Sari la conținut

Detinatori de Honda 900RR Fireblade


emylyo
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 8,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Am dus jucaria la doctor...prima impresie cica ar fi lantul de distributie maine o sa o desfaca sa vada ce e.

In caz de defectiune in motor primeste un motor nou pe garantie...nu prea ma incanta

Dar am varianta de rezerva buy-back pentru un 1000rr fireblade negru dar revopsit prost,dar se vopseste din nou pentru a fi ok...

dupa ce vad care este problema dau de stire

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

l-am vaz pe fratele mai mic la TeVe. bravo! dar de ce fratele mai mic si nu fratele mai mare?

 

 

poate e mic ..dar are pulsul drept mai greu ..cine stie :friends:

 

Betzigash, ti-a raspuns mac. ;) Eu am mers pana acolo, am dat si eu 2 liniute "just 4 fun", iar in concurs l-am lasat pe el. De la el am prins microbu`. Desi e mai mic, stie muuuuult mai multe decat mine (si n-o spun cu rusine, sunt mandru de asta). :blbl:

Dupa concurs, am dus broscuta unde-i place mai mult... pe MESES! :cheers: E nenbunie drumul Zalau-Cluj. Cand am ajuns in Cluj imi venea sa ma intorc, sa-l mai fac o data. Cu cat te dai mai mult acolo, cu atat te indragostesti mai tare. :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da da, e superb meses-ul. atentie la trafic. ce-ar fi daca l-ar inchide pentru o zi? numai pentru noi?

mertane, tu de ce nu te-ai dat? abia astept sa merg si eu, sa cobor putin recordul pe pista....... :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

alexutzzz... man ai grija frate pe ce dai banii. 1000 rr-ul ala revopsit(si prost) inseamna ca a fost bubuit bine.nu stiu,nu vreau sa fac pe desteptu dar mergi frate cu un mecanic adevarat si pune-o pe tester,masoara compresii,verifica cadrul si furca etc.

succes! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e bine de voi ca tot aveti pistele alea pe acolo

maine cred ca merem pe euroring ..asta daca il conving pe amicul meu andy cu k7 sa vina si el

singur nu ma duc ..e nasol ..mai ales daca imi rup ceva ..acolo raman

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da da, e superb meses-ul. atentie la trafic. ce-ar fi daca l-ar inchide pentru o zi? numai pentru noi?

:cheers:

E nebunie curata. :banana: Stiu doar ca am plecat din Zalau, m-am oprit la Popasul Romanilor, am mancat (stiam ce ma asteapta :friends:) si am plecat. De acol` nu mai stiu multe, m-am trezit pe pod, la intrare in Cluj. ;)

Si acum ma dor picioarele (lipsa de antrenament) de la statu' pe scarite. Da` e o durere placuta. Imi tot apare cate-un zambet in coltul gurii cand simt cate o crampa. :blbl:

Editat de Stau-De-6
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

adversarii aia a tai erau tersasisti si fitzobikeri.

 

 

Muuuhahaha :cheers:

 

Stati asa ca eu am o poveste si mai si.

Nu numai ca concurenta n-a facut nimic in ultimi 10 ani, dar nici Honda n-a facut stiu eu ce !!

 

Am vazut cu ochi mei cum bate un CBR 900RR din 1995, in repetate ori un CBR 1000RR REPSOL din 2007 la liniute legale !!!

 

post-8669-1220347300_thumb.jpg

post-8669-1220347324_thumb.jpg

 

 

Tot acolo a batut un R6 un R1 din acelasi an, cred ca asta dovedeste ca, aproape totul depinde de persoana care piloteaza motorul !!

 

P.S. 900RR-ul a fost condus in pantaloni scurti si tricou, de Tamas Andras, 6 ori campion national de motocross !!! :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baietii de la alfa lucreaza la mobra mea.

Lantul de distributie a fost problema,maine seara sper sa o scot cel tarziu joi...ca vineri sa fiu la amckart

 

 

crezi ca e normal ca acel lant de distributie sa faca figuri la 16.000 km?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna intrebare, dar trebuie adresata lui Balamuc, el stie cel mai bine! :banana: Nu e exclus sa se fi blocat mecanismul cu arc care intinde lantul "periodic". Are mai multe pozitii la care ar trebui sa "sara" singur, dar shit happens, ha?!? :cheers: cica ar mai trebui ajutat din cand in cand.

Bine ca a fost doar atat, e pepsi...oricum, recomand sa o vada si alt doctor.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

faza cu lantul de distributie (vorbesc in cunostinta de cauza), e ca nu se aude decat la relanti. la turatii oricat de uzat ar fi (al 16mii putin probabil), nu se aude. nu e 954 motorul care ar avea probleme cu lantul. nu asa devreme. eu mi-am cumparat motorul la 12mii, acum are vreo 20mii si nu se aude nimic altceva decat valva aia h-tev, dar si aia la turatii mici, in rest nimic (in afara de oala de ambreiaj...... :cheers: )

eu in locul tau m-as uita atent la ce schimba baietii, si dupa reparatie verific-o serios.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

faza cu lantul de distributie (vorbesc in cunostinta de cauza), e ca nu se aude decat la relanti. la turatii oricat de uzat ar fi (al 16mii putin probabil), nu se aude. nu e 954 motorul care ar avea probleme cu lantul. nu asa devreme. eu mi-am cumparat motorul la 12mii, acum are vreo 20mii si nu se aude nimic altceva decat valva aia h-tev, dar si aia la turatii mici, in rest nimic (in afara de oala de ambreiaj...... :cheers: )

eu in locul tau m-as uita atent la ce schimba baietii, si dupa reparatie verific-o serios.

 

foarte de acord

ai avut putin ghinion la faza asta ..pacat ca motorul era frumos foc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

foarte de acord

ai avut putin ghinion la faza asta ..pacat ca motorul era frumos foc

Stai, ca inca nu i-a murit!!! :blbl: o resusciteaza, speram. La 16 mii e tanara inca (eu am 17 mii cu a mea, motorul merge brici). Eu zic ca merita reparat, chiar daca e costisitor, ca are muuuuulti km inca in el, nu?

Dar sunt foarte curios ce are/a avut.......... :cheers: ....bataie dupa 4000 rpm......?!?!?!?

Bafta!

P.S. Cam intr-o saptamana iese si a mea din service, cu "haine" noi japoneze, inclusiv rezervor, far, etc :banana: o sa pun poze....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca Jagi facea referire la cum mergi tu, la ce turatii merge motorul si a prezis inca 50mii de km linistiti....... :blbl:

Unde esti sergiule? ai auzit ce-a zis baiatu? 50mii fara probleme.... kawasaki e demult istorie pe atunci...... :cheers:

 

mac, m-au sunat de la curier, au sosit cauciucurile. multumesc. :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca Jagi facea referire la cum mergi tu, la ce turatii merge motorul si a prezis inca 50mii de km linistiti....... :friends:

Unde esti sergiule? ai auzit ce-a zis baiatu? 50mii fara probleme.... kawasaki e demult istorie pe atunci...... :cheers:

 

mac, m-au sunat de la curier, au sosit cauciucurile. multumesc. :banana:

 

:blbl:

intra sergiu in pamant de nervi ...

baieti ..aveti grija ce ziceti ca ni'l facem dusman ..;)

 

cu placere pentru gume ..cand sunt ptr tine just let me know ..

 

partea "la cum mergi tu" ..a fost rautacioasa ahaahahuahauhauaaaa

Editat de mac
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...