Sari la conținut

Dilema ,ajutor !


Paul Gelepu
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 129
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

 

Chiar daca drumul e prin camp e tot drum public. Si chiar daca ala are bani sau nu de judecata, tu tot o belesti fiindca nu ai permis!

Mai mult ca sigur ca nu edrum public dacă e prin câmp. Probabil e pe terenul cuiva... .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

drumul poate fi si comunal, forestier, etc. daca nu e "IN CURTEA" cuiva, e public.

 

cam ai de plata... nu exista chestia asta ca "nu iti permiti". ai 17 ani, ai parinti, sunt responsabili de tine. vor trage ei ponoasele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trebuie văzut la primărie dacă apare ca drum public sau nu. Dar oricum io i-aș da ăluia ceva bani sa ma lase în pace. În Româniă e posibil sa nu iasă cum trebuie sau cum vrei tu și sa o încurci...

Editat de yoyo_man
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu zic

cel mai corect si mai bine ar fi sa te intelegi cu omul la o suma de bani...

care sa fie decenta si sa-l multumeasca / calmeze.

nu cred ca va costa gigantic reparatia la daciana aia.

 

zi exact.

drum forestier?
drum intre lanurile de cultura?
pe proprietatea cuiva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Daa... ala cu Dacia 1300 din '78 o sa-l dea in judecata si o sa plateasca avocatul cu 3 dacii din ala ..cand nu erau lovite . Mergi si te intelege amical cu el , da-i cateva 300-500 de ron si la revedere !

Poate are un var avocat care se plictisește :)
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai mult ca sigur ca nu edrum public dacă e prin câmp. Probabil e pe terenul cuiva... .

Tu intelegi ce zic eu? Eu lucrez in cadastru si de aici stiu cum e cu drumurile astea dintre tarlale. E DRUM PUBLIC! Nu asculta pe toata lumea care isi da cu parerea si crede-ma ca nu ma bag in discutie daca nu stiu despre ce e vorba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu zic

cel mai corect si mai bine ar fi sa te intelegi cu omul la o suma de bani...

care sa fie decenta si sa-l multumeasca / calmeze.

nu cred ca va costa gigantic reparatia la daciana aia.

 

zi exact.

drum forestier?

drum intre lanurile de cultura?

pe proprietatea cuiva?

Drumul dintre 2 bucati ,PE CAMP ,pe drum ,unde circula o caruta pe zi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca drumurile alea apar pe vreo harta la primarie si au denumiri (drum comunal, judetean, etc) eu zic sa dai fuga la farmacie sa-ti iei alifie...

 

 

Cauta pe google maps zona si vorbim la concret, pune coordonatele aici.

Editat de ZAPPY
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Tu intelegi ce zic eu? Eu lucrez in cadastru si de aici stiu cum e cu drumurile astea dintre tarlale. E DRUM PUBLIC! Nu asculta pe toata lumea care isi da cu parerea si crede-ma ca nu ma bag in discutie daca nu stiu despre ce e vorba.

știi atunci prea bine ca oamenii aleg sa parcurgă distanta cea mai scurta și se bătătorite drumul pe acolo... De aia trebuie întrebat...
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Daca ma mai contrazic cu tine pe tema asta , yoyo ajung si eu super membru (dar nu asta e ideea).

mda o lungim aiurea. Concluzia e sa se responsabilizeze copilul. Greșești - plătești!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

conform Cod Rutier:

 

Art.6. - În sensul prezentei ordonante de urgenta, expresiile si termenii de mai jos au urmatorul înteles:\

....

drum public – orice cale de comunicatie terestra, cu exceptia cailor ferate, special amenajata pentru traficul pietonal sau rutier, deschisa circulatiei publice; drumurile care sunt închise circulatiei publice sunt semnalizate la intrare cu inscriptii vizibile;

....

participant la trafic – persoana fizica ce utilizeaza, la un moment dat, drumul public;

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...