Sari la conținut

MotoGP - Discutii generale


adidas

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 3,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Da, clar ca pana acum și evident ca vorbim de anul acesta. Aaaa, tu vrei sa spui ca de acum înainte MM o să-i ia fața lui JM? Omiți iar un lucru ff important, Gp24 o sa fie tot mai bun cursă de cursă pe când gp23 asa moare. Oricum nu ar fi posibil sa-i lase pana la finalul campionatului și apoi sa aleagă. Hai sa zicem ca-i mai lasă 2-3 curse, mai mult nu e posibil. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 38 minute, danypop a spus:

tu vrei sa spui ca de acum înainte MM o să-i ia fața lui JM?

bingo.

Acum 38 minute, danypop a spus:

Gp24 o sa fie tot mai bun cursă de cursă pe când gp23 asa moare

da, dar de cand o arde JM pe ducati si de cand o arde MM?

mai are de descoperit chestii MM, pe cand JM are cat, 3(?) ani de ducati si abia anu trecut pe final a scos capu.

 

 

bine, detalii, nu conteaza cat ti-a luat sa scoti capu, conteaza sa ramai sus, ceea ce JM face, aici e greul, sa fii mereu sus.

ca MM a ginit mai repede moto e partea 2.

 

cel mai tare sezon ever - 3 se bat la camp si oricine poate castiga o cursa/sprint(teoretic) - am impresia ca anu asta intre bajetii astia 3 se vor imparti majoritatea punctelor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, frigider a spus:

..... - am impresia ca anu asta intre bajetii astia 3 se vor imparti majoritatea punctelor.

in ipoteza ca raman toti 3 la Ducati :)

 

1 oră în urmă, frigider a spus:

.... - am impresia ca anu asta intre bajetii astia 3 se vor imparti majoritatea punctelor.

sau nu :) :)

poate vrea o felie din punte si Acosta cu KTM, si altcineva cu Aprilia :) :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 minute, danypop a spus:

Pai unde sa plece pana la finalul anului? 

JM daca e refuzat de ducati a zis clar ca vrea uzina.

prob e ca si MM vrea uzina. 😐 

sper sa nu faca vreunu o prostie.

 

poate se aseaza toti la masa, plm.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 20 minute, danypop a spus:

Pai unde sa plece pana la finalul anului? 

nu pleaca, am citit eu aiurea prima data, my bad :) :)

deh, batranetea si palinca de dimineata :) :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Postat (editat)
Acum 23 minute, frigider a spus:

JM daca e refuzat de ducati a zis clar ca vrea uzina.

prob e ca si MM vrea uzina. 😐 

sper sa nu faca vreunu o prostie.

 

poate se aseaza toti la masa, plm.

Recitește parcursul discuțiilor si o sa înțelegi și întrebarea mea. Anul asta nu pleacă nimeni nicăieri,doar de la anul probabil 

Editat de danypop
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, frigider a spus:

JM daca e refuzat de ducati a zis clar ca vrea uzina.

prob e ca si MM vrea uzina. 😐 

sper sa nu faca vreunu o prostie.

 

poate se aseaza toti la masa, plm.

 

diferenta e ca JM vrea la echipa de uzina pentru moto, dar mai ales pentru mai multi bani

MM vrea doar ultimul spec de moto si suportul uzinei, cu banii o scoate el la capat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

toata presa care scrie despre Mgp speculeaza la greu in perioada asta. iar pagina aia de IG pare mai mult gen click bait decat o pagina de stiri serioasa. 

 

https://motorcyclesports.net/ktms-pit-beirer-past-tensions-with-jorge-martin-are-healed/

“ With Brad Binder et Peter Acosta, we have enormous confidence and high expectations. However, the performance of Jack Miller et Augusto Fernandez must improve to justify their place. They do not need to revolutionize their driving, but to progress constantly to ensure the stability of the team.”

” The market is dynamic, and although we have very talented pilots, we are attentive to the opportunities that may emerge following the decisions of other teams,”

” Marc is an exceptional driver, and our respect for him is immense. However, given the challenges he faced, a change of brand would not be the best for him. It is already in a consolidation phase with Ducati.”

As for Jorge Martin, despite a complicated past with KTM, Beirer remains open: “ Time has healed past tensions. Martin made career decisions that led him to where he is today. Although his situation at Ducati seems solid, we are keeping an eye open for all possibilities. “

 

 

https://motorcyclesports.net/marquezs-motogp-future-i-want-a-2025-bike-no-matter-the-brand/

https://www.speedweek.com/motogp/news/222463/Wegen-Acosta-Ducati-braucht-Marquez-im-Werksteam.html?utm=socialshare&fbclid=IwZXh0bgNhZW0CMTEAAR0ypJzew4yMigwC00jF8B6lrXgaVch_8xcuIlqPqcQKuM6xaGtuaItxlbE_aem_AavQK2xY-1-KpiujoI0tA7olbtISE2EzPnkbL_4KHns5_OBl3jJqBYyn59a6owke8F2X294TZL7OFD2haZfp9oq-

 

The discussions surrounding the driver market in MotoGP contain a lot of speculation, but they often have little to do with reality. However, one cannot escape this - the question “who will move where?” is one of the fans' favorite topics. And the most exciting personality is once again Marc Márquez. Will he be Pecco Bagnaia's new teammate in the Ducati factory team? Or will he move to one of the Pierer Mobility AG teams?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 51 minute, ioio_viola a spus:

 

diferenta e ca JM vrea la echipa de uzina pentru moto, dar mai ales pentru mai multi bani

MM vrea doar ultimul spec de moto si suportul uzinei, cu banii o scoate el la capat

motivele or fi diferite, problema e ca amandoi vor uzina - ducati.

 

daca JM nu aj la uzina clar pleaca. (naspa pt el)

daca MM nu aj la uzina poate ramane cu spec la zi si suport extins. (ok)

 

abia astept decizia ducati.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 16 minute, frigider a spus:

abia astept decizia ducati.

Și eu, m-am plictisit de discuțiile/supozițiile despre cine se duce și unde...hai să vedem și ceva curse, și să vorbim despre ele zic...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 minute, tourist1 a spus:

image.thumb.png.6d03c6ae2f4faa6c262788c35daf8615.png 

Hai ca mai sunt si altii amuzanti :))

e nu contrast puternic intre galben si rosul numaruui, se vede bine pe sticla.

 

 

nu s-a gasit niciunul sa-l intrebe pe rossi de venirea lui MM?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

l-am sunat eu si a zis ca ii da locul lui Digia dar peste un an ca i-ar placea sa se retraga MM sub culorile VR46

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 18 minute, Cavaleru a spus:

l-am sunat eu si a zis ca ii da locul lui Digia dar peste un an ca i-ar placea sa se retraga MM sub culorile VR46

cred ca ne agitam degeaba ca daca e sa fie la client nu are de ce sa plece de la Gresini.

ar fi fost ceva cu vr46, gen impacarea mileniului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar acum, frigider a spus:

cred ca ne agitam degeaba ca daca e sa fie la client nu are de ce sa plece de la Gresini.

ar fi fost ceva cu vr46, gen impacarea mileniului.

nu cred ca se impaca primadonele astea indiferent de situatie :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...