Sari la conținut

Postări Recomandate

eu merg cu siguranta la LEHLIU, sper sa rezolv tot ce tine de RAR, inmatriculare si toate prostiile pana atunci... ne vedem acolo

 

Asa, dar o poza nu pui cu ce ti-ai luat? Ne tii in suspans?

 

nu e riscant sa cumperi de la distanta?

eu unul as vrea sa o vad cu ochii mei, s-o aud, s-o....simt :grinbandit:

 

Eu am cumparat-o pe a mea de la distanta si n-am avut probleme... a fost in realitate exact asa cum era si in poza.

Ce-i drept, motorul meu a avut 2000 mile cand l-am luat si 4 ani vechime.

 

Inainte sa o iau m-am tot conversat cu vanzatorul pe mailuri si pe telefon ca sa imi fac o parere despre el si despre ce vinde, am cautat pe google sa vad daca s-a plans cineva de el (din contra, am gasit numai cuvinte de lauda), iar banii i-am trimis prin transfer bancar ca sa ramana si o dovada a platii.

Acum nah, eu nu zic ca nu e riscant si ca toata lumea sa faca la fel cum am facut eu. Depinde de la caz la caz.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Asa, dar o poza nu pui cu ce ti-ai luat? Ne tii in suspans?

 

 

 

Eu am cumparat-o pe a mea de la distanta si n-am avut probleme... a fost in realitate exact asa cum era si in poza.

Ce-i drept, motorul meu a avut 2000 mile cand l-am luat si 4 ani vechime.

 

Inainte sa o iau m-am tot conversat cu vanzatorul pe mailuri si pe telefon ca sa imi fac o parere despre el si despre ce vinde, am cautat pe google sa vad daca s-a plans cineva de el (din contra, am gasit numai cuvinte de lauda), iar banii i-am trimis prin transfer bancar ca sa ramana si o dovada a platii.

Acum nah, eu nu zic ca nu e riscant si ca toata lumea sa faca la fel cum am facut eu. Depinde de la caz la caz.

 

Salutare DStar, iti simteam lipsa pe aici. Pai nu am ce poza sa pun momentan fiindca inca este pe drum. A plecat ieri pe la pranz din Germania, dar tocmai de la granita cu Olanda. Ma astept sa ajunga undeva in noaptea asta in Bucuresti. Eu sunt fiert deja... ma uit la ceas si la telefon din 5 in 5 minute. Cum ajung langa ea evident ca va "servesc" si cateva foto. Dar tu oricum o sa o vezi live cel mai tarziu in we de Lehliu :-)

 

 

Cat despre cumparatul la distanta, eu am vazut mototul lui DStar care arata absolut senzational si care are o culoare fantastica. Eu am avut noroc si de faptul ca dupa ea s-a dus un mecanic. El s-a uitat, a analizat-o m-a sunat sa-mi spuna ca e ok... asa ca acum o astept acasa :-)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa stii ca si eu am luat motorul din Italia fara sa-l vad. L-am luat prin Cosmin Biris care se ocupa de treaba asta de f mult timp.Mai sunt si oameni de incredere in lumea asta.:rolleyes:

 

 

 

Bafta si plimbari placute cu noua jucarie!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa stii ca si eu am luat motorul din Italia fara sa-l vad. L-am luat prin Cosmin Biris care se ocupa de treaba asta de f mult timp.Mai sunt si oameni de incredere in lumea asta.:rolleyes:

 

 

 

Bafta si plimbari placute cu noua jucarie!

 

+1 pentru Cosmin, tot el mi l a adus si mie. A fost cumva alba inainte?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu.A mai adus una inainte pentru un tip parca din Techitghiol.Si eu stiu ca a adus numai motoare ok si din punct de vedere mecanic si estetic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cuplajul respectiv este o particularitate a cardanului de 650 , cel de 1100 fiind dintr-o bucata. Dat fiind faptul ca este destul de bine ascuns in cele doua bucse de cauciuc cam scapa din vedere atunci cand se face intretinerea cardanului.

 

Nu stii cum e prins cuplajul de axul cardanic (prin presare, prin dilatare/contractie la cald sau in alt mod)?

Nu de alta, as dori sa ma duc la mecanic cu lectia invatata, e bun meserias dar problema asta n-a mai intalnit-o

si n-as vrea sa experimenteze pe motorul meu...

Multumesc, hai norock!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stii cum e prins cuplajul de axul cardanic (prin presare, prin dilatare/contractie la cald sau in alt mod)?

Nu de alta, as dori sa ma duc la mecanic cu lectia invatata, e bun meserias dar problema asta n-a mai intalnit-o

si n-as vrea sa experimenteze pe motorul meu...

Multumesc, hai norock!

 

 

Cuplajul respectiv face legatura intre axul cardanic si diferentialul propriu zis; sta prins prin intermediul a doua bucse (destul de groase in carne si dure) care sunt prinse la randul lor pe cardan cu niste sigurante (inele). Teoretic ar trebui sa iasa foarte usor dupa ce ai indepartat cele doua bucse. Practic, cand am modificat cardanul a trebuit sa tai bucsele respective deoarece erau aproape lipite de axul cardanic insa cred ca daca asi fi dat dovada de ceva mai multa rabdare le as fi scos fara probleme.Spor la treaba!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aseara tarziu mi-am vazut motorul. Nu este cazul s ava spun ca e cel mai frumos :rolleyes: acum este la RAR, dupa care incepe nebunia cu actele. Cica trebuie sa merg la ANAF sa iau o hartie din care sa reiasa ca nu sunt dator statului cu plata TVA... eu persoana FIZICA. Va imaginati ce stupizenie? Si asta nu e tot. Hartia aia care are scrise 2 randuri iese dupa 3 zile de la data la care a fost solicitata... bai frate cata bitocratie, incredibil. Daca e pe asa probabil abia pe marti o sa pot merge sa o inmatriculez :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aseara tarziu mi-am vazut motorul. Nu este cazul s ava spun ca e cel mai frumos :rolleyes: acum este la RAR, dupa care incepe nebunia cu actele. Cica trebuie sa merg la ANAF sa iau o hartie din care sa reiasa ca nu sunt dator statului cu plata TVA... eu persoana FIZICA. Va imaginati ce stupizenie? Si asta nu e tot. Hartia aia care are scrise 2 randuri iese dupa 3 zile de la data la care a fost solicitata... bai frate cata bitocratie, incredibil. Daca e pe asa probabil abia pe marti o sa pot merge sa o inmatriculez :baldy:

 

 

S-o stapanesti sanatos si sa va bucurati unul de altul! Legat de ANAF, nu prea ai ce-i face, n-are nicio legatura cu faptul ca esti persoana fizica, TVA ul il platim cu toti zilnic, are insa o mare legatura cu faptul ca este vorba de-un bun second hand, pt. care TVA ul a fost platit initial, atunci cand mobra a fost achizitionata de catre primul proprietar. Din pacate cum suntem adeptii dictonului "Noi muncim, nu gandim!" ai nevoie intr-adevar pt. inmatriculare de bucatica de hartie pe care scrie ca tranzactia nu este purtatoare de TVA.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De-abia astept sa vad pozele! Cred ca reusesc si eu sa pun cateva, in sfarsit...

 

PS - revin cu intrebarea - o aripa de dragstar? oricat de puscata ar fi ca vreau sa intru cu flexu in ea...

Editat de padre2211
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aseara tarziu mi-am vazut motorul. Nu este cazul s ava spun ca e cel mai frumos :rolleyes: acum este la RAR, dupa care incepe nebunia cu actele. Cica trebuie sa merg la ANAF sa iau o hartie din care sa reiasa ca nu sunt dator statului cu plata TVA... eu persoana FIZICA. Va imaginati ce stupizenie? Si asta nu e tot. Hartia aia care are scrise 2 randuri iese dupa 3 zile de la data la care a fost solicitata... bai frate cata bitocratie, incredibil. Daca e pe asa probabil abia pe marti o sa pot merge sa o inmatriculez :baldy:

 

:pics:

 

S-o stapanesti sanatos si sa te bucuri de ea la fel de mult cat ma bucur si eu de a mea (eu ma bucur maxim :))

 

Asta cu ANAF si TVA de cand e? Nu se vede din contractul de vanzare cumparare ce s-a platit?

Inteleg cand vinzi ceva sa scoti hartie ca nu ai datorii la stat, dar si cand cumperi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:pics:

 

S-o stapanesti sanatos si sa te bucuri de ea la fel de mult cat ma bucur si eu de a mea (eu ma bucur maxim :))

 

Asta cu ANAF si TVA de cand e? Nu se vede din contractul de vanzare cumparare ce s-a platit?

Inteleg cand vinzi ceva sa scoti hartie ca nu ai datorii la stat, dar si cand cumperi?

 

 

Padre si Dstar fotografii am facut cateva cu telefonul, ca m-am dus sa o vad direct de la job. Insa promit in we sa sa-i fac o serie de foto cu un aparat dedicat si sa le pstez pe forum... e o frumusete

 

 

ps - si daca reusesc sa o inmatriculez, desi sunt slabe sperantele, poate face si o mica plimbarica de acomodare in we

Editat de steliadis
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

PS - revin cu intrebarea - o aripa de dragstar? oricat de puscata ar fi ca vreau sa intru cu flexu in ea...

 

 

Fata - model custom in perfecta stare

Spate - una din fibra , destul de perversuita, o fac cadou

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fast joe, sa te pup nu alta!

Aia spate imi trebuie, ma ocup de transport si de bere (berea cand ajung la Bucuresti, poate in August)!

 

Iti trimit un pm

Yuuuhhuuuu, desi imi luasem gandul ca o mai fac vara asta, s-ar parea ca al meu cruiser va deveni chopper!!!

 

Numa bine rau la nime!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bãi grasule,adu-mi-o mie,si i-o trimit eu

 

 

La bere ma bag insa asta cu pupatu n-a jucat pe partea mea :smoke: ! Sper sa gasesc pe cineva sa cheme Fun-u maine, eu plec cu noaptea n cap spre Sibiu. Spor la treaba!!!

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bãi grasule,adu-mi-o mie,si i-o trimit eu

 

 

 

 

 

 

 

 

Ce saritor esti mo Dariane', poate te pun sa faci o sea si de data asta sa respecti termenu' de executie :rolleyes: ... In alta ordine de idei, pe la 4juma', cinci fara un sfert maine dimineatza esti lucid?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De-abia astept sa vad pozele! Cred ca reusesc si eu sa pun cateva, in sfarsit...

 

PS - revin cu intrebarea - o aripa de dragstar? oricat de puscata ar fi ca vreau sa intru cu flexu in ea...

Ai PM.

 

Aseara tarziu mi-am vazut motorul. Nu este cazul s ava spun ca e cel mai frumos :rolleyes: acum este la RAR, dupa care incepe nebunia cu actele. Cica trebuie sa merg la ANAF sa iau o hartie din care sa reiasa ca nu sunt dator statului cu plata TVA... eu persoana FIZICA. Va imaginati ce stupizenie? Si asta nu e tot. Hartia aia care are scrise 2 randuri iese dupa 3 zile de la data la care a fost solicitata... bai frate cata bitocratie, incredibil. Daca e pe asa probabil abia pe marti o sa pot merge sa o inmatriculez :baldy:

Asta e, mai ai de rabdat. Oricum ce iti sunt 2-3 zile, bine ca a ajuns cu bine.

Asteptam pozele cu nerabdare!

 

Eu sunt intamplator acum prin Bucuresti, dar din motive financiare cu masina. Am treburi de rezolvat cu serviciu si inca nu stiu cat stau, poate maine dupa masa plec inapoi spre Harghita dar poate doar Luni, din pacate inca nu stiu sigur. Dar daca stau peste sf.de saptamana am sa comunic aici nr.de telefon si poate ma intalnesc cu careva dintre voi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt intamplator acum prin Bucuresti, dar din motive financiare cu masina. Am treburi de rezolvat cu serviciu si inca nu stiu cat stau, poate maine dupa masa plec inapoi spre Harghita dar poate doar Luni, din pacate inca nu stiu sigur. Dar daca stau peste sf.de saptamana am sa comunic aici nr.de telefon si poate ma intalnesc cu careva dintre voi.

ti-am dat PM c u numarul meu, daca ai timp dau eu berea :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am levierele OEM de Dragstar ,filtru de aer cu tot cu carcasa, mai multe jiglere in caz ca vrei sa faci vreun rejet.Am si 2 bujii NGK noi noute pt Dragstar + 2 pipe NGK tot noi, in cutie (una dreapta si una in unghi). Preturi negociabile

Editat de 31alex
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am levierele OEM de Dragstar ,filtru de aer cu tot cu carcasa, mai multe jiglere in caz ca vrei sa faci vreun rejet.Am si 2 bujii NGK noi noute pt Dragstar + 2 pipe NGK tot noi, in cutie (una dreapta si una in unghi). Preturi negociabile

De care dragstar? 125,250,400,650,1100? Piulitele de la capacul la filtrul de aer le ai?

 

@Steliadis imi pare rau ca te-am retinut dar m-a terminat traficul din Bucuresti si efevtiv aproape mi-a fiert apa la masina,infernal....daca eram cu Ursu fierbea sub mine cu siguranta! Data viitoare in alte circumstante. Noapte buna de la Sf.Gheorghe vs zic.....inca 120 de km de soferie. Maine poze te rog :).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A sosit si ziua cea mare. Dati-mi voie sa ma prezint - STAR, Drag STAR

 

ps - Lordule stai linishtit, mie imi pare rau ca nu am reusit sa ne vedem. Bine ca ai ajuns cu masina ok acasa, sa dea Domnul sa ne vedem sanatosi la un moment dat si in tihna asa cum va plave voua ardelenilor si nu pe fuga asa cum obishnuieste lumea aici in sud :cheers:

post-68351-0-10634900-1341648714_thumb.jpg

post-68351-0-02435900-1341648738_thumb.jpg

post-68351-0-73477500-1341648792_thumb.jpg

post-68351-0-10849500-1341648822_thumb.jpg

post-68351-0-49071800-1341648892_thumb.jpg

post-68351-0-17021300-1341648917_thumb.jpg

Editat de steliadis
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@steliadis arata de milioane, sper din tot sufletul sa aveti amandoi parte numai de evenimente placute impreuna. Cred-ca are un sunt fain cu esapamentul respectiv. Eu sper sa ne intalnim odata si odata toti pasionatii de star undeva (de exemplu Brasov ca e in centrul tari si sta stam la un foc de tabara si sa ne laudam fiecare jucariile).

Oricum focoasa roscata... :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De care dragstar? 125,250,400,650,1100? Piulitele de la capacul la filtrul de aer le ai?

 

@Steliadis imi pare rau ca te-am retinut dar m-a terminat traficul din Bucuresti si efevtiv aproape mi-a fiert apa la masina,infernal....daca eram cu Ursu fierbea sub mine cu siguranta! Data viitoare in alte circumstante. Noapte buna de la Sf.Gheorghe vs zic.....inca 120 de km de soferie. Maine poze te rog :).

Dragstar de 650...capacul il dau cu totul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...