Sari la conținut

BMW Camp 7 (02-03.07.2016)


zigzag
 Share

Postări Recomandate

Păi pot face un tarif redus de 30 loc/noapte, fara mic dejun (de la 45). Pentru mic dejun putem stabili ceva, atunci (tariful standard e 15 ron, dar se poate alege din meniu, de fiecare, ce doreste).

Locul de cort - cu acces la baie - e 5 ron/persoana/noapte.

 

Locuri in camere sunt 70, deci toată lumea are loc, dacă se dorește.

 

LE: Tariful va fi 50 ron/camera dubla.

 

Așa cum am promis, oferta rămâne valabilă chiar dacă nu voi participa.

Locuri sunt, totul a fost pregătit încă de săptămâna trecută.

 

Detali de contact: Cristina, administratorul vilelor, 0743074536

 

NB: pentru cei care participă la BMW Camp, tarifele vor rămâne valabile pentro orice altă ocazie vor dori, de acum încolo, pentru ei și prietenii lor, dacă vin pe două roți.

 

HAVE FUN!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 153
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Așa cum am promis, oferta rămâne valabilă chiar dacă nu voi participa.

Locuri sunt, totul a fost pregătit încă de săptămâna trecută.

 

Detali de contact: Cristina, administratorul vilelor, 0743074536

 

NB: pentru cei care participă la BMW Camp, tarifele vor rămâne valabile pentro orice altă ocazie vor dori, de acum încolo, pentru ei și prietenii lor, dacă vin pe două roți.

 

HAVE FUN!

 

Multumim!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De vazut/revazut in zona Baia de Fier/Polovragi:

Pestera Muierii - merge orice moto

Pestera Oltet - mult mai putin spectaculoasa,

Cheile Oltetului prin râu (daca nu-i apa mare si aveti chef de mers oarecat prin apa) sau

2-3 km pe drum de macadam de mere orice autoturism.

 

De unde se inteapa strategicul in Transalpina banuiesc ca cea mai apropiata gazarie e in Novaci, nu? :wink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Transalpina nu este inchisa partial in weekend ?

Campionatul national de viteza, pe perioada desfasurarii drumul este inchis. Se deschide, am inteles eu, pe la prinz vreo doua ore dupa care se inchide din nou... nu stiu sigur.

http://www.gds.ro/Local/2016-06-27/campionatul-national-de-viteza-ranca-2016/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In conditiile astea trebuie sa ajungem la 13,00 in zona.

 

Decalam totul cu o ora.

 

- 8,00 plecare de la OMV Militari

- 10,00 OMV-ul dinspre Rm Valcea

- Plecare la 12,00 de la OMV Horezu

Editat de zigzag
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru varianta cu dat pe strategic pare rezon sa ajungem la Transalpina pe la 19, la 19.30 se redeschide circulatia,

la max 21.00 suntem la Vidra cu tot cu găzăria mea din Novaci si dat pe Transalpina de 1,5 ori; asta lasă o pauză de

vreo 2 ore jumatate la peșteri.

Sau se poate coborâ direct la lacul Vidra dintr-un anume punct din strategic, poate un pic mai radical decat pe drumul

până la Transalpina, dar merge, am coborât pe acolo pe biclă.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acusi daca am mai rumegat ideea, zic ca ar fi interesant de vazut si antrenamentele cronometrate de sambata dupa amiaza. Punctul meu tinta este desupra serpentinelor de coborare spre Obarsia. Ora tinta de ajuns acolo as zice maxim 17.30.

Daca vreti coborare la Vidra coborarea 1 din poza este cea facuta pe bicla, e ok, nr 2 ar fi discovery.

Coborarea din capatul liniei rosii catre acel punct de vizionare a raliului ales de mine nu este fezabila cu moto mai grele decat daca riderul este bine bazat, dar se poate merge pe drumul normal pana la sosea, intr-un punct in care nu cred ca este spectacol auto.

 

 

post-15386-0-29474500-1467883337_thumb.jpg

Editat de svgobi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Posibil sa ma insel, dar cred ca raliul e doar intre Novaci si Ranca, deci nu cred ca vor fi probleme sa intrati in TA din Strategica la orice ora.

 

"Concurenţii vor trebui să traverseze DN 67C între kilometri 17 – 22." - http://www.gorj-domino.ro/se-apropie-campionatul-national-de-viteza-ranca-2016/

Editat de zigzag
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu te inseli.

http://fras.ro/ro/wp-content/uploads/reg_ranca_2016.pdf

Centrul/Panou oficial de afişaj: Centrul de Informare Turistica din fata Primariei Orasului Novaci.

e) START: DN 67C km 17 + 00 / GPS 45,201618 23,693909

f) SOSIRE: DN 67 C km 22 + 00 / GPS 45,227443 23,692859

 

 

Eu sunt un optimist incurabil, nici ca mi-ar fi trecut prin vre-un neuron

ca penibilii astia blocheaza 2 zile transalpina ca sa faca o parodie de 5 km si isi

imagineaza ca e etapa de campionat national de viteza.

Deci ignorati balariile mele de mai sus referitoare la vizionarea penibililor.

Daca ma intind prea mult spre seara bag gazarie la Novaci, daca nu la cisterna 1150GS.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am sunat la Vidra sa-mi rezerv o camera. Am vb cu Cristina (vezi nr in postul lui eFu') si mi-a spus ca we asta are ceva rezervari. Tot ea mi-a spus ca daca vrem camera ar fi bine sa sunam sa facem rezervarea. Deci, daca vreti camere sunati si rezervati.

» Post actualizat in 07 Jul 2016 12:50

Spuneti ca e pt intalnirea moto.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nenea organizatoru, matale ma ignori voit?...ca nu prea pricep atitudinea asta.

Daca-i BMW Camp as vrea sa particip si eu, dar voiam sa stiu cam cine vine.

De 2 ori am intrebat si degeaba.

Nu voiam informatii ca la interogatoriu, ci doar aproximativ ce si cum.

Daca deranjez, ma iertati va rog! Nu e musai sa fiu prezent.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca stiam raspunsul la intrebarea ta ti-l dadeam.

Ce se poate citi pe topic aia vad si eu. Chiar asa, ai citit topicul? Cred ca la un moment dat am pus chiar eu intrebarea asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar asa, am citit topicul.

Pun accent pe subiect din experietele trecute...este RECOMANDAT sa stii cu cine pleci la drum.

Mai ales daca nu doresti sa te trezesti singur in benzinarie.

Sa inteleg ca la numaratoarea ta, apari doar TU?

Adica am fi....2...?!?...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

as incepe sa fac o lista, daca nu-i cu suparare.

oricine poate modifica/razgandi(adauga sau sterge) prin copy-paste.

mai mult, ar fi bine ca fiecare sa ia textul si sa adauge de merge pe sosea sau soft enduro(strategica).

ar fi ideal daca am putea specifica si locul de intalnire in dreptul fiecaruia. intalnirea celor din bucuresti va fi la:

 

- 8,00 plecare de la OMV Militari

- 10,00 OMV-ul dinspre Rm Valcea

- Plecare la 12,00 de la OMV Horezu

1. zigzag

2. shrek1974 (cazare cort - sosea)

3.

 

ASADAR, ADAUGATI-VA!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

as incepe sa fac o lista, daca nu-i cu suparare.

oricine poate modifica/razgandi(adauga sau sterge) prin copy-paste.

mai mult, ar fi bine ca fiecare sa ia textul si sa adauge de merge pe sosea sau soft enduro(strategica).

ar fi ideal daca am putea specifica si locul de intalnire in dreptul fiecaruia. intalnirea celor din bucuresti va fi la:

 

1. zigzag

2. shrek1974 (cazare cort - sosea)

3. Crazymouse (cazare cort - echipat cu michelin anakee 3 de sosea dar as risca pt strategica )

Angi a propus acum cateva zile ideea de a merge toti si a ne campa -caza la Vidra si de acolo sa plecam care doreste catre strategica ( asta pt sambata)

si duminica care doreste poate merge pe dj 106n catre paltinis ( tot forestier- dar nustiu starea lui in prezent) catre sibiu si coborare pe trasfagarasan si fiecare la casa lui.

Eu cam asa am inteles pana acum.

Editat de crazy_mouse_87
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Shrek1974, multumesc pentru implicarea ta.

Din pacate aceste liste nu prea sunt relevante. Multi se trec si nu vin si altii vin fara sa se treaca.

 

Normal ca daca doreste cineva sa se treaca pe lista nu e absolut nicio problema. Doar ca eu nu as pune mare baza pe aceste liste.


» Post actualizat in 07 Jul 2016 18:04

Angi a propus acum cateva zile ideea de a merge toti si a ne campa -caza la Vidra si de acolo sa plecam care doreste catre strategica ( asta pt sambata)

si duminica care doreste poate merge pe dj 106n catre paltinis ( tot forestier- dar nustiu starea lui in prezent) catre sibiu si coborare pe trasfagarasan si fiecare la casa lui.

Eu cam asa am inteles pana acum.

 

Pentru sambata sigur va fi Strategica, dupa sau inainte de cazarea la Vidra, asta hotarati voi.

Duminica e posibil sa mergem toti pe asfalt. Din pacate drumul spre Paltinis de care va spuneam trece prin parcul natural Cindrel. Dupa cum se stie accesul auto-moto e interzis prin parcuri naturale, deci nu cred ca vrea nimeni sa riste o amenda.

Editat de zigzag
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...