Sari la conținut

Retapitare + Inlocuire burete scaun moto?


whizo
 Share

Postări Recomandate

Salut,

 

Cum moto_dan nu se mai ocupa cu aceasta indeletnicire, mai e cineva (priceput) pe aici pe forum care se ocupa cu asa ceva? Sau vreo firma prin Bucuresti (dar nu neaparat, ca trimit si prin curier)? Numai sa lucreze omul bine, sa faca ceva de calitate.

 

Scaunul meu are nevoie de retapitare (s-a crapat pielea in cateva locuri) si inlocuire burete/spuma, ca acum e cam tare... si eu sunt cam osos :(

 

Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai este Darian in Bucuresti care face asa ceva.Mi a facut mie la transalp acum 6 ani si am fost foarte multumit.Ca mi au mancat o soarecii,partea a doua

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai este Darian in Bucuresti care face asa ceva.Mi a facut mie la transalp acum 6 ani si am fost foarte multumit.Ca mi au mancat o soarecii,partea a doua

Darian nu e moto_dan, de aici de pe forum? pt ca el nu mai preia comenzi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vedeti ca sunt mai multi care inca se ocupa cu asa ceva, dar nu fac treaba la fel de buna ca moto dan. Vedeti in linkul de mai jos, unde e casa aia darapanata fac unii tapiterii. Fac si pt sei moto, 120 lei mi-a luat mie pt fz6, cusaturile ireprosabile. materialul putea fi mai bun, dar nu aveau pe stoc atunci.



https://goo.gl/maps/LmNe3ZJ3Cnn


Ca feeling era identic cu originalul, ca aspect arata a musama mai ieftina. Dar poti alege si alte materiale, eu ma greabeam, ca in 3 ore sa plec pe ea de la tapiter. Nu am pus extra burete, avea aderenta, nu se uda la spalatorie.


- Mai am un contact pt retapitari in Bucuresti, a facut pentru un prieten si un alt coleg de forum (cel cu proiectul viespea, de face horneturi custom). Aici a iesit mult mai misto ca a mea, materiale mai faine,dar si mai scump. Cand ajungi la ei te sperii, intr-o curte dubioasa de tigani, dar stiu meserie. Aveau niste usi de mertzane pe acolo la tapitat in piele. 0766652265 Ionut.


- La Doarian am facut mai demult, era ok, dar nu se mai ocupa din ce stiu si oricum reviewri nasoale in ultima vreme, nu stiu de ce.


Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

....

- La Doarian am facut mai demult, era ok, dar nu se mai ocupa din ce stiu si oricum reviewri nasoale in ultima vreme, nu stiu de ce.

 

Este topic (chiar generos) cu lucrarile lui Darian - nu stiu tot istoricul, dar a disparut brusc din peisaj si avea pe final o multime de review-uri negative (calitate si durabilitate) chiar daca overall arata bine.

 

Pacat ca Dan se retrage... am refacut toamna trecuta seaua la Transalp si nu am decat cuvinte de bine pana acum (are peste 50 de pagini de review-uri exclusiv pozitive, printre altele are si "reparatii" dupa Darian)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiam ca nu se mai ocupa.La vremea respectiva am fost multumit de Darian.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am modificat o sa in Ploiesti , la motovis sau ceva de genul.....in afara de pret , mult mai mic , nu e nicio diferenta fata de ce face baiatul de la tm (un amic a facut o sa la el anul trecut).

 

Da, ei sunt singurii care mi-au raspuns,. m-ar costa ~200 + transport. Dar as fi preferat ceva in Bucuresti, sa nu mai stau dupa curier.

 

 

Vedeti ca sunt mai multi care inca se ocupa cu asa ceva, dar nu fac treaba la fel de buna ca moto dan. Vedeti in linkul de mai jos, unde e casa aia darapanata fac unii tapiterii. Fac si pt sei moto, 120 lei mi-a luat mie pt fz6, cusaturile ireprosabile. materialul putea fi mai bun, dar nu aveau pe stoc atunci.

https://goo.gl/maps/LmNe3ZJ3Cnn

Ca feeling era identic cu originalul, ca aspect arata a musama mai ieftina. Dar poti alege si alte materiale, eu ma greabeam, ca in 3 ore sa plec pe ea de la tapiter. Nu am pus extra burete, avea aderenta, nu se uda la spalatorie.

- Mai am un contact pt retapitari in Bucuresti, a facut pentru un prieten si un alt coleg de forum (cel cu proiectul viespea, de face horneturi custom). Aici a iesit mult mai misto ca a mea, materiale mai faine,dar si mai scump. Cand ajungi la ei te sperii, intr-o curte dubioasa de tigani, dar stiu meserie. Aveau niste usi de mertzane pe acolo la tapitat in piele. 0766652265 Ionut.

- La Doarian am facut mai demult, era ok, dar nu se mai ocupa din ce stiu si oricum reviewri nasoale in ultima vreme, nu stiu de ce.

 

Incerc maine sa ajung la casa aia de pe Cosbuc, apoi am mai gasit ceva prin Vitan.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Pe cine ati gasit priceput?

Moto-dan nu mai face, Darian are review-uri negative ...

Vreau o retapitare si schimbat materiale pt confort. Gel, spuma, etc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am lucrat tot cu Darian ,mi-a facut 3 sei pana acum si am numai cuvinte de lauda,a folosit materiale de buna calitate iar lucratura a fost perfecta de fiecare data.

Baiat de nota 10

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Darian nu mai apare la scena - unii au bagat review negativ si nu stiu dece.

Seaua la dakarul meu este refacuta de el fix in perioada respectiva si e super ok (schimbat tapiteria si inaltat).

Darian lucreaza conform bugetului clientului si ii spune asta. Vrei fff ieftin - se poate, dar nu te astepta la materiale prea interesante. Vrei ceva bun - evident - va costa mai mult (mai ales daca incepi cu gel si altele )

Editat de ZIDU'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@b86dtm acum cat timp?

 

@ZIDU'

Nemultumirile sunt din ultimii 2-3 ani.

 

/index.php?/topic/291524-reparatii-sei/page-79

Citeste de acolo in urma.

Problemele par a fi cu termenul de predare nu cu neintelegerea la bani.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

azi mi-am dus seile la darian, inca se mai ocupa de asa ceva. Un prieten de-al meu si le-a refacut la el si a fost foarte multumit. Problemele au aparut, din cate am inteles, de cand si-a pierdut telefonul, nu si l-a mai reactivat si si-a luat alt sim cu alt numar si n-a mai dat lumea de el o perioada, de unde si problemele cu termenul de predare. revin cu poze duminica sau luni :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gzh9GoC.jpg

asa cum am promis, am revenit cu poze. sunt foarte multumit de pret si de calitate. am mai adugat putin burete si sunt mult mai confortabile acum :)

Editat de gogO.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...