Sari la conținut

Detinatori de Honda 900RR Fireblade


emylyo
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 8,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Uitate in carte... eu defiecare data cand le-am dat jos le-am aliniat cu jugul de sus adica la acelasi nivel nu prea am tinut foarte mult cont dar sigur exista o anumita cota .. daca nu ai manualu la ia til pot da eu.. in format pdf

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Painkill3r

Salut.

Stie cineva cati dinti trebuie sa aiba pinionul spate la un CBR 929?. Eu am comandat unul si mi-a venit cu 42 dinti , iar cel de pe motor are 44. As vrea sa stiu pinionul stoc cati dinti are, daca stie careva.

Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut.

Stie cineva cati dinti trebuie sa aiba pinionul spate la un CBR 929?. Eu am comandat unul si mi-a venit cu 42 dinti , iar cel de pe motor are 44. As vrea sa stiu pinionul stoc cati dinti are, daca stie careva.

Multumesc

 

42 - Europa

http://www.jtsprockets.com/52.0.html?&..._uid=523&p=

http://www.jtsprockets.com/52.0.html?&..._uid=526&p=

 

43 - SUA - http://www.jtsprockets.com/52.0.html?&...uid=4534&p=

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am uitat sa specific TELESCOPUL SPATE !!! adica distanta dintr-e gauri ...dintr-e prinderi am cumparat unul si nu stiu daca se va potrivi.... Multumesc anticipat

 

 

pai acolo este ceva mobil la bascula nu ai o distantza fixa stiu ca doar arcul are 17.5cm la cumparare telescopul kiar nu stiu... dal pe cel veki jos si vezi... este o treaba migaloasa dar nu ai cei face...

 

Painkill3r u nu ai 929 ala la vanzare... sau l-ai cumparat acum de curand ??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Painkill3r
Painkill3r u nu ai 929 ala la vanzare... sau l-ai cumparat acum de curand ??

 

 

Nu e la vanzare.. l-am achizitionat de curand. Sper sa ramanem impreuna mult timp.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Painkill3r
Am vazuto cand ma uitam acum vro luna daia nu stiam de unde o cunosc ..... ai reusit sa te dai cu ia.. cum este mobra ??? si la ce bani ai scoso ?

 

Nu cred ca ai vazut-o. motorul asta nu a fost pus la vanzare niciodata, l-am luat de la un prieten si in sezonul 2009 nu a iesit deloc cu el. In 2007 l-a adus din Italia pe sfarsitul anului, tipu s-a dat in 2008 foarte putin.

Pretul de criza ( nu il spun ca nu ma credeti) , motorul a fost cazut usor, adica.. parbriz, oglinzi si 2 crapaturi mici de 3-4 cm una pe carena fatza si una in lateral.

aku arata altfel.. oglinzi carbon , manete carbon, mansoane carbon, parbriz DB albastru, mai tre sa ajunga scaritele carbon.

O sa pun poze cand e gata.

Editat de Painkill3r
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca daca intalnesti unul putin mai calm decat tine si de maxim 85kgputin atletic te bate de faci cacuta pe tine, nu te gandi ca esti meru cmpion, ca iar este un exemplu gresit pentru cei mai nou veniti pe motor, ce nu-i convine sa dea cu pumnu.

Auahaha, adevarat. :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai luat-o pe cocoasa?:wink:)

Am si luat-o, am si dat-o la visatori. ;)

Mesaj completat

Vin in Bucuresti din 15 februarie. Si stau f'o doua saptamani. Asa ca vom cam bea niste beri la Ursu (cel putin eu). :laugh: Sper sa nu le beau singur.

Telefoane: Gixxu il am, Stancu5 il am... care mai aveti chef, dau un semn aici cand ies in oras. Haulesbaules.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.Reason for edit: Edit by Gixu'...Userul Dilidache posteaza constant pe langa subiect si prezinta lucruri care-l intereseaza pe el dar nu au absolut nici o legatura cu nimeni si nimic din topicul utilizat.

Finally.

Editat de Hellicks Hellmet
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si luat-o, am si dat-o la visatori. :laugh:

Mesaj completat

Vin in Bucuresti din 15 februarie. Si stau f'o doua saptamani. Asa ca vom cam bea niste beri la Ursu (cel putin eu). :hurt: Sper sa nu le beau singur.

Telefoane: Gixxu il am, Stancu5 il am... care mai aveti chef, dau un semn aici cand ies in oras. Haulesbaules.

 

:angry: :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lasa un numar de tel, ca vin si eu sa va acompaniez la o bere! Am vorbit la plural, nu m-am adresat cu respect :angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut in urma curateniei facute in garaj am urmatoarele piese ptr cbr 929: cadru bord superior+inferior,carene laterale fibra,plastice interioare carena,scarite pasager+sa pasager,plastice laterale far st=dr,etrieri+pompa+manete st dr,semighidon dr,lampa stop!Preturi mici sa scap de ele! Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut in urma curateniei facute in garaj am urmatoarele piese ptr cbr 929: cadru bord superior+inferior,carene laterale fibra,plastice interioare carena,scarite pasager+sa pasager,plastice laterale far st=dr,etrieri+pompa+manete st dr,semighidon dr,lampa stop!Preturi mici sa scap de ele! Numai bine!

poti sa faci niste poze la carenele laterale?

mersi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...