Sari la conținut

Postări Recomandate

Va dau dreptate in privinta unui singur lucru : HARLEY DAVIDSON ...!!!

Eu am facut pasul, va doresc si voua :D La multi ani si km cat doriti pe motoare fara nici cea mai mica problema !

Editat de JustMe_DF
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

@xvs650 multam de pont o sa ma uit.....

 

@Dstar am tot echipamentul,fara nici nu ma gandesc si nu am incercat vreodata.....Referitor la pret sunt si mai ieftine si mai scumpe,depinde de unde iei si cum arata...

 

@cria_p am B-ul de 13 ani fara accidente(cel putin din vina mea),iar A-ul il am din 2008 dar am mers doar pe maxiscutere.Oricum ca si gabarit mi se par asemanatoare....

 

Si eventual cum as putea sa ii aflu km reali sau aproximativ....La masini se face test de compresie si vezi cam cat de uzat e motorul.La motociclete exista asa ceva?Ca o garnitura,un furtun le mai schimbi da motorul daca e dus.......e mai greu!

Ce nu am aflat eu este este ce ma interesa cel mai mult,adica daca cea din poze merita 3200.....!

Editat de george_eu25
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aici mai adaug vreo 250-300euro drumul

 

Valeu...!!! Da' cu ce vrei sa-l aduci,cu elicopteru' ?! Eu ,in locul tau,as face-asa :tocmit pe careva,de p-aicea,sa mearga cu tine,cand il cumperi;unu' care se pricepe sa se uite la el,si care sa ti-l si aduca aicea,direct calare pe el...ca doar il iei din tzara,si e-nmatriculat. Mai mult de 150 euro,cu benzina cu tot,nu cred c-ar costa.

Eu eram ala,care zicea ca-i "cheala" :cheers: ...Daca vei sa-l folosesti mai ales la drum lung,eu consider strict necesar,in cazul asta,cel putzin coburi +suporti pt. ei,si port-bagaj.Iar,pt. comfort - parbriz, unul destul de inalt. Pt. protectie generala - si tu,si mobra - crash-bar.Cumparat de-a gata,sau facut artizanal. Daca vrei sa-l si "impopotionezi",ar mai fi : set proiectoare+suportul lor,xenon pe far,tot felul de cozoroace la far si semnale,capace (gen "live to ride,ride to live") la motor,cilindrul de frana,etc.,o sea mai custom,mansoane after-market (gen kyuryakyn),comenzi avansate si lista poate continua...

 

@ Cornelia: sa nu crezi ca individu' de care zici (las' ca-l sun si te parasc ),n-a avut evenimente si cu EN-ul,pina sa-si ia mobra aia mare...

@ XVS650: mai trec niste ani,pina o s-avem noi vreo 30.000 euro,pt. un HD Rocker nou-noutz...pt. mine,e clar ca-i doar un vis... :D ...macar stiu ca m-am dat cu el,la drive-testul HD :lol: ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@george_eu25 fa-ti curaj si cumpara-l nu mai digera treaba atat :cheers:, oricum si daca o sa aiba probleme se rezolva si in plus mai inveti si tu ceva din mers :D (eu n-am stat sa ma gandesc prea mult cand am luat 1100cc) am mers l-am vazut l-am verificat (avea ulei in filtrul de aer - asta mo ajutat la negociere) iti recomand sa te uiti la filtru de aer, la eventuale lovituri pe la comenzi (picioare/maini) sa masori voltajul cand motorul functioneaza si sa te uiti atent la cadru/aripi/rezervor daca au fost recent vopsite.

Bafta la alegere si alege cu inima si cumpara cu mintea!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@icelord multesc de incurajari dar nu e o suma mica sa zici ca iei un scuter de 500e.Totusi sunt 3000e pentru care am muncit si sincer am renuntat la multe ca sa imi iau motorul asta,si nu as vrea sa iau vreo teapa si sa ma duca cu vreo reparatie sau defect ceva la 5000e! Nu vreau sa intelegi gresit,nu sunt vreun scartan,dar cand muncesti din greu mai ales in romania noastra de rahat,ca sa iti faci un vis nu prea arunci asa banii!Si unde puteam sa aflu o parere mai avizata decat de la cei care au asa ceva!

 

@darian Mamaaaa,da ce e masina????Cred ca nici la masina nu exista atatea optionale!Nu stiam ca un motor poate avea atatea....Referitor la transport ce ti se pare asa mult?Trebuie sa ma duc cu masina ca sa mai iau pe cineva cu mine si la 1300km (dus-intors)consum vreo 100 l benzina + ce mai bag la intorcere la motor vreo 30-40 l + ce mai mananci pe drum si acolo + cazarea la vreun motel,hotel..etc peste noapte,cred ca da vreo 1000 de lei asta fara alte cheltuieli neprevazute!

 

Si spuneti-mi si mie uitandu-va la poze daca merita banii astia! Ca voi stiti cel mai bine daca se vede ca ar avea ceva stramb sau schimbat,sau daca e ceva care nu e la locul lui!Ca e foarte greu sa bat tara in diagonala si sa vad ca nu e bun!!!Asa macar plec cu ceva pareri de aici si eventual stiu ce nu ar fii in ordine(cel putin din poze) si la ce sa pun intrebari!!!!Multumesc muuuult!!!

Inca o data link spre poze!

 

http://www.bikeshop.ro/motociclete/anuntur...000-349647.html

http://img521.imageshack.us/i/picture012vt.jpg/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@george_eu25 motorul in poze arata bine, si sa faci verificarile pe ti le-am recomandat. Cu privire la aruncatul banilor stai linistit ca si eu am muncit mult pana sa-mi i-au jucaria de 1100cc (am facut cativa ani economie) dar mi-am lasat si o marja de eroare de 1000 de euro cand l-am luat plus ce am putut negocia (da stiu cum e cu traiul in Romania :D ).

Nu pot decat sa-ti urez succes!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am dat pe a mea 4.500 euro. Motorul e din 2003 si eu l-am luat in 2007 cu 5.000 km facuti. Poate ca acum sunt preturi mai de criza dar foarte mult nu aveau cum sa scada. Iar criza se pare ca mai e doar in Romania asa ca aia de afara chiar nu au nici un motiv sa vanda motocicletele cu bani putini.

 

Motocicleta am luat-o de pe Internet. M-am uitat pe mobile.de, am ales una care mi-a placut, i-am dat email vanzatorului, i-am trimis banii si mi-a trimis motocicleta. Inainte sa o cumpar m-am mai uitat pe Internet sa vad ce referinte are vanzatorul (era tot un dealer de motoare second'hand) si daca a avut vre-odata reclamatii sau nu. Am gasit doar feedbackuri pozitive asa ca mi-am luat inima in dinti si am cumparat-o exact cum am spus mai sus. Asta nu inseamna ca am facut cel mai intelept lucru din viata mea si nici ca mai recomand si altcuiva sa faca asa cum am facut eu. Una peste alta sunt foarte multumit de ce am luat, si ca bani si ca model de motocicleta si ca functionare si ca tot.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu cred ca sunt prea multi motociclisti pe aici care sa poata afirma: mi-am luat motorul pocnind din degete...

 

@George: recomandarile noastre le notezi... te duci verifici singur motorul ... usor usor ca nu te grabeste nimeni. ambreiajul nu o sa-l poti verifica, dar pana la urma nu-i scump, max 500 ron + montaj (si e ca nou) .

 

Deci Bafta!

 

PS: din cate am inteles, vanzatorul se ocupa de adus motoare dar are recomandari bune...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ George: chiar si pt. perioada de criza, pretul este foarte bun, zic eu. Motoreta...din poze arata chiar f. bine si crede-ma ca este si foarte probabil ca motorul sa aiba km. reali. Vei vedea ca e destul de greu sa faci intr-un sezon cu miile de km, mai ales la clima noastra si mai ales in primul sezon. Cat despre transport...ai anuntul meu si nr. de telefon....suna-ma si poate o rezolvam avantajos pt. toata lumea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare la toata lumea!...ai dreptate George ,sunt 3000 E totusi,si ai mumcit pt ei ,dar daca te-ai hotarat sa-i dai pe un Dragstar nu o sa regreti.Eu zic sa iti iei un 650 pt ca atatia bani ai.Diferenta pana la un 1100 bun si fara probleme ascunse este mare si cred eu ca nu se merita( daca banii nu sunt o problema ia un 1100).Un1100 este mai puternic,dar alte avantaje nu vad.Eu sunt foarte multumit de al meu,consum mixt (plin la plin)este de 3,5%,destul de manevrabil ,si referitor la putere eu zic ca e ok,contrar la ce am citit mai sus ma ajuta bine in depasiri cu tote ca am 1,84 cu 93 kg.Singurul incovenient,pe care sper sa il rezolv pana vine timpul frumos,sunt comenzile la picior pe care trebuie sa le mut mai in fata.Mentionez ca nu am mers niciodata cu pasager si nici nu as vrea......chopperul dupa mine ar trebuii sa aiba o singura sea .

 

 

p.s Si eu m-am chinuit mult pana am strans 3200 e si stiu cum e,dar Dragtar 650 am vrut si nu regret...e un ,,chopper" care seamana a chopper.....

 

PROPUN SA FACEM UN REFERENDUM SA DESFIINTAM ANOTIMPUL IARNA ;) :banana: :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut stie careva cum schimb ledul care lumineaza kilometrajul ? am dat jos kilometrajul dar nu pot sa scot maneta de dat kilometri la zero

 

Aveam eu un fisier pdf in care iti explica cum sa iti customizezi cadranul spedometrului - adica iti arata cum sa faci boabe ceasul si sa ii pui un sticker peste cadranul original. Daca vrei ti-l dau si tie.

 

Sal'tare,

sa stiti ca ne-am pus si ne-am hotarat sa ne mai adunam odata.

 

Miercuri , 12.01.2011 , la Newton Bar , prin Bucuresti - aici

Incepand cu orele 7 pm!

 

Va asteptam!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aveam eu un fisier pdf in care iti explica cum sa iti customizezi cadranul spedometrului - adica iti arata cum sa faci boabe ceasul si sa ii pui un sticker peste cadranul original. Daca vrei ti-l dau si tie.

Sal!vreau si eu fisierul pt custom spidometru....daca se poate....ms!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

p.s Si eu m-am chinuit mult pana am strans 3200 e si stiu cum e,dar Dragtar 650 am vrut si nu regret...e un ,,chopper" care seamana a chopper.....

 

PROPUN SA FACEM UN REFERENDUM SA DESFIINTAM ANOTIMPUL IARNA ;) :D :D

Ahoi!

Dragstar-ul e Cruiser ;) ,chopper se poate face din el daca faci modificari mai grosolane (schimbi furca, roti, ghidon, si daca mintea si bugetul te duce mai departe schimbi si cadrul si atunci devine chopper) dar asa din constructie e cruiser!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand salutare tuturor posesorilor de DRAGSTAR si nu numai, un an nou cum il vreti voi, plin de evenimente placute.

In al 2-lea rand as dori sa intru un pic in atentia d-lui "george_eu25". Din cate am citit isi doreste un Dragstar de 650cc, ceea ce ma determina pe mine sa-l intreb daca nu cumva ar fi interesat cel putin sa il vada pe al meu :D . Slava Domnului zic eu, nu stau la Timisoara ci la 15 min de Bucuresti. Asa ca domnule George daca te-ar interesa niste poze si ceva amanunte referitor la AN, KM, STARE,PRET s.a.m.d iti stau la dispozitie

 

Numai bine si nu in ultimul rand ASFALT USCAT ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut stie careva cum schimb ledul care lumineaza kilometrajul ? am dat jos kilometrajul dar nu pot sa scot maneta de dat kilometri la zero

 

hai ca acum am reusit sa le incarc si pe site Custom spedo

 

Sunt 3 fisiere - pentru VStar650, VStar 1100 si VStar 1300

 

E o idee misto pana la urma si nu costa foarte mult sa faci un sticker.

 

Daca face careva treaba asta neaparat sa se laude aici cu niste poze ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai ca acum am reusit sa le incarc si pe site Custom spedo

 

Sunt 3 fisiere - pentru VStar650, VStar 1100 si VStar 1300

 

E o idee misto pana la urma si nu costa foarte mult sa faci un sticker.

 

Daca face careva treaba asta neaparat sa se laude aici cu niste poze :D

Multumesc de manual, eu deja l-am desfacut partial cand am vopsit rezervoul si l-am studiat un pic! ;) Dar in final imi place cum e speedometrul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut.Vreau sa schimb crash bar-ul original de pe XVS 650 Drag Star pe bare mai late pentru ca acestea apara numai motorul motorul in caz de ... nici nu vreau sa ma gindesc.Daca poate sa ma ajute cineva cu informatii as multumii.

post-31977-1295799779_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut.Vreau sa schimb crash bar-ul original de pe XVS 650 Drag Star pe bare mai late pentru ca acestea apara numai motorul motorul in caz de ... nici nu vreau sa ma gindesc.Daca poate sa ma ajute cineva cu informatii as multumii.

Ahoi!

Poti sa incerci la careva care se ocupa cu inox si sa faci din inox o pereche de crashbar-uri mai mari, sau daca vrei sa iesi mai ieftin cineva care se ocupa cu tevi metalice si vopsite.

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uita-te la ce-a facut @rados,pt. DragStarul lui @xvs650 (in fine ,e pt. un Drag de 1100 :lol: ...).Am vazut crash-bars-ul ala in realitate,si pot sa-ti spun c-arata senzational.Si e din teava de inox.Evident,a fost facut la comanda,dupa specificatiile clientului.Si nici n-a fost scump.Deci,poti sa-ti faci la ei,asa cum il vrei tu.

Mesaj completat

Am posibilitatea s-aduc etichete (patch-uri),cu modelele astea.Daca sunt doritori,o sa postez si dimensiunile si preturile fiecaruia.Gama de etichete,este mult mai mare.Sunt destule modele care se preteaza la genul chopper/cruiser...

post-2143-1296248978.jpg post-2143-1296248996.jpg post-2143-1296249032.jpg post-2143-1296249056.jpg post-2143-1296249073.jpg post-2143-1296249090.jpg post-2143-1296249103.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

Sunt nou pe aici. Asta toamna mi-am luat un Dragstar 650. Sunt supermultumit de el (asa ca incepator) dar ce pot sune e ca orice ti-ai lua si oricat ai da pe mobra sa iti tii cateva sute de euro pentru custom pentru ca dupa ce o vei lua cu siguranta vor fi "chestii" de facut la ea.

Mesaj completat

dragstarul are 2 carburatoare asa ca trebuie sincronizate

 

pana acum eu am luat asa:

 

- ulei castrol + filtru de ulei champion / magazin Louis - intr-un an din Germania intr-un an din Austria. As vrea sa continui tot asa (poate am eu o pasarica la cap dar am auzit ca uleiul cumparat din strainatate e mai bun decat asta comercializat la noi).

- filtru de aer Hiflo Filter - ceva taiwaneze parca, dar au fost bunicele. Pana acum am cumparat de la SMAEB

- bujii NGK iridium (cu codul echivalent pentru DPR7EA-9)- luate de la un baiat pe care l-am gasit aici pe forum. spunea anul trecut ca vrea sa se faca dealer oficial. nu stiu daca a reusit sau nu.

 

Uleiul si filtrele le-am schimbat in fiecare primavara, indiferent de cati kilometri am facut. Am bagat si Metabond pentru protectia motorului. Ulei de cardan si lichid de frana nu le-am schimbat niciodata. Poate ar fi cazul in primavara asta.

 

Am si eu la randul meu 2 intrebari legate de Louis:

1 daca nu ajung prin strainatate pana la primavara ca sa imi cumpar din magazin consumabilele, pot face comanda prin Internet? a mai facut cineva? marturisesc ca nu prea mi-am batut capul pana acum dar, daca a venit vorba, poate imi da si mie cineva mura'n gura cum sa fac

2 am vazut in catalogul Louis un aparat de sincronizat carburatoare. Merita sa il cumpar?

 

Salut,

Poate te ajuta asta http://www.650ccnd.com/ht.htm

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Darian

Arata super bine patchurile alea. Are dooku un patch mare exact cum e primul model si e foarte fain. Mie imi place mult al 2lea - cel cu aripi.

 

Nu vreau sa iti fac concurenta dar eu mi-as dori ca in Romania sa se raspandeasca patch-urile astea:

 

BACK%20PATCH%20300.jpg - Patch-ul oficial al STAR - Star Touring And Riding

 

ReflectiveWing.400.jpg - asta e reflectorizant, numai bun de pus pe spatele gecii moto

 

Czeck%20Republic%20Wing.600.jpg - asta e cu steagul Frantei (am pus poza ca exemplu) dar o sa facem si cu steagul Romaniei

 

 

@Lucath

Bine ai venit printre Staruri si felicitari pentru alegerea facuta.

Nu pui si tu niste poze cu motocicleta? Sa o admiram si noi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:) Mersi pt. interes ! Stai linistit,n-am de gand sa fac o afacere din treaba asta,cu etichetele,asa ca nu poate fi vorba de-o concurentza...Daca vrei,pot sa iau legatura cu polonezu',si sa-i arat modelele alea,puse de tine.Si sa-l intreb care-ar fi cantitatea minima de comandat,si evident,pretzul/buc. Dac-o sa te uiti pe topicul pus de mine,aseara,la rubrica "servicii",o sa vezi si model de eticheta tip "banner",cu scris personalizat.Adica,iti scrie acolo,numele tau sau al clubului...Sau,in fine,ce vrei tu... :) Uite,o sa revin cu dimensiunile si pretul aluia...

Mesaj completat

Deci: sunt chiar 2 modele...unul mare si-unu' mic,de pus pe umar. Textul original,suna-asa: Text, font, colour of font, background, frame and shape of frame at your wish!

post-2143-1296301311_thumb.jpgpost-2143-1296301338_thumb.jpg

Ala mare,are 32/14,8 cm si costa 46,5 ron.Ala micu',are 10,7/5 cm si costa 33,5 ron.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Lucath

Bine ai venit printre Staruri si felicitari pentru alegerea facuta.

Nu pui si tu niste poze cu motocicleta? Sa o admiram si noi

 

Merci,

Deocamdata cam asa arata... multe sunt de facut la ea. vopsit, schimbat sa, curatat.

A folosit careva pasta aia de la Luis? (ceva pe la 30 ron am inteles)

Deocamdata hiberneaza frumos in hol. Cea mai faina mobila de iarna :)

 

DSC02335.JPG

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...