Sari la conținut

Hyosung Gt 650 exces de fum "?"


Postări Recomandate

Salut!Am un prieten care detine o motocicleta Hyosung Gt 650. E normal sa scoata fum destul de vizibil atunci cand sta la relanti,iar cand e turata un fum mai accentuat.e posibil sa scoata fumul asta din cauza ca e in 2pistoane? A incercat cu benzina de la peco'uri diferite totusi aceasi treaba.. Rog posesorii de motoare in 2 pistoane sa'mi spuna daca aceiasi treaba cu fumul patesc si ei. O seara faina!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine ti-o zis chestia asta o gresit cuvantu , cred ca el se referea la timpii , caz in care ne abatem de la subiect .Incearca prima data sa-i schimbi filtru de aer , dupa o verificare la carburi, ce culoare e fumu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fum negru este vorba de consum mare de carburant.

Acum nu stiu daca este pe injectie sau carburatie,(sunt pe mobil) dar este o problema de alimentare.

Nu are nici o treaba ca este in 2cilindri,in linie,in V

Editat de TNG
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e vorba de2timpi! E motor cu 2cilindre/pistoane. Pai fumul e de culoare neagra

amice, habar nu ai ce vorbesti, nu mai pune semnul exclamarii aiurea.

 

pentru atitudinea asta de (cuvant urat) nu-ti spuneam ce are nici daca stiam :)

Editat de frigider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cand ai schimbat ultima oara bujiile si filtrul de aer? aceeasi problema am avut si eu anu trecut si dupa ce le-am schimbat a disparut acel fum negru, ca sa nu mai zic ca si motorul se aude si merge altfel.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e vorba de2timpi! E motor cu 2cilindre/pistoane. Pai fumul e de culoare neagra

nu serios? Eu incercam sa-ti explic ca nu are nicio treaba numaru de cilindri cu fumul scos pe toba , poa sa fie si cu 10 cilindri in zig-zag,, tot n-are voie sa scoata fum . Cine ti-o zis de treaba cu 2 cilindri poate s-o exprimat gresit sau ai inteles tu gresit , asa ca am facut analogia cu 2 timpi ,pentru ca motoarele 2 t scot fum de obicei . Lamurit?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

amice, habar nu ai ce vorbesti, nu mai pune semnul exclamarii aiurea.

 

pentru atitudinea asta de (cuvant urat) nu-ti spuneam ce are nici daca stiam :)

amice, habar nu ai ce vorbesti, nu mai pune semnul exclamarii aiurea.

 

pentru atitudinea asta de (cuvant urat) nu-ti spuneam ce are nici daca stiam :)

Scuză'ma daca ti sa parut ca mam adresat cu un "cuvant urat" nu miam dat seama sa fi pus semnul exclamarii :()
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

rezuma-te la inlocuirea filtrului de aer si bujii! pt altceva du-te la mecanic



sapt trecuta am avut un client care si-a uns filtrul de hartie cu ulei KN, vad in orb ca problema este asemanatoare :)

:crack: intentia conteaza

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de cand a luato i sa zis ca totu e facut la ea..acuma stiti cum e romanu care vrea sa scape de ceva..:)). Ok mersii o sa incerc sai schimb filtrul si bujiile,apoi daca tot nui bine cautam mecanic :)

 

Multumesc de ajutor >:D< !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...