Sari la conținut

Accident bdul unirii 24 dec 2015


turbodiesel
 Share

Postări Recomandate

Hmm fara asigurare si itp, nu zic ca o merita dar sigur si-o cauta. Cand incerci sa fentezi karma da ch tine de pamant.

Ps: lipsa de respect fata de restul participantilor la trafic.

Ps2: nu ai asigurare nu circuli, nu ai itp nu circuli. Pe mine daca ma loveste unu asa mai primeste si doua capace bonus

Editat de Saprodvl
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 96
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Hmm fara asigurare si itp, nu zic ca o merita dar sigur si-o cauta. Cand incerci sa fentezi karma da ch tine de pamant.

Ps: lipsa de respect fata de restul participantilor la trafic.

Ps2: nu ai asigurare nu circuli, nu ai itp nu circuli. Pe mine daca ma loveste unu asa mai primeste si doua capace bonus

trebuie sa fii tare "jmecher" tu..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dapoi daca tot nu avea itp si rca si alte alea.... la ce mai tinea numaru pe mobra? ca lopata aia de numar rupe aerodinamicitatea mobretului.... si mai trage si la greutate .....

Editat de Taz Asg
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Numar cu 666....

Cineva a zis pe un alt topic ca mobrele cu numerele 666 dpdv statistic sufera cele mai multe accidente...

+1

 

In alta ordine de idei, recuperare grabnica riderului si minte la bibilica :)

exact asta vb cu sotia azi cand am trecut pe acolo..........cu scutericiul ca la mobra nu avem rca.. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

esti dat in treburile alea tu...ai rca la mobra acum?

Şi eu am RCA valabil. E nasol, nu ?

 

Nu, jmeker a fost baiatu asta

Deaia suntem unde suntem si se respecta lumea asa in trafic

Daca avea asigure si itp isi recupera paguba de la asigurare, asa glorie

Dublă glorie: neavând RCA valabil nu doar că nu-şi poate repara mobra pe RCA ul şoferului ( chiar fiind nevinovat ) dar o să primească şi o amendă.

Editat de adrianm
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Şi eu am RCA valabil. E nasol, nu ?

 

Dublă glorie: neavând RCA valabil nu doar că nu-şi poate repara mobra pe RCA ul şoferului ( chiar fiind nevinovat ) dar o să primească şi o amendă.

dar te dai cu mobra sau te a prins cu el facut?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu mă "dau", eu pe stradă doar merg. Şi da, azi am mers cu mobra 60km.

azi ca a fost cald si mai cand??,eu merg cel putin 100 zilnic in oras iarna /vara dar ma grabesc acum ca vine mosul,poate aduce cado" vreo un rca.... craciun fericit!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

azi ca a fost cald si mai cand??,eu merg cel putin 100 zilnic in oras iarna /vara dar ma grabesc acum ca vine mosul,poate aduce cado" vreo un rca.... craciun fericit!

Ori eşti doar un teribilist de tastatură, ori eşti prost grămadă, caz în care vei deveni şi o "statistică" - vezi mai sus.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@BigFatAss

La fel se poate zice si despre permis... Ce, e din carbon, kevlar, tritoniu, sa te apere de masini? Fuck permisele auto/moto, la ce ne trebuie?

 

Sanatate riderului, o sa aiba un Craciun memorabil...

Editat de ZAPPY
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Numar cu 666....

Cineva a zis pe un alt topic ca mobrele cu numerele 666 dpdv statistic sufera cele mai multe accidente...

+1

 

In alta ordine de idei, recuperare grabnica riderului si minte la bibilica :)

eu am 555, oare ma incadrez si eu sau...hmm.

Sanatate motociclistului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ca nu am mobra inmatriculata in alt judet ca la gorj nu sunt inca numere cu 3 cifre..

Ce treaba are numarul cu ce se intampla in trafic, sau poate ala cu masina erea atent la numar nu la trafic?

Editat de Albert Jereb
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic sa dam statul in judecata, la mobrete sa fie optionala treaba cu asigurare, ITP si mai ales permis de conducere, sa il punem pe DP la treaba, zic sa facem si un poll.

 

Mai sunt "fraieri" ca mine care isi fac asigurare pe tot anul si tin minte data expirarii ITP-ului?. Daca nu ai aprox. 100e pe an sa bagi in acte sa fii legal, de ce iti cumperi mobret? sau poate a vrut sa merga cu el pe coclau si a gresit drumul.

 

Sanatate rider-ului, poate asa isi baga mintile in cap.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai sunt care au RCA pe tot anul si nu o fac pe cea mai ieftina ca vb poietului (am la Carpatica si in rest nu conteaza) de asta merge treaba bine in tara asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Şi eu am RCA valabil. E nasol, nu ?

 

Dublă glorie: neavând RCA valabil nu doar că nu-şi poate repara mobra pe RCA ul şoferului ( chiar fiind nevinovat ) dar o să primească şi o amendă.

asa cu daca tu nu ai rca valabil iar eu sunt de vina cu rca ok .... tu nu ti poti repara masina/moto pe rca ul meu ????

da mi si mie articol/lege

multam

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu vreți RCA,ITP,permise...treceți pe enduro,pe dealuri și ogoare n-ai nevoie...

Nu inteleg conceptul asta. la un moment dat tot trebuie sa traversezi un drum public.

 

Cat despre RCA si ITP expirat amenzile sunt cam usturatoare.

 

s-l300.jpg

 

BTW, Craciun Fericit!

Editat de TM96UFO
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...