Sari la conținut

Ce ati alege intreee ...


Ionut.andrei
 Share

Postări Recomandate

Suzuki BANDIT 600 si Ducati MONSTER 620 i ? Argumenteti-va raspunsul va rog , eu chiar nu stiu ce sa aleg ... ( P.S. Sunt incepator si o sa am A2 deci o sa le reduc puterea )

Daca n-o iei cu puterea redusa n-o sa le-o reduci. Ceea ce o sa-ti creasca sansele s-o comiti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca esti mai galigan si o sa vrei si drumuri mai lungi eventual cu pasager, Bandit. Daca esti pispiriu si o sa o tot arzi solo prin oras cu scurte iesiri in provincie, Monster. Monsterul ar fi mai bun si pentru continuarea procesului de invatare a mersului, e mai usor, mai manevrabil si-ti da mai multa incredere. Despre avantaje legate de costuri de utilizare si intretinere nu stiu ce sa-ti zic, dar de obicei in clasa lor nu vorbim de sume care sa difere semnificativ.

Spor la examen si la motociclit!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am condus si nici nu am avut vreun model din cele enumerate dar mie imi place Ducati . Aspect si sunet deosebit . In linii mari , compari un 4 in linie cu un V2 . O alta intrebare : distributia la 620 este pe curea ? Ce durata de viata are ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am condus si nici nu am avut vreun model din cele enumerate dar mie imi place Ducati . Aspect si sunet deosebit . In linii mari , compari un 4 in linie cu un V2 . O alta intrebare : distributia la 620 este pe curea ? Ce durata de viata are ?

 

Pai care e diferenta tintre V2 si 4 in linie ? Inafara de cea evidenta ?

Editat de Ionut.andrei
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai care e diferenta tintre V2 si 4 in linie ? Inafara de cea evidenta ?

Un motor in V are cuplu mai mare la turatii joase in comparatie cu un motor in linie . Mai sunt care sustin ca un V are o durata de viata mai lunga datorita performantelor oferite la ture joase dar aici este discutabil si totul tine de felul in care este exploatat motorul . In rest , sunt diferente aparute din gusturile si preferintele oamenilor .

» Post actualizat in 23 Jun 2015 08:59

Au fost si vor mai fi discutii pe subiectul V vs liniar . Daca " rasfoiesti " forumul iti vei face o parere proprie . Trebuie sa alegi ce iti place si ce alegi trebuie sa-ti ofere satisfactie . Bafta .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un motor in V are cuplu mai mare la turatii joase in comparatie cu un motor in linie . Mai sunt care sustin ca un V are o durata de viata mai lunga datorita performantelor oferite la ture joase dar aici este discutabil si totul tine de felul in care este exploatat motorul . In rest , sunt diferente aparute din gusturile si preferintele oamenilor .

» Post actualizat in 23 Jun 2015 08:59

 

Au fost si vor mai fi discutii pe subiectul V vs liniar . Daca " rasfoiesti " forumul iti vei face o parere proprie . Trebuie sa alegi ce iti place si ce alegi trebuie sa-ti ofere satisfactie . Bafta .

Inca o intrebare , are ceva daca am 1,85 - 1,88 ?:))) adica nu o sa imi fie prea mica ?
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...