Sari la conținut

BMW Camp 5 - the real deal


zigzag
 Share

Postări Recomandate

marea majoritate a celor dornici sa participe la acest eveniment au schimbat deja macazul (adica destinatia). Asa cum spuneam, ne-am focusat pe o singura destinatie, find vorba de un camp. pacat...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 252
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Parca totusi nu este vorba de intrunirea gravidelor din luna opta.....

 

oricum nevasta-mea a declinat oferta :))

Editat de popp
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare,

urmaresc topicul de la inceput, nu am BMW iar motoarele pe care le am nu ma pot aduce in zona aia dar imi facusem planul ca un cort cu masina in zona suna foarte bine (asta daca nu aveti nimic impotriva)...dar inca nu sunt lamurit se mai tine intalnirea sau nu?

bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... ne-am focusat pe o singura destinatie, find vorba de un camp. pacat...

Pai daca alti campi nu exista in tara asta :)

» Post actualizat in 31 Jul 2014 11:27

.

» Post actualizat in 31 Jul 2014 11:27

Btw. de camp, nu stiu daca ati mai fost acolo vara si in weekend, eu am fost anul trecut de mai multe ori si pot sa spun ca este omor pe campul ala, e plin de cocalari si grataragii, cu manele & stuff.

Va dati seama cum o sa fie intr-un weekend prelungit, de Sf. Marie, ma indoiesc ca veti gasi un loc izolat suficient de mare pt mai multe corturi + foc de tabara.

Or, in acest weekend aveam si noi sansa sa fim doar noi (sau oricum cu putina lume).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

inca nu sunt lamurit se mai tine intalnirea sau nu?

bafta!

 

Se mai tine, in weekendul 15-17 august.

Daca nu avem noroc cu vremea nici atunci, o lasam pentru la anul.

 

 

Btw. de camp, nu stiu daca ati mai fost acolo vara si in weekend, eu am fost anul trecut de mai multe ori si pot sa spun ca este omor pe campul ala, e plin de cocalari si grataragii, cu manele & stuff.

Va dati seama cum o sa fie intr-un weekend prelungit, de Sf. Marie, ma indoiesc ca veti gasi un loc izolat suficient de mare pt mai multe corturi + foc de tabara.

 

Noi cand am gasit locul acum vreo 2-3 ani nu era nici cucu pe pajistea aia, si era miezul verii. Vezi in filmul asta:

Dar daca s-a schimbat schimbarea si gasim manele, sunt sigur ca ne putem izola undeva in zona aia. Totusi, sincer sa fiu, cred ca tu confunzi cu coada lacului Petrimanu. Intr-adevar, acolo vin manelisti, dar nu acolo mergem noi.

 

---------------------

 

Va rog sa ma credeti ca m-am gandit in toate felurile. Nici mie nu-mi convine ca s-a intamplat asa, dar asta e cea mai rationala solutie (din punctul meu de vedere).

Important e sa fie caile de acces curatate/reparate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

out of business for this week ... o motoreta asteapta pompa de benzina, ailalta semeringurile de la furca. Ma duc sa vad daca macar bicla merge :)

Editat de b374
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se mai tine, in weekendul 15-17 august.

Daca nu avem noroc cu vremea nici atunci, o lasam pentru la anul.

 

 

 

Noi cand am gasit locul acum vreo 2-3 ani nu era nici cucu pe pajistea aia, si era miezul verii. Vezi in filmul asta:

Dar daca s-a schimbat schimbarea si gasim manele, sunt sigur ca ne putem izola undeva in zona aia. Totusi, sincer sa fiu, cred ca tu confunzi cu coada lacului Petrimanu. Intr-adevar, acolo vin manelisti, dar nu acolo mergem noi.

 

---------------------

 

Va rog sa ma credeti ca m-am gandit in toate felurile. Nici mie nu-mi convine ca s-a intamplat asa, dar asta e cea mai rationala solutie (din punctul meu de vedere).

Important e sa fie caile de acces curatate/reparate.

Daca tot s-a intamplat asa in acest an, poate ar merge un traseu de 2 zile in Dobrogea cu cortul, cu doua locuri de campare diferite, pe drumuri de tara, fara contact cu civilizatia, cu toate merindele, bautura la noi. Ne inspiram din excursiile organizate de Voiculescu la Enisala si facem o micro expeditie. Traseul pt ziua 2 va fi oricum scurt, cateva zeci de km si avem timp pt strangerea si instalarea taberei si preparare, mancare, beutura, socializare. O micro mongolie, de weekend! :) Angi ce zici? Editat de bogdan_harea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bogdane, te referi la acest weekend?

Daca da si mai sunt doritori, eu ma bag.

» Post actualizat in 01 Aug 2014 07:18

Revin asupra afirmatiei de mai sus, nu ma bag in acest weekend, am ales alt program.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Interesanta ideea cu Dobrogea.

Cu Galbenu am fost inspirati sa abandonam.

Am fost ieri pe (o parte din ce a ramas din) drumul Polovragi- curmatura Oltetului.

In primii 14 km sunt cateva locuri in care a ramas numai un metru din drum, este un loc unde este mai putin de 1 m ramas, zeci de metri de bolovani maricei in loc de drum, dar adevarata distractie este cam la 15 km de intrarea de la Polovragi, unde un fir de apa care vine de pe o vale din dreapta a devastat cam 100m complet, nu mai este nimic in afara de mormane de pietre mari, santuri, si apa inca furioasa. Erau niste culegatori de ciuperci care spuneau ca mai sus sunt si alte locuri la fel de rupte.

Cam asta este situatia pe toate drumurile care sunt pe vai, din ce spun localnicii cu care am vorbit.

 

 

DSCN5737Large_zpsdeb081f4.jpg

 

DSCN5743Large_zpsf7cf6c60.jpg

 

Panorama2Large_zpsdbfb393b.jpg

 

Asta nu este cel mai ingust loc de trecut:

 

DSCN5739Large_zps850b5e5f.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cei de la pensiunea Cheile Oltetului, la care am stat (super faini oamenii, bikeri si ei) spuneau ca sunt date in exploatare niste parchete de lemn pe munte, iar drumurile fusesera aranjate pentru acces la lemn. Presiune pentru reparare exista deci.

Nu stiu sa zic cat de repede se poate organiza reparatia, ar trebui completat cu piatra mare in toate locurile in care s-a dus drumul, capabila sa reziste la apa raului dar si la camioane cu lemn. Doar din burta mea zic ca in 2 saptamani nu se repara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok.

Au fost destui cei care mi-au spus ca vor sa vina la intalnire dar nu pot in weekendul 15-17. Ma batea deja gandul sa decalam din nou. Dar acum, dupa povestea cu drumurile de acces, sunt convins ca trebuie decalata din nou intalnirea.

In concluzie, decalam in weekendul 29-31 august. Cu ocazia asta se mai termina si concediile programate din timp. Dar daca si atunci mai intervine nu stiu ce, atunci chiar ca o lasam balta pentru anul asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca o paranteza, am fost in acest week-end la Balta Vulturilor. A fost demential, 2-3 balti pe tot drumul, in rest o vreme superba. Putea ajunge orice GS cu orice gume, la plimbare a participat si un v-strom echipat cu Heidenau K76(gume de strada 90%).

Editat de xtrblack
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Las', ca poate facem intalnirea acolo. Zona Polovragi cred ca va fi distrusa pentru ceva mai mult de 2-3 saptamani.....

» Post actualizat in 03 Aug 2014 12:38

Ok.

Au fost destui cei care mi-au spus ca vor sa vina la intalnire dar nu pot in weekendul 15-17.[/size][/size]

Acum pe bune, la cate Marii sunt, imposibil sa nu au o fetita, nevasta, mama sarbatorita. Ce faci, pleci cu bmw-istii intarziati pe coclau? Editat de xtrblack
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai e o mica "distractie" intre Pitesti si Rm Valcea: se pare ca dupa Pitesti e un pod rupt. Pe cale de consecinta, tot traficul pentru Rm Valcea e deviat prin Curtea de Arges. Luati in calcul si eventualele intarzieri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DN 7 (Pitesti - Ramnicu Valcea) 119+250-170+750 PITESTI (AG)-RAMNICU VALCEA (VL)

Cedare accentuata a terasamentului drumului km 153+100, care a produs denivelari mari in profil longitudinal si transversal.

Datorita caderilor mari de precipitatii si viiturilor produse.

 

Incepand cu data de 02.08.2014 ora 20:00 se redeschide circulatia ruiera pe acest sector de drum pentru vehiculele cu masa totala maxima autorizata mai mica de 7,5 tone. Pentru vehiculele cu masa totala maxima autorizata mai mare de 7,5 tone - transport marfa (transportul public de persoane fiind exceptat de la aceasta restrictie), restrictia de circulatie ramane in vigoare pentru sectorul de drum mentionat.

 

Astfel, varianta de ocolire propusa pentru acestea este:
Pentru ruta Pitesti - Ramnicu Valcea:
Pitesti - DN 65 - Slatina - Ganeasa - intersectie DN 64 - Dragasani - Ramnicu Valcea.
Pentru ruta Ramnicu Valcea - Pitesti:
Ramnicu Valcea - Dragasani - intersectie DN 64 - Ganeasa - Slatina - DN 65 - Pitesti.

 

http://213.177.10.50:6060/itn/drumuri.asp

Editat de asdglasfk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Suna bine si Vulturul dar nu mai declar din timp venirea. Vb cel mai bine in saptamana aferenta dar as vrea sa ajung acolo. Era un grup de enduristi din Valeni de Munte care tot fregventau zona aia si poate ne dau mai multe informatii. O sa ii caut sa revin cu un contact si poate ne insotesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...