Sari la conținut

Honda NTV 650 modificat.


ernorban
 Share

Postări Recomandate

Am modificat putin o Honda NTV 650, tot ce se vede e munca mea inclusiv vopsitul.

Nu sunt mare meserias dar mie imi place cum a iesit.

Astept parerile voastre.

Poze cum a aratat inainte si cu arata acuma.

 


» Post actualizat in 11 May 2015 13:37

post-26504-0-00600600-1431351405_thumb.jpg

post-26504-0-74932500-1431351412_thumb.jpg

post-26504-0-54144600-1431351506_thumb.jpg

post-26504-0-84407000-1431351524_thumb.jpg

post-26504-0-18289200-1431351538_thumb.jpg

post-26504-0-00838800-1431351572_thumb.jpg

post-26504-0-15360400-1431351587_thumb.jpg

Editat de m_memphis
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ti-a iesit foarte, foarte misto. Asa da ! :)

Multumesc.

Modificarile sunt low cost, toata distractia nu a depasit 200 euro + munca mea.

Editat de m_memphis
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar arată bine. De la ce moto e farul?

 

Ms. Farul e de la ceva maxiscuter Yamaha l-a cumparat de la Viorel, parbrizul tot de scuter Aprilia SR 50 parca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ms. Farul e de la ceva maxiscuter Yamaha l-a cumparat de la Viorel, parbrizul tot de scuter Aprilia SR 50 parca.

super tare , daca ai subtiai cumva si saua sau o alta codita si putin ridicata era chiar suuuper fain , oricum buna treaba felicitari

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bravo!

Ti-a iesit foarte foarte bine! Farul arata foarte bine, vopseaua, saua...

 

Sfatul meu: Pune niste autocolante cat mai apropiate de origional Honda, etc. - mi se pare ca lipseste ceva la rezervor

Mie mi-a facut userul hondafun (parca...)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bravo!

Ti-a iesit foarte foarte bine! Farul arata foarte bine, vopseaua, saua...

 

Sfatul meu: Pune niste autocolante cat mai apropiate de origional Honda, etc. - mi se pare ca lipseste ceva la rezervor

Mie mi-a facut userul hondafun (parca...)

 

Multumesc.

Voi pune si ceva colante dar inca nu m-am hotarat ce design i-ar sta bine.

Nu vreu sa arate ca un streetfigter vreau sa ii pastrez linia de naked.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu-s gica contra, mie imi placea mai mult original :P Farul mi se pare prea mare, nu prea pare proportionat cu tipul mobrei (mergea pe astea mai noi gsr, etc), codita prea mica in comparatie cu saua voluminoasa, si rosu+visiniu parca nu prea se pupa in viziunea mea (drept e ca nu prea am gusturi sa ma pot pronunta cu exactitate asupra unui lucru). Dar nu trebuie sa imi placa mie :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu-s gica contra, mie imi placea mai mult original :P Farul mi se pare prea mare, nu prea pare proportionat cu tipul mobrei (mergea pe astea mai noi gsr, etc), codita prea mica in comparatie cu saua voluminoasa, si rosu+visiniu parca nu prea se pupa in viziunea mea (drept e ca nu prea am gusturi sa ma pot pronunta cu exactitate asupra unui lucru). Dar nu trebuie sa imi placa mie :)

Multumesc.

Cum ai zis si tu, mie trebuie sa imi placa.

Saua nu e rosie doar ca pelea este mata si in poze arata mai spre rosu, in realitate e visinie.

Editat de m_memphis
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta imi place: NTV650_2.jpg

 

Sa se noteze - nu am zis ca nu imi place, insa parca mi-ar fi placut mai mult originala :) E o motocicleta greu de infrumusetat fara munca serioasa si ceva banuti bagati in ea :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta imi place: NTV650_2.jpg

 

Sa se noteze - nu am zis ca nu imi place, insa parca mi-ar fi placut mai mult originala :) E o motocicleta greu de infrumusetat fara munca serioasa si ceva banuti bagati in ea :)

 

Ai perfecta dreptate.

Cum am scris mai sus am fost limitat la investitii, din bani putini doar atata am putut face.

» Post actualizat in 11 May 2015 19:41

A iesit frumos, imi place si culoarea si saua, dar sunt mai conservator si nu-mi place farul. Ai rezolvat si indoitura de pe rezervor ca nu-mi dau bine seama ca luceste.

Infundatura de pe rezervor a fost trasa de un prieten tinichigiu auto (un bax de bere).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Spatele e urat din fabricatie...Fața insa nu trebuia sa o modifici,nu e tocmai spot on.

 

A mea are o mini-masca cu parbriz,un ghidon mai drept si un bugspoiler. Spatele e greu de modificat...post-11570-0-94221900-1434201508_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut,

 

ai a fost saua modificata de mine :)) am vadut-o acum vre-o 2 ani unui tip din Osorhei si dupa 2 luni iar am luat un NTV ... nu ma pot satura de ele :P

avand in vedere ca e modificata e low-cost a iesit destul de bine, daca vrei niste sfaturi stam la o bere de vorba ca vad ca esti din Oradea ;)

asta a fost prima mea Honda NT, am luat-o prin 2001-2002 si dupa vre-o tare an jumate a iesit cam asa:

 

post-40-0-41040600-1434702415_thumb.jpg

Editat de Pierrooradea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...