Sari la conținut

Ture pe MotorPark Adancata


Denis_sbz
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nu stiu, pentru mai multe detalii trebuie contactat Ionut la numarul de mai sus.

 

Ce cunosc pina acum, este ca se poate inscrie oricine, indiferent de tipul motorului sau experienta, si ca se munceste intens ca pina la acea data sa fie gata zonele de siguranta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Super tare,...daca a vorbit cineva cu Mistode , si se poate lua numai o zi ( de ce nu s-ar putea ? ) sa scrie si aici , ca e naspa sa-l sunam toti pt acelasi lucru, nu?.....si daca tot scrie sa mai puna si alte detalii....sau scrie mai Mistode tu ...sa stim toti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deja a inceput distractia....

se poate doar o tura, dar cu anvelope de acum 7 ani, pot doar cu geaca cu fermoar pe stanga, cu cric central ma lasa, dar cu plata la lichidare'????!!

 

cand o sa inteleaga romanul ca daca vrei sa te DAI PE UN CIRCUIT ......COSTA!!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai nu s-a plans nimeni de pret pana acum. :) Pretul e mai mult decat decent, pentru un incepator cu motocicleta de strada, o zi e suficienta pentru distractie - 6 intrari a cate 20 min...

Eu n-am fost niciodata pe un circuit serios si nu stiu care sunt regulile de intrare. Auzisem niste vorbe ca pe circuitele cu pretenii nu poti intra decat cu casca dd si combinezon din piele dintr-o singura bucata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cate stiu eu, se uita si certificarea castii, nu doar inchiderea DD.

Gen trebuie sa fie certificata DOT sau SNELL 2010, samd

Manusile sa fie lungi, peste incheietura (nu manusi de supermoto)

Protectie de coloana obligatorie si lista poate continua

Editat de Zimbrutza
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate n-ar fi rau ca cineva avizat sa posteze aici un regulament complet al circuitului pentru trackdays (reguli acces circuit, echipament, pregatire motocicleta, etc).

 

Spre rusinea mea eu n-am habar ce inseamna clasele A1, A2. B si C.

 

Multam'.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fiecare circuit are regulile lui

 

eu nu as lasa pe nimeni fara echipament complet...pe topicul pt tg secuiesc am pus la un moment dat un film din uk, cum sa`ti pregatesti mobra pt trackday la nivel de amator, se gaseste pe youtube

la tg sec se intampla sa vezi oameni in adidasi sau tricou pe circuit, ceea ce nu e ok...farurile sunt deranjante, nu e greu sa scoti o mufa sau sa pui niste banda adeziva pe far

 

eu le recomand celor care nu au avut treaba cu circuitul pana acum sa inceapa cu amc si tg secuiesc...nu va aruncati asa repede la adincata

 

pretul e ok, calculati cat va costa sa va duceti pana la serres sau alt circuit mai apropiat

 

daca acum se face track day pt doua zile, si vrei sa te dai doua zile...ai posibilitatea sa`ti lasi motorul acolo peste noapte? ai unde sa te cazezi? o sa fie obositor sa urci motorul seara pe remorca, sa vii acasa - bucuresti, sa`l pui undeva bine si de dimineata sa pleci iar

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cate stiu eu, se uita si certificarea castii, nu doar inchiderea DD.

Gen trebuie sa fie certificata DOT sau SNELL 2010, samd

Manusile sa fie lungi, peste incheietura (nu manusi de supermoto)

Protectie de coloana obligatorie si lista poate continua

Nu stii bine;) ia exemplu hungaroring.trackday...nu e obligatoriu nici macar sa pui powertape peste faruri,nici sa dai jos oglinzi,nici macar numarul de inmatriculare nu e de dat jos.cat despre costum,doua bucati e ok,textil la fel.casca nu se verifica,etc.nu sunt atatea reguli pe cum cred unii;) la fel si la adancata,ma cam indoiesc ca vor fi reguli excesiv de multe. Editat de george05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

rog pe aceasta cale daca poate sa-mi puna si mie cineva pe google maps unde este linia de start/finish !tnx

Editat de cmd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

cand o sa inteleaga romanul ca daca vrei sa te DAI PE UN CIRCUIT ......COSTA!!!!!!

 

Corect, mersul pe circuit costa, mersul la curse costa si mai mult iar mersul `tare` costa foarte mult.

 

deja a inceput distractia....

se poate doar o tura, dar cu anvelope de acum 7 ani, pot doar cu geaca cu fermoar pe stanga, cu cric central ma lasa, dar cu plata la lichidare'????!!

 

Important si imbucurator este ca exista interes.

 

Oricum, o data cu deschiderea acestui circuit, va incepe o noua etapa pentru motorsportul autohton iar de acum inainte, iubitorii vitezei/ dependentii de adrenalina, nu vor mai avea nicio scuza sa mai rupa strazile in doua.

» Post actualizat in 10 Sep 2014 08:10

exista undeva o harta oficiala a circuitului? cu dimensiuni?

 

Poza si comentariul de mai jos asta e tot ce-am putut gasi pe pagina lor de facebook. https://www.facebook.com/MotorParkRomaniaAdancata?fref=ts

 

In imagine aveti schita completa a circuitului in faza finala - 2015!

Schita cu negru reprezinta traseul actual al circuitului - pe care il puteti testa in intregime duminica 7 sep.

post-10481-0-73083000-1410336580_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...