Sari la conținut

Bravo Roxana!


zune
 Share

Postări Recomandate

Sper ca sunteti seriosi amandoi... Si tu admin... Ce ar fi sa va urcati pe motoare si sa dati bice la cai... Decat vorba multa mai bine drum si voie buna.» Post actualizat in 28 May 2015 19:48

Ai 26 de ani. Eu zic sa te temperezi. Ti s-a trezit testosteronul. Iti trece pana cresti. Te deranjeaza ceva?

Fata e tare. Cand ai sa facit kilometri cate ea poti sa o critici.

In rest asfalt uscat ca noroi si ploaie au fost destule.

Lucrurile frumoase se lauda si nu se blameaza!!!

Te grabesti ... ca fata mare!

Sau poate te-ai plictisit sa citesti si urmarea....

Dar totusi, mi-ai citit profilul! Deja cultura ta generala s-a dublat.

Pisi mik, nu tot ce zboara se mananca si nici tot ce atarna se baga in gurita...(dupa caz. Daca e vorba de propria-ti limba, e chiar recomandabil)

Oricum, mercic pt up!

Editat de Kapo di cAprilia
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 160
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ma uit la cei care citesc acum topicul- numai supermembrii. Dar toti tac malc!

Cand faceam eu propaganda discriminatorie, sareau toti ca arsi. Acum, nimeni, nimic.

 

Tac, ca le e scarba! Tac pentru ca foarte multi o cunosc personal, au mers cu ea, au stat la ea in casa si le-a stat in casa. Tac pentru ca mi-e scarba ca pot fi asociat prin prisma celor doua roti cu ... unul ca tine. Consider ca membrii vechi si nu numai care au postat au spus cam tot ce era de spus pe tema asta. Cand motociclismul la noi inseamna in majoritatea cazurilor (atentie, nu generalizez, doar punctez evidentul) tobe sport la 13.000 de rpm noaptea pe bulevard in linie dreapta, iar eu sunt sicanat in trafic doar pentru ca sunt asociat lor, nu mai e nimic de spus.

 

Nu am scris de cand sunt membru aici un post asemanator si imi accept bucuros pedeapsa, daca echipa de moderatori/admini considera ca am sarit calul, desi sunt postari mult mai nasoale ca asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

exact! personal am toata admiratia pentru Roxynel, dar nu cred ca e cazul sa I se ia interviuri cum a mers ea cu mobra. pana la urma ce face atat de iesit din comun? n-a inventat apa , n-a salvat planeta de la saracie, n-a gasit leacul pentru cancer...e o tipa care merge cu motorul..ca noi toti..si sunt multe fete motocicliste ...

 

Si eu cred ca apa e prea uda. De ce nu intrebi pe cei care-i iau interviul, de ce nu te rascolesti la Capatos?

Da, e o tipa care merge cu motorul.

E un lucru comun pe care-l face cineva care zice ca-i pasionat de motocicleta. Ce nu-i tocmai de inteles este cum de ceilalti care "ne dam" motociclsti nu reusesc sa faca ceea ce a reusit ea? Nu cumva tocmai noi care nu reusim sa facem ce-ar trebui sa faca un motociclist, scoatem prin absenta noastra de la ghidon ceea ce a facut ea?

Dar oare, pasiunea ca motociclism exista cu adevarat?

Nu stiu si nici nu-mi pasa, dar imi sare inima din piept cand vad cum isi pun unii visele in practica.

Daca toti am face asta, sa luptam pentru visurile noastre, indiferent care ar fi ele, si am lasa invidia deoparte, am trai toti intr-o lume mai buna, intr-o lume in care sa ne intereseze mai mult de planificarea urmatoarei excursii decat de numarul caprelor vecinului

 

» Post actualizat in 29 May 2015 03:35

Mah, eu imi amintesc ca era o vreme cand pt a merge la mare, munceam o vacanta intreaga si faceam si bishnitza cu marfa sarbeasca... Si nu rezistam 3 saptamani in Vama Veche.

In acelasi timp, apareau in Vama fete ca Roxynel, cu o ie pe ele si 25 lei vechi in buzunar, dar stateau acolo toata vara, fara sa faca nimic altceva, decat sa poata bea si manca ce li se punea sub nas. Oare pe ele de ce nu le lauda nimeni? Si pe vremurile alea, pt cei din nordul tarii era mare lucru sa vezi marea.

Eu tocmai a trebuit sa zic pas unei plimbari prin Europa, tocmai pt ca saream bine de mia de euro, in conditiile in care am un job bunicel.

Desi o admir pe Roxy pt faptul ca a folosit ca mijloc de transport o motocicleta, as vrea sa-mi spuna si mie cum a reusit sa stranga cei 3000 de euro pt excursie, sa lipseasca atata timp din tara (n-are job?) si cum de are cate un prieten in fiecare oras mare pe unde a trecut, disponibil sa o cazeze si sa-i faca mentenanta la motor.

 

Daca as stii cum, zau ca maine as pleca si eu pana la Nordkapp, via Atena, chiar cu capra din dotare.

 

 

N-ai face-o, ai spune pas si ocaziei alea, nu-ti face prea multe visuri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M a lovit un tsunami. N am nimic cu nimeni, la cat mai multi km si asfalt uscat Roxynel !

Editat de greierasul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta e o prostie nemaipomenita, care duce fix la ratarea vietii...

 

Motociclismul e un hobby cand te dai pe circuit sau pe offroad. In rest este doar un mijloc de transport care te duce la servici sau in excursie - Ce mare realizare e ca te transporti dintr-un loc in altul?!

A spune ca motociclismul e mai important decat viata, prietenii si visurile... nu are sens, ca doar nu e vreo cauza nobila sau vreo opera de arta...

 

Pana la urma fiecare isi traieste viata cum vrea si cum poate.

 

D-aia nu veti avea bani niciodata pentru o aventura ca a Roxanei, pentru ca motocicleta pentru voi este pe locul 19.

Pentru altii, motocicleta ocupa un loc mai fruntas, si, gasesc bani.

Am un prieten finlandez care tocmai a terminat o excursie in jurul lumii de 2 ani jumate.

"de unde are banii? ca si eu as pleca?"

rezervele pentru batranete, plus casa si tot ceea ce avea A VANDUT. a facut-o pentru a vedea lumea.

VOI NU SUNTETI IN STARE SA FACETI ASA CEVA, aveti alte prioritati. Well, bucurati-va ca visurile voastre vi le veti indeplinii si bucurati-va si cand altii, diferiti de voi si le vad realitate.

Dar nu, explodeaza invidia.

Pe mine chiar ma bucura atitudinea asta de razvratire impotriva propriei voastre persoane, ca asta e.

Ce suparare ca voi care ati "investit" intr-o motocicleta de "terasa" nu aveti parte de un interviu la ore de maxima audieta

Doar asta credeti voi ca e motociclsmul.

Eu nu vad vreun maestru al tastelor sa dea jos roata de la motocicleta in Norvegia pe burnitza si vat la 3°C.

Nu vad vreun "doctor" in forum sa se tarasca cu stomacul in pioneze la motocicleta sa mearga mai departe, sa tremure in cort noaptea, sa razbeasca intr-un moment de criza cand mintea ii spune ca totul e in zadar si nu mai stie cum sa iasa din situatia aia si cum fiorii neincrederii urca pe sira spinarii.

Nu, voi nu vreti asta. Dar va place cand lumea va asociaza cu "motociclsti" precum Rox.

 

Ei, uneori, pe sosea, unii MOTOCICLSTI, va saluta tocmai datorita Roxanei si faptului ca a fost mediatizat cazul ei, ia sa va ganditi la aspectul asta, si sa rositi un pic cand sunteti salutati

 

» Post actualizat in 29 May 2015 03:52

M a lovit un tsunami. N am nimic cu nimeni, la cat mai multi km si asfalt uscat Roxynel !

 

 

Revin BUCURA-TE cand asa ceva e mediatizat, de 2 ori, o data pentru tine ca motociclsti, a doua oara, pentru ca un om isi vede visul realizat

» Post actualizat in 29 May 2015 03:55

Hai sa zic lucrurilor pe nume si apoi astept sa atacati!

 

Nu ma intereseaza cati bani au unii sau cum ii cheltuie, ideea e cum ii produc!

 

 

 

Ideea e cum aflii cum se produc banii sa iti cumperi o casa, este?

 

La intrebarea ta, as raspunde mai texan asa, "if she doesn't scare the cows, who cares?"

» Post actualizat in 29 May 2015 03:56

o TRANSALPINA maine.....

 

 

I hate you!!!!!!!

» Post actualizat in 29 May 2015 04:02

Nu vreau sa ma bag in topicul asta, insa am vazut o chestie, poate este eroare de redactare. 1200 de km pe zi pe curbe? Mi se pare putin cam greu de crezut (nu zic ca nu este posibil, insa am indoielile mele). Facem un calcul simplu matematic: Sa presupunem ca mergi 12 ore fara oprire -> o viteza medie de 100 km/h pe curbe (asa este scris in articol). Daca mai alimentezi, opresti sa mananci, sa te duci la toaleta, sa te dezmortesti...

 

1,416 am recordul, cu dovezi, pe curbe, si sunt altii care au putut mai mult. Se poate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te grabesti ... ca fata mare!

Sau poate te-ai plictisit sa citesti si urmarea....

Dar totusi, mi-ai citit profilul! Deja cultura ta generala s-a dublat.

Pisi mik, nu tot ce zboara se mananca si nici tot ce atarna se baga in gurita...(dupa caz. Daca e vorba de propria-ti limba, e chiar recomandabil)

Oricum, mercic pt up!

Esti super impertinent pustiule! Dar nu conteaza... Cum am spus... O sa cresti.

Pana una alta io nu mai pierd timpul aici si nici Roxana nu face asta, sunt sigura.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri


proxi @ a atacat o IDEE Exact. A ataca o persoana e hidos.

proxi considera CLAR ca 2 roti reprezinta un mijoc de transport... de aceea unii VAND iar altii SE PLIMBA Corect si aici. Totusi mai ma plimb si eu, nu doar stau si vand :)

o TRANSALPINA maine.....

Distractie placuta!

(am auzit ca sunt gropi)

 

Aoleu! Adica avem voie? :eek: Hai nu te caca pe tine... Am spus ca, pe lumea asta, sunt mai multe moduri de ati trai viata, si fiecare o face cum vrea si poate...

 

Nu cred ca este treaba nimanui sa isi dea cu parerea sau sa critice - ia vezi ce ai scris tu chiar mai sus... Daca iti soliciti libertatea de a face ce vrei, accepta acelasi lucru si altora!

 

Intamplator, si eu merg singura. Mie imi place mersul in gasca (i-am zis asta si lui Tsunami in alta parte). Eu nu pot merge singur mii de Km, decat daca am treaba. Odata cu aglomeratia, mi s-a dus pasiunea pura de a conduce.

Care a dat pastila cu "sociopata" a dat-o de gard. Poate a vrut sa zica "antisociala", ceea ce e cu totul altceva.

Corect (scuze). M-am gandit doar la gradul mare de insingurare.

D-aia nu veti avea bani niciodata pentru o aventura ca a Roxanei Nu vorbi prostii.

Pentru altii, motocicleta ocupa un loc mai fruntas, Da, dar eu am scris acolo, ca, pentru mine, viata si visurile sunt mai importante decat motociclismul. (Am ramas foarte uimit ca pentru Ian motociclisul e nr. 1 intre toate... dar ii accept alegerea)

 

bucurati-va ca visurile voastre vi le veti indeplinii Multumesc! La fel si tie.

Dar nu, explodeaza invidia. Nu mai vorbi prostii.

Editat de Proxi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@dexxter & Tsunami 》 imi pare extrem de rau ca dati dovada de superficialitate si nu analizati mai bine ...

 

Dar hai sa va povestesc ceva. Sper sa aveti rabdare, pt ca va fii ultimul meu post (pe forumurile de povesti nemuritoare).

Cand mi-am facut contul, eram plin de entuziasm, cu dorinta de a socializa si a cunoaste oameni noi. Am cunoscut cativa, dar erau chiar mai posaci decat mine, avand interese clar definite, altele decat socializarea. In fine, unii m-au luat la misto, cu jigniri si bataie de joc.

Apoi am inceput sa intru in jocul trollilor si a haterilor de meserie, a postacilor si aiuritilor, desi nu imi place extraordinar de mult chestia asta. Avand un umor negru si subtil, coroborat cu starea mea actuala de sanatate, am zis sa fac putin show, ca altfel trece timpul.

Referitor la Roxinel, am fost placut impresionat de excursiile ei, dar m-a frapat atitudinea multora de aici si am hotarat sa "dezmortesc" atmosfera, in genul chat-ului de acum 15 ani...

Asa am verificat niste teorii referitoare la comunicare, publicitate, entertainment, sa vad cum reactioneaza motociclistii.

In concluzie, cu exceptia catorva tipi foarte echilibrati, cu bun simt, majoritatea sunt pusi pe cearta, hazardati si vor sa epateze, uitand de tema in discutie, de dragul certurilor.

Ca motociclist, inca n-am 100k km parcursi, deci sunt incepator. Nu am intrat in niciun club si nici nu doresc, nu imi place spiritul de turma, dar nu vreau sa stau tot timpul singur, mai ales ca sunt trecut bine de 30 de ani.... Lol (unii ma considera pustan).

Si ca sa inchei, cu toate ca nu ma intereseaza parerile celorlalti useri, subliniez ca post-urile mele sunt cam 80% caterinca....pentru ca aici chiar nu poti fi serios, nici atunci cand e vorba de treburi serioase.

Asa ca, dragilor, motociclismul practicat de mine, n-are nicio legatura cu forumul... cam ca si in cazul Roxanei. (Pun pariu ca i se rupe de s-a scris aici despre ea si bine face!)

Nu vreau raul nimanui si nu ma intereseaza daca unii iau in serios forumurile. Daca o sa ma intersectez cu careva, pe undeva, il ajut cum pot, dezinteresat si nici nu am asteptari de la altii. (Am stat ore in sir cu capra defecta pe marginea santului si treceau sumedenie de motociclisti din care doar unii salutau si niciunul nu a oprit sa ma intrebe de sanatate) Asta cu fraternitatea motociclistilor e clar apa de ploaie! Societatea actuala dicteaza relatiile dintre membri ei, indiferent de grup.

Sunt multe de spus, dragi motociclisti, dar devin plictisitor.

Va doresc tot ce imi doriti si voi mie, plus

BAFTA MAXIMA SI ASFALT USCAT! ;)

Editat de Kapo di cAprilia
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Kapo: am patit exact aceeasi chestie - problema pe drum si am dat toate semnele "regulamentare" - casca pe jos, sa scoasa etc etc. Din 50 de motoare (era intr-o vineri la iesirea dintr-un mare oras) care au salutat, stii cine a oprit? 3 finlandezi! Nu m-au putut ajuta, dar au stat cu mine pana a venit platforma si mi-au tinut de urat, asta in conditiile in care mergeau din Finlanda la Chisinau. Cand am ajuns inapoi in Iasi i-am sunat si i-am invitat la mine. Sa mai spun ca am 3 locuri unde pot sta in Finlanda oricand ajung acolo?

Legat de caterinca - si pe asta o inteleg pana la un punct; de aia am si scris ce am scris cand am vazut ca se intinde treaba. Nu inteleg in schimb de ce caterinca se transforma in jigniri, fabulatii cu curve la monte carlo si altele. Si in general nu inteleg de ce lumea nu se bucura cand citeste povesti despre super plimbari si primele 2 intrebari sunt "cat a costat" si "de unde bani".

Bafta!

Editat de dexxter
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci glumele au fost maronii si nici "troleala" nu a tinut pana la capat. Vai de capu' nostru... Hai mai bine sa invatam din experientele de drum ale altora sa ne respectam intre noi si sa oprim dracului cand vedem alti motociclisti pe marginea drumului. Nu pot decat sa sper ca atunci cand voi avea ocazia voi ajuta pe unul din alt oras, sa ma scot si eu cu o cazare moca. :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aoleu! Adica avem voie? :eek: Hai nu te caca pe tine... Am spus ca, pe lumea asta, sunt mai multe moduri de ati trai viata, si fiecare o face cum vrea si poate...

 

Daca replica ta la o remarca sarcastica de a mea care viza acest topic si nu pe tine este... "hai nu te caca pe tine"... e clar... moartea argumentului.

 

Daca asa esti obisnuit sa le vorbesti femeilor cu care interactionezi, ok. Eu cred ca nu te-am jignit cu nimic. I rest my case.

Editat de northern_freyja
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Distractie placuta!

(am auzit ca sunt gropi)

 

Corect (scuze). M-am gandit doar la gradul mare de insingurare.

 

Daca raspunzi si vrei sa ti se raspunda, fa-o.

Si eu spun exact ca si tine si ca Ianachim, pentru unii dintre noi motociclsmul este un vis, lumea larga iar un vis. Cu ce drept vii tu sa spui ca "nu ie bine!"?

Ca tu ai viata ta si visurile tale, cine are ceva cu asta, ca-l mananc. Visul este ceva ce respect cel mai mult pe lumea asta, apoi pe planul 2 sunt pe cei care lupta sa puna mana pe vis.

Tu n-ai nici un drept sa spui ca visul ala e o prostie.

Tocmai asta ne diferentiaza.

 

Textul sper ca ti-ai dat seama ca nu se refera explicit la tine, ci la cei care au (aveti) de comentat si care stiu eu (stiti voi) ce e mai bine si ce visuri trebuie sa aiba fiecare

» Post actualizat in 29 May 2015 15:47

@dexxter & Tsunami 》 imi pare extrem de rau ca dati dovada de superficialitate si nu analizati mai bine ...

 

Dar hai sa va povestesc ceva.

Ca motociclist, inca n-am 100k km parcursi, deci sunt incepator. Nu am intrat in niciun club si nici nu doresc, nu imi place spiritul de turma, dar nu vreau sa stau tot timpul singur, mai ales ca sunt trecut bine de 30 de ani.... Lol (unii ma considera pustan).

Si ca sa inchei, cu toate ca nu ma intereseaza parerile celorlalti useri, subliniez ca post-urile mele sunt cam 80% caterinca....pentru ca aici chiar nu poti fi serios, nici atunci cand e vorba de treburi serioase.

!

 

 

Vesti proaste si vesti bune my dear.

 

Intai faptele

1. Ce e de analizat cand spui ca 80% din posturi sunt la caterinca. Vrei deep-analysis sau superficialitate. Tu insuti recunosti ca posturile sunt 80% la misto, dar vrei sa te ia lumea in considerare

2. Caterinca sau nu, jignesti aiurea sugerand ca fetele usoare se descurca mai bine ca tine. Iti dovedesc la orice ora ca o monica columbeanu nu are nici un vis cu motociclete. ea vrea senzatie, media, lux si bani, iesire din anonimat

3. Din toate posturile tale transpira: "de unde face ala rost de bani?", "stiu eu cum ajunge o femeie in ferrari!". de unde superficial deduc ca astea-ti sunt visele, banii! Daca n-am dreptate poate fi si faptul ca citesc posturi la caterinca si le iau in serios

 

Vestile proaste

1. Pentru a ajunge sa iti vezi un vis cu ochii nu ajunge sa stai pe forum, nu ajunge sa te uiti la filme si nu ajunge sa te gandesti ca "ti-ar placea". E vorba de ceva mai serios, MUNCA. Si munca nu inseamna sa iei o sapa sa incepi sa ii tragi la toti copacii din Bucuresti, inseamna sa iti stabilesti un plan, o strategie, prioritati pe care le poti atinge, FACI UN PLAN, si, daca nu se intampla vreun cutremur, IL URMEZI. Dusmanii tai: Perna si televizorul!!!

2. Motociclismul nu are nimic in comun cu publicitatea, ci doar cu senzatiile interne, poezia si pasiunea. Ca se apuca unu sa scrie despre tine, nu are importanta. Daca alegi sa mergi cu motocicleta prin sponsori, se ocupa ei de publicitatea ta si a produselor lor, asta daca nu ii dezamagesti. Si aia e important, dar nu atinge pasiunea

3. Eu motociclismul il consider serios, INDIFERENT daca pe un site anume, e caterinca, indiferent daca tu crezi ca doar curvele merg in Ferrari, nu depinde de nimic ceea ce vreau sa exprim. Nu ma ajustez pe "trendul" forumului si ma apuc sa mint. Ori fac misto si ma distrez, ori sunt serios.

4. Cel mai mare pacat in lumea asta este sa scoti sabia si sa omori pasiunea, sa vrei sa iesi in evidenta cum macelaresti visele altora. Visele trebuie ocrotite si incurajate. Motivul pentru care traim intr-o viata spurcata si tu in groapa de gunoi, este ca cei care viseaza si traiesc pentru visele lor ii numeri uneori pe degetele de la o mana ciunga. Fii invidios nu pe succesul lor, ci doar pe tine ca n-ai inceput sa lucrezi la pasiunea ta mai devreme. Altfel, de fiecare data cand vad cum cate unu care ingroapa visul altuia, devin gladiator. Nu ai voie sa faci una ca asta. E o blasfemie.

Visul trait, indiferent care e ala, este religie pura, este incredere in tine, este tenacitate, fericire, transpiratie, e ceva pentru care merita sa mori chiar

 

Vestile bune:

1. Poti sa devi motociclist. Nu depinde de varsta

Acum ai 100km, in 2 ani poti depasi 100,000

2. Daca vrei, poti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu ce drept vii tu sa spui ca "nu ie bine!"?

 

N-am zis ca nu e bine sau rau, am zis ca e o prostie sa pui motociclismul inaintea vietii... Eu nu mi-as da viata pentru motociclism.

Nu mai continui ca te vad azi incapatanat ca un catar, vad ca si o mobrista s-a bosumflat pe mine... ma duc sa beau un vin usurel.

Editat de Proxi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-am zis ca nu e bine sau rau, am zis ca e o prostie sa pui motociclismul inaintea vietii... Eu nu mi-as da viata pentru motociclism.

Nu mai continui ca te vad azi incapatanat ca un catar, vad ca si o mobrista s-a bosumflat pe mine... ma duc sa beau un vin usurel.

 

 

Hey! Nu ma cunosti!

Asa sunt si asa voi fi cand e vorba de pasiune, incapatanat.

 

Nu pui motociclismul inaintea vietii, dar visurile? Visurile le pui?

Daca raspunsul e nu, feel sorry for ya brother!

 

Daca raspunsul e "da", e vezi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

”...n-ai mai venit la Rond, la 23, în parcare la Victoriei.

„Da, am păstrat banii ăia pe care îi aruncam în fiecare seară să merg aiurea prin București ...ca să merg pe Isle of Man”.

 

”...De când fac plimbările astea, nici la întruniri nu mai apuc să vin.

Le zic oamenilor ...îmi pare rău, pe drumuri e mai mișto”.

 

”...pe Isle of Man am cunoscut doi motocicliști, unul de 60 de ani și unul de 61 de ani...

Ăla avea date cauciucurile până aproape de talon la 61 de ani. Ai noștri nu le au așa”.

 

” În Belgia, am cunoscut un om super-tare care mai avea jumătate de centimetru până la talon și care îmi zicea că a îmbătrânit. ...Cum să zici că ai îmbătrânit când tu la 60 de ani te dai mai tare ca ăștia ai noștri?”

 

”...se întâmplă accidente, dar unul la nu știu cât timp, nu unul pe zi. Plus că la ei mersul pe motocicletă e ceva vechi, la noi e destul de nou, de câțiva ani a luat amploare”.

 

Ți s-a întâmplat să ți se spună că motocicleta e pentru bărbați, nu pentru femei?

Câți bărbați care pleacă singuri cu motoreta cunoști?... ”

 

Cât ai condus cel mai mult într-o zi, în general?

1.200 de kilometri. Dar nu pe autostradă. Acolo mergi în linie dreaptă și nu depui mare efort... 1200 pe curbe... ”

 

"Abia după excursie am apreciat ce am făcut, când au venit diverși cârcotași să mă atace: ,,Da, aș fi mers și eu dacă aș fi avut bani“.

...

Tot așa, s-au mai scuzat alții că nu pot merge pentru că au familie. Le-am zis că și eu îmi doresc familie, dar nu vreau să ajung exact în situația în care sune ei, să nu pot pleca”.

 

”Odată, mi s-a stricat motoreta între Letonia și Estonia și m-am trezit în mijlocul străzii fără schimbător de viteză. Și ce era să fac? M-am coafat, că de aia merg cu peria rotativă după mine. Dacă părul îmi stă bine, oprește cineva ...Dacă părul îmi stă bine, lumea mă ajută, îmi dă ce trebuie și gata”.

 

Ți-ar plăcea ca partenerul tău să fie motociclist?

Nu neapărat. ...Poate să meargă în spate, în mașină, cu copiii”.

 

Ba, hai sa n-o mai ardem aiurea cu visurile si celelalte aspecte care au dus la indeplinirea lor, pentru care ar merita tot respectul.

Din pacate respectul se duce atunci cand devine arogantă si incepe sa trateze pe toata lumea de sus, vorbind mai mult de rau motociclismul romanesc:

-bani aruncati aiurea pe plimbari prin Bucuresti,

-mai misto e pe drum decat la intruniri,

-ai nostri nu sunt in stare sa dea cauciucurile pana la talon,

-"bosorogii" de afara se dau mai tare decat tinerii de la noi,

-barbatii de la noi n-au atata sange-n instalatie sa plece singuri la drum, asa cum a facut ea,

-toti gusterii au inceput sa se scuze ca n-au bani sau ca au familie si de-aia nu pot face o excursie asa cum a facut ea,

-barbatii sunt niste fraieri care cara scule degeaba dupa ei, cand ea rezolva totul doar cu peria rotativa,

etc...

 

Oricum, un articol din care reiese clar, cel putin dupa parerea mea, ca fata sufera putin de misandrie.

Editat de --=HD=--
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba, hai sa n-o mai ardem aiurea cu visurile si celelalte aspecte care au dus la indeplinirea lor, pentru care ar merita tot respectul.

Din pacate respectul se duce atunci cand devine arogantă si incepe sa trateze pe toata lumea de sus, vorbind mai mult de rau motociclismul romanesc:

-bani aruncati aiurea pe plimbari prin Bucuresti,

-mai misto e pe drum decat la intruniri,

-ai nostri nu sunt in stare sa dea cauciucurile pana la talon,

-"bosorogii" de afara se dau mai tare decat tinerii de la noi,

-barbatii de la noi n-au atata sange-n instalatie sa plece singuri la drum, asa cum a facut ea,

-toti gusterii au inceput sa se scuze ca n-au bani sau ca au familie si de-aia nu pot face o excursie asa cum a facut ea,

-barbatii sunt niste fraieri care cara scule degeaba dupa ei, cand ea rezolva totul doar cu peria rotativa,

etc...

 

Oricum, un articol din care reiese clar, cel putin dupa parerea mea, ca fata sufera putin de misandrie.

 

 

Cand "fata" o intra in politica si imi va veni ea la teveu pe un spot platit de ea sa zica lucrurile astea, da, as indrazni s-o calific, pana atunci, cand cineva ii ia un interviu aiurea pe strada sa stie ce si cum gandeste, mi se rupe. e felul ei.

si eu gandesc la fel,

- mi se ruoe-14 de intruniri, n-am fost decat la una in canada la port dover, le consider o totala pierdere de timp

- imi place singur nu sa merg din 5 in 5 metrii sa opresc pentru poze pentru f/book, sa opresc cand mi se face, sa plec cu noaptea-n cap daca am insomnii, sa sforai daca asa vrea muschii mei. si da, consider ca multi ar vrea dar nu au curaj, altora le place in compania celorlalti, eu sunt okay si cu companie si fara, ceea ce urasc este contrangerea de a trebui sa mergem impreuna

- nu-mi place sa ma uit la racings, decat pentru a vedea cel mult o tehnica. nu simt nimic cand castiga x sau y, prefer afara pe strada sa simt motociclismul

- bosorogii care se dau tare, au mintea-n cap si stiu cum s-o faca, in comparatie cu pustii care mor ca prostii, aici nu e nimic de demonstrat

- cand vrei sa faci ceva, o poti face, dar, depinde unde e prioritatea aia. un motociclist pasionat, GASESTE solutii

 

si am libertatea sa spun toate astea. in politica n-as mai fi liber, si da, daca cineva mi-ar lua interviu n-as fi ipocrit, asa ca o inteleg pe Rox.

Aroganta??? Ea nici n-a aparut pe postul asta...

Hai ca plec si eu s-o iau la intrebari pe Xena care are deja o saptamana.

Ianachime, e sora iepii tale mah, cam nerodata (7,700Mi), dar se ocupa baiatu de asta, de acum incolo

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Cand "fata" o intra in politica si imi va veni ea la teveu pe un spot platit de ea sa zica lucrurile astea, da, as indrazni s-o calific, pana atunci, cand cineva ii ia un interviu aiurea pe strada sa stie ce si cum gandeste, mi se rupe. e felul ei.

si eu gandesc la fel,

- mi se ruoe-14 de intruniri, n-am fost decat la una in canada la port dover, le consider o totala pierdere de timp

- imi place singur nu sa merg din 5 in 5 metrii sa opresc pentru poze pentru f/book, sa opresc cand mi se face, sa plec cu noaptea-n cap daca am insomnii, sa sforai daca asa vrea muschii mei. si da, consider ca multi ar vrea dar nu au curaj, altora le place in compania celorlalti, eu sunt okay si cu companie si fara, ceea ce urasc este contrangerea de a trebui sa mergem impreuna

- nu-mi place sa ma uit la racings, decat pentru a vedea cel mult o tehnica. nu simt nimic cand castiga x sau y, prefer afara pe strada sa simt motociclismul

- bosorogii care se dau tare, au mintea-n cap si stiu cum s-o faca, in comparatie cu pustii care mor ca prostii, aici nu e nimic de demonstrat

- cand vrei sa faci ceva, o poti face, dar, depinde unde e prioritatea aia. un motociclist pasionat, GASESTE solutii

 

si am libertatea sa spun toate astea. in politica n-as mai fi liber, si da, daca cineva mi-ar lua interviu n-as fi ipocrit, asa ca o inteleg pe Rox.

Aroganta??? Ea nici n-a aparut pe postul asta...

Hai ca plec si eu s-o iau la intrebari pe Xena care are deja o saptamana.

Ianachime, e sora iepii tale mah, cam nerodata (7,700Mi), dar se ocupa baiatu de asta, de acum incolo

spor la ros caucioacele'

pe unde mai traiesti omule???

ai pierdut ziua de TRANSALPINA, next time...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Kapo: am patit exact aceeasi chestie - problema pe drum si am dat toate semnele "regulamentare" - casca pe jos, sa scoasa etc etc. Din 50 de motoare (era intr-o vineri la iesirea dintr-un mare oras) care au salutat, stii cine a oprit? 3 finlandezi! Nu m-au putut ajuta, dar au stat cu mine pana a venit platforma si mi-au tinut de urat, asta in conditiile in care mergeau din Finlanda la Chisinau. Cand am ajuns inapoi in Iasi i-am sunat si i-am invitat la mine. Sa mai spun ca am 3 locuri unde pot sta in Finlanda oricand ajung acolo?

Legat de caterinca - si pe asta o inteleg pana la un punct; de aia am si scris ce am scris cand am vazut ca se intinde treaba. Nu inteleg in schimb de ce caterinca se transforma in jigniri, fabulatii cu curve la monte carlo si altele. Si in general nu inteleg de ce lumea nu se bucura cand citeste povesti despre super plimbari si primele 2 intrebari sunt "cat a costat" si "de unde bani".

Bafta!

Nu stiu ce sa zic.

Eu imi aduc aminte cind am fost in Vama cu motorul si oprise unde eram cazati un grup de straini, nu mai stiu ce natie erau, doar ca vorbeau in nemteste. Niste BMW-uri si un Dorsoduro. Ce-mi amintesc e ca atit eu, cit si celalalt motociclist cu care eram, observasem ca pareau sa-si bata pwlele austriece, nemtesti sau elvetiene de motoarele noastre amarite. Nici vorba sa incerce vreun contact sau ceva, salut ba fraierilor cu Suzuki Bandit.

Chiar am intilnit si pe forumurile noastre niste besini similare. Sint si pe acest topic niste de-astia, te las sa-i ghicesti.

BTW, am toba sport si ii dau nu 12000, dar macar 8000 vede des.

A, si nu salut nici un motociclist decit daca ma saluta el primul.

Editat de gn77b
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu ce sa zic.

Eu imi aduc aminte cind am fost in Vama cu motorul si oprise unde eram cazati un grup de straini, nu mai stiu ce natie erau, doar ca vorbeau in nemteste. Niste BMW-uri si un Dorsoduro. Ce-mi amintesc e ca atit eu, cit si celalalt motociclist cu care eram, observasem ca pareau sa-si bata pwlele austriece, nemtesti sau elvetiene de motoarele noastre amarite. Nici vorba sa incerce vreun contact sau ceva, salut ba fraierilor cu Suzuki Bandit.

Chiar am intilnit si pe forumurile noastre niste besini similare. Sint si pe acest topic niste de-astia, te las sa-i ghicesti.

BTW, am toba sport si ii dau nu 12000, dar macar 8000 vede des.

A, si nu salut nici un motociclist decit daca ma saluta el primul.

Pai din treaba asta rezulta ca oamenii ieste diferiti. Crezi ca nemtii nu pot fi prosti, aroganti si cu batzu'-n poponeata?

Eu salut cand o pot face fara sa risc sa pierd controlul, adica mai tot timpul in afara de cand sunt intr-un viraj, ma scarpin la OO sau mai stiu eu ce. Am intalnit destui care n-au salutat inapoi, chiar si pe linie dreapta. Cateodata injur scurt in casca, cateodata trec mai departe fara durere in partea dorsala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...