Sari la conținut

B-king...doamne...e Vis...


GoKart
 Share

Postări Recomandate

post-7138-1165301669_thumb.jpg

 

Nici nu stiu ce sa spun la un asemenea display de forta....formele...atitudinea...parca respira flacari...

 

Ce parere aveti de ea?...ce stiti la capitolul performante?

Stie careva de vreun ride-test?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cate shtiu eu, B-King este doar un concept.. nu s-a scos pe piatza..

 

Daca-mi aduc bine aminte, avea pe ea un motor de Hayabusa cu turbo pe el, urcat pe la 250 CP... Da' de asta nu-s convins.. Oricum, frumoasa jucarie... Shi mie imi place la nebunie designu'...

 

DDC

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cate shtiu eu, B-King este doar un concept.. nu s-a scos pe piatza..

 

O sa fie pe piata din 2007. Ala din poza nu e conceptul, ci motoreta de serie. Mie unul nu-mi place. Prea SF.

 

:peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

post-7138-1165301669_thumb.jpg

 

Nici nu stiu ce sa spun la un asemenea display de forta....formele...atitudinea...parca respira flacari...

 

Ce parere aveti de ea?...ce stiti la capitolul performante?

Stie careva de vreun ride-test?

In poze arata foarte bine. Astept sa o vad si in realitate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai acum la salonul de la Koln parca a fost prezentata varianta finala, cea care va intra in productia de serie. Are motor de Hayabusa si dezvolta cca 150 de cai. E foarte frumos , are linii foarte agresive iar tobele alea cel putin in poza arata demential. E o manie a mea cu tobele mari, asta e. Sper sa o pot vedea live in curand.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Multumesc de link...mie imi plac motocicletele du design mai futurist...mai ales daca are o doza de agresivitate atat de mare...BMW se descurca destul de bine (din nou...un design futurist dar agresiv)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu va mai bucurati de 200 si nu stiu cati cai pentru ca la lansare s-a spuns ca va avea un motor de Hayabusa DETUNAT, si anume cu vreo 160 de cai in loc de 175 dar cu un cuplu mai mare.

Ceea ce il va face oricum cam cel mai tare naked de pe piata, abia astept sa-l fabrice!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu va mai bucurati de 200 si nu stiu cati cai pentru ca la lansare s-a spuns ca va avea un motor de Hayabusa DETUNAT, si anume cu vreo 160 de cai in loc de 175 dar cu un cuplu mai mare.

Ceea ce il va face oricum cam cel mai tare naked de pe piata, abia astept sa-l fabrice!

 

La momentul actual cel mi tare naked de pe piata e BMW K1200 R. Si are o putere de 163 si un cuplu de 130 (cma greu de egalat asa ceva). In schimb nu are un look abresiv ca B-King. Personal preferata mea ramine BMW-ul.

Editat de dabix
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa fie o poza si cu frumoasa asta...

 

post-7138-1165395295_thumb.jpg

 

Agresiva e si asta...superb motor...si daca ajuta Sefu'....cand ma fac eu mare...:wave:

 

Oricum...astea doua depasesc in agresivitate FZ-urile....

 

Pur si simplu nu am mai vazut ceva atat de...masculin...sunt pentru barbati...si sincer cred ca doar unui barbat i-ar sta bine pe ele...

 

Fetelor...no offence...nu vreau sa supar...asta-i parerea mea..poate o schimb daca vine Heidi Klumm sa ma faca o tura cu un motor ca asta :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La momentul actual cel mi tare naked de pe piata e BMW K1200 R. Si are o putere de 163 si un cuplu de 130 (cma greu de egalat asa ceva).

 

Asta daca se poate numi "naked" (in adevaratul sens al cuvantului) un vapor de pe care s-a dat jos carenele..... Un naked pur sange are alte caracteristici fata de o sportiva dezbracata.

Oricum impresionante cantitatile astea ce duplu la naked-urile mari. Si totusi aveti idee cam in cati km papa guma spate? Am un amic cu un CB 1300 si in 7000 km a schimbat 2 gume. A tras destul de tare de motoreta, dar nu a facut burn-uri cu ea.

On topic: cam SF BKing-ul dar nu pot spune ca imi displace, cu toate ca prefer stilul "traditional" pt un naked.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Zuper de zuper B-King'u! Pe de alta parte, @Buster - pei nu tocmai asta reprezinta naked-urile?? Vapoare de pe care au fost date jos carenele??? Din cate stiu asa a inceput curentul naked, cu niste englezoi dilimani care si-au picat vitezanele si nu mai aveau rabdare sa tot lipeasca/schimbe la carene, asa ca le-au lasat cu coastele la vedere? Din punctul asta de vedere B-Kingu' e mai degraba Streetfighter decat Naked, pentru ca se vede de la o posta ca a fost gandit din start fara carene!

Ar trebui deschis un topic in care sa ne lamurim unii pe altii (sa vedeti cate opinii vor fi :finger: ) care e treaba cu Naked-urile si care ve treaba cu Streetfighterele. Asta daca nu cumva a fost deschis vreunu' :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Zuper de zuper B-King'u! Pe de alta parte, @Buster - pei nu tocmai asta reprezinta naked-urile?? Vapoare de pe care au fost date jos carenele??? Din cate stiu asa a inceput curentul naked, cu niste englezoi dilimani care si-au picat vitezanele si nu mai aveau rabdare sa tot lipeasca/schimbe la carene, asa ca le-au lasat cu coastele la vedere? Din punctul asta de vedere B-Kingu' e mai degraba Streetfighter decat Naked, pentru ca se vede de la o posta ca a fost gandit din start fara carene!

Ar trebui deschis un topic in care sa ne lamurim unii pe altii (sa vedeti cate opinii vor fi :finger: ) care e treaba cu Naked-urile si care ve treaba cu Streetfighterele. Asta daca nu cumva a fost deschis vreunu' :D

 

Incurci borcanele. Nu te mai lua dupa tot ce scrie pe wikipedia ca dupa aia Ducati Monster e primu naked bike. :banana: Si atunci un GS 500 sau un CB1 aparute cu 4 ani inainte ce sunt? Cruisere sau enduro-touring-uri, nu? Faci varza intre streetfighetere si naked-uri. Is doua ciorbe diferite: una de fasole si una de burta. Intr-adevar curentul streeetfighter a descins din plasticate (ionica care a furat tranta cu cebereul a zis hai sa nu i mai pun carene ca si asa ma vars maine iar in timp ce incerc sa fiu ciumeg si is scumpe ca dracu, hai sa l fac sa arate cat mai agresiv/socant/urat) ===> streetfightere.

Naked-urile sunt altceva si nu sunt "vapoare dezbracate" pentru ca nu au cum sa fie. Cand in 1969 exista CB 750 si in 1976 a aparut GS 750 nu vedeai plasticate pe strazi. Naked bike e doar un termen destul de general pe care il folosim noi din anii 80 incoace sa zic, de cand exista si plasticate iar termenul de naked bike a fost doar posibil si a aparut doar atunci cand au aparut si plasticatele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...