Sari la conținut

Motociclisti pasionati de pictura/desen.


CzCustoms
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 130
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

mai era un topic mai vechi... "coltul artistilor". Sper ca nu l-au sters. Vezi aici, sau la sectiunea "ALTE DISCUTII".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Heh.. ce vremuri!! :o

Mi-am luat tableta grafica, zeci de GB de tutoriale de Photoshop.. din pacate n-am gasit inca un site de unde sa pot sa-mi downloadez si niscai timp.. :blink:

Doo desene mai vechi, cred ca au mai bine de opt ani (cel "cariocat" e facut dupa o revista de benzi desenate - nu foaie pe foaie, ca ala nu mai e desen!! - iar portretul e facut dupa o poza de-a sora-mii):

post-16760-1200812544_thumb.jpgpost-16760-1200812550_thumb.jpg

 

Si va mai aduceti aminte de pufuletii pe punga carora era desenul asta?? :laugh:

post-16760-1200812581_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astea sunt singurele chestii care mi-au mai ramas. Din teancurile de desene, picturi, schite etc. Atat mi-a ramas din cinci ani de scoala de arta. Mutarile ma-sii... :laugh:

 

Anyway, sunt niste schite facute pentru vara-mea, pasionata de anime-uri, ma rugase sa ii fac cateva. Acuma, m-ati starnit iar, cred ca ma apuc iar de desen, uneltele le mai am :o

 

LE: sunt vechi si astea, intre timp am dibuit anatomia aia nenorocita :blink:

post-8378-1200823806_thumb.jpg

post-8378-1200823898_thumb.jpg

post-8378-1200824063_thumb.jpg

Editat de Ralucone
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si ale mele, din pacate au ceva vechime, in ultima vreme nu prea am mai avut timp pentru asa ceva. rar mai iau o coala alba si un creion si sa mai mazgalesc ceva...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si ale mele, din pacate au ceva vechime, in ultima vreme nu prea am mai avut timp pentru asa ceva. rar mai iau o coala alba si un creion si sa mai mazgalesc ceva...

Cel cu "luna" aduce puternic a Luis Royo.. unul din preferatii mei!! :o

Io mor de ciuda ca n-am fost nici macar la ceva cursuri.. am desenat numai dupa "ochi".. :blink: Acu' n-as avea timp nici sa vreau.. :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cel cu "luna" aduce puternic a Luis Royo.. unul din preferatii mei!! :o

Io mor de ciuda ca n-am fost nici macar la ceva cursuri.. am desenat numai dupa "ochi".. :blink: Acu' n-as avea timp nici sa vreau.. :laugh:

 

 

dupa royo n-am desenat nimic... mai desenam dupa boris, acum cativa ani buni, dar din pacate nuam pastrat nici un desen, le dadeam la prieteni. nici eu n-am urmat vre-un curs, tot "ochiometric" desenez si eu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dupa royo n-am desenat nimic... mai desenam dupa boris, acum cativa ani buni, dar din pacate nuam pastrat nici un desen, le dadeam la prieteni. nici eu n-am urmat vre-un curs, tot "ochiometric" desenez si eu.

Tot off-topic, sorry!!

 

Desenul e singurul lucru la care am renuntat din cauza celorlalti.. colegii, familia, "prietenii".. :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si ale mele, din pacate au ceva vechime, in ultima vreme nu prea am mai avut timp pentru asa ceva. rar mai iau o coala alba si un creion si sa mai mazgalesc ceva...

Mama da le ai!Eu imi inchipui multe dar nu imi iasa pe hartie si turbez de draci! :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

QUOTE(Metal Heart @ Jan 20 2008, 07:17 PM) *

 

si ale mele, din pacate au ceva vechime, in ultima vreme nu prea am mai avut timp pentru asa ceva. rar mai iau o coala alba si un creion si sa mai mazgalesc ceva...

 

foarte reusite. felicitari! ai talent cu carul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nici eu nu am mai desenat de ceva vreme..Uite aici ce am gasit prin casa.Acum mai mult modelez.Ma simt mai bine in lut pana la coate,decat cu creionul in mana..

post-15776-1200860708_thumb.jpg

post-15776-1200861000_thumb.jpg

post-15776-1200861102_thumb.jpg

post-15776-1200861418_thumb.jpg

post-15776-1200861463_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

desen din asta mrge? :friends: post-20147-1200867634_thumb.jpg

nusht dak merge .. :friends:

foarte frumos, unii chiar sunt ff buni!!! :rock:

 

--- Mesaj completat în 24 Jan 2008 10:13 -------------
si eu am lasat-o mai moale cu desenu pe hartie. acu mi-am luat un aerograf si vreau sa invatz pe ala mai bine. sa vopsesc. :P:wink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nusht dak merge .. :friends:

foarte frumos, unii chiar sunt ff buni!!! :rock:

 

<small>--- Mesaj completat în 24 Jan 2008 10:13 -------------</small><br/>si eu am lasat-o mai moale cu desenu pe hartie. acu mi-am luat un aerograf si vreau sa invatz pe ala mai bine. sa vopsesc. :P:wink:

 

 

mersi mersi. era singurul "desen" mai misto, pe care-l aveam la munca. am si desene de mina, in creion si tus. am sa fac ceva poze si-am sa le postez. :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...