Sari la conținut

Detinatori de Honda 900RR Fireblade


emylyo
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 8,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

mai bine r1 decat rr1000

acum se gasesc la bani putini

depinde ce vrei de la motor

vrei performanta ia'ti R1 clar

vrei ceva banal? ia'ti fireblade

Mac, daca tu tot tii cu ursu', eu as mai continua cu:

 

"Vrei sa ti sa rupa cadrul daca ai dat intr-o groapa? Ia-ti Suzuki". :D

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se stie de treaba asta ..exista o solutie,

sa zicem ca iese mai bun decat cadrul nou, iar firma lucreaza in domeniu de 30 ani :D

pe mine nu ma sperie treaba asta

Mesaj completat

avem un k8 1000 aici in tm care a facut multi km pe o roata ..fara nici o pb la cadru ..si aterizari a facut destule as spune, cu sutele

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma bag si eu in seama pe aici ca fost proprietar de fireblade....un 929 si un 1000rr

actual proprietar de r unu....

sincer...nu exista comparatie....poate doar cu 929-le la bicicleta (pt mine)

atat am avut de spus...in rest cum zice nenea Mac...:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mda

ma bag si eu in seama de plictiseala nu de alta :D

am vazut linku acela cu virgula cadrul de suzuki crapat\rupt\desprins etc.

shocking.

tot urlu pe forumu asta de vreo 3 ani cum ca motoarele din ziua de azi de 150-170 de kile si 200 cp nu sunt fiabile si nu ma crede nimeni.

poate daca la motoare stau bine (desi nu as crede) undeva tot tre sa cedeze.

in fine nu e treaba mea.

eu am avut motor din 94-95-96-99 fara sa am cea mai mica problema la ele.

si erau KAWASAKI o firma "renumita" pt lipsa ei de fiabilitate.DEH

vad ca aici se cam disputa suprematia intre honda si yamaha.

inca de la bun inceput vreau sa precizez ca nu am honda la inima de cand ma stiu.

dar in cazul de fata nu exista termen de comparatie intre cele doua firme.

daca luam istoria lor inca de la inceputuri vom afla ca pt honda sa fie pusa in aceeasi oala cu yamaha e insusi o mare nedreptate.(de suzuki si kawasaki nu mai vorbesc)

sincer m-am dat cu amandoua motoarele chiar daca nu cu cele din anii 2008-2009.

si am reusit sa imi fuck o opinie.

yamaha ca si kawasaki si suzuki e un motor pt suflet.

trairi intense...palpitatii la inima ..etc.

nu ca hondele nu ar fi la fel dar intr-o masura mai mica as putea adauga.

sincer daca as avea sansa sa aleg una din ele as alege fara sa stau pe ganduri honda.

are exact caii de care are nevoie(si prea mult chiar)

are exact power delivery-ul de care ai nevoie in oras(si prea mult chiar)

nu e un motor extrem(exact ce ai nevoie in oras)

e un motor care nu exceleaza in ceea ce face...

e un motor echilibrat...frumos..puternic....si fiabil...CICA!!!

acum avand in vedere cati dintre posesorii de sbk-uri se duc vreodata pe pista acolo unde R1 exceleaza inevitabil vine urmatoarea intrebare...

ce ai alege intre 1000 rr si R1 pt orash?

Editat de sergiukawa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sincer daca as avea sansa sa aleg una din ele as alege fara sa stau pe ganduri honda.
Sergiu, ai o bulina alba de la mine, pt sinceritate. Spune-i dealerului tau ca ti-a dat ce-a avut mai bun in seara asta. :D
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sergiu, ai o bulina alba de la mine, pt sinceritate. Spune-i dealerului tau ca ti-a dat ce-a avut mai bun in seara asta. :)

 

evident vbea la misto

e adevarat ca 99% nu scot untul din motoarele lor, deci in final imp e sa alegi cu inima

faza cu fiabilitatea honda mi se pare cea mai stupida chestie auzita ..si exista doar la noi in romania ..specific mioriticilor, cum de s'a nascut mitul, n'am idee

deci: alege cu inima ca nu gresesti :D dopeman

fa un test cu fiecare si vezi ce iti place, unde te simti mai bine

 

eu daca ar fi sa aleg maine un nou 600 ..fara dubii alegerea ar pica pe iamaca r6

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu unu nustu cum puteti sa dati termen de comparatie intre honda si yamaha.... ce poti face cu o honda... f3 f4 f4i 919 929 954 nici nu te poti gandi sa faci pe vrun r6 sau r1.. si o spun din propria experientza.... nu sunt genu care se da pe circuit nu le stiu performantele acolo... dar atat r6(2006) si r1(2005) poate le mai iau daca mi le da cineva moca... Eu sunt la concluzia ca cine isi ia yamaha isi ia doar pentru simplu fapt ca arata cel mai bine dintre japoneze...Singurul lucru unde a stricat honda a fost la 1000rr 04,05,06,07,08 954 find un vis pe langa aceste motociclete.. abia cu 1000rr 09 a reusit sa faca treaba...

O Spun nu ca performantza si ca placere de Mers... ia una din astea f3 sau f4 fa un drum de cheia si apoi urcate pe un r6 mai mult ca sigur daca mergi sportiv nu te mai intorci...

In momentul de fatza am 2 honda si o yamaha... 919 facut pentru stunt 954 si r1 din 2005 facut pachet

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A reinviat Broscuta! :D

Partea nasoala e ca trebuie sa ma duc linistit in urmatorii km, fiind in rodaj. Asadar o sa ma bucur de o toamna in care o sa am timp sa admir peisajul, natura, raul, ramul... :lol:

 

 

A scazut si pretul (detalii in semnatura), pt ca imi doresc din ce in ce mai mult un 954. :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pff... nu o vinde.. Ca nu mai gasesti ceva la fel de bun ca modelul ala.. 954 nui kiar atat de fiabil :rolleyes:
Pai daca tot ai un 954, poate cadem la o intelegere. :D
In momentul de fatza am 2 honda si o yamaha... 919 facut pentru stunt 954 si r1 din 2005 facut pachet
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu unu nustu cum puteti sa dati termen de comparatie intre honda si yamaha.... ce poti face cu o honda... f3 f4 f4i 919 929 954 nici nu te poti gandi sa faci pe vrun r6 sau r1.. si o spun din propria experientza.... nu sunt genu care se da pe circuit nu le stiu performantele acolo... dar atat r6(2006) si r1(2005) poate le mai iau daca mi le da cineva moca... Eu sunt la concluzia ca cine isi ia yamaha isi ia doar pentru simplu fapt ca arata cel mai bine dintre japoneze...Singurul lucru unde a stricat honda a fost la 1000rr 04,05,06,07,08 954 find un vis pe langa aceste motociclete.. abia cu 1000rr 09 a reusit sa faca treaba...

O Spun nu ca performantza si ca placere de Mers... ia una din astea f3 sau f4 fa un drum de cheia si apoi urcate pe un r6 mai mult ca sigur daca mergi sportiv nu te mai intorci...

In momentul de fatza am 2 honda si o yamaha... 919 facut pentru stunt 954 si r1 din 2005 facut pachet

unii se dau doar pe circuit si apreciaza curba aia de putere pusa ca dracu' dar fara nici un cuplu.Eu ma bucur de mobra mea si o consider motorul ideal pentru mine....pentru cei care nu se multumesc cu perfectiune exista yamaha :rolleyes: .Va doresc un drum de 300 de km fara pauza cu un r6 sau un r1

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

R6 06-08 e scomod rau de tot ..dezastru pe strada

in pista in schimb e iubire totala ..n'aveti idee

nicule ..sfatul meu e sa te orientezi spre ceva cazut dar dupa 04- , 2-3 luni se repara si te regasesti cu o mobra valida

vb pe mess :rolleyes: ieri nu puteam sa iti raspund

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

954 e o mobra buna la orice, recomand. poate prea plictisitoare uneori, dar o mobra buna. in 2ani nu am avut probleme cu ea. frana imi placea cel mai mult.

Am avut si eu un 954 si singura mea nemultumire era consumul.

Cu 3.500 ai dat-o? Uimitor cat au scazut preturile la ele.

post-7003-1256492846_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand am ales 954 m-am gandit ca e printre ultimele motociclete cu adevarat motociclete :rolleyes: iar acum in iarna va suferi cateva schimbari de look si isi va schimba rolul din everyday bike in Fitza Bike pentru ca ma gandesc serios la un KTM EXC :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand am ales 954 m-am gandit ca e printre ultimele motociclete cu adevarat motociclete :lol: iar acum in iarna va suferi cateva schimbari de look si isi va schimba rolul din everyday bike in Fitza Bike pentru ca ma gandesc serios la un KTM EXC :moron:

 

mare greseala...am eu ktm exc din 2005--525 exc factory racing.....

e bine sa le ai pe amandoua....

sunt total diferite.....

cand o sa incepi sa stai mereu cu cheia pe ktm...ti se duce chefu.....

cade aia,....se strica aia...se rupe alta.... :rolleyes:

lant,..pinioane..cauciuc....ai cazut....se mai duce o pompa de frana...se mai stramba un disc de frana....

de schimbu de ulei nu mai zic....

 

pe honda te sui si pleci....la ktm.....mai greu.....acum depinde si cum te dai cu ea....da mananca bani multi rauuuu

sprei lant.

sprei filtru aer..

filtre ulei 2

ulei 2 litri

lant

pinioane

cauciucuri...

 

zici ca s de guma cauciucurile alea.....

si lantu la fel :D

 

parerea mea e sa incerci sa pastrezi honda.....asa am vrut si eu...s o vand si sa trec pe ktm.......bine ca n am vandut o....acum el am pe amandoua...

cand am chef de namoleala,prafuiala,cazaturi....iau ktm u........plus ca ti tre echipament.....vrei sa iesi la o plimbare linistita ,te sui pe honda...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai.... \"street madness \" poti face si cu o sportiva putin modificata.... acum ma bate gandu la un f4i pentru stunt.. sa vedem daca pica ceva iarna asta...

 

Pai pentru asta exista 954, fitza (cand zic fitza, ma refer la o motocicleta ingrijita vizuat si tehnic :laugh: ) + nebunii :D Daca as avea bani mai multi, tot un f4i mi-as lua strict pentru stunt, dar acum ma gandesc sa mai diversific si de aia ma gandeam la KTM. De o saptamana ma tot uit la filmulete cu dementii aia si ma simt atras de latura asta, cred ca ar fi pacat sa nu incerc :moron:

 

Street madness = stunt? :rolleyes:

 

Si stunt si nebunii cum faceam anul trecut cand plecam de la CBR Meeting :lol:

 

 

PS. Vreun motorist din Tg. Mures? Ajung in seara asta pe acolo si poate ne vedem la o bere. Stau cazat la Hotel Everest

Editat de adidas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PS. Vreun motorist din Tg. Mures? Ajung in seara asta pe acolo si poate ne vedem la o bere. Stau cazat la Hotel Everest
E Hellicks, doar ca acum o da rar pe forum. :rolleyes:

Daca nu ai nr lui de tel, da-mi un PM si vedeti voi daca e prin zona.

Editat de Stau-De-6
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...