Sari la conținut

Ce ai mesterit azi la motocicleta ta?


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 3,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Cumparat furca SH, mai vine cu alte piese, cum ar fi carene, o roata, codita..

Trebuia sa vine azi, dar din pacate curierul a fost trimis la adresa gresita.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Lasat si kawa la service pentru furca. Acuma am asa:

Guzzi: la service, accidentat

Simson: stricat motorul

Kawa: la service, curge furca

 

Am venit pe bicicleta la munca. Daca si asta sa strica, nu mai stiu ce sa mai fac.

Ieri am ridicat Kawa de la service cu furca facuta (cuzineti, semeringuri ulei si praf noi, toate branduite Kastravachi). Au mai ramas 2 in pana.

Nu prea mai am frane pe fata, cred ca a ajuns ulei din furca pe disc. Macar nu pot sa blochez roata fata din greseala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-am montat "quick release" la coburi. Alta viata! :D Nu mai am cadrul ala urat pentru bagaje, coburile stau fix, iar cand le dau jos, pot sa folosesc si eu helmet-lockul de pe motor. QRFTW!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fericitilor. Eu doar i-am dat jos husa de pe ea si ma uit la ea , o trecut doar 2 saptamani de la operatia de genunchi , cred ca sezonul asta e cam gata .

 

Daca esti baftos si tine vremea buna, pe la sfrasitul lui octombrie poti incerca sa te urci in sa. Eu dupa doua luni de la operatie am iesit pe asfalt.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi.am luat un voltmetru cu afisaj galben. Mai scump dar macar nu asa banal ca rosu si parca nici nu iti scoate ochii. Acum sa vedem cum il integrez in bord la kawa

Eu nu imi place sa tai in borduri. De ce ai o obsesie pentru voltmetre? :)

 

Ia-ti un GPZ, are voltmetru stock integrat in bord:

imageMain_17_145.jpg

» Post actualizat in 05 Sep 2014 10:07

Vreo 40 ron. Un magazin dubios din c.ta.

Aia nu sa poate integra, doar adauga :P

 

Si pe guzzi am voltmetru din fabrica, by the way.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aveam la chinez integrat. Oricum nu tai nimic, la tdm de ex, am adaugat o bucatica de plastic lipita. Nu am o obsesie fata de voltmetre, nu am avut pana acum problrme cu incarcarea, insa sunt obsedat de mersul corect al motorului si cu cat stiu mai devreme de aparitia unei probleme cu atat rezolv mai repede si corect.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru motoare moderne, eu consider ca presiune de ulei e cel mai important. Urmat de temperatura (apei). Voltmetru.. la coada undeva.

Nu contest! Insa asta e mai facil de procurat si montat si e totusi un accesoriu destul de util :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Problema e alta, nu (doar) racirea... vezi contacte oxidate, imperfecte, voltajul si infasurarile de la stator...

Oricum, nu cred ca face mare lucru coolerul ala, mai curand il repozitionezi mai "in bataia vantului"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sper sa fie aia pentru ca am luat toata instalatia la purecat-curatat-masurat-verificat si totul e in parametrii.

Probabil am avut io ghinion cu regulatoarele dar de data asta am zis sa elimin macar o posibila cauza. Mai in bataia vantului nu prea vad unde l-as putea pune...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_

Disc Brembo Oro si placute sinter (rosii ca focul :bounce:) la submarinul de 1100.

Plus curatate tijele de ghidare ale etrierului spate, care erau gripate bine si au blocat etrierul strans peste placute.

Alta viata :hug: :peace: !

Editat de _Raul_
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Vizitator pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...