Sari la conținut

Postări Recomandate

Ahoi poseorilor de dragstar!

Am reusit sa pun si eu mana pe un xvs 1100 din 1999 si m-ar interesa un manual!

Apropo ce ulei folositi Motul, Castrol...etc eu m-am gandit la 10w40 sau la 20w40 (mai mult m-am gandit la 10w40 - ca de obicei e mai racoare la mine) si unde gasesci uleuri si filtre de ulei la preturi decente?

Filtru de aer unde gasesc si la ce preturi (de obicei am folosit Champion la virago si am fost multumit)?

Iar ceva ce ma surprinde e ca e cam galagios cand opresc motorul se aude un CRANK mare, ce stiti despre asta? se intampla si la voi acelasi lucru? si mi se pare dubios respectivul crank!

...

Am sa mai revin cu alte poze pentru ca o sa vreau sa vand: -aripa spate, far, sea!

 

* foarte frumoasa "piesa" ti-ai tras, domnu'! felicitari! :D

 

acuma astept si eu sa vad cum o personalizezi, desi are deja un stil aparte (o sa fie "hard", hihihihi). m-ai convins ca trebuie sa-mi iau repede Sporsterul ala. daca ar creste banii in copaci...!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Iaca aici dragu tati, ieftin si bun!

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Yamaha-V-St...sQ5fAccessories

 

sau aici toate

 

http://shop.ebay.com/i.html?_nkw=xvs+1100+...6.c0.m270.l1313

 

Ce arcuri pentru sa iti trebuie ? Alea pe care le ai sunt super. Dupa ce o sa ai si suspensie in spate o sa fie confort maxim... nu chiar, da o sa fie lejer!

Multumesc omu' a-si da o lada de bere dar numa cand te intorci inapoi in RO :D !

Mesaj completat

* foarte frumoasa "piesa" ti-ai tras, domnu'! felicitari! :D

 

acuma astept si eu sa vad cum o personalizezi, desi are deja un stil aparte (o sa fie "hard", hihihihi). m-ai convins ca trebuie sa-mi iau repede Sporsterul ala. daca ar creste banii in copaci...!

Multumesc!

Apoi tot ceva in genu' in care am facut virago o sa-l fac, mai mic sisibar-ul (si sa aiba porbagaj pe aripa din spate sisibarul) si un nou apehanger si vopsea alb cu negru!

Vezi lasa BMW-ul ca nu-i de tine :D si bagate la HD daca iti place asa de mult!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor detinatorilor de Yamaha Dragstar, as avea o mica intrebare . eu sunt ady din bistrita, am o yamaha Dragstar de 400cc originala din japonia si as vrea sa ii pun un motor de 650cc in loc de cel de 400, imi puteti spune dak pot face modificarea respectiva si unde as putea gasi asa ceva, tin sa precizez ca nu am de gand sa vand motoru mai ales ca e orig 100% si plus ca nici nu merg cu viteza mare, avand un stil de conducere preventiva. Pe langa schimbarea motorului as vrea sa ii mai modific aripile fata spate si sa cumpar niste zale cu ce sa imbrac motorul, piele alba pt scaune si sa ii mai pun stop tip "cruce celtica", iar cum sunt mai nou in domeniu va rog sa imi mai dati ceva sfaturi de intretinere a motocicletei. Dak se poate va rog sa ma ajutati cu ceva informatii.

Va multumesc tuturor si va doresc asfalt uscat in continuare, speram ca zapada sa vina cat mai tarziu

post-43982-1287135817_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor detinatorilor de Yamaha Dragstar, as avea o mica intrebare . eu sunt ady din bistrita, am o yamaha Dragstar de 400cc originala din japonia si as vrea sa ii pun un motor de 650cc in loc de cel de 400, imi puteti spune dak pot face modificarea respectiva si unde as putea gasi asa ceva, tin sa precizez ca nu am de gand sa vand motoru mai ales ca e orig 100% si plus ca nici nu merg cu viteza mare, avand un stil de conducere preventiva. Pe langa schimbarea motorului as vrea sa ii mai modific aripile fata spate si sa cumpar niste zale cu ce sa imbrac motorul, piele alba pt scaune si sa ii mai pun stop tip "cruce celtica", iar cum sunt mai nou in domeniu va rog sa imi mai dati ceva sfaturi de intretinere a motocicletei. Dak se poate va rog sa ma ajutati cu ceva informatii.

Va multumesc tuturor si va doresc asfalt uscat in continuare, speram ca zapada sa vina cat mai tarziu

 

Salut!

 

Eu zic sa nu te bagi la schimbat bloc. Gandeste-te un pic. In primul rand nu cred ca poti sa vinzi blocul mic, in al doilea rand vine toata dracia de hartii, RAR etc. Si chiar daca faci schimbul nu castigi mare lucru cu un bloc de 650.

Vinde-l si cumpara una mai mare. Simplu.

 

Daca tot nu te lasi, uite: http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Yamaha-V-St...s#ht_2730wt_939

Editat de phoenix27
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

 

Eu zic sa nu te bagi la schimbat bloc. Gandeste-te un pic. In primul rand nu cred ca poti sa vinzi blocul mic, in al doilea rand vine toata dracia de hartii, RAR etc. Si chiar daca faci schimbul nu castigi mare lucru cu un bloc de 650.

Vinde-l si cumpara una mai mare. Simplu.

 

Daca tot nu te lasi, uite: http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Yamaha-V-St...s#ht_2730wt_939

 

 

bine zice phoenix27,vinde dragu de 400cc si ia-ti unul de 650cc,e cel mai simplu.

daca iei motor de pe ebay.com,platesti vama....o sa ajungi la peste 1000$ cu totul...merita???.

daca vrei neaparat asa,nu-ti fa probleme cu RAR-ul....daca ai factura,faci schimbare de motor,simplu.

sau varianta mea:nu te mai duci la RAR,pur si simplu il montezi sus.

succes.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uite am gasit-o. Noua nouta nemontata.

 

urra, doar ca nu stiu cum se potriveste cu cea de ambreiaj (nu-i lucitoare)... om vedea.

spune un pret man. saptamana vitotoare imi fac drum prin buculesti si facem targu'

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pt. MadDog9: piele sintetica,alba,gasesti la magazinele cu textile sau cu furnituri pt. tapiterie.Cel putin,in Bucuresti,se gaseste.Azi sau maine,o sa am si eu de cumparat,1 m de alb. Stop din ala,in forma de cruce malteza,gasesti la Louis.Au cel putzin 2 reprezentantze si p-aici.Exista si semnalizatoare,cu aceeasi forma.Era sa uit...exista si far...

Mesaj completat

Dragstarul ala de 400,n-a fost al lui Madalina?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ahoi!

Cine ma poate lamuri care sunt dimensiunile pentru o baterie pentru dragstar de 1100cc? Eu vreau sa-mi i-au una pe gel, cam la ce preturi sunt!?

Multumesc Anticipat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ahoi poseorilor de dragstar!

Am reusit sa pun si eu mana pe un xvs 1100 din 1999 si m-ar interesa un manual!

Apropo ce ulei folositi Motul, Castrol...etc eu m-am gandit la 10w40 sau la 20w40 (mai mult m-am gandit la 10w40 - ca de obicei e mai racoare la mine) si unde gasesci uleuri si filtre de ulei la preturi decente?

Filtru de aer unde gasesc si la ce preturi (de obicei am folosit Champion la virago si am fost multumit)?

Iar ceva ce ma surprinde e ca e cam galagios cand opresc motorul se aude un CRANK mare, ce stiti despre asta? se intampla si la voi acelasi lucru? si mi se pare dubios respectivul crank!

 

Ceva poze:

1.post-25613-1286919955_thumb.jpg

2.post-25613-1286919965_thumb.jpg

3.post-25613-1286919980_thumb.jpg

4.post-25613-1286919998_thumb.jpg

 

Am sa mai revin cu alte poze pentru ca o sa vreau sa vand: -aripa spate, far, sea!

salut frate. ma bucur sa vad ca ai reusit sa iti indeplinesti visul. felicitari. ca de la utilizator de virago si dragstar la altul, vreau sa-ti spun ca, dupa ce vei face vreo 2-3000 km cu draga, n-o sa mai vrei sa te sui pe virago :D decat asa de aducere aminte si cam atat. ceea ce nu e deloc rau.

respect

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut frate. ma bucur sa vad ca ai reusit sa iti indeplinesti visul. felicitari. ca de la utilizator de virago si dragstar la altul, vreau sa-ti spun ca, dupa ce vei face vreo 2-3000 km cu draga, n-o sa mai vrei sa te sui pe virago :D decat asa de aducere aminte si cam atat. ceea ce nu e deloc rau.

respect

Ahoi!

Logic, oricum Virago e de vanzare, iar banii obtinuti din vanzare virago ii bag in dragstar :D ! Oricum sunt foarte multumit de Virago chiar n-am avut nici o problema majorca cu el, e un motor cu adevarat facut sa mearga, eu l-am luat la 24.500 de km si acuma are 52000 si il am din 2007 august!

In schimb cu dragstar-ul trebuie sa ma obisnuiesc cu el, baiul e ca e tare jos fata de Virago si deja am zariat pe jos cu el de vreo 2 ori :D (trebuie sa ma obisnuiesc) si imi cam imi este frica sa nu patesc vreo faza dinasta la viteze de 90-100 la ora :D , trebui sa fac ceva neaparat sa ridica macar 2-3 cm spatele!

Mesaj completat

Apropo are cineva o aripa de dragstar 1100 classic de vanzare pentru roata din fata?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ahoi!

Cine ma poate lamuri care sunt dimensiunile pentru o baterie pentru dragstar de 1100cc? Eu vreau sa-mi i-au una pe gel, cam la ce preturi sunt!?

Multumesc Anticipat!

 

 

baterie noua gel BOSH YT14B- BS cu specificatiile : 12V 12 AH , 130 A , inaltime 150 mm , latime 152 mm , adancime 70 mm , combatibila cu urmatoarele modele :Yamaha 1000 fzs 1000 fz1 ; 1100 xvs1100 dragstar ; 1300 xjr1300 , fjr 1300; 1700 xv 1700 road star warrior.

 

pret 320 ron

tel : 0724843344

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ahoi!

Cine ma poate lamuri care sunt dimensiunile pentru o baterie pentru dragstar de 1100cc? Eu vreau sa-mi i-au una pe gel, cam la ce preturi sunt!?

Multumesc Anticipat!

 

 

baterie noua gel BOSH YT14B- BS cu specificatiile : 12V 12 AH , 130 A , inaltime 150 mm , latime 152 mm , adancime 70 mm , combatibila cu urmatoarele modele :Yamaha 1000 fzs 1000 fz1 ; 1100 xvs1100 dragstar ; 1300 xjr1300 , fjr 1300; 1700 xv 1700 road star warrior.

 

pret 320 ron

tel : 0724843344

Mesaj completat

Ahoi!

Cine ma poate lamuri care sunt dimensiunile pentru o baterie pentru dragstar de 1100cc? Eu vreau sa-mi i-au una pe gel, cam la ce preturi sunt!?

Multumesc Anticipat!

 

 

Vand baterie noua BOSH YT14B- BS cu specificatiile : 12V 12 AH , 130 A , inaltime 150 mm , latime 152 mm , adancime 70 mm , combatibila cu urmatoarele modele :Yamaha 1000 fzs 1000 fz1 ; 1100 xvs1100 dragstar ; 1300 xjr1300 , fjr 1300; 1700 xv 1700 road star warrior.

 

pret 320 ron .

tel : 0724843344

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

baterie noua gel BOSH YT14B- BS cu specificatiile : 12V 12 AH , 130 A , inaltime 150 mm , latime 152 mm , adancime 70 mm , combatibila cu urmatoarele modele :Yamaha 1000 fzs 1000 fz1 ; 1100 xvs1100 dragstar ; 1300 xjr1300 , fjr 1300; 1700 xv 1700 road star warrior.

 

pret 320 ron

tel : 0724843344

Ahoi! Am gasit una de 14AH cu 380 lei! Multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intreab-o pe @ Star Girl ,(Madalina)...I-am cumparat alte risere,de pe ebay.Acuma,nu stiu daca le-o mai avea p-alea care erau pe mobra ei,cand si-a cumparat-o.Poate nici alea,nu erau originalele...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intreab-o pe @ Star Girl ,(Madalina)...I-am cumparat alte risere,de pe ebay.Acuma,nu stiu daca le-o mai avea p-alea care erau pe mobra ei,cand si-a cumparat-o.Poate nici alea,nu erau originalele...
Ahoi! Inaltatoarele pe care @StarGirl le avea la vanzare sunt acuma pe intruder de 600 al unui coleg de club si prieten! Toate bune si numa sanatate!

 

Mesaj completat

De vanzare:

Suport picioare pasager, sea pasager(mic defect - in poza am aratat cu o sageata rosie) si lampa stop pentru dragstar 1100cc:

1.post-25613-1287741370_thumb.jpg

2.post-25613-1287741387_thumb.jpg

3.post-25613-1287741397_thumb.jpg

4.post-25613-1287741418_thumb.jpg

Fiecare in parte 50 de lei plus transport!

Detalii la 0744 47 53 52 sau ID mess IceLordHellFire

Mesaj completat

Ahoi! Se pare ca noua mea jucarie are probleme cu incarcare (dragstar 1100cc), este dus releul de incarcare si am nevoie de unu nou sau second hand, am gasit unu la 400 de lei cum vi se pare? Multumesc anticipat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Cand aveti nevoie de piese ar fi bine sa intrebati intai si la Yamaha Romania. De avut sigur au orice fel de piesa, de adus le aduc destul de repede (cam intr-o saptamana) iar ca bani nu sunt chiar asa de scumpe, daca tinem cont si de raportul calitate/pret (una e sa pui piesa originala nou nouta si alta e sa cauti de la dezmembrari, fara garantie, care s-ar putea sa nu te tina prea mult si care a mai trecut prin mana a 2-3 intermediari). Nu zice nimeni ca e musai sa cumparati de la Yamaha dar eu zic ca merita incercat intai la ei sa va faceti o idee macar. In definitiv un telefon nu are ce sa strice.

 

Daca reusim sa facem STAR in Romania atunci probabil o sa obtinem si reduceri de la Yamaha si s-ar putea sa fie mai ieftin de cumparat din magazin decat de la samsari

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand aveti nevoie de piese ar fi bine sa intrebati intai si la Yamaha Romania. De avut sigur au orice fel de piesa, de adus le aduc destul de repede (cam intr-o saptamana) iar ca bani nu sunt chiar asa de scumpe, daca tinem cont si de raportul calitate/pret (una e sa pui piesa originala nou nouta si alta e sa cauti de la dezmembrari, fara garantie, care s-ar putea sa nu te tina prea mult si care a mai trecut prin mana a 2-3 intermediari). Nu zice nimeni ca e musai sa cumparati de la Yamaha dar eu zic ca merita incercat intai la ei sa va faceti o idee macar. In definitiv un telefon nu are ce sa strice.

 

Daca reusim sa facem STAR in Romania atunci probabil o sa obtinem si reduceri de la Yamaha si s-ar putea sa fie mai ieftin de cumparat din magazin decat de la samsari

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ahoi! @DStar te rog sa la-si un nr de telefon de la cei de la Reprezentanta ca sa stim sa suna si sa intrebam! Multumesc Anticipat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am o carte de vizita de la Vicentiu Serbanescu - motodinamycs

 

tel - 0723363761; 0724044437; 0729998949

email: vsebanescu@yamaha-motor.ro

 

pe site: 0312285538

 

pentru cei care nu sunt din Bucuresti - cred ca cel mai bine e sa gasiti un dealer local (teoretic ar trebui sa vanda piesele la acelasi pret ca si importatorul dar scutiti banii de transport)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am o carte de vizita de la Vicentiu Serbanescu - motodinamycs

 

tel - 0723363761; 0724044437; 0729998949

email: vsebanescu@yamaha-motor.ro

 

pe site: 0312285538

 

pentru cei care nu sunt din Bucuresti - cred ca cel mai bine e sa gasiti un dealer local (teoretic ar trebui sa vanda piesele la acelasi pret ca si importatorul dar scutiti banii de transport)

Multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:P

Mesaj completat

Dragstar 1100 Classic de vanzare: 2002, model SUA, sei Corbin Tour DeLuxe, sissybar Corbin, portbagaj Yamaha Star, coburi piele XtraLarge + suporti cromati, engine-guard Cobra Freeway-bar, talpici pt rider & pasager, mansoane Yamaha Tour deLuxe, cauciucuri cu white-wall bune, tobe, trusa de scule.

Revizia este abia facuta in septembrie 2010, TOTUL ESTE NOU: placute de frana fata/spate, ulei motor + filtru ulei K&N, filtru de aer K&N (3,5mil. lei), bujii, ulei cardan.

Pret: 4.600 Euro. Tel: 0724.680.515

 

 

 

 

 

:)

 

 

asa da!

Editat de D_F_Star
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...