Sari la conținut

Accident bdul unirii 24 dec 2015


turbodiesel
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 96
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

@RRS sau nu e trecuta inca in sistem-ul de verificare

 

La sanatate in nici un caz, cred ca la politie ca sa nu ii dea amenda.

 

Dar asta deja nu mai conteaza, sanatatea riderului e mai importanta. Ii dorim sanatata, sa se faca bine cat mai repede !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa cum intrebam si pe Facebook: sa fie cumva unul din cei care au fost la Fantana Miorita? Erau ceva Honde albe pe acolo... Multa sanatate motociclistului. Acum, in prag de sarbatori... sa ne rugam sa fie bine si sa le petreaca alaturi de familie :(

Ganduri bune tuturor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Moto este cam ciufulita, sa speram ca nu si calaretul. Alte amanunte ? S-a lovit de ceva, parca nu este nicio masina care sa fie implicata. Tinem pumnii colegului nostru, este destul de aiurea sa patesti asa ceva in ajun de Sarbatori. asa cum bine spune si Oana Catalina.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din poza mi se pare ca renaultul clio are oglinda stanga rupta (ii atarna).

umele de roti par sa vina din sens opus.

presupun ca renaultul nu s-a asigurat la schimbarea benzii si l-a impins in scuar.

 

daca riderul nu are asigurare valabila, nu e doar problema de amenda la politie... ci si refuzarea despagubirilor de catre asiguratorul renaultului.

 

sper ca riderul sa fie intreg fiindca nu prea arata bine locul accidentului si e cam nasol cand ajungi pe contrasens.

Editat de mony
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se pare ca amandoi veneau dinspre Alba Iulia catre Unirea. Clio este lovit si in stanga spate (acum am observant si eu, dupa ce a pomenit de el "mony" . O fi vrut sa intoarca de pe banda doi (din trei) moto fiind pe trei ? De aceea a ajuns moto pe celalalt sens datorita acelui loc de intoarcere. "Fotograful" merge in sens invers, dinspre Unirea. Sper sa nu ma insel in acest "film" al accidentului, cum cu totii, speram sa ne inselam in privinta gravitatii situatiei motociclistului, judecand dupa cum arata mobra. Sunt cam multe borduri pe acolo, sa speram ca doar moto s-a "ciufulit" din cauza lor, nu si colegul nostru.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

jmekerie si talent

mai ceva ca-n occident!!!

Destul de ironic,dar na,suntem pe forum si intotdeauna se vor gasi comentarii rautacioase...

 

Am vrut doar sa dau cateva informatii referitoare la situatia lui si ca poate unii dintre noi vor fi cerebrali si nu vor avea de suferit de doua ori in astfel de cazuri pe care nimeni nu si le doreste.

 

Sanatate rider-ului!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu e nici un comentariu rautacios, doar instant karma pentru un biet biker "nevinovat"

din cauza lui si a celor ca el, de cativa ani am o retinere in a spune ca sunt motociclist

sanatate si "pay back" usor racer ului

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Destul de ironic,dar na,suntem pe forum si intotdeauna se vor gasi comentarii rautacioase...

 

Am vrut doar sa dau cateva informatii referitoare la situatia lui si ca poate unii dintre noi vor fi cerebrali si nu vor avea de suferit de doua ori in astfel de cazuri pe care nimeni nu si le doreste.

 

Sanatate rider-ului!!

Postarea mea nu a fost o zeflemea la efortul depus de tine de a informa (multumesc pentru asta) ci strict la grija pilotului de a circula legal.

 

Apropos l-am vazut la stiri pe taranetele gura casca ce vroia sa dea o mana de ajutor in stabilirea imprejurarilor accidentului. Sunt contrariat ca nu a fost bagat la arest si ca politistii permit asemenea comportament.

Editat de marcone
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si mai adaug pe langa asigurarea lipsa si faptul ca avea itp-ul expirat de la jumatatea lui iulie,anul acesta...am aflat ca il cheama Alexandru,30 ani..

jm3k3r fr4t3 :P nu ca pulimea care nu are c0413 sa iasa pe dn fara acte ... ce pwla mea byk3r ad3v4r4t , r3sp3kt

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si mai adaug pe langa asigurarea lipsa si faptul ca avea itp-ul expirat de la jumatatea lui iulie,anul acesta...am aflat ca il cheama Alexandru,30 ani..

esti dat in treburile alea tu...ai rca la mobra acum?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...