Sari la conținut

Ce ai mesterit azi la motocicleta ta?


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 3,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

nu am avut ever probleme cu el. Doar daca nu am asteptat cele 15 min


» Post actualizat in 18 Mar 2015 18:18

 

 

.

.

.

.

 

uite, plastice de-astea...

 

 

post-70685-0-27801000-1426702692_thumb.jpg post-70685-0-67672400-1426702694_thumb.jpg post-70685-0-27899900-1426702697_thumb.jpg post-70685-0-54184000-1426702699_thumb.jpg

 

post-70685-0-32945600-1426702702_thumb.jpg


» Post actualizat in 18 Mar 2015 19:22

.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

polishul mai lipseste... da mai e si maine' o zi

 

post-70685-0-99714200-1426706452_thumb.jpg post-70685-0-70641600-1426706450_thumb.jpg post-70685-0-36098100-1426706455_thumb.jpg
post-70685-0-13717000-1426706442_thumb.jpg post-70685-0-91438400-1426706447_thumb.jpg post-70685-0-11534600-1426706445_thumb.jpg

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Man, plasticele arata cremenal, ca din fabrica. Foarte fain au iesit.

 

Calitatea proasta a pozelor, dar sunt iesite destul de ok, plasticele. Un spray negru mat si un lac mat rezolva tot. ;)

Asta asa pt un refresh de sezon nou.

 

Merci

» Post actualizat in 20 Mar 2015 05:39

Fain. Ai folosit silicon sau Poxipol pentru imbinarea "sticlei" farului? Te intreb pentru ca eu nu am folosit decat silicon pentru acvarii la operatiuni de genul asta.

 

Farul are lipiciul lui, pe care-l bagi la cuptor sa-l desfaci / asamblezi la loc. Apoi am pus si asa zisul lor silicon (china) pe deasupra, neamestecandu-le. Pt protectie suplimentara

» Post actualizat in 20 Mar 2015 05:39

Arata f b :D. Pune o poza si cand montezi pe mobra, aprinse/stinse.

 

Merci! Revin cu poze curand

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Farul are lipiciul lui, pe care-l bagi la cuptor sa-l desfaci / asamblezi la loc. Apoi am pus si asa zisul lor silicon (china) pe deasupra, neamestecandu-le. Pt protectie suplimentara

 

Asa ma gandeam si eu. A iesit super fain :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu sunt destul de incantat de rezultat, avand in vedere ca farul vroiam sa-l arunc si sa cumpar un far oem de europa. Si ala costa pe putin 800 lei, numa cutia cu oglinda si "sticla".

 

Asa ca am economisit 400 lei, iar rezultatul este de minim 3 ori mai puternic + efect


» Post actualizat in 20 Mar 2015 07:21

Releu ai pus sau alimentezi direct din mufa normala?

 

sunt cumparate cablurile care-si iau totul direct din mufa care intra in vechiul halogen. (vezi aici). Doar angel eyes-ul l-am legat pe firul de la vechea pozitie.

 

Baietii au fost super de treaba si au oprit vechile cabluri, platind doar diferenta.

 

Cum spuneam... plug and play, baby

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu sunt destul de incantat de rezultat, avand in vedere ca farul vroiam sa-l arunc si sa cumpar un far oem de europa. Si ala costa pe putin 800 lei, numa cutia cu oglinda si "sticla".

 

Asa ca am economisit 400 lei, iar rezultatul este de minim 3 ori mai puternic + efect

» Post actualizat in 20 Mar 2015 07:21

 

sunt cumparate cablurile care-si iau totul direct din mufa care intra in vechiul halogen. (vezi aici). Doar angel eyes-ul l-am legat pe firul de la vechea pozitie.

 

Baietii au fost super de treaba si au oprit vechile cabluri, platind doar diferenta.

 

Cum spuneam... plug and play, baby

Eu am fost patit o data cu o instalatie de xenon careia i s-a ars releul si am zis...ce are?Hai sa il anulez si sa trec pe direct.

Dupa o luna mi-a topic mufa care pleca din blocul de lumini inspre far.

Ajunsese mobra sa imi arda sigurantele aleator:la inceput cea de la far,dupa de la semnale si la final cea principala de 30A.

Nu mai stiam ce sa ii fac,pana m-am decis sa dau instalatia electrica jos si sa iau la mana fiecare mufa in parte.

Norocul meu era ca era un gsxr din 2000 si nu prea avea prea multa electronica pe ea....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca se va arde ceva, voi sti de unde :))

E mai ok sa alimentezi xenonul direct de la baterie,fiind comutat printr-un releu.

Eu am avut noroc ca mi-a facut probleme intodeauna inainte sa plec de acasa.

Daca ma apuca undeva pe drum,era mai nasol....

Nu e de joaca,mai ales ca vrei sa faci un traseu mai lung in august

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca tot ploua si nu pot sa ma tavalesc langa ea, macar sa-mi fac lumina de bord....zis si facut....si daca tot am dat bordul jos, am schimbat becurile cu niste led-uri albe...

 

is chestiile alea albastre?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aseară era sa o comit , pe la 12 noaptea ma întorceam acasă , vreme urata un frig năprasnic de crăpau pietrele .plec după loc si la prima curba îmi intra Mobra in voblaj , da la modul ăla nesimțit , am reușit sa n o trântesc si nici sa nu m-a lovesc de mașina din fata mea .... Deja ma vedeam pe jos .. In gândul meu era faptul ca toată vara am mers costumat complet si n am căzut si in aseară îmi uitasem Mănușile in casa .... Tras concluzie , încă nu e vremea de SS ... o ard in scuter p an' la vara ..

ON topic .

Parcata in garaj scoasă bateria pus prelata pe ea . ( stropita cu aghiazma )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Parcata in garaj scoasă bateria pus prelata pe ea . ( stropita cu aghiazma )

la fel ca si dupa intalnirea cu ursul, cutzitul de lemn pt curatat chilotii ... sa nu-i tai

PS-aghiazma nu ajuta cu nimic, daca bagi argint in apa obtii acelasi efect bactericid

Editat de yuk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Navix, foarte tare lucrarea, poti sa-mi spui si mie (eventual in PM sa nu se supere lumea!) de unde si cat a fost kitul nou de lumini?

 

Merci.

Daca nu postez aici, (ca sa stie si altii pe viitor)... ce rost mai are forumul? :P

 

Postasem aici totul. Maxim 400 lei. (In pretul asta era inclus si un led pe frana)... click unde scrie "aici"

 

Iar cablurile alimentare far (e gresit linkul din vechea postare)... vezi aici

 

Bafta!

Editat de navix
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...