Sari la conținut

Bravo Roxana!


zune
 Share

Postări Recomandate

o gaoaza" de agarici pe 2 roti care mai de care revoltat ca O MOTOCICLISTA merge cu MOTOCICLETA iar EI bat tastele !!!!!

inteleg sa fiti suparati, gelosi, ranchiunosi, INTRIGATI etc daca apare unul ca si a luat un Y2K SI MERGE CU EL LA JOB

dar

in paula mea sa te apuci acum sa mananci de kur un om care in loc sa arunce banii la mamaia la bamboo pe rochite gentute etc ISI CELTUIE BANII PENTRU O PASINE PE CARE O AVETI SI VOI ....pentru unii dintre voi cred ca 2ROTI sunt mai mult o fala decat o PASIUNE

 

de ce i s a luat INTERVIU????? pentru ca este important sa fim MEDIATIZATI bai labelor amarate de tastatura, pentru ca merita lumea sa stie ca MOTOCICLISMUL nu inseamna un drum pe an la vama veche si o iesire pe luna la baneasa la zoo sau o liniuta de seara pe magheru

 

ce a facut EA exceptional??? fata de iesirile la snagov sau pana la bikers club ....in care luati maimuta in spate si o dati pe o roata ......sa pleci mii de km insemana o pregatire tehnica, materiala si pshica pe care MULTI dintre MOTOCICLISTII ......DE AICI nu o vor avea nici intr o alta viata

 

NU VA AJUNG stirile in care MOTOCICLISTII sunt doar IMPLICATI IN ACCIDENTE??????? credeti ca marsul de sambata a mediatizat fenomenul moto .......??????

 

PENTRU FIECARE DIN NOI a te deplasa cu motocicleta inseamna un efort, fie ca este financiar fie ca este moral(lasi copii acasa in loca sa ti petreci timpul cu ei), fie ca este fizic ....nu e usor sa stai zile intregi la rand in saua motocicletei pe ploaie sau temp scazute DE CE SA NU TE MANDRESTI CU ASTA ?????

 

doar pentru ca mai apare cate un MOTOCICLIST care vrea el sa stie cum a produs banii roxy........ UNII PRIORITIZAM MOTOCICLISMUL mai mult decat jobul, familia, prieteni sau viata!!!!!!! asta daca POTI sa intelegi si sincer deja incep sa am dubii avand in vedere cum pui problema. capraaprilia"

 

de ce ne uitam la altii care pot scate capul din multime cu diverse REALIZARI, DA ..R E A LI Z A R I.......pentru ca asa cu incerc sa va explic sa lasi deoparte alte placeri, vise, pasiuni, persoane si sa ti dedici timpul, banii pentru a ajunge unde ti doresti cu MOTOCICLETA este o realizare

 

cunosc oameni care angajati fiind nu au vazut marea neagra pana la 28 de ani, am ramas masca ..... pentru el o vancanta pe litoral

ESTE O REALIZARE !!!!!!!

la care greierasul" poate veni si comenta ca ce e asa de INTERVIU..... uite ca asa poate intelegi ca TU esti o mare scula ca mergi la mare de 10 ori pe an......

 

romanului ii place sa vada si sa auda doar de femei batute, betive si cu 6 copii nemancati de o luna

 

UNII DINTRE VOI NU VA VETI RIDICA NICIODATA DIN MOCIRLA PENTRU CA VA PLACE ACOLO!!!!!! si este mult mai usor sa l acoperi si pe altul cu noroi decat sa l ajuti sa iasa , pentru ca va este frica ca EL poate si voi nu

 

desi pare greu de crezut va doresc tuturor sa ajungeti sa va bucurati de o tura moto in care ceea ce conteaza este doar ce SIMTI atunci cand rotile se invart sub voi iar cerul este albastru, rezervorul plin iar problemele de zi cu zi sunt undeva lasate in urma voastra

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 160
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

 

Fiecare isi stabileste prioritatile in viata . Unii platesc lunar rate in urmatorii 20 de ani pt apartamente /case , altii 7 ani pentru Logan , altii se plimba cu 3000 euro ... E mult , e putin? Depinde de fiecare in parte ... Unora li se pare o suma uriasa , altii topesc banii astia in 2-3 saptamini. Nu ai 1000 euro dar ai un job bunicel ...asta suna ciudat pentru multi . Altii , care lucreaza pentru 900-1000 ron/luna li se pare ca o duci chiar grozav . Nu cred ca avea in fiecare oras nevoie de mentenata la motor , iar daca vorbesti una-doua limbi straine si te duce un pic capul , rezolvi cazare la preturi modice la particulari/ hostel/couchsurfing . Asa ca din partea mea toata stima pentru fata !

Deci exact situatia fetelor din Vama... fara bani, fara obligatii, fara griji. Doua-trei limbi straine si IQ peste 100....

 

Stima si respectul nostru!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si de ce ma rog e atat de important sa fim mediatizati ? sunt atatia motociclisti care o ard linistiti fara sa simta nevoia sa li se ia un interviu daca fac vreo grozavie . nu ca plimbarea pe motocicleta cu cardul in buzunar pe sosea in tari unde exista mcdonald's ar fi vreo grozavie ... tot respectul pentru fata si pasiunea ei insa mediatizarea mie mi se pare un rahat .

 

de ce i s a luat INTERVIU????? pentru ca este important sa fim MEDIATIZATI bai labelor amarate de tastatura, pentru ca merita lumea sa stie ca MOTOCICLISMUL nu inseamna un drum pe an la vama veche si o iesire pe luna la baneasa la zoo sau o liniuta de seara pe magheru

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ianachime, las-o mai moale, ca iti creste tensiunea si poate intri nervos in poligon... Si mai pierdem vreun coleg motociclist, dar nu in trafic...

Limbajul e putin cam deplasat, dar nu ne suparam noi din asta!

Cat despre publicitatea asta pt motociclism, parade, actiuni de constientizare... Eu chiar nu le vad rostul. Mai repede ar merge o miscare a persoanelor cu handicap locomotor, care se deplaseaza pe drumurile publice.

Toate jmekeriile astea legate de publicitate sunt initiate si alimentate de tipi cu interese, care vor sa iasa in fata, sa castige un ban, etc.

Pentru mine, motociclismul se rezuma strict la placerea de a calatori pe 2 roti.

Dar ca sa pui pe un piedestal o realizare de genul Roxanei, mi se pare exagerat. Vorba unuia: Am fost si eu odata cu trenu pana la Mizil, cu nashu'. Astept laude!

Hai sa nu mai fim rautaciosi! Recunosc ca am exagerat si eu, din invidie, ca n-am avut curajul si posibilitatea sa fac si eu o astfel de excursie. Dar tot nu vad in excursia fetei o mare realizare.

Stiai ca o mare parte a femeilor sunt mult mai rezistente la oboseala si stres decat barbatii?

Analizeaza orice nevasta cu job si >2copii.

 

In rest, sa auzim numai de bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragilor, cine vorbeste de mediatizare aici? Voi ati vazut domeniul pe care e postat articolul?

 

tipadelasocio.wordpress.com - scuzati-ma daca ma insel, dar cred ca e blogul unei tipe studente la sociologie, nu un etalon in domeniul jurnalismului.

 

Bravo fetei ca a facut o calatorie frumoasa! Intr-adevar, e dubios cum a trait 2 luni cu 3000E din care doar benzina ar fi vreo 2000...dar asta cred ca e treaba ei :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu pot sa nu ma minunez de ce oameni suntem inconjurati ori de cate ori apar niste frustrati neputinciosi si calca in picioare realizarile altora din simplul motiv ca ei nu au facut-o sau nu ar face-o. Si daca au facut-o, ei au facut-o mai bine. Nu e un concurs, domnilor barbati, este vorba despre o pasiune pe care ar trebui sa o impartim fiecare. Si nu conteaza cum a facut-o, cine a ajutat-o, de unde a avut bani, de ce i s-a luat interviu...conteaza ca s-a urcat pe motocicleta si a plecat unde si-a dorit!

 

Eu v-as recomanda sa invatati din astfel de povesti, altfel veti ramane cu ochii in gradina vecinului, comentand ce a facut sau ce nu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu pot sa nu ma minunez de ce oameni suntem inconjurati ori de cate ori apar niste frustrati neputinciosi si calca in picioare realizarile altora din simplul motiv ca ei nu au facut-o sau nu ar face-o. Si daca au facut-o, ei au facut-o mai bine. Nu e un concurs, domnilor barbati, este vorba despre o pasiune pe care ar trebui sa o impartim fiecare. Si nu conteaza cum a facut-o, cine a ajutat-o, de unde a avut bani, de ce i s-a luat interviu...conteaza ca s-a urcat pe motocicleta si a plecat unde si-a dorit!

 

Eu v-as recomanda sa invatati din astfel de povesti, altfel veti ramane cu ochii in gradina vecinului, comentand ce a facut sau ce nu.

Asta asa e, Vulpoiule!

Eu, cel putin recunosc ca ma simt frustrat, momentan. Dar las' ca ma fac eu mare si tare!

Pana una alta, eu consideram ca realizarea Roxanei a fost mult mai usoara pt ea, ca femeie, decat pt un barbat trecut de 35, cu doar 3000 de euro. Poate doar daca dormi numai in cort sau pe marginea drumului si mananci pui de balta in regie proprie. Plus o mobra indestructibila, la care sa-i faci revizia o data la 20000 km.

In fine, ma opresc aici, ca mai e putin si ma calific pentru un linsaj..

Bafta si asfalt uscat! ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta asa e, Vulpoiule!

Eu, cel putin recunosc ca ma simt frustrat, momentan. Dar las' ca ma fac eu mare si tare!

Pana una alta, eu consideram ca realizarea Roxanei a fost mult mai usoara pt ea, ca femeie, decat pt un barbat trecut de 35, cu doar 3000 de euro. Poate doar daca dormi numai in cort sau pe marginea drumului si mananci pui de balta in regie proprie. Plus o mobra indestructibila, la care sa-i faci revizia o data la 20000 km.

In fine, ma opresc aici, ca mai e putin si ma calific pentru un linsaj..

Bafta si asfalt uscat! ;)

stai linistit ca iau ASPACARDIN......

si in poligon tocmai pt asta mergem ... sa ne descarcam dar CONTROLAT!!!!

LINSAJUL tu l ai inceput prin comentariile avute la banii cheltuiti .....

daca TU nu ti permiti o tura cu 1000 euro este strict problema ta care sincer nu ne intereseaza insa sa ajungi sa i CERI socoteala unei persoane pe care nu o cunosti si care NU A CERUT AJUTORUL NIMANUI pe aici cum fac altii si cer DONATII sa se plimbe cu motocicleta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bravo ei, mediatizata sau nu, vad ca tura ei a trezit frustrari intr-unii pe aici. Nu cred ca intentia a fost sa "se dea mare", oricum eu unul ma bucur cand mai citesc cate o "stire" din asta si ma inspira si pe mine sa ies la ture lungi. Bani si timp mai trebuie... :alcy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bravo ei, mediatizata sau nu, vad ca tura ei a trezit frustrari intr-unii pe aici. Nu cred ca intentia a fost sa "se dea mare", oricum eu unul ma bucur cand mai citesc cate o "stire" din asta si ma inspira si pe mine sa ies la ture lungi. Bani si timp mai trebuie... :alcy:

pai daca te vede apricapra' o sa ti spuna sa te mai lasi de bautura sa strangi bani.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frate cum pute rahatu' pe topicul asta:

 

1. Nu va f*** grija pe unde se plimba omul si pe ce bani ca nu suntem in comunism sa ne intrebam de unde are bonuri de benzina si numar cu sot. Nici daca va cheama Dabija.

2. Faimosul interviu e o postare pe un blog de care sunt sigur ca nimeni nu a auzit pana in momentul de fata, nu e pe coperta revistei Time. Vrei sa afle lumea cat de mari exploratori sunteti, faceti-va si voi unu'.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai daca te vede apricapra' o sa ti spuna sa te mai lasi de bautura sa strangi bani.....

Si cand ma gandesc ca, la un moment dat, chiar aveam o parere buna despre tine....

Se pare ca te inflamezi foarte repede si nu prea citesti ce postezi, ca un pustan la pubertate.

Crede-ma, sunt satul de aplaudaci si ridicatori in slavi, care promoveaza pseudovalori, doar sa se bage si ei in seama.

Mi-am spus doar punctul de vedere si motivatia, dar tu... ca la fermoarul cortului.

Si daca tot iti place sa faci pe nashu', ia de te uita aici, iakakime:

 

http://www.timesnewroman.ro/monden/9286-premiera-mondiala-dupa-ani-de-antrenament-la-sinaia-un-roman-a-urcat-pe-everest-in-slapi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Numai barbati adevarati aici!

post-18773-0-18673100-1432758529_thumb.jpg

Editat de adidas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unii's enervati ca nu pot deslusi misterul finantarii excursiei. Au o banuiala puternica, dar nu indraznesc sa o exprime fatis, o ard in aluzii. De complexul vaginului nu am auzit inca, dar se pare ca exista anumite atitudini, "pasarici" care pot fi definite si asa...chiar si-n randul motociclistilor :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

........ UNII PRIORITIZAM MOTOCICLISMUL mai mult decat jobul, familia, prieteni sau viata!!!!!!!

 

incerc sa va explic sa lasi deoparte alte placeri, vise, pasiuni, persoane si sa ti dedici timpul, banii pentru a ajunge unde ti doresti cu MOTOCICLETA este o realizare

 

Asta e o prostie nemaipomenita, care duce fix la ratarea vietii...

 

Motociclismul e un hobby cand te dai pe circuit sau pe offroad. In rest este doar un mijloc de transport care te duce la servici sau in excursie - Ce mare realizare e ca te transporti dintr-un loc in altul?!

A spune ca motociclismul e mai important decat viata, prietenii si visurile... nu are sens, ca doar nu e vreo cauza nobila sau vreo opera de arta...

 

Pana la urma fiecare isi traieste viata cum vrea si cum poate.

Editat de Proxi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta e o prostie nemaipomenita, care duce fix la ratarea vietii...

 

Motociclismul e un hobby cand te dai pe circuit sau pe offroad. In rest este doar un mijloc de transport care te duce la servici sau in excursie - Ce mare realizare e ca te transporti dintr-un loc in altul?!

A spune ca motociclismul e mai important decat viata, prietenii si visurile... nu are sens, ca doar nu e vreo cauza nobila sau vreo opera de arta...

 

Pana la urma fiecare isi traieste viata cum vrea si cum poate.

Sa vezi ce ti-o iei acuma! ;)

Mai ales unii, care stau pe margine si "analizeaza", o sa atate si mai mult spiritele, doar pt ca nu inteleg ca pentru a nu jignii, altii folosesc exprimari ocolitoare, dar care sa indice ideea de baza, pe care ei o pierd din vedere.

Dar las', ca nu mi se constipa capra din asta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa vezi ce ti-o iei acuma! ;)

Mai ales unii, care stau pe margine si "analizeaza", o sa atate si mai mult spiritele, doar pt ca nu inteleg ca pentru a nu jignii, altii folosesc exprimari ocolitoare, dar care sa indice ideea de baza, pe care ei o pierd din vedere.

Dar las', ca nu mi se constipa capra din asta!

iar nu PRICEPI...

proxi @ a atacat o IDEE dar TU ai atacat o persoana.....pardon doua

 

nu iti par complet opuse aceste lucruri

proxi considera CLAR ca 2 roti reprezinta un mijoc de transport... el priveste fenomenul ca pe o afacere.... problema lui de aceea unii VAND iar altii SE PLIMBA

 

pe cand TU faci monetarul unei persoane ..... pe care o si jignesti ... sau nici macar asta nu ti dai seama..... cu toate ca ma mir sa nu poti face diferenta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

 

Desi o admir pe Roxy (... ...), as vrea sa-mi spuna si mie cum a reusit sa stranga cei 3000 de euro pt excursie, sa lipseasca atata timp din tara (n-are job?) si cum de are cate un prieten in fiecare oras mare pe unde a trecut, disponibil sa o cazeze si sa-i faca mentenanta la motor.

 

Da' de ce sa te multumesti doar cu atat de putine informatii?

Eu i-as cere in plus sa ma lamureasca cu ce bani isi face manichiura si se vopseste, cand ii vine perioada aia si cat o tine, cat o mai freaca nemaritata, etc/etc..lucruri cu adevarat esentiale..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic ca Roxynel a facut ce unii motociclisti nici nu au curaj sa viseze...

 

Ofticati-va in continuare...nu cred ca o intereseaza parerile voastre, ci se gandeste unde va face urmatoarea excursie? Voi ce planuri aveti?

 

 

 

 

 

``

Editat de cristache
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da' de ce sa te multumesti doar cu atat de putine informatii?

Eu i-as cere in plus sa ma lamureasca cu ce bani isi face manichiura si se vopseste, cand ii vine perioada aia si cat o tine, cat o mai freaca nemaritata, etc/etc..lucruri cu adevarat esentiale..

Hai sa zic lucrurilor pe nume si apoi astept sa atacati!

Nu mi se pare nimic de laudat la o fata frumusica, disponibila si fara obligatii, care aproape fara bani, se da cu o motoreta in lungul si latul Europei, bazandu-se pe sprijinul altora, comparativ cu altii/altele, care au si alte probleme, dar fac excursii asemanatoare. Atat!

Nu ma intereseaza cati bani au unii sau cum ii cheltuie, ideea e cum ii produc!

Daca faci o excursie gen "prin Alpi cu X..", unde totul e calculat, justificat, probat cu poze concludente, nu ai nimic de spus, dar nici de laudat.

Pana la urma ce ar fi de laudat? Daca mergea cu masina, nu era de laudat?

Anyway, exista motocicliste adevarate, dar care nu se afiseaza cu excursiile lor si mai fac si altceva decat sa se plimbe (au job, cresc copii, gatesc, spala, calca, etc.) In opinia mea astea sunt de admirat, cu adevarat!

Cu Roxy, n-am absolut nimic personal, doar ca nu agreez stilul asta de excursii, daramite sa le mai si laud!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Nu te supăra pe mine, dar tu realizezi ca cel care îi dă cea mai mare atenției fetei asteia pe care tot o blamezi ești tu? Și încă câțiva pe care ii deranjează ceva ce pot ignora cu ușurință. Înțeleg ca deja e cearta intre tine și ianachim și mai știu eu cine, dar, E o simpla știre, un interviu cu o tipa care se dă cu motocicleta, sigur ai citit și interviuri cu oameni care se ocupa cu aeromodele, lansează porumbei sau mai știu eu ce și nu te-ai legat de ei, nu?

 

Iar chestia cu "de unde produce banii" nici nu are rost sa o comentez. Știi și tu că e aiurea întrebarea.

 

Ți-am răspuns ție dar de fapt am postat la modul general cu referire la cei care criticați articolul, datorita faptului că nu agreați subiectul, în loc să îl ignorați .

Editat de yoyo_man
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

@Kapo, sa iti spun unde gresesti, tu esti interesat de unde are bani, dar asta este subiect lateral ce tine de Kanal D si nici nu merita amintit, esenta discutiei este alta, anume ca o fata care pleaca singura/singurica calare pe motor de-a lungul si latul Europei este un lucru (destul de) rar, orice s-ar spune!

Acuma incearca sa te gandesti cam care a fost cel mai lung drum al tau si fa o comparatie..vei spune ca oricine face asta daca are timp si bani..nu-i chiar asa, ti-a pomenit si Ianachim mai sus, este vorba de un anumit tip de persoana care sa reziste singura, sa aiba psihicul tare, fizic sa fie foarte sanatoasa, etc..

Am exemple de motociclisti cu care am facut drumuri relativ scurte si care se resimteau serios dupa doar 5-600 km intr-o zi intr-o tura facuta in tara, cam asta este ideea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

esenta discutiei este alta, anume ca o fata care pleaca singura/singurica calare pe motor de-a lungul si latul Europei este un lucru (destul de) rar, orice s-ar spune!

Acuma incearca sa te gandesti cam care a fost cel mai lung drum al tau si fa o comparatie..vei spune ca oricine face asta daca are timp si bani..nu-i chiar asa, ti-a pomenit si Ianachim mai sus, este vorba de un anumit tip de persoana care sa reziste singura, sa aiba psihicul tare, fizic sa fie foarte sanatoasa, etc..

 

:10:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...