Sari la conținut

Parcare moto la Ateneu


Postări Recomandate

Salut băieți, am nevoie de sfatul vostru.

Săptămâna viitoare ajung doua zile la niște cursuri la Athenee Palace vineri și sâmbătă și as vrea sa vin cu motorul. Întrebarea mea este unde as putea sa o parchez sa fie în siguranță în zona aceea pentru opt ore (10-18), ca sa nu stau cu grija. Ma gândeam dacă ar fi ok în parcarea Ateneului, dar am văzut parcangii după-amiază pe acolo.

Ce părere aveți?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am treaba în hotel vreo opt ore. Nu cred ca ma lasă să o las în fata hotelului opt ore. Mi-e frica sa nu mi-o dărâme careva. Și eu ma gândeam de lăsat pe trotuar lângă Ateneul dar mi-e sa nu ma trezesc cu Miliția, mai ales ca am număr de provincie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut băieți, am nevoie de sfatul vostru.

Săptămâna viitoare ajung doua zile la niște cursuri la Athenee Palace vineri și sâmbătă și as vrea sa vin cu motorul. Întrebarea mea este unde as putea sa o parchez sa fie în siguranță în zona aceea pentru opt ore (10-18), ca sa nu stau cu grija. Ma gândeam dacă ar fi ok în parcarea Ateneului, dar am văzut parcangii după-amiază pe acolo.

Ce părere aveți?

Salut. Eu am biroul in Hotel. Parchezi mobra in fata Ateneului Roman vis-a-vis de cascarabeta celui care pazeste parcarea cu plata a hotelului. Sunt camare de supraveghere pe hotel. N-ai ce probleme sa ai. Sau eventual ii dai baiatului (cel de la parcare) o bere si o lasi in parcare chiar langa baraca lui. (acolo n-ai cu sa incurci pe nimeni. Succes! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am treaba în hotel vreo opt ore. Nu cred ca ma lasă să o las în fata hotelului opt ore. Mi-e frica sa nu mi-o dărâme careva. Și eu ma gândeam de lăsat pe trotuar lângă Ateneul dar mi-e sa nu ma trezesc cu Miliția, mai ales ca am număr de provincie.

Cand ajungi suna-ma si cobor sa-ti spun ce si cum....Nu te mai panica atat :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ai venit in Bucuresti.

Protip:

1: Cumperi o husa. Una rapanoasa si ieftina.

2: Cumperi un disk lock. Unu ieftin.

3: Cumperi un lant. Unu rapanos si ieftin.

4: Le pui pe toate in rucsac si vii la Bucuresti cu ele.

5: Parchezi mobra undeva frumos la umbra langa un paznic sau o camera, pui disklockul, pui lantul legat de-un pom sau un gard, pui husa si ai plecat.

6: Iei cheia din contact, ca sigur o sa uiti si-mi zici ca nu ti-am spus.

7: ...

8: PROFIT!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

8 lei pe ora pentru o motocicleta...

 

Civiilizatia are un pret. Orice are un pret.

In subteran la Inter e 3 ron / ora, dar trebuie sa mergi putin pe jos.

Sau poti sa dai la parcagii 5 lei pe zi si apoi sa te plangi pe forumuri ca "nu exista parcari".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In parcarea de la hotel? Aia e, motociclismul este un sport scump.

 

Saaaau, te duci si-o lasi in parcarea mare de la sala palatului. Fix in fata intrarii in sala.

Ce te miri? Nu sti cat de "scotian" e Copos? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma nene, parcheaz-o unde vrei tu, nu se intampla nimic, sunt sute de mobre cu nr de provincie pe la bucale, crezi ca intereseaza pe cineva?(cred ca asta e marele atuu al orasului si diferenta fata de orice alt oras din ro). Daca e sa ti-o fure/dea pe jos, ti-o fura/da si cu mama lantului, husei, camerei, paznicului etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cate stiu Athene nu mai e de mult al lui.

Nu sti bine :) Dar nu conteaza asta. Important e ca (si) parcarea cu plata din fata hotelului este a lui. Si cat de avar e.....Sti si tu... :)

Uite, ca sa nu ne contrazicem aiurea http://www.zf.ro/constructii-imobiliare/george-copos-vrea-sa-renoveze-cu-20-milioane-de-euro-hotelul-hilton-din-bucuresti-15485582

:peace:

Editat de iustys
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu sti bine :) Dar nu conteaza asta. Important e ca (si) parcarea cu plata din fata hotelului este a lui. Si cat de avar e.....Sti si tu... :)

Uite, ca sa nu ne contrazicem aiurea http://www.zf.ro/constructii-imobiliare/george-copos-vrea-sa-renoveze-cu-20-milioane-de-euro-hotelul-hilton-din-bucuresti-15485582

:peace:

Da, corect, auzisem io gresit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...