Sari la conținut

Detinatori de Honda 900RR Fireblade


emylyo
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 8,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

pacat ca au ceva pb cu motorul

multe mananca ulei la greu ..e plin de plangeri in italia, au trimis scrisoare la Honda italia si se pare ca sefii ignora problema :disappointed: brava honda

 

Jagi va povesteste mai mutle :cheers:

Editat de mac
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O intrebare foarte importanta?pentru cei ce au 900rr .care au schimbat traditionala roata pe 16 si au pe 17 ,, ma bate gindul sa fac si treaba aceasta ,deoarece multi zic :schimbo .cei care au facut schimbarea sa zica o parere ,da sau nu ,si vreau parere de la cei care au deja pe 17 ,cum se comporta ?pe curbe ma-r interesa .

nu prea iubesc 16 pe fata

pun si o poza cu babuta.

post-15943-1255161060_thumb.jpg

Editat de roackeru_2005
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

teoretic si practic pe curbe etc 16 ar fi avantajata

problema sunt gumele limitate ptr 16

eu am pus 17 pe fata si a mers super bine, vobla mai putin, montat gume superioare prestational si faceam si iesiri in pista cu ea

deci daca ai o 17" disponibila monteaz'o si gata :disappointed: in final ai doar avantaje

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de la F4 pana in 2000 mi se pare ca se potriveste perfect ..tre facute la strung 2 distantiere pe ax ..atat, cu 20ron rezolvi

pana si discurile sunt perfecte

se mai potriveste si de la hornet dupa 2000 parca :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu va jucati uleiuri de proasta calitate ,o sa futeti cuzinetii ,si multe altele .

RECOMAND ,MOTUL FACTORY LINE 300V 15-50, PT MAI VECHI SI LA MAXIM 5000 JOS CU EL

 

Omule fara suparare,pe ce baza recomanzi marca Motul, modelul 300v cu specificatia 15w50 si nu in ultimul rand , de ce "maxim" 5000 km?

 

Repet,am schimbat uleiul la 7-8 mii km si am pus diverse "soiuri", de firma ce-i drept si n-am avut nici o buba...N-am ramas fidel unei marci si am schimbat producatorul de la schimb la schimb.

 

De la a lauda un ulei pe care il folosesti si il schimbi la cat vrei tu pana la a-l recomanda cu majuscule e cale lunga :disappointed: Cate soiuri de ulei ai incercat pana ai dat de minunea de 300V?

Mesaj completat

 

O problema asemanatoare am intalnit si la cauciucuri. Cu o pereche de Pilot Sport am facut 20000km si nu m-am dat tocmai batraneste. La cele cateva drumuri facute cu "necunoscuti" (adica in afara grupului de prieteni) am descoperit o multime de pareri incepand cu " nu scoti genunchiul suficient" si terminand cu "nu stiu cum sa-ti spun dar ai cele mai naspa cauciucuri' de la indivizi dupa care stateam minute bune la fiecare oprire :cheers: Noi sa fim sanatosi ca restul se repara.

Editat de Gixxx'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Omule fara suparare,pe ce baza recomanzi marca Motul, modelul 300v cu specificatia 15w50 si nu in ultimul rand , de ce "maxim" 5000 km?

 

Repet,am schimbat uleiul la 7-8 mii km si am pus diverse "soiuri", de firma ce-i drept si n-am avut nici o buba...N-am ramas fidel unei marci si am schimbat producatorul de la schimb la schimb.

 

De la a lauda un ulei pe care il folosesti si il schimbi la cat vrei tu pana la a-l recomanda cu majuscule e cale lunga :cheers: Cate soiuri de ulei ai incercat pana ai dat de minunea de 300V?

Mesaj completat

 

O problema asemanatoare am intalnit si la cauciucuri. Cu o pereche de Pilot Sport am facut 20000km si nu m-am dat tocmai batraneste. La cele cateva drumuri facute cu "necunoscuti" (adica in afara grupului de prieteni) am descoperit o multime de pareri incepand cu " nu scoti genunchiul suficient" si terminand cu "nu stiu cum sa-ti spun dar ai cele mai naspa cauciucuri' de la indivizi dupa care stateam minute bune la fiecare oprire :D Noi sa fim sanatosi ca restul se repara.

:disappointed:

 

propun sa facem o lista cu produsele (de la cauciucuri la uleiuri sau sprayuri de lant,etc) care nu sunt asa cunoscute sau recomandate de toti "cunoscatorii" dar cu care voi ati avut experiente placute...daca ideea vi se pare buna putem acorda si o nota respectivului produs in functie de cum ni s-a parut calitativ dar si ca pret...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:disappointed:

 

propun sa facem o lista cu produsele (de la cauciucuri la uleiuri sau sprayuri de lant,etc) care nu sunt asa cunoscute sau recomandate de toti "cunoscatorii" dar cu care voi ati avut experiente placute...daca ideea vi se pare buna putem acorda si o nota respectivului produs in functie de cum ni s-a parut calitativ dar si ca pret...

O initiativa demna de lauda. Propun si o lista cu Marile Dezamagiri (adica firme cu pretentii care au dat cu mucii in fasole). Incep eu:

+ Motorex (ulei 10W40 sintetic la 180 ron 4 litri)

- Silkolene (!) Lubrifiant pt. lant tip spray, de tot chachatul, se usuca greu, cade usor de pe lant, dar costa cat doua bune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...