezi foarte greu mai tirziu. E cel mai important aspect, recuperarea, care teoretic, trebuie sa inceapa inca din prima zi, atit cit se poate. In nici un caz sa stai pe loc cu piciorul, se va atrofia de tot in 2-3 saptamini.

» Post actualizat in 15 Jun 2014 15:33

Asculta un om patit!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ms de sfat bogdan...sunt la o nunta acum. Se pune?

Sunt bine. Mi'am dat ghipsul jos...piciorul arata bine...putin vanat. Maine ma duc la control, daca e nevoie, desi nu cred...imi pune ghipsul la loc.

Am facut picioare cum nici la sala nu faceam cu ghipsu asta si cu carjele

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ms de sfat bogdan...sunt la o nunta acum. Se pune?

Sunt bine. Mi'am dat ghipsul jos...piciorul arata bine...putin vanat. Maine ma duc la control, daca e nevoie, desi nu cred...imi pune ghipsul la loc.

Am facut picioare cum nici la sala nu faceam cu ghipsu asta si cu carjele

cere si tu o sarba sau banateana..

 

da-i 10lei la muzicant...... 'maestreeee, ceva pt picior'

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...