Sari la conținut

Care-i numarul tau norocos?


®azvan

Care-i numarul tau norocos?  

693 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 33,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • apriliacluj

    10503

  • ivan pedala

    6153

  • Taz Asg

    2802

  • pitesti2010

    2630

Top Posters In This Topic

Posted Images

se intampla undeva in 2009.atunci am inceput sa joc,dar mult habar nu aveam.

pe timpu ala lucram la o firma de confecti metalice. de la colegu Gyuri am tot auzit ca BAAH,IARA ERA SA CASTIG LA LOTO DAR AM PRINS PE LANGA CA DE OBICEI.apoi mam apuca si eu sa vad daca daca....saptamanal luam un bilet cu o varianta. buun. odata cred ca vineri era si am fost la agentie in Tileagd si am luat un bilet. (vizavi de agentie era un bar.fiecare zi inainte sa ma duc la lucru intram luam o cafea dupa aia la lucru...) marti ma bag,beau o cafea si cand ies ma uit pe geam la agentie ce numere sa afisat ieri de la extragerea de la duminica. si vad,ma uit....BAH,DA IS NUMERE CUNOSCUTE. caut biletu in portofel,gasesc,ma uit pe el si...AM PRINS 4 numere, al5-lea era langa, iar 6-lea departe.... dar nu era afisat doar castigul de 7,2 milioane de euro cu 6 numere

era 6 dimineata,agentia deschidea la 9. eu find habarnist si somnoros...hai ca ma duc la lucru.

ies la drum,prind ocazie si ando oradea. si ma gandesc stand in masina. BAH,da io am prins 4 numere. atunci imi pica fisa. dar bani?CATI BANI??? nu stiam.... si ma gandesc cu mintea mea luda, ca daca cu 6 numere prinzi 7 miloane,atunci cu 5 tot prinzi 1 milion,si cu 4 macar 100de mi... da nuh?! 4 numere am prins. si daca 50 de mii de euro,tot ii bun. nu am stiut atunci cum se socoteste castigul. eu mam luat dupa 6 numere si 7,2 milioane de euro.

si incep sa zambesc,visez....ce sa fac?!

deci clarr,o motocicleta noua imi iau. imi iau si masina,dar de care? normala? ceva mare? apoi iau razna ,bag pcioru,iau 2. una cu 2 usi ceva nou pixdos, si un combi mare cu ceva motor puternic ca si o familie imi intemeiesc amu de data asta

 

casa sau apartament? voi vedea mai incolo ce muiere voi gasi ...

dar de lucrat? ...apoi mai lucra pla mea... DAR ATUNCI UNDE MA DUC AMU?!

IS LIBER. iuhey

, si ma pune dracu si il sun pe sefu‘ ,nu raspunde

il sun pe Gyuri,raspunde

eu: spunei la Aurel ca imi bag pla in portile lui,si sa nu ma astepte ca nu ma mai duc

gyuri: de ce? cei baiu?

eu; am castigat la loto,apoi dute‘n pla mea si tu ca numa nervi mai facut cat am fost cu tine la montaj. bine ca am scapat si de tine

gyuri; da cate nr ai prins????

eu; 4

gyuri; bah nebunule,alai fix pix , hai ma la lucru,nu fi prost

eu; mere bengu, azi trebuie sa montam ceva balustrada, de aia spui tu ca sa ma duc cu tine la montaj,ca singur nu te pricepi,si de invidie,si sa iti dau ceva bani tie :))) ,da iti dau si tie stai linistit

gyuri; trebuie dracului bani tai,numa hai la lucru ma (cuvant jignitor)!!!!

eu; eu cat traiesc,nu mai sudez,dar nici cu tine nu mai lucru. si spunei la Aurel,ca si salaru meu sa iti deie tie.

 

 

 

si am inchis.dar am inchis telefonu cu totului.

eu ca prostu visezi. ajung in oras, ma bag pe votca,bere...si astept sa se deschide o agentie sa vad ce si cum cu bani si bineinteles VISEZ

 

apoi ma opresc din baut,ca poate ma trimite la bucuresti dupa atatia bani,si nah, sa nu fiu manga :D zic si io....

dar nu :( ,ajuns la agentie ....soc total castigul pt 4 numere ..680 lei.

MOR! si fara vise,si fara bani, DAR SI FARA LUCRUUUUU

si repede deschid telefonu si il sun repede pe Gyuri

eu; hey omule,ce faci,cum esti,ai vorbit cu Aurel,ma intrebat???

razand gyuri; hai la lucru (cuvant jignitor) ca si Aurel numa rade de tine de cat de prost poti fi

 

si iata,a doua zi inapoi la lucru... gyuri si aurel mult si bine s-au distrat pe mine

 

 

 

ahh,si uitat, cu 5 nr prinse atunci 270 milioane de lei castigam si un motor tot luam

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oare cine ar putea fi?

TATAIEEE... :)

Eronat! Verifica si-o sa vezi ca nici macar nu i-am vizitat profilul...asa ca altu-i poarta simbetele! :peace:

Fac gesturi sensibile doar cu prietenii/cunoscutii cu care-mi permit luxul...in rest, stau flexat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata!

0*C si adie un vint de-ti taie respiratia...asta e tabloul de primavara care m-a intimpinat la prima ora, cind am plecat la munca!

Sper sa vina caldura aia odata...Burule, inchide usa la frigideru' ala, ca vor pomii sa-nfloreasca!

 

Seara bună tutulor!

 

Bag pl-n el de frigider, că nu lucrează cum trebe. Acu numa' răcește, da' nu mai congelează!

 

Și „meseriașu' congelatorist” vine numa' miercuri! Noroc că voi fi plecat, că altfel cred că-l bat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da' poti delega pe cineva bine intentionat...si-i dai o bere, doua...

Sa-ti trimit un meserias de-aici (e meserias belea si-i si motociclist)?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dacă-i frigotehnist, trimite-l! Că puțină bătaie mai știu și io! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da' dacă-l las pe altu' să dea bătălia, unde mai e bucuria mea? :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ontabil?Jsss si numele mic e anaf? :rusinica:

 

Contabil .... ma defineste. Ce vroiai sa-mi pun "piele alba care calculeaza tot ce vede" ? .... la anaf fac alergie, cit m-au scuturat de cifre! :crack:

Editat de Contabil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exagerezi ... mai este si zicala aceea - cind te iubesc toti, este primul semn ca nu mai esti printre noi. :crack:

Asa ca ne sade bine fiind si un pic paria. :)


» Post actualizat in 28 Mar 2016 17:38

Seara buna! .... trag azi si miine mai tare ca poate ma scot zilele astea ..... in "oras" cu mobra.

Editat de Contabil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...