Sari la conținut

Hyosung Chopper


alexxx
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 71
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

:finger:

 

Daca si lu asta i se rupe cricul cu tot cu cadru ... :D

Ce v-a venit fratilor nu va mai ajung japonezele sau europenele ?? :banana:

Editat de just_me
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:finger:

 

O relatie de prietenie e si intre Dacia si Renault. Dacia are motor de Renault si nu numai motor. Logan e pe platforma de Megane. Dar intre Megane si si Logan e o diferenta foarte mare ca sa nu zicem uriasa. :banana:

 

Daca Suzuki e in spatele firmei asteia nu inseamna mare lucru.

Editat de just_me
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

copie v-rod, come on people...!

 

so what ? seamana dar nu e copie fidela :D

 

Dar eu tot nu vad chopperul niciunde... :banana: Asta cred ca s-ar vinde bine in India.

 

 

Si ce e ? Cruiser ? Dragstar ?

 

Indienii nu au bani de asta, e scump. :D

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Stai ca acum m-am prins, adica m-ai facut indian ? :finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ceva mai nashpa mai greu de gasit! Arata ca o jucarie la scara reala. Plastic nashpa... Motorizarea e folosita shi pt speedul facut de ei. Nu ash sfatui sa dea nimeni bani pe el. Chiar daca e ieftin ca dracu... o sa ai cea ce plateshti ... adica un rahat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chopper va fi atunci cand ala care il va cumpara - may God have mercy on his soul - ii va da jos toate chestiile inutile si sclipicioase, manelist-like si o va modifica conform gustului personal, "care este"... "Decat ca" acum arata ca un pom de iarna din ograda lu' Becali.

Si, apropo... Merry fuckin' Christmas to everybody!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cata toleranta ! Sunt surprins. :D

 

Uite, pt tine ... dar si pt Shobo, mai pun niste poze frumoase :finger:

 

Acum intelegi ce inseamna Kitch ? [vezi ca asa se scrie]. :banana:

 

Mama asta chiar ca-i chici/kitch...!!! V-Rod orignal nu este chiar asa urat dar asta americanizat fortat este prea de tot...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hyosung sunt departe de cioparele chinezesti gen Martin jinlun.Un prieten de-a meu are in germania unu ,gen D Monster ,de un an .E foarte multumit de el.L-am vazut personal si nu am vazut nimic la el de calitate proasta.Daca o luam "care este" mai mult sau mai putin ciopar putem critica orice ciopar de orice marca.Gusturile sunt impartite ,lucru pe care il respect.

Unii isi cumpara ceva din magazin ,n-a chef de lucru ,nu se pricep ,unii isi cioparesc ce-si permit,unii isi iau Harley ii fascineaza legenda,unii jap. ,vor mai mult sa se dea,asta este,dar toti CIOPARIST se numeste.

La multi ani si sa v-aduca mosul ce cioper doriti.Nu fiti rai cu ceilalti .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut motorul la un dealer din Berlin acum cateva zile...Daca il vezi d la distanta nu stii c sa crezi...e o combinatie d v-rod shi vtx 1800...e foarte masiva dar la partea din spate au cam dat chix...iar motorul pare transplantat fortat acolo...nu prea pare la locul lui...Aici se vinde la 6500 noua...da yo unu la banii astia imi iau un drag star aproape nou sau un vl 1500 full...deci...de la distanta...UAU:::D aproape... :finger: :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Statzi umpic shi nu manatzi....! Acuma nici sa comparam Hyosung cu Harley. E o mica mare diferentza. Vroad-ul nu imi place ca forma, (gusturile nu se discuta shi parerea mea e legata pur de estetica motorului) in schimb e mun motor f bun, poate unul dintre cele mai tari motoare scoase de Harley (poate tocmai pt ca nu e Harley). Doi la mana , ciclistica e beton. Deci , e un adevarat power cruiser extrem de bun.... pentru cei care accepta forma...

Nu vorbesc de Hyosung nici din poze shi nici din vorbele altor oameni. Vad aproape saptamanal motoarele astea in magazinele unde-mi fac cumparaturile sau intru doar sa povestesc cu baietzii de acolo. Nu vorbesc numai ca sa ma bag in seama shi nici nu vreau sa jignesc sau sa supar gratuit pe nimeni. Am zis ca motorul e f ieftin dar shi arata ieftin. Daca te uitzi de aproape parca e o jucarie pt copii. Nu ma refer la forma (chiar daca nici aia nu-mi place, clar) ci la finisaje. Nici macar nu m-o facut curios ca sa trag un test drive. In schimb am vazut la garajul magazinului la reparat. Aici unul nou e pe la 6000 de para Kiwiotzi... asta inseamna 3000 de euro in magazin. Deci f ieftin. Acuma restul de concluzii le tragetzi voi!

Sarbatori fericite!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

3000 EURO ???

 

Nu spuneti ca nu merita 3000 euro ! C`mon ... macar ca motor de forjat aiurea. :finger:

Si da, cam arata ca o jucarie, straluceste prea tare, dar la 3000 E as mai avea bani sa o modific. :D

Imaginati-va ... primul Hyosung Bobberit ! :banana:

 

 

Hmmm, revin. Pe site-ul din US pretul este 6199 $ MSRP. Adica undeva pe la 4700 Euro. La ei, evident.

Va sfatuiesc sa cititi niste review-uri, pana acum toti de pe aici l-au criticat asa, din poze.

 

Hai SARBATORI FERICITE !!!

Editat de alexxx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai sa-mi bag... sa vad si mizeria asta 'bobberita' si o sa merg numa' singur :finger:) le-as da foc tuturor 'facatorilor' (chinezilor) astora care fac din motociclete petarde de revel si deja le plang de mila celor care pun botu' la ce produc ei. Alexxx, daca esti un monstruletz negru sa stii ca te cam decolorezi incet-incet... si asta nu de la soare ci de la Hyosugi astia care ne ataca si ii conving pe unii dintre noi cu scoruri de maidan. Oricum au zis doi baieti ceva dragutz pe aici: cum p%#$ mea o arata asta cand incepi ca-l dezbraci de plasticele alea cromate de la romstal.. asta una, doi: atata dai, atata ai.... nici sa-i dau foc nu mi-as lua o din asta...a, da, o carena s-o luam la ciocane pe la festivale da, dar asta? :banana:)

 

P.S. Sarbatori Fericite tuturor si sa vina vremea buna iar.

P.P.S. sa nu crezi ca am spus ce-am spus ptr ca am Harley, am mers pe mai multe motoare decat ffff multi de pe aici, dar decat asta mai bine un Ural pe care chiar il fac cum vrea muschiu meu... si ala e motor pe langa .... 'chestia' asta

Editat de ApacheChief
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Pina la urma la noi aduce cineva? Si daca da la ce pret e? service.. este?

Eu chiar zic ca nu arata rau (mai putin prizele alea de aer care sper ca merge sa le scoti si sa pui ceva mai dragutz in loc)

Iar in conditiile in care noul Shadow Spirit e 8500Euro la Honda in Buc :grinbandit: :(asta la un 3500-4000 ar fi totushi bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...