Sari la conținut

Postări Recomandate

Salutare tuturor

 

Am nevoie de putin ajutor, trebuie sa schimb bateria la dragstar 650. Stiu ca trebuie una de 12V si 10Ah, este corect? Daca da unde pot gasii o baterie de genul asta in bucuresti? M-am interesat un pic si nu prea am dat peste o baterie de 10Ah. Credeti ca as putea folosii una de 8Ah,9Ah sau un pic mai mare cum ar fi cea de 12Ah care se gasesc pe motoarele de 1100? Mi-ar trebuii una in jur de 150ron.

 

orice informatie este binevenita

 

 

MULTUMESC ANTICIPAT

 

Ar fi bine sa nu-ti iei alta,de capacitate diferita.Acolo,nu e pusa la nimereala,de 10Ah.Sunt luati in calcul o gramada de factori,gen consum,stator,releu de incarcare,etc...Schimbi un element al ecuatiei,risti sa dai in alte necazuri...Baterie d-aia,s-ar putea sa aibe la Varta,vizavi de stadionul Dinamo,pe Stefan Cel Mare.Baterie pt. moto.Oricum,una de capacitate mai mare,nu cred ca-ti intra in locasul respectiv.S-ar putea sa aibe si la Kronaumoto.Parca mai ziceau si alte firme,ca au pe stoc,baterii moto.Succes!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Hai nene...nica nica????

Hai oameni buni...FAC REDUCERI....

De vanzare...pentru XVS 1100

 

1. Rezervor original- 130 euro

2. Aripa spate Originala cu instalatie electrica, lampa STOP si semnale- 100 euro

3. Tobe Originale+ finale goale- 170 euro

4. Comenzile originale complete-90 euro

5. Sa artizanala doua locuri - 80 euro

6. Placile de sustinere comenzi avansate cu tijele necesare- 50 euro

 

Pentru Dragstar 650

1. Tobe usor zgariate....

 

eu am facut alti suporti pt comenzile avansate si mi-au ramas suportii....

Pt foto aici...

 

/index.php?...t&p=2195698

 

 

Mesaj completat

Salutare....mai vine cineva astazi la academie????...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oameni buni, martea asta a plouat presupun ca nu v-ati strans.

Martea viitoare ne strangem? Ramane pentru 6.30- 7 ?

Eu abia atunci pot sa ajung.

Hai poate ne zarim ! :cheers:)

Si poate vin mai multi decat cei 4 obisnuiti!!! :()

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut! As dori sa-mi schimb motoreta, as vrea sa-mi iau un cruiser pt a face drumuri lungi prin europa, etc...

Tot oscilez intre XVS 1100 Classic si H D Sportster 1200.

Un lucru foarte decisiv pentru mine este consumul. Am un XV750 care suge in stiluri... cred ca ar trebui sa merg la "relanti"sa-mi ia sub 6.5%... asta e cam nasol. Rezervorul e mic (12l), consumul e mare... fac 200km cu un plin...

 

Rugamintea mea este sa-mi spuneti ce consumuri reale aveti voi pe Dragstar 1100 Classic.

Am auzit o gramada de povesti, dar niciuna de la un posesor.

 

Drum, Oras, Solo riding, Pasager + bagaje.

 

Mentionez ca ma intereseaza consumul de drum la viteza de max 120km/h.

 

A, si inca un lucru: ce ma sfatuiti sa-mi iau daca-i vorba de XVS 1100 CL... unul pana in anul 2000 sau unul cat mai recent? Am auzit si referitor la asta o gramada de povesti cum ca motocicletele (nu conteaza marca) trecute de anul 200x ar fi proaste, ca se strica repede, ca-s pline de plastic si de tampenii... voi ce ziceti?

 

Multumesc anticipat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu in ce masura te ajuta dar eu am un Dragstar de 650 am fost cu el anul trecut la mare iar consumul ca medie a fost de 5 % mers dus de 130 km/h iar intors de 140/150 km/h cu ceva bagaje si prietena la spate. In oras imi consuma ceva mai mult dar nu exagerat, recunosc ca nu i-am facut o medie. Oricum eu i-am curatat carburatoarele si filtrul de aer. Depinde cum este reglata, ce tobe are, cum schimbi viteza s.a.m.d.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu in ce masura te ajuta dar eu am un Dragstar de 650 am fost cu el anul trecut la mare iar consumul ca medie a fost de 5 % mers dus de 130 km/h iar intors de 140/150 km/h cu ceva bagaje si prietena la spate. In oras imi consuma ceva mai mult dar nu exagerat, recunosc ca nu i-am facut o medie. Oricum eu i-am curatat carburatoarele si filtrul de aer. Depinde cum este reglata, ce tobe are, cum schimbi viteza s.a.m.d.

 

Sunt si sofer de B si de A de ceva vreme... stiu ca sunt diferite consumurile cand schimbi la 3500-max ture fata de cand schimbi la 2300 sa zic... asta-i logic...

 

dar as vrea niste consumuri pentru 1100...

 

Merci mult de post, astept in continuare posturi pe aceasta tema!

 

Asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am eu de vanzare unul luat de pe louis. e genul clasic, mare, instare impecabila... fac foto daca esti interesat

Mesaj completat

 

 

aripa e din metal sau plastic?

 

 

 

salut!

m-ar interesa aripa spate, poti trimite niste poze?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oameni buni, martea asta a plouat presupun ca nu v-ati strans.

Martea viitoare ne strangem? Ramane pentru 6.30- 7 ?

Eu abia atunci pot sa ajung.

Hai poate ne zarim ! :what:)

Si poate vin mai multi decat cei 4 obisnuiti!!! :lol:)

 

 

Gata, gata vin si eu. La 19,00?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut! As dori sa-mi schimb motoreta, as vrea sa-mi iau un cruiser pt a face drumuri lungi prin europa, etc...

Tot oscilez intre XVS 1100 Classic si H D Sportster 1200.

Un lucru foarte decisiv pentru mine este consumul. Am un XV750 care suge in stiluri... cred ca ar trebui sa merg la "relanti"sa-mi ia sub 6.5%... asta e cam nasol. Rezervorul e mic (12l), consumul e mare... fac 200km cu un plin...

 

Rugamintea mea este sa-mi spuneti ce consumuri reale aveti voi pe Dragstar 1100 Classic.

Am auzit o gramada de povesti, dar niciuna de la un posesor.

 

Drum, Oras, Solo riding, Pasager + bagaje.

 

Mentionez ca ma intereseaza consumul de drum la viteza de max 120km/h.

 

A, si inca un lucru: ce ma sfatuiti sa-mi iau daca-i vorba de XVS 1100 CL... unul pana in anul 2000 sau unul cat mai recent? Am auzit si referitor la asta o gramada de povesti cum ca motocicletele (nu conteaza marca) trecute de anul 200x ar fi proaste, ca se strica repede, ca-s pline de plastic si de tampenii... voi ce ziceti?

 

Multumesc anticipat!

 

 

 

dragstar - ul de 1100 consuma in jur de 4,8- 5,00 % in afara orasului cu pasager si bagaj , la o viteza de 120 - 130 km /h. in oras consuma in jur de 6,5 - 7, 00 % . trebuie mentionat faptul ca motocicleta cu care am obtinut consumurile are evacuare schimbata (tobe goale).

 

un sporster de 1200 consuma in oras in jur de 8 , 00 - 8, 5 % - tot cu evacuare goala.

 

 

daca esti interesat de dragstar stiu pe cineva care vinde un dragstar classic de 1100 si un dragstar custom de 1100 .

 

bafta multa in alegerea motocicletei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

haha, cred ca l-ai speriat ca nu a venit azi....am fost numai eu si cu un dragstarist nou :D

sper saptamana viitoare sa vad mai multe mutre cunoscute...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

haha, cred ca l-ai speriat ca nu a venit azi....am fost numai eu si cu un dragstarist nou :D

sper saptamana viitoare sa vad mai multe mutre cunoscute...

 

 

Imi pare rau...este prima oara cand lipsesc dar nu am avut cum...saptamana viitoare sunt prezent.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor

 

Am nevoie de putin ajutor, trebuie sa schimb bateria la dragstar 650. Stiu ca trebuie una de 12V si 10Ah, este corect? Daca da unde pot gasii o baterie de genul asta in bucuresti? M-am interesat un pic si nu prea am dat peste o baterie de 10Ah. Credeti ca as putea folosii una de 8Ah,9Ah sau un pic mai mare cum ar fi cea de 12Ah care se gasesc pe motoarele de 1100? Mi-ar trebuii una in jur de 150ron.

 

orice informatie este binevenita

 

 

MULTUMESC ANTICIPAT

 

ia legatura cu userul lipton. Avea de vanzare baterii Yuasa. Dupa parerea mea raportul calitate pret este foarte bun. eu de la el am luat.

 

 

eu am cam lipsit din Bucuresti in ultimul timp. printre altele am fost si la intalnirea de la Cluj / Seth on Fire. am crezut ca o sa vad ceva dragstaristi pe acolo dar cam slabuta miscarea.

la SeaWolves merge cineva? poate plecam vineri dimineata mai multi. daca sunt amatori, eu as propune sa ne vedem la benzinaria Mol de la intrarea pe autostrada.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Marti, ora 19.00, pe platoul de la Academia Romana. Sa vina baiatul fara jena. :D

 

Nu ma bag la Seawolfes, desi vroiam, pt. ca mi se pare aberant sa nu te lase cu motorul langa cort sau macar bagat in camping. Nu e treaba mea ca exista si unii teribilisti care pot fi foarte frumos dati afara de la eveniment. Sa va distrati cei care mergeti.

 

Am un prieten care si-a luat Dragstar de 650. Ar vrea sa mai intrebe una-alta despre motocicleta. Unde si la ce ora este intilnirea Dragstar-istilor?

Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pa prietene vezi ca este intalnirea "Dragstar-istilor" -_-

Aia la gramada este joi si in alt loc, sau vineri :D

 

 

Nenea Johney, te-ai vazut cu bucsa la evacuare si ai prins curaj? Dar la parc vinerea de ce nu mai apari? App ce-i aia Dragstar???? :lol:

Mesaj completat

haha, cred ca l-ai speriat ca nu a venit azi....am fost numai eu si cu un dragstarist nou ;)

 

Deloc, dar am zis sa vin cu Bogdan prima data pentru ca de la el am avut invitatia. ......... asa ca data viitoare hop si eu

Editat de Florin -v
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

App ce-i aia Dragstar???? :ok:

Mesaj completat

 

Dragstar = Stea draga :)

 

Deloc, dar am zis sa vin cu Bogdan prima data pentru ca de la el am avut invitatia. ......... asa ca data viitoare hop si eu

 

Mah taci ca te spun ca din "tigaie" nu ma scoti. :blbl: Stiu...nu e rautate ci invidie admirativa. :P

 

Hai ca ne facem si noi aparitia peste 2 saptamani. Nici martea viitoare nu pot. B)

Editat de Bogmad
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mesaj completat

Mah taci ca te spun ca din "tigaie" nu ma scoti. :ok: Stiu...nu e rautate ci invidie admirativa. :blbl:

 

 

Normal ca ma roade invidia, doar esteY amaha, nu?

Lasa ca la anul ma intorc tot la Yamaha sau poate de anul asta nu se stie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...