Sari la conținut

Rs 125 2006


Postări Recomandate

Rog posesorii de rs 125 modelul nou 2006 sa-mi zica daca merita cei aproape 5000 d euro si daca nu te plictisesti d el intr-un leasing pe doi sau trei ani...in ideea ca fac 18 ani in ianuarie si deocamdata sunt pe un speedfight 2, dar ash vrea sa trec la 600 insa mai astept...n-am destula responsabilitate pt asha cva:p :finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 56
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

daca ai 18 si vrei sa iti iei ceva nou si in aprox 5000 de euro ...iti poti lua un gs500 modelu nou......arata absolut fantastic la pretu care il are si din cate stiu e facut in ue si ai taxe super mici........

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator <-BlacK_Killer->

daca tu nu te crezi pregatit pentru un 600 mai bine nu iti lua.I-ati ceva in 4 timpi insa de putere mai mica (50-60 cp) cum ar fi un Suzuki Gs500 , sau daca vrei ceva "racing" dar mai vechi poti lua ceva de genul asta : http://www.bikeshop.ro/handler.php?tip=am&...amp;zoom=1#foto

sau cel mult un zx4r

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca tu nu te crezi pregatit pentru un 600 mai bine nu iti lua.I-ati ceva in 4 timpi insa de putere mai mica (50-60 cp) cum ar fi un Suzuki Gs500 , sau daca vrei ceva "racing" dar mai vechi poti lua ceva de genul asta : http://www.bikeshop.ro/handler.php?tip=am&...amp;zoom=1#foto

sau cel mult un zx4r

50 - 60 de kai sunt de putere mica? :crack: :crack: inseamnca sa scuteru' meu de 4 kai e o trotineta :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa-ti spun ceva. Un prieten de-al meu are speed fight 2 de 100 cmc si cand aveam eu motoru' de 125cmc ,pana la 50-60 km/h ramanea cu putin in urma mea... deci diferenta la acceleratie nu e asa de mare fata de un 125. dupa ce te-ai obisnuit cu cutia de viteze si cu handling-ul de motor... te-ai plictisit.

 

Daca as fi in locul tau, as merge pe 400 cmc in 4 timpi. Poti s-o tii in frau, nu e asa naravasa ca 600, dar cand iti vine, poti sa-i dai si in pizda_ cu ea! Nu mai stai cu 125 la semafor, sa stii ca manelistu' din seria 5-u de langa tine te ia fara probleme. :crack:

 

Plus, cei 4 timpi scot un sunetzel...

 

Pe scurt, ideea e ca cei 8 cai pe scuterul tau se simt ca 20 pe un motor. Si daca mergi de ceva timp cu scuter 100 n-ai probleme cu 400.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca nu esti 100% sigur pe tine ca ar trebui sa iti iei 600 nu iti lua... si nici asa... cunosc destui care si-au luat mare din prima doar pt. sunet sau chestii de genu si au ajuns cu motorul bucati.trebuie sa te gandesti la tine si la cei din jur mai intai

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tot aceeasi problema.125 e prea mik,600 e prea mare,400 sunt putine.am observat ca exista o nisa de piata neacoperita.lipseste o moto de ,sa zicem,250,in 4 timpi,cu 2 cilindri in linie,aratoasa,cu o putere pe la vreo 30 de cai.asta n ar speria pe nimeni.daca ar fi si fiabila si pretul ar fi rezonabil,eu cred ca s ar vinde f bine.ce ziceti?

in ultimii 2 ani parca au inceput sa apara ceva de genul hyosung sau cam asa ceva,dar ar fi altceva daca s ar baga una din marile firme japoneze in asta.yo zic ca multi,nu numai incepatori,ar lua un motor nou de 250 la vreo 4000 euroi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tot aceeasi problema.125 e prea mik,600 e prea mare,400 sunt putine.am observat ca exista o nisa de piata neacoperita.lipseste o moto de ,sa zicem,250,in 4 timpi,cu 2 cilindri in linie,aratoasa,cu o putere pe la vreo 30 de cai.asta n ar speria pe nimeni.daca ar fi si fiabila si pretul ar fi rezonabil,eu cred ca s ar vinde f bine.ce ziceti?

in ultimii 2 ani parca au inceput sa apara ceva de genul hyosung sau cam asa ceva,dar ar fi altceva daca s ar baga una din marile firme japoneze in asta.yo zic ca multi,nu numai incepatori,ar lua un motor nou de 250 la vreo 4000 euroi.

 

normal ca exista o nisa pe piata, fiind ca prea putin sint asa cumpatati ca el, si de pe trecera de pietoni s-ar urca pe un R1 sau mai stiu eu ce rachete.

Domnule nike maniac, felicitari pentru creierul posedat si folosit! Nu merita 5000 un 125! Un GS500 sau ceva de genul, ar fi potrivit pentru tine; inteleg ca ai si ceva experienta. Cit priveste remarca cu seria 5 la semafor... nu prea cred ca te ia. gs-ul meu de 400 limitat, face destule bmw, cel putin primele 200m :cheers: si are o virsta, maica

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

dupa ce te-ai obisnuit cu cutia de viteze si cu handling-ul de motor... te-ai plictisit.

 

 

Offf ,numai reiseri si pe aici :rose: .Sa-i atingi limita chiar si unui 125 nu inseamna numai cat "baga in linie dreapta domne" ,caci ce ai castiga pe linie dreapta cu un 400 ,ai pierde instant la prima curba(ma rog ,depinde cat de lunga e linia aia dreapta :blink: )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

"daca tu nu te crezi pregatit pentru un 600 mai bine nu iti lua.I-ati ceva in 4 timpi insa de putere mai mica (50-60 cp) cum ar fi un Suzuki Gs500 , sau daca vrei ceva "racing" dar mai vechi poti lua ceva de genul asta : http://www.bikeshop.ro/handler.php?tip=am&...amp;zoom=1#foto

sau cel mult un zx4r "

 

Moto asta ii de aici de la un prieten de`a meu sta in scara vecina .... mergea foarte fain .. suna de rupea ... si arata bine ... numa ca o vandut`o :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dak iti place tie nu inseamna ca tre sa isi ia d-aia...in primu rand el da de A nu de A1 si ar putea sa isi ia una de 400 dak nu vrea una prea puternica...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dak iti place tie nu inseamna ca tre sa isi ia d-aia...in primu rand el da de A nu de A1 si ar putea sa isi ia una de 400 dak nu vrea una prea puternica...

am vrut sa`i zic si eu dar ...imi bat capul aiurea ...

omu zice ca da de A si asta ii spune sa`si ia rs125 :cheers: ... unde nu e nici dumnezeu nu cere

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...