Sari la conținut

Accident intre Rasnov si Predeal


supergica
 Share

Postări Recomandate

Atitudinea de rahat am început s o avem de când au început glumele pe seama lui,nimeni nu are dreptul sa facă asta...,cu atât mai Putin niste străini

» Post actualizat in 20 Apr 2016 08:24

Nu te iubeau

Ce dumnezo are Putin cu treaba asta? E si el implicat si KGB-u?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 182
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

 

Ne bucuram ca acest accident nu s-a incheiat tragic pentru el sau pentru altii.

Transmite-i sanatate si data viitoare sa o lase mai incet.

De alergat se alerga pe circuit, pe Rasnov-Predeal se merge la plimbare.

Sper ca a invatat ceva din patania asta (si poate si altii).

Asteptam cu interes povestea direct de la sursa. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

nu cred ca e acelasi motor

ala de pe camp pare un gsxr 600 2006-2007

asta pare un r6 2006-2007

 

zic si eu, poate stiu altii pe aici mai bine

mie dupa bascula si toba imi pare R6.

 

culoarea nu prea bate, iar mergand pe aspectul coditei intacte,aproape ca as zice ca acolo nu a fos numar la momentul impactului - se indoaie ca naiba numarul si suportul pana sa sara....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e relativ normala reactia fetelor, dar, cum zicea cineva mai sus, acea stare de soc si limbaj neadegvat se poate scuza in primele momente. mai apoi trebuie sa rationezi si sa tragi invataturi din cele intamplate... altfel... totul e degeaba! :)

 

tot normala este si amnezia post-trauma, calculatorul iti sterge ultimele secunde pentru a te proteja. uneori iti stinge si lumina inainte de impact ;) trust me, been there, done theat!! ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai oameni buni, vine supergica si la al 15-lea post pe forum spune ca baiatul nu avea trecut A pe permis si ca nu era numar pe acolo. Poate a pierdut numarul inainte de accident, poate supergica nu a vazut bine, lasati asta. Daca e adevarat, o sa suporte rigorile legii. Sa nu punem totusi accidentul in intregime pe seama acestor lucruri si nu cred ca ar trebui sa simtim satisfactie ca si-a luat-o, chiar daca nu era in legalitate, in contextul in care sanatatea-i este afectata.

Concluzia, eliminand posibile defectiuni, este ca a mers prea tare fie pentru cat stia, fie pentru cum se prezinta drumul. O sa iasa mielusel din spital si o sa faca lucrurile mult mai responsabil pe viitor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai oameni buni, vine supergica si la al 15-lea post pe forum spune ca baiatul nu avea trecut A pe permis si ca nu era numar pe acolo. Poate a pierdut numarul inainte de accident, poate supergica nu a vazut bine, lasati asta. Daca e adevarat, o sa suporte rigorile legii. Sa nu punem totusi accidentul in intregime pe seama acestor lucruri si nu cred ca ar trebui sa simtim satisfactie ca si-a luat-o, chiar daca nu era in legalitate, in contextul in care sanatatea-i este afectata.

Concluzia, eliminand posibile defectiuni, este ca a mers prea tare fie pentru cat stia, fie pentru cum se prezinta drumul. O sa iasa mielusel din spital si o sa faca lucrurile mult mai responsabil pe viitor.

Chiar crezi asta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Omul e bine , se reface , a scapat . Traumele vor necesita timp indelungat ptr refacere . Domsoarele isi vor reveni si ele . Pe motociclism sa vii sa ti predici este ca si cum ati face baie la menstruatie in Amazon . Bafta si sanatate .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ah am inteles. Si atunci asta care nu e alba nu o mai avea inmatriculata!

daca ai avea doua motoare identice, nu ai folosi acelasi numar pentru ca trebuie sa ai numere diferite ....... 2RCA....

 

zic si eu.... mie imi pare om responsabil....

Editat de florinelu07
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca-l ajuta sa-si revina mai repede , da-i sa citeasca ce s-a scris aici :crack: . Avand in vedere ca deja se cearta pe doamna lui , maine va fi in picioare . Sanatate maxima .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca ai avea doua motoare identice, nu ai folosi acelasi numar pentru ca trebuie sa ai numere diferite ....... 2RCA....

 

zic si eu.... mie imi pare om responsabil....

Ai dreptate ! Si eu incep sa am aceeasi parere. Sa se faca bine si sa ne povesteasca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in primul rand ma bucura vestile bune de la spital, sanatate multa lui Cristi si recuperare usoara!!!

 

in al doilea rand: vedeti fetelor, Geo si Romina, daca ati fost tari in trompeta v-a luat lumea la misto... ati intrat pe acest forum si ati inceput sa dati palme in stanga si in dreapta fara explicatii. am banuit din prima ca sunteti apropiatele accidentatului dar asta nu va scuza comportamentul.

 

 

 

care Cristi ca parca era vorba de un Cosmin mai devreme ?!?

...si juri tu pe rosu ca are permis si e baiat de treaba ? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:10:

subscriu :))

» Post actualizat in 20 Apr 2016 10:27

Ce dumnezo are Putin cu treaba asta? E si el implicat si KGB-u?

:funny:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu mai gasesc acum link-ul cu FB, insa in caz ca sunteti vreuna disponibila, o sa profit putin de aceasta ocazie, nu se stie niciodata unde iti intalnesti sufletul pereche:

sunt tanar sclipitor, muncitor, familist convins, si am avut si putin noroc de am reusit sa agonisesc niste mobilier de apartament, e tine loc de zestre. Pamant n-am, dar in ultimii ani se gaseste si la florarie .

:rusinica: :hug:

Nu te supara pe el Georgeta, el doar respecta codul sacru al motociclistilor, plantele cu plantele ( doamne fereste) si cei fit cu sotiile lor. Aia e, viata e dura.

Editat de Ice-D
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...