Sari la conținut

Ture pe MotorPark Adancata


Denis_sbz
 Share

Postări Recomandate

Preturile pot scadea in teorie atunci cand va fi gata circuitul de la Mures. Pana atunci Adancata e singurul circuit mare si au monopol. Mai tineti minte cand au aparut prima oara Connex si Dialog in Romania cat costa un apel? Apelul de 3 secunde il mai tine minte cineva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Preturile pot scadea in teorie atunci cand va fi gata circuitul de la Mures. Pana atunci Adancata e singurul circuit mare si au monopol. Mai tineti minte cand au aparut prima oara Connex si Dialog in Romania cat costa un apel? Apelul de 3 secunde il mai tine minte cineva?

Tm, Arad, Bihor, Satu Mare, etc, nu or sa vina la Adancata, e mult mai accesibil pina si Slovakia-ring-ul, iesi la autostrada si ajungi in max 5 ore la circuit.

Editat de JAGI
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am ramas cu experienta unei curse de 6 ture cu plecare din grila, ceea ce a fost extraordinar. Sunt multe de zis, acum sunt pe telefon, povestesc mai incolo

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Preturile pot scadea in teorie atunci cand va fi gata circuitul de la Mures. Pana atunci Adancata e singurul circuit mare si au monopol. Mai tineti minte cand au aparut prima oara Connex si Dialog in Romania cat costa un apel? Apelul de 3 secunde il mai tine minte cineva?

Daca eu as fi proprietarul circuitului nu as scadea preturile :). Sa vedem.... Pana la Tg. Mures sunt x km + cazare+ taxa circuit ...etc....

Crezi ca reusesti sa cheltui mai putin acolo?

 

Cmd, cat te costa un week-end la Tg. Secuiesc? Just curios....

Diferenta dintre paralela cu orange si conex este ca ei vindeau servicii care se suprapuneau...

Aici este vorba de altceva.

Just my opinion....datul pe circuit e un sport scump...iar in concluzie nici ziua de circuit nu poate fi ieftina nu?

Asa merge business-ul.... Pe langa investitia care nu e deloc mica, ramane si piata careia i se adreseaza.... Si se adreseaza unor oameni cu posibilitati peste medie+ sportivi care fac performanta si care sigur stiu ca nu e ieftin :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La Tg. Secuiesc ma costa pe mine in jur de 1000 de lei (de vineri seara cu plecare duminica seara), cu benzina dus-intors (pe moto, adica in jur de 500km ), dat 2 zile de dimineata pana seara, mancare la discretie, cazare, tot ;D Din ce am inteles de la altii, suma asta e exorbitanta pentru un weekend intreg la Secuiesc.

Daca as merge cu cineva sa impart transport moto as da cu 100 de lei mai putin. Daca e sa o luam asa, niciodata nu voi prefera Adancata daca nu stiu ca voi avea niste servicii necesare la dispozitie.

 

Da, e un sport scump, dar niste preturi de Romania ar incuraja mai mult oamenii sa vina. Ce e mai bine? Sa ai 100 de clienti la 150 de euro pe zi? sau 200 la 80 de euro pe zi? :D

Acum, ce pot sa zic, astea sunt preturile, ce sa le faci? Ai dreptate. Fie iti convine fie nu. Sunt costuri de acoperit, asta e realitatea. Dar tot cred ca se poate mai bine..intr-o zi.

 

edit. felicitari Damager pentru cursa :D tot inainte! :D

Editat de Kinkey
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca eu as fi proprietarul circuitului nu as scadea preturile :). Sa vedem.... Pana la Tg. Mures sunt x km + cazare+ taxa circuit ...etc....

Crezi ca reusesti sa cheltui mai putin acolo?

 

 

 

Cmd, cat te costa un week-end la Tg. Secuiesc? Just curios....

Diferenta dintre paralela cu orange si conex este ca ei vindeau servicii care se suprapuneau...

Aici este vorba de altceva.

Just my opinion....datul pe circuit e un sport scump...iar in concluzie nici ziua de circuit nu poate fi ieftina nu?

Asa merge business-ul.... Pe langa investitia care nu e deloc mica, ramane si piata careia i se adreseaza.... Si se adreseaza unor oameni cu posibilitati peste medie+ sportivi care fac performanta si care sigur stiu ca nu e ieftin :)

 

 

Eram sigur ca tre sa se trezeasca cineva cu "e un sport scump"

Si cum putem avansa si gasi noi talente daca se dau doar 1% din motociclisti? Daca ziua de circuit ajunge cat un set de gume?

Editat de Eusebiu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai sa fie circuitul moca, sa se omoare toti, chiar si cei care nu au bani de gume! Mereu un organizator serios va prefera calitate peste cantitate! Degeaba vrei tu sa te dai daca ai opinci in picioare si risti sa mai dai jos cu tine alti cativa oameni. Din carpeala nu faci nicio smecherie.

Editat de prolific
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Eram sigur ca tre sa se trezeasca cineva cu "e un sport scump"

Si cum putem avansa si gasi noi talente daca se dau doar 1% din motociclisti? Daca ziua de circuit ajunge cat un set de gume?

Cu oameni care se gandesc cum sa faca bani si sa investeasca in piloti talentati...nu cu oameni care se plang ca e scumpa ziua de circuit....

» Post actualizat in 02 Jun 2015 18:48

 

 

Eram sigur ca tre sa se trezeasca cineva cu "e un sport scump"

Si cum putem avansa si gasi noi talente daca se dau doar 1% din motociclisti? Daca ziua de circuit ajunge cat un set de gume?

Cu oameni care se gandesc cum sa faca bani si sa investeasca in piloti talentati...nu cu oameni care se plang ca e scumpa ziua de circuit....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie mi se pare ca voi nu va auziti. Spuneti ca dati un we 1000 de lei la un cartodrom, dar ca 140 pe un circuit, care ok, nu e terminat, e mult?? Aaa ca pe un circuit mai mare sunt alte costuri?? Pai doar nu vreti sa consume motocicleta la fel ca intr-a treia pe un circuit mai mare? Nu vreti sa nu se mai consume cauciucul ca sa mai aveti cu ce merge restul sezonului si pe strada?? Si voi asa credeti ca ajungeti talente?? Serios, e absurd!

Editat de prolific
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Damager, sper sa nu te confund, dar ce ii dai sa manance Hondei tale, ca ai plecat ultimul din grila si ai trecut ca trenul pe langa toata lumea, si crede-ma ca n-am probleme la incheietura dreapta.

Felicitari pentru cursa!

 

PS. Citeam acum topicul de la inceput, cu cat entuziasm se vorbea atunci, cate voie buna si cata dorinta oarba de a motocicli pe la Adancata, nu a durat mult pana apar vesnicele discutii romanesti si porcaiala generalizata.

Editat de Zimbrutza
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:). Tu esti cu hornetul care l-am depasit in prima curba din U? Ma uit la poza de profil si pare ca se vede cbr-ica acolo:)

 

Anyway, a fost un week-end super reusit din punctul meu de vedere. Distractia si voia buna tine in aceeasi masura si de conditile de pe circuit intr-adevar, dar si de oamenii care sunt acolo. Si gascaa fost misto.

Abia astept urmatorul eveniment, sper sa imi vina si noul motor:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Prolific

Pe mine ma duc 2 zile de circuit full , maxim 700 lei : 300 zilele de circuit,150 transportul pana acolo,80-100 benzina,50 cazarea + mancarea + altele.

Ce auzi tu de la George cu 1000 ron este foarte mult,nu ne duce atat nici cand mergem cu prietenele si te rog sa ma crezi ca nu facem rabat de la nimic: mancare,bautura,seara decartam nota calumea la restaurant unde mergem + ce ne mai luam de baut in camera dupa aceea.Pe mine nu ma intereseaza cat ma duce iesrea atata timp cat ma simt foarte foarte bine acolo si-mi plac conditiile oferite.

Lucrurile care ma deranjeaza la motorpark sunt conditiile oferite raportate la banii ceruti.

Mai veneam cu mare drag daca era 40-44e( echivalentul a 200ron)/6 intrari ,am Adancata la 40km de mine,atat consider eu ca merita circuitul pt conditiiile actuale oferite.

Cand vad iarba aia crescuta in curbe de nu vad pe unde este asfaltul sau de pe marginea lui de zici ca e "serparie" astepti din moment in moment sa sara sarpele pe tine,circuitul fara apa curenta,fara electricitate,fara wc`uri decente,comisarii de cursa sunt vai de capul lor stau cu tel in mana si nu sunt atenti,nu stiu ce sa faca si ce steaguri sa arate,organizatorii care sunt ofuscati daca le dai ceva idei,indicatii sau ai ceva cerinte...te rog sa ma crezi ca stau cate 7 zile pe balta la concursuri de pescuit si ma simt "high on life",extraordinar in salbaticie dar cand tu ca organizator nu poti sa-i spui patronului circuitului sa tunda iarba deja este o problema si ma simt prost,luat de fraier,batjocorit,nu vreau sa mai traiesc asta.

Dau cu mare drag 100e cand este gata 100% si vad ca cineva are grija de circuit.

 

@zimbruta

ma bucur si felicitari.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cmd crezi ca inteleg ce le zici? Daca au plecat pe o idee pe aia raman, dar na asa e romanu :) da bani nu conteaza ca merita sau nu ca doar el are si isi permite! Tipic

 

Si sa iti mai si zica organizatorul "dar ce vrei ma sa te dai in sbk de setezi suspensiile" :)))

Editat de Eusebiu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prolific, nu stiu de unde scoti alea. Nu cred ca e cineva intreg la minte care considera ca se poate avansa safe fara niste costuri. Mi se pare ca pui cuvintele in gura oamenilor.

In afara de cursurile de la MotoEvolution ( pe care foarte posibilsa le fac ) la Adancata, nu vad de ce as da banii astia cand raportul pret/calitate lasa foarte mult de dorit. Despre asta e vorba, raport pret/calitate. Si eu, ca tot omul, ii doresc sa ma dau la mine in tara, la o ora de casa, dar nu atunci cand calitatea nu se ridica la un nivel cel putin decent.

Si ca si idee, nu sunt genul de om care ma sfiesc de la a cumpara 2-3 seturi de D211, chiar si noi, pe sezon daca e nevoie sa fiu safe. Si sunt convins ca multi de aici nu se astepta sa mearga cu un set de anvelope si pe circuit si pe strada tot sezonul, dar nici sa aruncam cu banul complet aiurea.

 

Cum zice si cmd, eu am dat foarte mult in weekendul acela pentru ca am mers singur, de capul meu, am ales o pensiune vai de capul ei, am mers pe mobra pana acolo, deci nu sunt cel mai bun exemplu, dar de banii aia m-am simtit extraordinar si nu ii regret. Stiu mai bine la ce sa ma uit data viitoare, deci clar o sa ies mult mai ieftin.

Editat de Kinkey
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cmd crezi ca inteleg ce le zici? Daca au plecat pe o idee pe aia raman, dar na asa e romanu :) da bani nu conteaza ca merita sau nu ca doar el are si isi permite! Tipic

Tipic romanesc este comentariul tau referitor la cei 1% care se dau si nu se pot gasi talentele.

Tipic romanesc este este faptul ca ne plangem si ne vaicarim. A devenit sport national.

Diferenta dintre tine si cmd este ca el a explicat foarte pertinent de ce prefera tg secuiesc si este de inteles.

 

Tu....nimic....cum sa se descopere talente dc o zi de circuit costa cat un set de cauciucuri....

 

Si, btw, cum ai ajuns la concluzia ca merita sau nu merita pentru mine? Cu ce ai comparat?

Editat de damager
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am mintit ceva ,cazarea este 45ron nu 50 cum am zis si este dupa parerea mea de 4*+,un singur ex ... mereu patronul unde ne cazam ne suna sa ne intrebe daca totul a fost bine,daca mancarea a fost buna,insista sa mancam acolo si sa nu crezi ca preturile sunt mari sunt chiar modeste fata de ce platesc eu in Ploiesti/buc sau pe unde mai manancam in oras in tg secuiesc,mancarea este foarte buna si multa,cand are timp vine sa stea putin cu noi la circuit sa mai schimbam o vorba.

Cand ai fost intrebat de patron circuitului sau de catre organizatorul de eveniment de pe Adancata daca totul a fost ok,ce sa mai imbunatateasca pt data viitoare,ceva impresii dupa trackday?

Revenim..interesul meu era sa merg aici aproape la Adancata pt ca: nu plateam cazarea,mancarea costa foarte putin pt ca puteam sa mananc dim/seara acasa.. la circuit si asa nu pot sa mananc mare lucru,de baut nu aveam ce sa mai beau sau de iesit in oras,transportul nu era asa scump pt ca distanta este mica,drumul nu era asa obositor,nu trebuia sa ma trezesc sa plec cu noaptea`n cap sau cu o seara inainte ca sa ajung la circuit,nu trebuia sa mai suport aglomeratia de pe valea ph cand ma intorc dum acasa...dar ce sa fac daca nu se poate.

Am doar un singur an pe circuit (2014),nu prea stiu cu ce se mananca si cum sunt circuitele de afara insa nu trebuie sa fac o scoala speciala ca sa-mi dau seama de realitatea de la noi.

Doamne ajuta.

Editat de cmd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tipic romanesc este comentariul tau referitor la cei 1% care se dau si nu se pot gasi talentele.

Tipic romanesc este este faptul ca ne plangem si ne vaicarim. A devenit sport national.

Diferenta dintre tine si cmd este ca el a explicat foarte pertinent de ce prefera tg secuiesc si este de inteles.

 

Tu....nimic....cum sa se descopere talente dc o zi de circuit costa cat un set de cauciucuri....

 

Si, btw, cum ai ajuns la concluzia ca merita sau nu merita pentru mine? Cu ce ai comparat?

Ma bucur ca ai inteles tot! O sa detaliez pe viitor, cam o pagina intreaga poate o sa fie de ajuns!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Spune si costurile, poate citesc destui din zona de Vest.

18.000 forinti/zi=60eur

13.200 forinti/de la ora 13:00 la 18:00

10.800 forinti/de la ora 9:00 la 12:00

7200 forinti/ora

 

daca sunt motoare multe se fac grupe si se intra in sesiuni,daca nu sunt multe se intra la liber.conditiile vi le poate spune si @kyp.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...