Sari la conținut

Transalpina 3.10.2015


MihneaRatte
 Share

Postări Recomandate

Hai noroc. Posibil sa ma bag eu, dar inca nu pot confirma 100%. As avea mare chef de o TA, dar sa vad daca imi iese pasenta.

Vineri dupamiaza pot spune sigur ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe autostrada eu bag deobicei 130-140, nu depasesc pt ca nu ma mai simt confortabil, in rest, depinde de trafic, daca e gol mergem, daca nu, cum putem.

In general eu respect regula de a merge in ritm cu cel mai lent.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am gasit drumul de 1000 de km in cap: Bucuresti -> Brasov -> Sibiu -> TA cu intrare prin Calnic/Sasciori (drum de vis), Intoarcere de la intrarea in Novaci (ultima curba, ca nu merita mai departe decat pentru cine nu are rezervorul suficient de mare) -> Cartisoara -> TF -> Bucuresti. Singurul dezavantaj ramane ca se merge pe autostrada, dar macar este o singura data. La cum arata acum TA, chiar merita de 2x la o iesire... Eu l-am facut de la 8 dimineata la 10 seara si nu am mers ca disperatul, cu oprire la Timisul de Sus pentru micul dejun si un castron de mancare pe TA la stana, dar vinerea. Cred ca in weekend inca e nasol.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am un cruiser...pe autostrada merg la 120/h, in rest cum se poate,asa ca,probabil,v-as incurca...

pe mine personal nu ma deranjeaza 120 pe autostrada, iar daca ne plictisim exista oricand asteptatul la finele ei

» Post actualizat in 30 Sep 2015 10:28

Am gasit drumul de 1000 de km in cap: Bucuresti -> Brasov -> Sibiu -> TA cu intrare prin Calnic/Sasciori (drum de vis), Intoarcere de la intrarea in Novaci (ultima curba, ca nu merita mai departe decat pentru cine nu are rezervorul suficient de mare) -> Cartisoara -> TF -> Bucuresti. Singurul dezavantaj ramane ca se merge pe autostrada, dar macar este o singura data. La cum arata acum TA, chiar merita de 2x la o iesire... Eu l-am facut de la 8 dimineata la 10 seara si nu am mers ca disperatul, cu oprire la Timisul de Sus pentru micul dejun si un castron de mancare pe TA la stana, dar vinerea. Cred ca in weekend inca e nasol.

cam misto!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

8 e ok?

Desi urasc sa ma trezesc mai devreme de 9, ar trebui plecat mai din timp, mai ales daca se alege versiunea fara autostrada.

Asta daca vrem sa mai facem si o poza ceva pe drum :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt fotograf, cu siguranta opresc sa mai trag un cadru :D

Deci ar fi ok ora 8 de intalnire.

» Post actualizat in 01 Oct 2015 12:34

Va prinde sigur noaptea pe drum, asta-i traseu de vara, cand se intuneca la 22..

Far led, proiectoare led, noaptea nu exista :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt fotograf, cu siguranta opresc sa mai trag un cadru :D

Deci ar fi ok ora 8 de intalnire.

» Post actualizat in 01 Oct 2015 12:34

 

Far led, proiectoare led, noaptea nu exista :D

cand mergi noaptea pe motor paca esti cu trenul in tunel... nimic FUN

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...