Sari la conținut

Touring in Romania - aplicatia mobila


calin_n
 Share

Postări Recomandate

O echipa de 4 oameni pasionati de motociclete si IT a reusit sa faca un lucru impresionant si unic in Romania:
ghidul Touring in Romania acum este disponibil si sub forma de aplicatie mobila, pentru Android si iOS.
Puteti sa incercati toate functiile aplicatiei, inclusiv navigatia care are un mod de zi si unul de noapte.

Calin

post-68905-0-86997200-1471959574_thumb.png

post-68905-0-88308500-1471959582_thumb.png

post-68905-0-44279300-1471959599_thumb.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pacat ca trebuie sa platesti 7 euro ca sa ai acces la toata aplicatia. sa fim seriosi,nu e asa populara incat sa bage deja bani de la inceput. eu unul nu am sa o folosesc, caut alte aplicatii care nu cer 7 euro sa vezi ceva ce gasesti prin multe topicuri gratuit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

foame mare la braila... 7 euro - 2 pachete de tigari.

fa tu una gratis daca e asa usor.

 

si oricum tu vinzi motoru pentru ca "sunt o persoana mai comoda si prefer masina", asa ca nu prea conteaza parerea ta.

te poti muta linistit pe forum opel.

Editat de gabyshor
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pacat ca traiesc in aceeasi tara cu specimene ca diabolyk.

Moaca la romani....e moca? Da!.....uraaa! Sau tu esti din aia cu moastele ?!

Ia munceste stimabile o luna, doua, trei si dupa aceea cand vei cer bani sa ti se spuna "pai ce prietene, tu vrei sa fii platit? Pai erau altii care munceasu doar pe coji de paine."

Mare natie de mocangii mai suntem. Sa gaseste unul cu o idee, o pune in aplicare si bineinteles ca pentru munca lui vrea sa si fie patit, dar nu nu, noi vrem moca. Basca dupa aceea ne plangem ca nu avem salarii, pensii, ca se maresc taxele in timp ce noi rem numai moca.

Prietene doua lucruri sunt gratis pe lumea asta, pasarica si apa de la ploaie. Cum nu cred ca poti sa faci sa ploua la comanda iti spun ca poti sa te pregatesti pentru o partida gratis, ca deh, doa nu vrei si bani acuma.

 

Si mai bine. Du-te la benzinarie si zi-le ca tu nu alimentezi decat daca iti da moca si vezi si tu ce primesti. ;)

 

Fi-mi-ar scarba!

 

P.S. Si nu, nu cunosc pe nici unul dintre dezvoltatori dar apreciez efortul si ideea.

Editat de Adixgl
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu generaliza.

Din pacate sunt nevoit, vezi tu, pentru ca "mocangii" sunt aceeasi cu cei care dau cu stampila pe partidu cu galeata rosie si punga de faina.

Din moment ce acesti mocanii ne intreg la numar pe cei care dorim sa facem ceva, orice, o schimbare atunci generalizarea devine regula.

Din cauza acestei mentalitati de rahat suntem in situatia actuala in care oricine are o idee este imediat injurat dar pe de alta parte ne plangem ca nu avem.

Editat de Adixgl
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am incercat si eu sa o descarc dar, pentru ca nu am un telefon tocmai nou (nu suporta min IOS 8) nu am cum sa o accesez. Telefonul nu il schimb pana nu crapa :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Totusi ...cat costa aplicatia ?

Tot ce am inteles este ca, ghidurile amandoua sunt 99. Ok asta implica si aplicatia full sau este alt pret ? A nu se intelege ca am vreo obiectie in privinta pretului...doar ca nu sunt interesat de hartogaraie.

Nici de pe site,nici de pe google play nu reiese cat este pretul aplicatiei.Si nici nu am chef sa-mi fac cont la ei doar de amorul artei.

Este asa secret? sau nu stiu eu sa ma uit ? de unde a scos colegul 7 euro?....si care varianta ar fi in aia 7 euro ?

Multumesc

dupa ce instalezi aplicatia ai optiunea de cumparare trasee, stanga sus.

pretul e de 6.99 usd, 27.6 lei

sau, zic ei, dupa ce cumperi ghidul touring, ai un cod si il folosesti sa activezi versiunea completa a aplicatiei.

Editat de gabyshor
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi cer scuze ca raspund tarziu, dar cinsteam niste beri cu baietii. :)
Aplicatia este o completare a ghidului printat Touring in Romania, pentru cei care vor optiunea aceasta.

O sa vedem cum merg lucrurile si probabil o sa implementam si pentru volumul 1.

» Post actualizat in 24 Aug 2016 05:30


Asta-i informatia pe care o cautam. Deci pretul variaza de la 27 la 99 , in functie de necesitati/doleante :)

Uffff ce greu a fost !!! :P

La cum prezinta pe site, nu este o suma mare deloc sa ai niste trasee verificate,cu tips-uri inclusiv navigatie.

Se pot up-data si in functie de experientele utilizatorului? adica daca ''descopar '' un traseu care-mi place...se poate introduce in aplicatie ?....macar pe plan personal ?


Aplicatia costa 7 USD. Dar daca comanzi volumul 2 printat (touring in Romnaia), ai acces gratis la aplicatie.
Ambele volume sunt 99 ron, dar primul acopera doar Muntii Apuseni cu majoritatea traseelor de soft enduro, dar acestea nu sunt incluse in aceatsa varianta a aplicatiei.

Aplicatia nu o sa fie updatata cu traseele utilizatorilor. Motivele le putem povesti la bere, ca e lunga povestea


» Post actualizat in 24 Aug 2016 05:34

dupa ce instalezi aplicatia ai optiunea de cumparare trasee, stanga sus.

pretul e de 6.99 usd, 27.6 lei

sau, zic ei, dupa ce cumperi ghidul touring, ai un cod si il folosesti sa activezi versiunea completa a aplicatiei.


Ai o bere de la noi !!!


» Post actualizat in 24 Aug 2016 05:37

ceva Windows Mobile ?

Din pacate nu. Nu promitem, dar o sa vedem ce putem face.
Aceasta aplicatie este un proiect pilot, vedem cum merge si in viitor o sa veni cu chestii si mai faine, pe toate platformele.


» Post actualizat in 24 Aug 2016 05:43

pacat ca trebuie sa platesti 7 euro ca sa ai acces la toata aplicatia. sa fim seriosi,nu e asa populara incat sa bage deja bani de la inceput. eu unul nu am sa o folosesc, caut alte aplicatii care nu cer 7 euro sa vezi ceva ce gasesti prin multe topicuri gratuit.

Da, exista multe optiuni dar noi oferim toate informatiile necesare intr-un pachet (traseu, descriere, cazari, obiective, navigatie).
Fiind un produs extra pe langa print, am ales sa mergem pe aceasta optiune.

Editat de calin_n
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aplicatia este foaret bun anumai ca nu poti sa o customizezi.

De exemplu ca sa ajungi la un traseu recomnadat trebuie sa ai si componenta de plecare/sosire in orasul de resedinta.

Am vrut sa plec prin Dobrogea si mai aveam o componenta (mai lunga decat traseul in sine) de la Ploiesti pana la traseu si retur.

Sau sa legi 2 trasee pe care doresti sa le vizitezi in mai multe zile.

Eu am platit pe cele 2 aplicatii aprox. 30 euro.

Pace!

Editat de edward_zone
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aplicatia este foaret bun anumai ca nu poti sa o customizezi.

De exemplu ca sa ajungi la un traseu recomnadat trebuie sa ai si componenta de plecare/sosire in orasul de resedinta.

Am vrut sa plec prin Dobrogea si mai aveam o componenta (mai lunga decat traseul in sine) de la Ploiesti pana la traseu si retur.

Sau sa legi 2 trasee pe care doresti sa le vizitezi in mai multe zile.

Eu am platit pe cele 2 aplicatii aprox. 30 euro.

Pace!

 

Partea de routing de care tu mentinezi tu este in plan, dar e ceva mai complex decat pare.

Urmatorul nostru target este sa facem ca navigarea sa functioneze offline si apoi ne gandim la routing.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt utilizator de aplicații plătite, folosesc multe, dar accept să plătesc ceva doar dacă mă pot convinge că merită banii... Muncesc pentru ei, nu-mi place să-i risipesc aiurea.

De aceea, prefer să încerc o aplicație - eventual încerc varianta Lite, pentru ca, apoi, după ce-mi dau seamă că-mi trebuie/rezolvă o nevoie și e ok, să apelez la varianta full, care e pe bani. Iar asta o fac atunci când e un număr convingători de useri care o folosesc...

Am instalat aplicația free, nu i-am văzut rostul/are bug-uri, rămân la ea până la varianta finală, care-și merită banii sau caut alta.

 

Nu contează că e 1ron sau 100, e vorba de a cere bani pe ceva verificat, validat, nu pe beta-uri sau variante care necesită, încă, eforturi și muncă de dezvoltare.

 

Dacă vrei să dezvolți un produs, poți crea o comunitate care să accepte să achite o sumă, modică, pentru a sprijini proiectul, cu care, apoi verifici, testezi aplicația. Când e gata, o scoți la vânzare. Există sumedenie de situații din astea în mediul aplicațiilor software...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pacat ca traiesc in aceeasi tara cu specimene ca diabolyk.

Moaca la romani....e moca? Da!.....uraaa! Sau tu esti din aia cu moastele ?!

Ia munceste stimabile o luna, doua, trei si dupa aceea cand vei cer bani sa ti se spuna "pai ce prietene, tu vrei sa fii platit? Pai erau altii care munceasu doar pe coji de paine."

Mare natie de mocangii mai suntem. Sa gaseste unul cu o idee, o pune in aplicare si bineinteles ca pentru munca lui vrea sa si fie patit, dar nu nu, noi vrem moca. Basca dupa aceea ne plangem ca nu avem salarii, pensii, ca se maresc taxele in timp ce noi rem numai moca.

Prietene doua lucruri sunt gratis pe lumea asta, pasarica si apa de la ploaie. Cum nu cred ca poti sa faci sa ploua la comanda iti spun ca poti sa te pregatesti pentru o partida gratis, ca deh, doa nu vrei si bani acuma.

 

Si mai bine. Du-te la benzinarie si zi-le ca tu nu alimentezi decat daca iti da moca si vezi si tu ce primesti. ;)

 

Fi-mi-ar scarba!

 

P.S. Si nu, nu cunosc pe nici unul dintre dezvoltatori dar apreciez efortul si ideea.

+1 :)

 

Sunt convins ca la toate concertele la care merge, vrea sa intre gratis :)

Editat de Ribo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt utilizator de aplicații plătite, folosesc multe, dar accept să plătesc ceva doar dacă mă pot convinge că merită banii... Muncesc pentru ei, nu-mi place să-i risipesc aiurea.

De aceea, prefer să încerc o aplicație - eventual încerc varianta Lite, pentru ca, apoi, după ce-mi dau seamă că-mi trebuie/rezolvă o nevoie și e ok, să apelez la varianta full, care e pe bani. Iar asta o fac atunci când e un număr convingători de useri care o folosesc...

Am instalat aplicația free, nu i-am văzut rostul/are bug-uri, rămân la ea până la varianta finală, care-și merită banii sau caut alta.

 

Nu contează că e 1ron sau 100, e vorba de a cere bani pe ceva verificat, validat, nu pe beta-uri sau variante care necesită, încă, eforturi și muncă de dezvoltare.

 

Dacă vrei să dezvolți un produs, poți crea o comunitate care să accepte să achite o sumă, modică, pentru a sprijini proiectul, cu care, apoi verifici, testezi aplicația. Când e gata, o scoți la vânzare. Există sumedenie de situații din astea în mediul aplicațiilor software...

 

Ne-ar ajuta informatiile despre buguri si ce nu iti funtioneaza. Dava vrei sa imi scri un PM.

Noi am testat tot felul de cazuri in ultimele luni dar in timpul asta am invatat ca tot timpul pot aparea probleme.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fraza se referă la modul în care funcționez eu, de principiu, când e vorba de achiziționarea unor aplicații... nu era legată de aplicația CTWG, îmi pare rău dacă așa s-a înțeles!

 

Folosesc aplicații de tracking pentru MTB, vreo trei, pe care le-am achiziționat pentru traseele pe care le-am bătut cu roțile cu pedale, în care pot încărca orice track offroad și pentru mobră. Ce ar aduce nou aplicația voastră?

 

Este de apreciat efortul vostru de a promova zone care încep să fie descoperite și bătute și de alții, nu numai de noi! Am recomandat ghidul vostru tipărit inclusiv instructorilor BMW de la Hechlinhgen, care fac o tură prin România, cu plecare din Sibiu, de vreo șase zile, în fiecare an, la sfârșitul lui iunie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fraza se referă la modul în care funcționez eu, de principiu, când e vorba de achiziționarea unor aplicații... nu era legată de aplicația CTWG, îmi pare rău dacă așa s-a înțeles!

 

Folosesc aplicații de tracking pentru MTB, vreo trei, pe care le-am achiziționat pentru traseele pe care le-am bătut cu roțile cu pedale, în care pot încărca orice track offroad și pentru mobră. Ce ar aduce nou aplicația voastră?

 

Este de apreciat efortul vostru de a promova zone care încep să fie descoperite și bătute și de alții, nu numai de noi! Am recomandat ghidul vostru tipărit inclusiv instructorilor BMW de la Hechlinhgen, care fac o tură prin România, cu plecare din Sibiu, de vreo șase zile, în fiecare an, la sfârșitul lui iunie.

 

Am inteles.

Cel mai important lucru care l-am invatat din tot proiectul acesta e sa discut cu oameni si sa ascult toate parerile (bune si rele).

Multumim pentru recomandare! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Partea de routing de care tu mentinezi tu este in plan, dar e ceva mai complex decat pare.

Urmatorul nostru target este sa facem ca navigarea sa functioneze offline si apoi ne gandim la routing.

Numele aplicatiei si numele topingului este "Touring in Romania - aplicatia mobila".

» Post actualizat in 24 Aug 2016 09:23

Numele aplicatiei si numele topingului este "Touring in Romania - aplicatia mobila".

Scuze!

Am citit touring in loc de routing.

Editat de edward_zone
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Lansam un concurs perfect pentru vremea buna anuntata in wekeend !!! Detalii mai jos ↓↓↓
Descarca aplicatia noastra Touring in Romania, mergi pe un traseu pana la un obiectiv turistic (simbolul cu un pin-point verde), fa o poza la telefon (sau printscreen), in modul navigatie si o poza la obiectivul turistic

Android: http://goo.gl/6YdRkP
iOS: http://goo.gl/XQ5Rih

Reguli:
Prima poza trebuie sa surprinda modul de navigare al aplicatiei (harta) la un zoom mare, locatia dvs (punctul albastru) si obiectivul turistic (simbolul cu un pinpoint verde). A doua poza trebuie sa surprinda obiectivul turistic din orice unghi din care se poate observa clar.
Premiu:
Primele trei persoane care posteaza cele doua imagini (a telefonului si a obiectivului) la comentariile postarii de pe PAGINA DE FACEBOOK a proiectului o sa castige un pachet cu ambele ghiduri moto, un tricou C2WG Traveller si doua postere A2 cu fotografii din ghid (pot alege din patru modele).

Pagina de Facebook: https://www.facebook.com/carpathian2wheelsguide/photos/a.676642192386429.1073741827.636040479779934/1199570566760253/?type=3&theater

Sucess!!!
#adventureguidebooks #c2wg

post-68905-0-95044500-1472815812_thumb.png

Editat de calin_n
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...