Sari la conținut

Cluj Napoca, 27.05.2015, Accident usor


Thomas
 Share

Postări Recomandate

si apoi, pentru amandoi, 4-5 m mai incolo de la impact incepe linia continua... unde reintrau in banda? nici asta nu e ilegalitate?

Editat de ®azvan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 62
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Cert este ca amandoi au gresit; unul a depasit o coloana, celalalt nu s-a asigurat.

Ok, au gresit amandoi, dar de producerea accidentului este vinovat soferul, care nu s-a asigurat absolut de loc, pentru ca nu i-a trecut prin cap sa faca asta, este o pisy( vezi nr.inmatriculare) care habar nu are ce este condusul.

Sa zicem ca motociclistul ar fi depasit neregulamentar, putea primi o amenda, ca a ajuns sa fie trantit pe jos a fost din cauza manevrei bruste a masinii.

Imi pare rau ca din spate nu a venit un jeep, cu viteza mai mare decat motocicleta, sa-i fi pus hayonul pe bancheta din spate.

 

Cele bune @razvan!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca mobristul e baiat destept si spune ca masina care l-a lovit era ultima in coloana, castiga. Trebuie martori apoi care sa sustina celelalte afirmatii.

Pe baza filmarii, e clar culpa comuna! Soferul nu se asigura, nu semnalizeaza si iese din coloana, iar mobristul depaseste coloana, fara ca macar sa semnalizeze. Practic circula pe contrasens. Totul tine de militianul de la accidente, de eventualii martori si de ce declara ambii, daca nu se inteleg amiabil.

Bine ca n-a fost mai rau!

Bafta maxima si asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din ceea ce am vazut in clip mi se pare ca polo se baga in momentul in care taxiul da semnal dreapta.... desi era departe de intersectie... asadar polo se "baga" crezand ca ala vrea sa opreasca pe dreapta... faptul ca nu se asigura si nici semnal nu da nu-l disculpa.

Riderul dupa cum se vede nu are semnal...nici farul aprins... in poza se vede doar stopul pe frana...

Parerea mea... de vina este polo.. insa Culpa o stabileste organul :)

 

Bine ca nu a fost mai rau... Sanatate si asfalt uscat!(ceea ce aici nu este cazul adica asfaltul sa nu se inteleaga atceva :) )

post-86299-0-87849800-1432797290_thumb.jpg

Editat de on-x
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pentru depasire neregulamentara se suspenda permisul......

nu scapi cu amenda :)

Da colegu' , in sensul acesta am spus, sa raspunda contraventional pentru fapta sa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand gresesti doar tu si esti prins raspunzi contraventional, cand se gasesc 2 berbeci care gresesc concomitent se lasa cu accidente. Si motociclistul putea merge mai precaut mai ales ca era ud pe jos.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Farul era aprins:

 

attachicon.gifpolo.JPG

Vezi ca dupa ce scapa mana din frana se vede clar ca nici pozitie n-avea.

» Post actualizat in 28 May 2015 09:00

Sa zicem ca motociclistul ar fi depasit neregulamentar, putea primi o amenda,

!

Pune mana pe codul rutier sectiunea "pedepse".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi ca dupa ce scapa mana din frana se vede clar ca nici pozitie n-avea.

» Post actualizat in 28 May 2015 09:00

Pune mana pe codul rutier sectiunea "pedepse".

gata sefu' traiti', cand sa revin pt examen :D

am explicat mai sus care era sensul. Merci pt atentionare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dpdv al partii legale nu sunt 100% doxa....

 

eu asa stiu ca este interzisa depasirea coloanelor....., indiferent daca sunt in miscare sau stationeaza......

daca ma insel, .....scuzele de rigoare....... sorry

 

iarasi ajungem la daca......, daca soferul poloului era mai atent...., daca motociclistul nu depasea coloana....

 

Ti-e greu sa dai un search pe google sa vezi articolul din lege? Bai cata lene pe unii sa mor eu. E mai usor sa vorbesti din amintiri si din ce crezi tu, decat sa cauti dracului sa te cultivezi putin rutieristic. Amin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iti place mai mult sa-ti dai cu parerea de neavizat decat sa te informezi? Si daca ai scris scuze si sorry ce, ai aceeasi parere proasta si neinformata. Deschizi gura sa spui prostii si dupa aia sorry frate, da am zis sorry!!! SORRY!

Si ala din Polo a zis tot asa "scuze si sorry frate, depasire coloana, motociclisti, SORRY"

Editat de CozonacRutier
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uite colegule, esti foarte departe de adevar!!!!

nu e o prostie sa nu depasesti coloane.....

si e si logic...., dar fiecare cu parerea lui .....

eu nu am zis ca cel cu polo nu e vinovat! dar nu e singurul vinovat...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu, cu pareristi nu se poate. A auzit el candva ceva de depasit coloana e baubau si nu s-a mai obosit sa citeasca mai departe.

 

Ce frumos ar fi daca ar exista, nu stiu, o retea din asta de calculatoare legate intre ele, unde sa faca cumva sa salveze legile astea si, eventual, un soft ceva, un site, sa te ajute sa le cauti usor. Bai ce bine ar fi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e forum

e tara libera

se poate si cu pareri

si nu a fost o prostie ce am afirmat!

 

sa ai o zi faina colegule!

 

Vezi ce face capitala din oameni? :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Razvan ce legatura are ce scrie la locatie? Ai vazut repede Bucuresti si gata, dai cu parerea. Sunt in BV de vreun an daca te pasioneaza detaliile, despre asta ce ai de zis?

apriliacluj "depasirea coloanelor e interzisa" sa-ti moara bateria la mobra daca asta nu e prostie?

Editat de CozonacRutier
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi ce face capitala din oameni? :))

Nu generaliza te rog, este pacat!

Nici eu nu sunt de acord cu aceste jigniri, o fi forum, dar putem fi si diplomati.

@apriliacluj, nu te lasa influentat negativ ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E jignire sa-i spui cuiva, pe buna dreptate, ca e lenes? E fain unde s-a ajuns. E ok cu pareri si cu dinastea ca e forum ce naiba, dar sa nu cumva sa-i spui unuia de rau ca gata l-ai jignit bai bucurestean imputit ce esti. LOL

Dar poate din toate astea inveti si tu ceva bun, poate dai un ochi pe legislatie, mai inveti o treaba noua, vezi ca lucrurile nu sunt asa cum "pareresti" tu pe internet. Succes maxim.

Editat de CozonacRutier
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...