Sari la conținut

Ture pe MotorPark Adancata


Denis_sbz
 Share

Postări Recomandate

Va legati degeaba de organizatori si deloc de patroni/investitori care nu finalizeaza spatiile de degajare, vibratoarele, utilitatile, etc. Acolo ar trebui sa se duca si sa se vada banii pe care ii platiti.

Pai e frumos?

Editat de Cesar
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Baieti,se exagereaza. Preturile in motociclism sunt cum sunt, cand avem bani ne dam, cand nu, stam acasa. Pana anul trecut abia asteptam sa putem da doar 60-70E ca sa ne dam o zi pe circuit. Eu am fost 3 sesiuni de cate 20 de minute cu 45E,mi-am facut damblaua, cand o sa mai am bani de circuit o sa mai revin.

Evenimentul organizat de Catalin pare a fi fost cel mai rentabil de pana acum.

 

Boicotul asta e cu doua taisuri. Daca s-ar putea miza pe multi participanti probabil s-ar putea scadea si preturile...dar la noi cand zic ca vin 400 pe FB inseamna ca o sa ai 20 :)

la targu ne ajungea o iesire circa 600lei doua zile :)

sunt sigur ca pe adancata am gasi 300lei sa dam dar cand esti luat cu 85euro 30min si pentru ce vrei doar o sesiune ca sa iti reglezi suspensiile,ca doar nu te dai in sbk,parca nu mai gasesti bani

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aia vroiam sa spun si eu - toata stima organizatorilor de evenimente, care pana la urma sunt tot clienti.

Problema este, asa cum am mai intrebat in trecut: exista oare vreun plan public de finalizare a lucrarilor de constructie? Pana la urma, o parte din banii aia sunt investiti in circuit sau doar s-a tras niste asfalt si gata, de-aici incolo e doar profit?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la targu ne ajungea o iesire circa 600lei doua zile :)

sunt sigur ca pe adancata am gasi 300lei sa dam dar cand esti luat cu 85euro 30min si pentru ce vrei doar o sesiune ca sa iti reglezi suspensiile,ca doar nu te dai in sbk,parca nu mai gasesti bani

Eh,banuiesc ca a fost un caz izolat. Nu avem de ce sa comparam cele doua circuite. De la Bucuresti te poti duce acasa seara si dai 600-700 de lei pe doua zile pline pe un circuit MARE! La Secuiesc e frumos, se invata mai repede si mai mult,dar nu are nicio legatura cu un circuit mare de viteza. Si multi bani ii dai pe drum,cazare,etc.

 

Eu am dat prima data 1200E ca sa ajung sa ma dau la Serres (drum,echipament,etc) , ati uitat cu totii entuziasmul primei dati pe un circuit mare?

 

Nu vreau eu sa ma dau marele aparator,dar sunt sigur ca e ca in viata, adevarul e undeva la mijloc :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stiu ca nu se compara cele doua circuite dar cand oamenii nu iti ofera nimic la un pret maricel sa zic si cu atitudine de 2 lei nu prea iti mai arde!

cel putin mie

la magazin daca ma duc si sunt luat pe sus a doua oara nu ma mai duc,simplu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am fost sambata pt prima oara pe un circuit mare. Pretul mi se pare foarte decent : 45 lei, 15 minute. E ceva mai scump ca pe amckart sa fim realisti iar amckart nu e circuit! Da, mai au de lucrat dar pretul nu e mare, cu 3 intrari iti faci damblaua, 135 lei nu e un pret mare deloc pt 3 intrari. Baietii de acolo te ajuta cu orice, presiune, reglaje minore, etc si asta gratis ca sa nu mai zic de sfaturi. Asfaltul este foarte ok.

Da, trebuie zone de degajare, da trebuie tunsa iarba aia insa per total eu am fost foarte incantat. Am incredere ca o sa se rezolve toate cat de curand.

Au o terasa acolo sa mananci si sa bei ceva which is nice.

On topic - filmarea cu a treia intrare in care incercam sa invat pozitie si trase (da, am ramas fara frane la 1 moment dat, am intrat prea tare ca vroiam sa vad cat merge si placutele brembo nu sunt cele mai reusite aparent) :

https://www.youtube.com/watch?v=r4nslcxi8No&list=PL1ph3oHaynOxnTpmFXZoebEHYrrmN7BrO&index=14

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fost sambata, extrem de incantat si de atitudine si de organizare. N-o fi ca Seres, dar ganditi-va ca sunt multe cateogrii de motociclisti.. De la cei mai neinitiati la cei vechi in zona. Eu unul, ca incepator si potential participant la chestii mai serioase n-as fi ajuns niciodata pe Aadancata sa ma dau daca nu era pretul de 10E per sesiune de antrenament. Acum, as da si mai mult poate, ca a inceput sa-mi placa puternic. E un inceput, inca cererea nu e formata, ca sa fie un reglaj clar ar cererii/ofertei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e greu de inteles de ce este necesar sa se planga lumea atata....nobody cares....preturile sunt bune, circuitul este aproape de bucuresti....chiar era mai bine inainte cand nu aveati nimic?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vreo 800 km

800km pt bucuresteni. De Tm , Arad, Oradea, alte orase din vestul tarii care au acces rapid la autostrazile din Ungaria, faci citeva ore pe drum. Prin preurile practicate acum de patron, circuitul e destinat only pt Bucuresti si o zona de 2-300km de Buc. Oare in toata tara nu mai sint deloc raceri? De ce nu ai incuraja sa vina si restul tarii, la care se adauga inca multe sute de lei pt transport, cazare, timp pierdut pe drum?

Editat de JAGI
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e greu de inteles de ce este necesar sa se planga lumea atata....nobody cares....preturile sunt bune, circuitul este aproape de bucuresti....chiar era mai bine inainte cand nu aveati nimic?

Sa dai 100e pe zi sa faci un lowside la 100km/h, sa te arunce damburile la 5m inaltime vreo 4 la rand si motoreta dauna totala, apoi o sa incepi sa ne dai dreptate, celor "lumea" care nu suntem mulțumiți

Ce părere ai avea atunci?

Editat de Eusebiu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

800km pt bucuresteni. De Tm , Arad, Oradea, alte orase din vestul tarii care au acces rapid la autostrazile din Ungaria, faci citeva ore pe drum. Prin preurile practicate acum de patron, circuitul e destinat only pt Bucuresti si o zona de 2-300km de Buc. Oare in toata tara nu mai sint deloc raceri? De ce nu ai incuraja sa vina si restul tarii, la care se adauga inca multe sute de lei pt transport, cazare, timp pierdut pe drum?

 

Restul tarii este incurajata sa vina...dar nu vine...pentru ca nu intereseaza pe nimeni...am facut scoala pe adancata...stii cati au fost la scoala? vreo 20 si ceva...si in afara sunt cate 500...nu ii intereseaza circuitul...dupa cum stii un numar foarte mare de motoare sport nu vad niciodata pista...sunt doar de show....si atat...cine e cu adevarat interesat gaseste resurse...si ca sa ajungi pe pista motoreta trebuie sa se prezinte intr-un fel...deci cei care baga bani in motoarele lor sunt sigur ca au 10 euro o data sau de 2 ori pe luna sa treaca pe la circuit...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vreo 800 km

unul este circuit omologat de F1 iar acesta momentan la aceleasi preturi este doar o banda asfaltica in camp fara electricitate si apa curenta,fara toalete decente si fara spatii de degajare.

Editat de cmd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa dai 100e pe zi sa faci un lowside la 100km/h, sa te arunce damburile la 5m inaltime vreo 4 la rand si motoreta dauna totala o sa incepi sa ne dai dreptate, celor "lumea" care nu suntem mulțumiți

Ce părere ai avea atunci?

 

mergi mai incet...cauta sa cunosti circuitul bine si sa ai gume bune...la trackday nu ai ABSOLUT NIMIC de castigat...nu e nevoie sa faci low side..se poate merge si de distractie pana se mai rezolva din probleme...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Restul tarii este incurajata sa vina...dar nu vine...pentru ca nu intereseaza pe nimeni...am facut scoala pe adancata...stii cati au fost la scoala? vreo 20 si ceva...si in afara sunt cate 500...nu ii intereseaza circuitul...dupa cum stii un numar foarte mare de motoare sport nu vad niciodata pista...sunt doar de show....si atat...cine e cu adevarat interesat gaseste resurse...si ca sa ajungi pe pista motoreta trebuie sa se prezinte intr-un fel...deci cei care baga bani in motoarele lor sunt sigur ca au 10 euro o data sau de 2 ori pe luna sa treaca pe la circuit...

Aici este vorba despre cat plătești si cat primești

Dar ești cam pe lângă din pacate

» Post actualizat in 09 Jun 2015 13:57

 

mergi mai incet...cauta sa cunosti circuitul bine si sa ai gume bune...la trackday nu ai ABSOLUT NIMIC de castigat...nu e nevoie sa faci low side..se poate merge si de distractie pana se mai rezolva din probleme...

Tu esti dintre cei care cred ca este imposibil sa cazi? Nu poți sa cazi si cu gume bune? Editat de Eusebiu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si cum te astepti sa primesti mai mult daca platesti foarte putin? poate s-au terminat banii...poate au dat drumul la evenimente ca sa stranga bani sa termine...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

» Post actualizat in 09 Jun 2015 13:57

Tu esti dintre cei care cred ca este imposibil sa cazi

 

deloc, sunt unu din aceea care nu pune botul cand cineva zice ca scot timp prost si merge sa se dea de distractie...nu am zis niciodata ca e imposibil sa cazi...

» Post actualizat in 09 Jun 2015 14:02

Sincer, tu ai da 85e pe o sesiune de 20min si una de 10?

 

nu, pentru ca eu mi-am facut inscrierea de azi...ca sa dau 70 de euro pe o zi intreaga...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt cam batranel ca sa fiu pilot...asa ca de fiecare data cand o sa ma duc o sa ma dau de distractie....daca mai scade si timpul si mai bine....dar nu o sa am niciodata un motiv sa alerg in adevaratul sens al cuvantului...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt cam batranel ca sa fiu pilot...asa ca de fiecare data cand o sa ma duc o sa ma dau de distractie....daca mai scade si timpul si mai bine....dar nu o sa am niciodata un motiv sa alerg in adevaratul sens al cuvantului...

Cum scade timpul crește sansa de 'poc'

Ușor ușor o sa imi dai dreptate intr-o zi

Asa am zis si eu,o sa cunosti oameni pe circuit foarte buni si darnici in explicații, o sa ti se schimbe atunci viziunile

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...