Sari la conținut

Transfagarasanul s-a deschis?


the Pig
 Share

Postări Recomandate

Deci nu sunt 3 metrii peste autocar ca la japonezi,deci nu ar trebui sa plătim taxe si impozite la nivel de japonia...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Transfagarasanul s-a vrut "drum strategic", dar din cauza ca nu poate fi functional decat cateva luni pe an nu a iesit. Mult mai eficient ar fi fost un tunel. Nu doar altitudinea conteaza, mai sunt si alti factori. La noi nu rezista o autostrada pe Baragan, ce sa mai vorbim de un drum la 2000m, oricate taxe platim. S-a intamplat sa cada stanci care sa-l blocheze in toiul verii cand a plouat mai zdravan.

Editat de john17
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In caz de nevoie reala, il dezapezeste armata urgent si in decembrie (pot provoca avanlanse si sa-l curete cu incarcatoare frontale, buldozere etc). Dar daca valea oltului e deschisa merge si pe acolo sau pe cheia.

Il deszapezeste bunica-mea! Nu avea cum sa-l deszapezeasca nici pe vremuri, armata de acum nici curtea proprie nu e in stare sa si-o deszapezeasca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Turism cu drumuri închise...

Blana, sunt la balea cascada la primul acoperis de avalansă, drumul normal ca inchis...

O sa pun si niste poze mai încolo când voi ajunge la un pc

...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Turism cu drumuri închise...

Blana, sunt la balea cascada la primul acoperis de avalansă, drumul normal ca inchis...

O sa pun si niste poze mai încolo când voi ajunge la un pc

...

V-am zis: 30 iunie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum e pana la urma cu pozele alea? tot sudata e usa tunelului?

dinspre Sibiu am urcat, am gasit niste betoane "traditionale" de-a latul drumului dupa Balea Cascada...

din cealalta perte... nu cunosc.

 

poze pe aparatul foto care nu este la mine....

» Post actualizat in 07 Jun 2016 13:55

poza drum inchis

ca eram dator

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Saptamina trecuta..6-06...daca continua vremea asa...o sa l deschida o luna pe an..iar stancile cazute..sincer n as vrea sa stiu cum ar fi sa cada una peste tine pe motocicleta fiind ..alt drum de poveste ,alta poveste trista cu romania varza. Incerca un salvamontist sa explice unor nemti..vreo7 cred ca erau,de ce zapada si bolovanii erau inca p carosabil,de ce apa curge libera pe carosabil si nu este drenata prin santuri sau prin alta parte decat pe drum si de ce in rom nu e ca prin alpi..si altele.degeaba..aia au inceput sa injure in limba lor si au facut cale ntoarsa.aia e...

post-8227-0-10840600-1465709945_thumb.jpg

post-8227-0-62486300-1465710019_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am urcat ieri pana la Balea Lac. Drumul e curatat de zapada.

Se poate intra si in tunel, dar inspre Arges e deschisa doar o mica usa. Cu o mobra mai supla poti trece.

Pe partea dinspre Arges mai sunt 2 mormane de zapada, dar se poate ocoli cu grija.

Destul de multe mobre sus.

Oficial drumul ramane inchis.

post-86938-0-55235900-1465711222_thumb.jpg

post-86938-0-15242500-1465711277_thumb.jpg

Editat de Akbert
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...