Sari la conținut

Ce ai mesterit azi la motocicleta ta?


Postări Recomandate

ah, chiar imi place cum arata , cred ca-mi pun si eu

 

vezi ca exista becuri de pozitie pe led (cred ca sunt E13) .. sau poti sa scoti pozitiile de tot sa lasi angels-urile in loc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

azi: - pregatit roti pentru transplant de anvelope,

- operatie de by-pass ( cablu pozat ) intre borna + si releu de putere ( 30 A ) pentru alimentat ( prin siguranta fuzibila ) priza tip bricheta, proiectoare( cu comutator separat) si voltmetru

- reglat amortizor spate

- inceput curatat lant

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

- operatie de by-pass ( cablu pozat ) intre borna + si releu de putere ( 30 A ) pentru alimentat ( prin siguranta fuzibila ) priza tip bricheta, proiectoare( cu comutator separat) si voltmetru

Trebuie sa imi fac si eu o cutiuta mai sanatoasa cu sigurante, ceva tip 'panou', daca mai imi trece prin cap sa montez diverse accesorii. Problema e ca nu mai am nici o tragere de inima ca stiu ca nu apuc sa ma bucur cum trebuie de ele, asa ca nu mai fac nimic, doar o tin in stare buna de functionare si atat. Azi dupa munca am schimbat la loc scaritele cu cele originale (am zis ca cele aftermarket sunt mai confortabile, dar nu ma descurc cu ele) si am curatat lantul. Maine - plimbare :)

 

PS: a...si mi-am facut si un ungator de lant, dar la fel, imi lipseste entuziasmul sa il si montez...

Editat de Banzay
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trebuie sa imi fac si eu o cutiuta mai sanatoasa cu sigurante, ceva tip 'panou', daca mai imi trece prin cap sa montez diverse accesorii. Problema e ca nu mai am nici o tragere de inima ca stiu ca nu apuc sa ma bucur cum trebuie de ele, asa ca nu mai fac nimic, doar o tin in stare buna de functionare si atat. Azi dupa munca am schimbat la loc scaritele cu cele originale (am zis ca cele aftermarket sunt mai confortabile, dar nu ma descurc cu ele) si am curatat lantul. Maine - plimbare :)

 

PS: a...si mi-am facut si un ungator de lant, dar la fel, imi lipseste entuziasmul sa il si montez...

eu ma chinui la capul de ungere...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ah, chiar imi place cum arata , cred ca-mi pun si eu

 

vezi ca exista becuri de pozitie pe led (cred ca sunt E13) .. sau poti sa scoti pozitiile de tot sa lasi angels-urile in loc.

 

sunt led-uri pozitiile

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

navix.. ai facut probe noaptea??

 

am facut... scriam acu vreo 2 zile pe tema asta undeva pe forum... cred ca la fazer

 

NewYorK Times Square la propriu... sau ceva rasarit de soare. Si nu compar cu orice, cu cu Philips Extreme Vision pe care le-am avut (care au dubla luminozitate fata de stock)

 

Deci se cam face ziua. Si vis a vis de culoare... imi place albul... deci 4300. Ar trebui sa aiba tenta usoara galbena, dar ciudat... sunt putin verzi, cel putin in faza in care se incalzesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am facut... scriam acu vreo 2 zile pe tema asta undeva pe forum... cred ca la fazer

 

NewYorK Times Square la propriu... sau ceva rasarit de soare. Si nu compar cu orice, cu cu Philips Extreme Vision pe care le-am avut (care au dubla luminozitate fata de stock)

 

Deci se cam face ziua. Si vis a vis de culoare... imi place albul... deci 4300. Ar trebui sa aiba tenta usoara galbena, dar ciudat... sunt putin verzi, cel putin in faza in care se incalzesc.

ok,, o sa fac studiu sa vad cum ar pusca si pe tdm asa ceva ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

eu ma chinui la capul de ungere...

pune o conducta de cupru (de frana) aproape de foaie, din interiorul careia iese un colier de plastic ce atinge foaia. Este suficient pe o parte. Editat de yuk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pune o conducta de cupru (de frana) aproape de foaie, din interiorul careia iese un colier de plastic ce atinge foaia. Este suficient pe o parte.

hmmm... eu ma chinui la o minune cu doua conducte, am gasit o tevusca la un frigider vechi si vreau sa ung ambele parti :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

rezolvat... filtru aer (care era super curat... nu prea am facut offroad), pe care l-am suflat, montat suport gps (tras cablul pe sub rezervor), maruntisuri...

 

post-70685-0-08819900-1427016881_thumb.jpg


» Post actualizat in 22 Mar 2015 09:36

ai luat de tir, pe 24v, d'aia sunt galbene :)

 

leduri sa fie :)))


» Post actualizat in 22 Mar 2015 09:37

ma uit pe cutie... sa vad pe cat sunt... cand cobor in garaj

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

rezolvat... filtru aer (care era super curat... nu prea am facut offroad), pe care l-am suflat, montat suport gps (tras cablul pe sub rezervor), maruntisuri...

 

attachicon.gifDSC04638.jpg

» Post actualizat in 22 Mar 2015 09:36

 

leduri sa fie :)))

» Post actualizat in 22 Mar 2015 09:37

ma uit pe cutie... sa vad pe cat sunt... cand cobor in garaj

ziceam de alea din link..

 

 

p.s. vezi cum pui rezervorul la loc sa nu gatui furtunul de benzina

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ziceam de alea din link..

 

 

p.s. vezi cum pui rezervorul la loc sa nu gatui furtunul de benzina

 

astea sunt, numai ca varianta anterioara, unidirectionala (link), fara capul 360 grade. Philips T10 la 4000K

 

Tot 4300K sunt si xenoanele... numa angel eyes-ul e un pic albastrui, facand nota discordanta :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...