Sari la conținut

Bravo Roxana!


zune
 Share

Postări Recomandate

Nu este ceva nemaivazut ce a facut ea....dar este un exemplu pozitiv pentru comunitate...si de ex dastea romania are nevoie...asa ca pot sa ii urez la cat mai multi km....

 

Oare cand o sa apara interview cu motoristul care are cele mai multe posturi?....:))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 158
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Dar v a cerut ajutorul cu bani pusi pe card ca sa poata sa se intoarca acasa !

 

 

Daca unu merge cu masina toata europa si asia pt placerea lui personala - trebuie sa i luam interviuri si sa l admiram ca o raritate ? Mi se pare asa o abureala " interviul " acela si o chestie comuna care numa in Ro poate sa i a asa " amploare " de nemaivazut . Ce e asa mare realizare ??? Am vazut toata europa si asia dar nu m am dus sa dau interviu si sa ma laud , am facut o pt mine nu ca sa ma dau rotund ce grozav is eu ca nime' altu . Romanul/ romancele sufera grav de lipsa de atentie .... interviuri , povesti " de groaza " , fantastice , bravo ei si cam atat !

ideea de a MEDIATIZA pasiunea asta de a merge pe 2ROTI este FOARTE BUNA!!!!!

m am saturat de ce masini, curve si cluburi vad pline de FOTBALISTI la stiri

 

VEDEDETELE de carton ale romaniei care vin sa si puna chilotii in cap SUFERA GRAV DE LIPSA DE ATENTIE!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte bine spus @Luv. Nota 10. Ar mai fi de spus ca nu e singura... Mai e o gagica p-aci care bate la poponeata pe multi dintre noi si care de curand s-a intors dintr-o zona in care putini se aventureaza. Iar mie a inceput sa-mi creasca barba asteptand sa scrie...

Asteapta mult si bine ca daca a citit topicu' asta s-a razgandit in a face publica aventura..Io zic Jos palaria! ca nu-s multi barbati sa faca asta d-apai fomei.Si nu neaparat din cauza motorului,nr de km ci pt faptul ca poti da de tot felu' de smintiti pe lumea asta.Acu' nu trebe sa se simta ofensati gasca aia din Victoriei dac-a zis ca prefera sa faca drumuri de banii aia de-i dadea pe sucuri..Mai cititi si voi printre randuri nu fiti asa de scrupulosi..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intamplare face ca o cunosc pe fata

Nu e sociopata/insingurata? Mi se pare infiorator sa mergi singur mii de km in mod regulat...

 

Mie imi place ca seamana in unele poze cu Amy Winehouse, daca ar si canta... :)

Editat de Proxi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e sociopata/insingurata? Mi se pare infiorator sa mergi singur mii de km in mod regulat...

 

Mie imi place ca seamana in unele poze cu Amy Winehouse, daca ar si canta... :)

nu mai luati motamo' ........mii de km SINGURA.......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e sociopata/insingurata? Mi se pare infiorator sa mergi singur mii de km in mod regulat...

 

Mie imi place ca seamana in unele poze cu Amy Winehouse, daca ar si canta... :)

:puke:

 

Inca una care vrea sa reinventeze roata. eu am mancat o data o shawarma la farfurie.. mare...Singur!!

Spaima shaormelor...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vai de mama voastra de prapaditi care faceti 1000 de km pe an. Fata asta chiar mwrge pe motor. Si nu e singura. Sunt convins ca sunt o gramada care merg al naibii de mult, si nu posteaza pe aici. Pentru unii dintre voi un drum la Veliko e aventura vietii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uite de aia unii ajung doctori,psihologi chiar unii dintre ei si altii vanzatori parliti de cazane chinezesti

Se stie ca orice doctorita adevarata face 30.000 Km pe an cu mobra!

 

Bine ca te-ai realizat tu ca mare spalator de vase la Milano! Felicitari si succes in a ajunge capsunar sef!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai... bravo, la multi ani si km!

 

dupa cum scria cineva mai sus: a avut ceva banisori pt benzina. ca sa nu mai vorbim si de timp. asa prieteni ca ei don'soarei... ne-am dori si noi; ca asta fuse singura sursa de finantare mentionata. sau poate lucreaza pe laptop in parcare. :D ei, scuze ca sint si io rautate mica. da' ce sa-i faci... io daca aveam bani de gopro, ii bagam in rezervor, zau ca da! si sa stiti ca la suc nu prea ies, da' din economiile rezultate in lipsa achizitionarii de cola/pepsi n-am ajuns in capu' nord. inca. desi, sant convins ca nici ea n-a ajuns in cap de la tuica. asa ca sintem chit.

mie, sub nicio forma lipsa banilor nu mi se pare o scuza, ci un fapt. nu cred ca cine ar avea bani sa faca Europa pe ktm 1190r, ar merge cu cbr f1 pe Cheia, sincer acum. in fine, brava ei, ma!

si, sa nu uit; aia cu hells angels e de mare angajament. :)

 

hai, pooop...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai... bravo, la multi ani si km!

 

dupa cum scria cineva mai sus: a avut ceva banisori pt benzina. ca sa nu mai vorbim si de timp. asa prieteni ca ei don'soarei... ne-am dori si noi; ca asta fuse singura sursa de finantare mentionata. sau poate lucreaza pe laptop in parcare. :D ei, scuze ca sint si io rautate mica. da' ce sa-i faci... io daca aveam bani de gopro, ii bagam in rezervor, zau ca da! si sa stiti ca la suc nu prea ies, da' din economiile rezultate in lipsa achizitionarii de cola/pepsi n-am ajuns in capu' nord. inca. desi, sant convins ca nici ea n-a ajuns in cap de la tuica. asa ca sintem chit.

mie, sub nicio forma lipsa banilor nu mi se pare o scuza, ci un fapt. nu cred ca cine ar avea bani sa faca Europa pe ktm 1190r, ar merge cu cbr f1 pe Cheia, sincer acum. in fine, brava ei, ma!

si, sa nu uit; aia cu hells angels e de mare angajament. :)

 

hai, pooop...

Nu fi rau! Si tu, daca aveai intre picioare ce are Roxynel (adica Honda Hornet), ai fi facut 200000 km, fara niciun incident, chiar si fara bani de benzina!

Jos palaria pt Roxy!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Buna si felicitari pentru tura. Am vazut ca imi tot urmaresti profilul des, des, des. Incep sa cred ca ai aflat cate ceva despre mine si de turele mele. Daca vrei sa stam de vorba in legatura cu turele pe care le faci e simplu sa imi trimiti PM. Si DA, ma intereseaza sa plecam departe ca intre fete, cu motoarele. Eu nu stiu cine esti, dar daca vrei iti las PM cu numarul meu de telefon.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in tarile cu veceu in casa e absolut normal sa fie gagici pe motoare. la noi le luam interviuri de parca sunt cine stie ce vedete..cum vedem o gagica pe motor cum ne pisam pe noi.. rahat de tara... ( si azi ma intreba un muncitor necalificat ca daca sunt rocker si i-am spus ca da...si el zice: ok, dar voi rockerii cand invartiti parul si fumati? i-am spus ca sunt nefumator...) tampita tara..tampit popor !

 

Daca esti rocker nefumator crezi ca meriti un interviu?

Cati km ai facut singur pe mobra anul trecut?

D-aia i s-a luat interviu caci e anormal ca cineva sa faca ceea ce a facut ea doar din pasiune, in nici un caz pentru a deveni celebra

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

exact! personal am toata admiratia pentru Roxynel, dar nu cred ca e cazul sa I se ia interviuri cum a mers ea cu mobra. pana la urma ce face atat de iesit din comun? n-a inventat apa , n-a salvat planeta de la saracie, n-a gasit leacul pentru cancer...e o tipa care merge cu motorul..ca noi toti..si sunt multe fete motocicliste ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi place sa vad oameni cu povesti frumoase de spus. Bineinteles ca si simplul fapt de a avea un motor, ajunge uneori pentru ca povestile sa inceapa sa se adune.

As vrea sa vad cat mai multi oameni pentru care motorul nu e doar un prilej de adunare intr-o anumita zi a saptamanii undeva doar pentru a sta la povesti, sau de ce nu, daca se simt bine...

 

Bravo Roxana!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inca una care vrea sa reinventeze roata. eu am mancat o data o shawarma la farfurie.. mare...Singur!!

daca n-ai mancat d-aia de la maverick de 1 kg tot degeaba.

 

on topic: felicitari fetei!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mah, eu imi amintesc ca era o vreme cand pt a merge la mare, munceam o vacanta intreaga si faceam si bishnitza cu marfa sarbeasca... Si nu rezistam 3 saptamani in Vama Veche.

In acelasi timp, apareau in Vama fete ca Roxynel, cu o ie pe ele si 25 lei vechi in buzunar, dar stateau acolo toata vara, fara sa faca nimic altceva, decat sa poata bea si manca ce li se punea sub nas. Oare pe ele de ce nu le lauda nimeni? Si pe vremurile alea, pt cei din nordul tarii era mare lucru sa vezi marea.

Eu tocmai a trebuit sa zic pas unei plimbari prin Europa, tocmai pt ca saream bine de mia de euro, in conditiile in care am un job bunicel.

Desi o admir pe Roxy pt faptul ca a folosit ca mijloc de transport o motocicleta, as vrea sa-mi spuna si mie cum a reusit sa stranga cei 3000 de euro pt excursie, sa lipseasca atata timp din tara (n-are job?) si cum de are cate un prieten in fiecare oras mare pe unde a trecut, disponibil sa o cazeze si sa-i faca mentenanta la motor.

 

Daca as stii cum, zau ca maine as pleca si eu pana la Nordkapp, via Atena, chiar cu capra din dotare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mama ce de hateri! Bravo fetei ca face ce ii place si isi trăiește viata.

 

Cat despre bani... fiecare ii face cum stie si cum poate.

» Post actualizat in 27 May 2015 11:01

 

 

@capra: pai cum sa-ti ajunga banii daca grija ta erau fetele cu ie? ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o gaoaza" de agarici pe 2 roti care mai de care revoltat ca O MOTOCICLISTA merge cu MOTOCICLETA iar EI bat tastele !!!!!

inteleg sa fiti suparati, gelosi, ranchiunosi, INTRIGATI etc daca apare unul ca si a luat un Y2K SI MERGE CU EL LA JOB

dar

in paula mea sa te apuci acum sa mananci de kur un om care in loc sa arunce banii la mamaia la bamboo pe rochite gentute etc ISI CELTUIE BANII PENTRU O PASINE PE CARE O AVETI SI VOI ....pentru unii dintre voi cred ca 2ROTI sunt mai mult o fala decat o PASIUNE

 

de ce i s a luat INTERVIU????? pentru ca este important sa fim MEDIATIZATI bai labelor amarate de tastatura, pentru ca merita lumea sa stie ca MOTOCICLISMUL nu inseamna un drum pe an la vama veche si o iesire pe luna la baneasa la zoo sau o liniuta de seara pe magheru

 

ce a facut EA exceptional??? fata de iesirile la snagov sau pana la bikers club ....in care luati maimuta in spate si o dati pe o roata ......sa pleci mii de km insemana o pregatire tehnica, materiala si pshica pe care MULTI dintre MOTOCICLISTII ......DE AICI nu o vor avea nici intr o alta viata

 

NU VA AJUNG stirile in care MOTOCICLISTII sunt doar IMPLICATI IN ACCIDENTE??????? credeti ca marsul de sambata a mediatizat fenomenul moto .......??????

 

PENTRU FIECARE DIN NOI a te deplasa cu motocicleta inseamna un efort, fie ca este financiar fie ca este moral(lasi copii acasa in loca sa ti petreci timpul cu ei), fie ca este fizic ....nu e usor sa stai zile intregi la rand in saua motocicletei pe ploaie sau temp scazute DE CE SA NU TE MANDRESTI CU ASTA ?????

 

doar pentru ca mai apare cate un MOTOCICLIST care vrea el sa stie cum a produs banii roxy........ UNII PRIORITIZAM MOTOCICLISMUL mai mult decat jobul, familia, prieteni sau viata!!!!!!! asta daca POTI sa intelegi si sincer deja incep sa am dubii avand in vedere cum pui problema. capraaprilia"

 

de ce ne uitam la altii care pot scate capul din multime cu diverse REALIZARI, DA ..R E A LI Z A R I.......pentru ca asa cu incerc sa va explic sa lasi deoparte alte placeri, vise, pasiuni, persoane si sa ti dedici timpul, banii pentru a ajunge unde ti doresti cu MOTOCICLETA este o realizare

 

cunosc oameni care angajati fiind nu au vazut marea neagra pana la 28 de ani, am ramas masca ..... pentru el o vancanta pe litoral

ESTE O REALIZARE !!!!!!!

la care greierasul" poate veni si comenta ca ce e asa de INTERVIU..... uite ca asa poate intelegi ca TU esti o mare scula ca mergi la mare de 10 ori pe an......

 

romanului ii place sa vada si sa auda doar de femei batute, betive si cu 6 copii nemancati de o luna

 

UNII DINTRE VOI NU VA VETI RIDICA NICIODATA DIN MOCIRLA PENTRU CA VA PLACE ACOLO!!!!!! si este mult mai usor sa l acoperi si pe altul cu noroi decat sa l ajuti sa iasa , pentru ca va este frica ca EL poate si voi nu

 

desi pare greu de crezut va doresc tuturor sa ajungeti sa va bucurati de o tura moto in care ceea ce conteaza este doar ce SIMTI atunci cand rotile se invart sub voi iar cerul este albastru, rezervorul plin iar problemele de zi cu zi sunt undeva lasate in urma voastra

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Fiecare isi stabileste prioritatile in viata . Unii platesc lunar rate in urmatorii 20 de ani pt apartamente /case , altii 7 ani pentru Logan , altii se plimba cu 3000 euro ... E mult , e putin? Depinde de fiecare in parte ... Unora li se pare o suma uriasa , altii topesc banii astia in 2-3 saptamini. Nu ai 1000 euro dar ai un job bunicel ...asta suna ciudat pentru multi . Altii , care lucreaza pentru 900-1000 ron/luna li se pare ca o duci chiar grozav . Nu cred ca avea in fiecare oras nevoie de mentenata la motor , iar daca vorbesti una-doua limbi straine si te duce un pic capul , rezolvi cazare la preturi modice la particulari/ hostel/couchsurfing . Asa ca din partea mea toata stima pentru fata !

Deci exact situatia fetelor din Vama... fara bani, fara obligatii, fara griji. Doua-trei limbi straine si IQ peste 100....

 

Stima si respectul nostru!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...