Sari la conținut

Accident intre Rasnov si Predeal


supergica
 Share

Postări Recomandate

Pai si care-i dreptatea/adevarul? Colegul care a relatat accidentul pare ca a fost acolo ("am cautat numarul pe camp impreuna cu politistii")... voi? Pana una, alta... nu ati zis nimic, doar aruncati cu rahat in jur.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 182
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Daca accidentul s-a produs la o ora cand soarele era "jos", este posibil ca motociclistul sa fi fost orbit de lumina puternica si sa nu fi vazut virajul.

Acolo soarele e in dreapta/spate la apus.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Voi chiar nu aveti ce face?!sincer nu va doresc sa fiti in locul lui...,acest "baet" are permis de peste 10 ani,ce va este asa greu sa aveti un pic de respect?!

» Post actualizat in 19 Apr 2016 09:38

Daca nu stiti ce s a întâmplat,va rog din suflet sa va abțineți de la comentarii răutăcioase,cei care l au jignit...ei bine sunteți niste BADARANI!!!

Ce-mi plac mie logarile astea cu feisbuc. Orice tartan poa' sa intre si sa zica ce-i trece prin scafarlie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Clar nu aveti ce face,nu inteleg de tot aruncati cu noroi in stanga si n dreapta

 

 

Dute la cartofi..mai bn ca nu ai inteles nimic

 

 

Mai fratilor,băiatul de care vorbiti...avea si permis si toate actele in regula

Imi va fi extrem de greu sa va explic ca ati intrat pe un forum unde marea majoritate au permis de conducere , au experienta pe drumurile patriei si dreptul la o parere proprie este liber si neconditionat . Sunt primele posturi pe care le aveti si probabil ca intr-o saptamana , doua , nu o sa mai auda nimeni de dvs . Este ok sa-i fiti alaturi , dar nu pe forum . Mergeti la spital sau stati cu familia lui . Probabil ca experienta dvs in ale motociclismului este 0 si din rationamente sentimentale nu veti avea cum sa intelegeti ca baiatul isi plateste greselile lui . Prea scump pretul , intr-adevar , dar asa este pe doua roti . Toate se platesc mai scump . . . . . . .

» Post actualizat in 19 Apr 2016 12:20

Pana una alta nu trebuie sa dovedim nimic,voi astia care mancati rahat...poftă buna fratilor

Esti cumva amantul domnului ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai si atunci la ce ati mai intrat aici, daca nu sa demonstrati ceva?

Din 10 postari adunate de pe 3 conturi noi, nu ati zis nimic concret si nu va crede nimeni.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana una alta nu trebuie sa dovedim nimic,voi astia care mancati rahat...poftă buna fratilor

Auzi 'oaie, am incercat sa fiu decent pana acum. Nu vreti sa va vedeti voi de ale voastre si sa ne lasati pe noi cu motociclismul nostru la care recunoasteti ca nu va pricepeti?!

Aveti grija de prietenul vostru mare reisar de n-a fost in stare sa o tina pe o curba de 2 lei si cand s-o face bine si-o lua el apararea singur p-aici, daca o vrea.

Hai pa, sa va vedem mersu' de la spate!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine că eu sau alții sîntem în carantină (recte nu avem voie să ne exprimăm decît așa, mai rar) iar personagii precum aștia logați cu conturi de facebook care o țin tot într-o jignire nu au nici o restricție. Hal de ADMIN!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aveam cu totul alta parere despre motociclisti si despre respectul dintre ei ...i-am vazut cum se saluta in trafic..si da..sunt necunoscatoare dar ma bucur ca am intrat aici pt ca am vazut ca nimeni nu a intrebat de starea lui ..toti cei de pe aici si-au pus problema nr ..nu ca ar fi vorba despre un motociclist ranit...

Hai sa nu fim ipocriti... de parca tie ti-ar pasa de mine sau de altul. Iti pasa de oamenii pe care-i cunosti sau care iti ating sentimentul cumva. In rest... ura si la gara.

intreb din nou: de ce ati intrat pe forumul asta, daca tot nu spuneti nimic concret? Ce permis avea, ce era cu numarul lipsa, cum e cu experienta pe pista si lipsa ei pe strada etc? A, da... si cum se mai simte?

Editat de Geo_ZGA
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic ca topicul sa fie pastrat deschis doar pentru:
*Cei care conduc motorul de f multi ani (veterani)
*Cei care au permis de italia pt motor (veterani de Italia)
*Cei care sunt buni stilisti de pe Brasov (veterani de Italia si stilisti de pe Brasov)
*Cei care sunt f bun rideri (veterani de Italia si buni stilisti de pe Brasov cu diplome si certificari in competitii pe doua roti)
*Cei care merg pe circuite (veterani de Italia si buni stilisti de pe Brasov cu diplome si certificari in competitii pe doua roti si au cel putin o poza facuta mergand pe circuit)

Cine se inscrie le cuvant?

Editat de marcone
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

scurt rezumat:

o plimbare scurta prin gropile de la paraul rece cu slick-uri homemade, fara numar, fara numar

mare stilist de brasov, talentat, permis "da italia", ne invartea casca in cap "la toti" de aici

o curba perversa a aparut de nicaieri

iesire la iarba verde, scadere instanta de valoare

 

cam asa vad eu, ca badaran, lucrurile

:crack: :10:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc...apreciez cand fac o treaba buna.

In conituare nu ii pot ura domnului Cosmin Draghici decat sanatate maxima.

 

Revenind la partea cu faptul ca suntem motociclisti si facem parte dintr-un grup mai restrans va pot spune doar atat: suntem motociclisti si ne acceptam unul pe altul atata timp cat facem lucrurile cu cap astfel incat rezultatul actiunilor noastre sa nu dauneze grav sanatatii sau imaginii de motociclist.

Daca tot aveti cont pe acest forum va recomand sa cititi sectiunea cu accidente in care fiecare isi da cu parerea pro si contra. Limba este sloboda si nu are oase.

Daca doriti sa prezentati informatii concrete despre accident sunteti liberi sa o faceti, eu personal chiar as aprecia foarte mult, in caz contrar nu pot considera decat ca aveti la fel de multe informatii ca si mine doar ca in plus oferiti un spectacol ieftin si plin de injurii.

 

 

Sa dam totusi si o imagine a victimei - Cosmin Draghici

https://www.facebook.com/cosmin.draghici.58?fref=pb&hc_location=friends_tab&pnref=friends.all

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

................alt zmeu pe care societatea si durerile noastre la patina vis-a vis de conducerea fara permis, l-au scos in décor. bine ca nu a accidentat pe altcineva, ................

bine ai zis, si legile sunt prea ''light'' la noi

Doamne fereste ca unu de asta sa-ne omoare iubita sau copilu sau parintii.... ca sanse are... din pacate...

 

Nu vreau sa fiu rau si respect dreptul la replica dar cred ca ar fi timpul sa vina cineva cu "banu "

deci, atunci:

:banpls:

 

 

 

sau cum zicea Pufosu, macar carantina ;)

Editat de apriliacluj
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu pot lua ban, ei sunt de partea dreptatii !!!!!!!!!!!!!!

JUSTITIONARIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu suntem conectati intre noi oameni buni ...of of cate probleme aveti ...sa avem o zi buna in continuare cu totii!

 

Atunci inseamna ca am dat peste cea mai ciudata coincidenta, Romina Ioana, din Brasov ce are in lista de prieteni pe Geo Georgeta, Razvan Dumitru, Mihai Pupaza si Cosmin Draghici.

Te rog sa imi dai voie totusi sa nu cred in coincidente.

post-66253-0-43699100-1461073322_thumb.jpg

post-66253-0-53943800-1461073339_thumb.jpg

post-66253-0-00019400-1461073346_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bun, un grup de tineri usor manelari in comportament, teribilisti, fete frumoase (nu m-am uitat decat la una) carora le place viata din ce vad. Pana la urma viata privata a fiecaruia nu ar trebui sa ne intereseze.

 

Poate nu intelegeti de ce insistam cu carnetul, gumele, numarul. Pentru toate astea duc la o atitudine a riderului pentru autoritate, reguli. In momentul in care nu iti pasa ca ti-a expirat carnetul, ca nu ai carnet in Romania, nu iti pui numar pentru ca tu esti mai presus de lege si nu vrei sa dai socoteala pentru teribilismul tau, toate astea se aduna si cresc sansele sa faci un pocinog.

 

Iar la rubrica asta mai citesc si din cei care acum se apuca de motociclism si e bine sa vada ce sa nu faca, gen sa nu mearga fara carnet, fara numere pe motor, cu cauciucuri uzate, etc.

 

Pana nu mai apar alte detalii despre accident eu ii urez sa aiba bafta si sa se recupereze.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...