Sari la conținut

MotoGP - Discutii generale


adidas

Postări Recomandate

Acum 2 ore, frigider a spus:

esti culmea si tu. 

adica il saboteaza pe JM si MM?

 

Nu-i saboteaza dar sa nu uitam ca factory dau setări și echipelor de client, setări ce nu pot fi modificate, chiar tu ai spus asta. 

Pe MM deja l-au "sabotat" dându-i mobra mai veche,NU cea care a câștigat anul trecut campionatul cum se obișnuia pana anul acesta. Da stim"fiabilitate ". In a doua cursa a sezonului lui Digia i-a crăpat motorul ala" fiabil" însă anul trecut în a2a jumătate a sezonului niciun ducati factory nu a crăpat, alea "nefiabile" de nu au vrut să-i dea lui MM

Acum 2 ore, frigider a spus:

 

 

JM chiar pare ca ia titlul

si MM pare capabil.

 

Da PARE, și anul trecut părea că-l ia 🤣🤣🤣. Și era muuuuult mai aproape de titlu fata de acum 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Postat (editat)
Acum 4 minute, danypop a spus:

Nu-i saboteaza dar sa nu uitam ca factory dau setări și echipelor de client, setări ce nu pot fi modificate, chiar tu ai spus asta. 

asa era vb la Digia.

MM nu e digia.

MM a zis 'am inteles moto cat de cat, acum incercam sa aducem moto pe stilul meu.'

deci nu pare ca i se impune ceva lui MM.

Acum 4 minute, danypop a spus:

și anul trecut părea că-l ia 🤣🤣🤣. Și era muuuuult mai aproape de titlu fata de acum 

JM s-a 'trezit' tarziu anu trecut.

acum a inceput strong, spre diferenta de Pec(arton)o

 

tine minte ca anu trecut si peco a inceput prost.

Editat de frigider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar acum, danypop a spus:

Tot naiv, tot naiv, ok 🙂

traim si vedem.

deocamdata JM rupe serios niste fash.

MM incepe si el mai discret.

 

tine-te bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar acum, danypop a spus:

Era vorba la TOȚI! 

Doar la Digia au primit o "dispensa" și uite ca l-au ajutat setările făcute de ei. 

da, era vb la toti ca asa aduna ei date concrete.

io iti zic ce a zis MM, ca aduce moto spre el.

 

Si inainte de anu trecut - Bestia chiar putea si el sa ii fure camp lui Peco, el tot sabotat a fost?

 

 

nu uita ca uneori Peco greseste dar alteori merge zici ca e dracu robot.

tu vezi doar 'sabotaj' , vezi si cum merge uneori Peco.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 minute, frigider a spus:

 

 

tine minte ca anu trecut si peco a inceput prost.

Anul trecut mobrele '22 erau ultimate spec, deci băieții au dat gaz din prima în timp ce băieții cu '23 încă, căutau după setari/reglaje, etc. Ei bine, uite de ce nu a mai dat Jiji mobre ultimate spec anul acesta. Da știm, nu erau "fiabile" 🤣🤣🤣

Acum 2 minute, frigider a spus:

 

 

Si inainte de anu trecut - Bestia chiar putea si el sa ii fure camp lui Peco, el tot sabotat a fost?

 

 

Bestia e un băiat simpatic și un pilot bun, se trezește de 3ori/an și face curse bune. Nu se apropie de JM, sa fim serioși 

Acum 5 minute, frigider a spus:

traim si vedem

Exact, DACĂ trăim, o sa vedem 😉😎💪

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 minute, danypop a spus:

Bestia e un băiat simpatic și un pilot bun, se trezește de 3ori/an și face curse bune. Nu se apropie de JM, sa fim serioși 

da, dar a fost si el super aproape de camp.

si l-a incurcat serios pe Peco.

inclusiv cazatura peco sub presiune, dueluri etc.

el nu a parut a fi sabotat.

din contra, a fost adus la uzina.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

image.thumb.png.f82228b243b94a660329b597b324ff54.png

 

Un articol interesant despre cum cursa de la Le Mans reușește să bată recorduri de sepctatori.

 

At Le Mans, everything is included in the ticket. For a general admission price of €106 for three days, "we offer free motorcycle or car parking, a camping site slot, free access to most of the stands, lockers to store helmets, free tolls, discounts on purchases, access to the fan zone, concerts, headphones access to the official radio program...". And maybe the most significant thing: "It is free for children under 16 years old".

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

jack de anul trecut a demonstrat ca ocupa locul lui acosta de pomana.. ete rezultatele de anul asta..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 7 minute, Cavaleru a spus:

jack de anul trecut a demonstrat ca ocupa locul lui acosta de pomana.. ete rezultatele de anul asta..

sunt curios cu cine va semna anu asta in gp.

 

afara de Peco si Q cine mai a semnat? Binder are, Acosta e clar..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 minute ago, frigider said:

sunt curios cu cine va semna anu asta in gp.

 

Miller? Cea mai bună șansă pentru el în 2025 este GasGas. Sau poate la Yamaha dacă reușesc să se înțeleagă cu Pramac. Alte soluții nu văd. Oricum, echipă client.

 

Și așa, el și Augusto au noroc cu faptul că în Moto2 nu se mai arată vreun mare talent: în afară de Aldeguer care este deja luat, Arbolino, Alonso López, Vietti, Moreira, Sergio García, Arón Canet, etc. nu par să fie marile talente pe care le așteaptă echipele de uzină din MotoGP.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 minute, PzKpfW a spus:

Miller? Cea mai bună șansă pentru el în 2025 este GasGas.

dupa ce a zis Bierer mai sus .. nu prea cred.

Acum 5 minute, PzKpfW a spus:

etc. nu par să fie marile talente pe care le așteaptă echipele de uzină din MotoGP.

cineva tre sa vina, pe principiul 'Q a aparut de nicaieri'.

parca vad ca aj la aprilia.

Acum 7 minute, apriliacluj a spus:

si Printisoru' are contract pe 2 ani, deci si la anu' va fi pe 'onda

da si zarco e blocat.

 

mir zicea ca pleaca la anul, nu?

cand toti sunt semnati, ciudat.

dar asa a zis , ca onoreaza contractul cu Honda.

vai de pla lui.

 

lumea ii plange de mila lui Q, ala macar  are 12 mil si nu termina in pietris mereu / ultimul.

 

 

cum sta rins?

e primul an asta cu yama.

poate pleaca el la aprilia?(daca se retrage aleix?)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Articolul nu specifică și cum s-ar materializa asta. Singura soluție logică ar fi trecerea lui Binder la GasGas (presupunând că acel contract pe care Binder îl are cu KTM până în 2026 permite asta) și semnarea lui Martín la echipa oficială alături de Acosta - pentru că Martín a spus cu subiect și predicat că vrea doar o motocicletă oficială la anul.

 

Personal sunt precaut cu "știrea" asta care ar putea fi lansată chiar de managementul lui Martín pentru a pune presiune suplimentară pe Ducati.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 13 minute, PzKpfW a spus:

Articolul nu specifică și cum s-ar materializa asta. Singura soluție logică ar fi trecerea lui Binder la GasGas (presupunând că acel contract pe care Binder îl are cu KTM până în 2026 permite asta) și semnarea lui Martín la echipa oficială alături de Acosta - pentru că Martín a spus cu subiect și predicat că vrea doar o motocicletă oficială la anul.

 

Personal sunt precaut cu "știrea" asta care ar putea fi lansată chiar de managementul lui Martín pentru a pune presiune suplimentară pe Ducati.

Am postat-o ca stire. Cat de adevarata este, nu ma pot pronunta, insa fum fara foc nu iese. Cred ca daca ar fi o stire fake, lansata de managementul lui Martin, ar iesi cu dezmintiri cei de la KTM. Asadar, cred ca ceva adevarat este in toata povestea asta, insa daca si cum se va materializa, ramane de vazut. In ceea ce priveste  contractele pilotilor si permutarile, KTM nu este un exemplu de etica in domeniu. Daca pot pune mana pe JM, nu se vor impiedica prea mult de un contract in derulare, precum cel cu Binder. In plus, situatia nu arata prea bine pentru sud-african, dupa 5 etape, astfel ca exista posibilitatea pentru un dream team Martin-Acosta la KTM. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu tot nu înțeleg de ce va tot c#&@ți voi ca pleacă Martin🤔🙄. Pai ar rămâne cu benzinarul (care l-a bătut pe Martin de 2x,da?) și cu MM care cu siguranță are doar plusuri față de Martin. MM e capabil sa fie sus tot timpul, aaa, ca nu toarnă Pole după Pole, cui ii pasă, importante sunt punctele. Apoi dacă vorbim de partea financiara, MM aduce de vreo 50x mai mulți bani față de Martin care e... ca majoritatea, aproape no-nameuri. 

Fac pariu pe oricât ca MM ar vinde în Italia și ar avea în Italia de 10x mai mult decât Pecco. Pe Pecco îl susțin hateri lui MM că fani nu are. Sa fim serioși, la finalul anului trecut "dublul campion mondial" a avut parte de atenție cam de vreo 20x mai puțin decât MM cu mutarea lui la o echipă săracă. Ducati vrea bani și faimă! Nimeni din lotul actual nu produce nici pe sfert din cât ar aduce MM. 

PS. Și încă ceva, se semnează pe 2 ani, nu pe viața. Dacă Ducati rămâne mobra de bătut, toți o sa o vrea cum o vor acum deci și dacă pleacă Martin acum ar avea șanse sa se întoarcă după 2 ani, bucuros 🙂

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu se nimeni pe el.

JM e prea bun sa fie lasat sa plece, credem cativa pe aici.

cat mi-as dori sa fie MM in rosu ma tem ca JM e prea tanar si prea bun sa nu ajunga el la uzina.

 

nu se omoara nimeni daca JM merge altundeva.

desi ca show o sa suferim ca nu stim daca va fi mereu sus.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la cum pare JM ca se comporta cred ca va sfarsi in a alege banii in dauna motoretei pe care o va chilota.

cu Miller pe faras, JM are mari sanse pt acel loc la KTM, probabil rocada se va face in Acosta si Binder pt celalalt loc, daca nu la anu in 2026 sigur.

 

MM la factory ar fi interesant, deja ii face zile fripte lui Peco, mutarea la factory ii va manca ficatii

 

Iar Bastianini cred ca merge la Aprilia, asta cred ca e cel mai realist sa se intample indiferent de ce fac cei doi de mai sus

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 32 minute, danypop a spus:

hai ca nu mai e mult.

daca ducati au zis ca decid la mugell aia e.

mi-ar fi placut sa le zica lui Jm <> MM: care iese in fata celuilalt vine la factory, sa vezi atunci stres.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 18 minute, frigider a spus:

 

mi-ar fi placut sa le zica lui Jm <> MM: care iese in fata celuilalt vine la factory, sa vezi atunci stres.

Ti-ar fi plăcut ție? Păi asta pune la îndoială grav calitățile tale de fan MM. Pai de câte ori a terminat MM cursele în fata lui JM? Nu punem la socoteala cursele în care au căzut. Șansele lui MM sunt foarte aproape de 0. Deci bag de seama ca ți-ar plăcea să-l vezi pe MM plecat de la ducati(după declarația de mai sus pare ca ori urca la uzina ori pleacă la alt constructor, uzina evident) 

Si nici nu ar fi corect părerea mea pentru ca, 1: MM are o mobra mai veche /slabă și 2:Experienta din 5 curse sau câte a avut cu Ducati nu cred ca e comparabila cu cea a lui JM de 4 ani sau cât.... 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...